صفحه اصلی > بازیگران و کارگردان ها : بهترین فیلم های ویلیام وایلر
ads

بهترین فیلم های ویلیام وایلر

بهترین فیلم های ویلیام وایلر

بهترین فیلم های ویلیام وایلر

 فیلم های ویلیام وایلر ” ویلیام وایلر 118 سالگی خود را در اول ژوئیه سال 2020 جشن می گرفت. برنده سه بار اسکار در دوره طلایی هالیوود چندین کلاسیک ساخت و سبک خود را با انواع مختلف ژانرها تطبیق داد. به افتخار سالروز تولدش ، بیایید نگاهی بیندازیم به 20 فیلم برتر او ، که در رتبه های بدترین و بهترین قرار دارند.

بهترین فیلم های ویلیام وایلر

بهترین فیلم های ویلیام وایلر

با مقاله ( بهترین فیلم های ویلیام وایلر ) با بامدادی ها همراه شوید.

وایلر که در سال 1902 در آلمان متولد شد ، هنگامی که پسر عموی خود ، کارل لامل ، رئیس استودیوی جهانی ، او را به عنوان یک پسر کارگزار استخدام کرد ، به ایالات متحده مهاجرت کرد. او به سرعت صفوف را بالا برد ، و در دوران سکوت قبل از انتقال به ویژگی ها ، شورت کارگردانی کرد. با ظهور صدا بود که او قدم خود را به صدا درآورد و گوش گفتگو را نشان داد که در اقتباس های عالی ادبی که توسط شریک دیرینه اش ، ساموئل گلدوین ، مغول مستقل ساخته شد ، به خوبی به او کمک می کند.

1. فیلم بهترین سالهای زندگی ما (1946)
به کارگردانی ویلیام وایلر. فیلمنامه رابرت ای. شروود ، بر اساس رمان “جلال برای من” ساخته مک کینلای کانتور. با بازی میرنا لوئی ، فردریک مارچ ، دانا اندروز ، ترزا رایت ، ویرجینیا مایو ، هارولد راسل ، کتی اودانل ، هوگی کارمایکل.

وایلر از خدمت در جنگ جهانی دوم به خانه آمد و از تجربیات خودش برای ایجاد بزرگترین فیلم زندگی حرفه ای خود استفاده کرد. “بهترین سالهای زندگی ما” با محوریت سه پیشکسوت بازگردنده – یک مرد خانوادگی (برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد ، فردریک مارچ) ، یک لیسانس بی پروا (دانا اندروز) و جوانی که هر دو دست خود را از دست داده است (هارولد راسل ، برنده بازیگر نقش دوم) – که برای تنظیم مجدد زندگی غیرنظامی دوران سختی را سپری می کنند. وایلر در داستان خود درباره مردم عادی که با مشکلات روزمره روبرو هستند ، از مواعظ و احساسات پرهیز می کند و قدرت عاطفی فوق العاده ای را به ذهن متبادر می کند. این فیلم در سبک داکودراما توسط Gregg Toland فیلمبرداری شده است و در بهترین حالت فیلم کلاسیک هالیوود است. سر و صدای گیشه اسکار را جارو کرد و هفت جایزه از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را از آن خود کرد. (راسل ، یک پیشکسوت زندگی واقعی ، برای کار خود یک جایزه افتخاری اضافی به دست آورد.)( بهترین فیلم های ویلیام وایلر )

2. THE HEIRESS (1949) فیلم
به کارگردانی ویلیام وایلر. فیلم نامه روت و آگوستوس گوتز ، براساس نمایشنامه آنها و رمان “میدان واشنگتن” نوشته هنری جیمز. بازیگران اولیویا دو هاویلند ، مونتگومری کلیفت ، رالف ریچاردسون ، میریام هاپکینز ، ونسا براون ، مونا فریمن ، ری کالینز ، سلنا رویل.

بهترین فیلم های گیرمو دل تورو
بیشتر بخوانید

اولیویا دو هاویلند برای این ملودرام حساس ، اقتباس از نمایشنامه روت و آگوستوس گوتز (که خودش براساس رمان “میدان واشنگتن” هنری جیمز ساخته شده است) دومین اسکار بهترین بازیگر زن را دریافت کرد. او در نقش کاترین اسلوپر ، چرخنده مهره ای در قرن نوزدهم نیویورک است که علی رغم اعتراض پدر بی رحمانه اش (رالف ریچاردسون ، نامزد بازیگر نقش مکمل مرد) عاشق یک جوان متظاهر (یک مونتگومری کلیفت رویایی) می شود. وایلر به شما این حدس را می زند که آیا آن پسر واقعاً کاترین را دوست دارد یا اینکه فقط برای پول در این کار است. این تولید زیبا همچنین برای کارگردانی هنری ، لباس ها و امتیازات خود (که توسط آرون کوپلند نوشته شده است) جوایزی را به خانه برد و در بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری پیشنهاداتی کسب کرد.( بهترین فیلم های ویلیام وایلر )

3. ROMAN HOLIDAY (1953) فیلم
به کارگردانی ویلیام وایلر. فیلمنامه دالتون ترمبو ، یان مک للان هانتر ، جان دایتون ، داستان ترامبو. گریگوری پک ، آدری هپبورن ، ادی آلبرت ، هارتلی پاور ، هارکورت ویلیامز ، مارگارت راولینگز در این فیلم بازی می کنند.

این کمدی عاشقانه و جادار ، آدری هپبورن را به جهانیان معرفی کرد و در این مرحله جایزه اسکار را به عنوان بهترین بازیگر زن از آن خود کرد. “تعطیلات رومی” متمرکز بر یک شاهزاده خانم سلطنتی (هپبورن) است که از زندگی پناه خود خسته شده است. او هنگام تعطیلات در رم ، از سرپرستان خود فرار می کند ، جایی که با یک خبرنگار آمریکایی (گرگوری پک) که گرسنه یک قاشق چوبی است ملاقات می کند. او موافقت می کند که او را در اطراف شهر نشان دهد و عشق را شکوفا می کند. فیلمنامه برنده اسکار توسط دالتون ترامبو (به دلیل لیست سیاه بدون اعتبار کار می کند) روابط آنها را از راه های منحصر به فرد و شگفت انگیزی توسعه می دهد ، در حالی که وایلر از موقعیت عجیب و غریب خود به خوبی استفاده می کند. این فیلم یک جایزه اضافی برای لباس های ادیت هد دریافت کرد و هفت پیشنهاد دیگر از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی کسب کرد.( بهترین فیلم های ویلیام وایلر )

بهترین فیلم های ویلیام وایلر

بهترین فیلم های ویلیام وایلر

4. ارتفاع WUTHERING (1939)
به کارگردانی ویلیام وایلر. فیلمنامه چارلز مک آرتور و بن هشت براساس رمان امیلی برونته. بازیگران مرل اوبرون ، لورنس اولیویه ، دیوید نیون ، فلورا رابسون ، دونالد کریسپ ، جرالدین فیتزجرالد.

خالصان ادبی از این اقتباس از رمان امیلی برونته ، که فقط 16 قسمت از 34 فصل آن را به تصویر می کشد ، کل شخصیت های روایت را برش می دهند ، مبهوت شدند. با این وجود وایلر کاملاً روحیه غم انگیز و غم انگیز این کتاب را به تصویر می کشد ، به دلیل عمده فیلمبرداری سیاه و سفید جوی گرگ تولند (که اسکار را برد). لورنس اولیویه و مرل اوبرون کاملاً مجسم هیت کلیف و کتی هستند ، زوج محکوم به فنا در مرکز داستان. این فیلم با بازآفرینی انگلیس ویکتوریا (با هزار اوکس ، کالیفرنیا ، در کنار آن تپه های بادی ایستاده) کار کارشناسی می کند ، در حالی که نمایش های اپرا قلب ما را به باد می دهد. “ارتفاعات Wuthering Heights” هفت پیشنهاد اضافی اسکار از جمله بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد برای اولیویه کسب کرد.( بهترین فیلم های ویلیام وایلر )

بهترین فیلم های هاوارد هاکس
بیشتر بخوانید

5. BEN-HUR (1959) فیلم بن هور
به کارگردانی ویلیام وایلر. فیلمنامه کارل تونبرگ ، براساس رمان «بن هور: قصه ای از مسیح» نوشته ژنرال لو والاس. بازیگران چارلتون هستون ، جک هاوکینز ، هایا هاراریت ، استیون بوید ، هیو گریفیت ، مارتا اسکات ، کتی اودانل ، سام جاف.

وایلر سومین اسکار خود را برای کارگردانی این حماسه پر شور تاریخی دریافت کرد. در زمان مسیح تنظیم می شود ، چگونگی فروش شاهزاده یهودی بن هور (برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد چارلتون هستون) توسط دوست رومی اش ، مسالا (استفان بوید) به بردگی فروخته می شود تا بعداً برای گرفتن انتقام بازگردد. اگرچه درگیر برخی از بخشهای گفتگوی آهسته و دردناک می شود ، اما هنگام تماشای آن مخصوصاً در مسابقه ارابه معروف (به کارگردانی اندرو مارتون و اجرای بدلکار یاکیما کانوت) به اوج خود می رسد. به دنبال برخی از زیر متن های دفن شده همجنسگرایان (اضافه شده توسط نویسنده اصلی داستان ، گور ویدال) بین بن هور و مسالا باشید که ظاهراً همه به جز هستون آن را می شناختند. این فیلم در مجموع موفق به کسب 11 جایزه اسکار ، از جمله بهترین فیلم ، شد.( بهترین فیلم های ویلیام وایلر )

6. نامه (1940)
به کارگردانی ویلیام وایلر. فیلمنامه هوارد E. Koch ، بر اساس بازی W. W. Somerset Maugham. بت دیویس ، هربرت مارشال ، جیمز استیفنسون ، فریدا اینسكورت ، گیل سوندرگارد در این فیلم بازی می كنند.

بهترین نامه از سه همکاری وایلر با بت دیویس ، “نامه” یک ملودرام بخارپوش است که در یک روپوش معتبر پوشانده شده است. بر اساس نمایشنامه W. W. Somerset Maugham ، او را به عنوان همسر خونسرد یک بارون لاستیکی مالزیایی (جیمز استفنسون نامزد بازیگر نقش مکمل) بازی می کند که مردی را به ضرب گلوله کشته و ادعای دفاع از خود می کند. اما نامه ای که به خط خودش نوشته شده ، روشن می کند که این دو واقعاً عاشق بوده اند ، که می تواند عذاب خاصی داشته باشد. دیویس هرگز بی احساس نبوده و هر دقیقه از آن را دوست داریم. وایلر هیجان انگیز عجیب و غریب را در فیلمبرداری سیاه و سفید تاریک غسل می دهد (با مجوز از تونی گائودیو ، نامزد اسکار). این فیلم هفت پیشنهاد اسکار از جمله بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر زن به دست آورد.( بهترین فیلم های ویلیام وایلر )

بهترین فیلم های هانکه
بیشتر بخوانید

بهترین فیلم های ویلیام وایلر

بهترین فیلم های ویلیام وایلر

7. FUNNY GIRL (1968)
به کارگردانی ویلیام وایلر. فیلمنامه ایزوبل لنارت ، بر اساس نمایش موزیکال لنارت ، ژول استاین و باب مریل. بازیگران برجسته باربارا استرایسند ، عمر شریف ، کی مدفورد ، آن فرانسیس ، والتر پیجون.

وایلر می تواند با موفقیت در معرفی بیوگرافی موسیقی بسیار سرگرم کننده معرفی موفقیت باربارا استرایسند به مخاطبان فیلم در میان بسیاری از موفقیت های خود باشد. او شاید هرگز درخشانتر از بازی در نقش Fanny Brice ، سرگرم کننده افسانه ای بود که در اوایل دهه 1900 به عنوان یک دختر زیگفلد به ستاره بازی کرد. “خنده دار دختر” بدون سر و صدا و پر زرق و برق ، وقتی Baps در مرکز صحنه است و آهنگ های امضا را نشان می دهد ، به ویژه “بر سر رژه من باران نباشید” در بهترین حالت است. استرایزاند کاتارین هپبورن (“شیر در زمستان”) را برای اسکار بهترین بازیگر زن گره زد و فیلم در هفت دسته دیگر از جمله بهترین فیلم رقابت کرد. وایلر در مسابقات گلدن گلوب و DGA شرکت کرد ، اما توسط آکادمی مورد بی مهری قرار گرفت.( بهترین فیلم های ویلیام وایلر )

8. روباه های کوچک (1941)
به کارگردانی ویلیام وایلر. فیلمنامه لیلیان هلمن ، براساس بازی او. بت دیویس ، هربرت مارشال ، ترزا رایت ، ریچارد کارلسون ، دن دوریا ، پاتریشیا کولینژ ، چارلز دینگل ، کارل بنتون رید در این فیلم بازی می کنند.

“روباه های کوچک” سومین و آخرین فیلم وایلر با بانوی اصلی مکرر (و گاهی معشوق) بت دیویس بود. با اقتباس از لیلیان هلمن از نمایشنامه خود ، دیویس را به عنوان رجینا هوبارد گیدنز (جایگزین تالولا بانكهد ، بازیگر نقش اصلی در برادوی) بازی می كند ، یك خوش شانس جنوبی بی رحم كه خانواده اش از هیچ كاری متوقف نخواهند شد تا ثروت خود را از آسیاب پنبه بدست آورند. بیرحمی او حد ندارد ، حتی شوهر بیمارش (هربرت مارشال) قربانی قلب یخی اش می شود. ترزا رایت اولین بار در فیلم به عنوان دختر آنها بازی کرد ، در حالی که چارلز دینگل ، کارل بنتون رید ، دن دوریا و پاتریشیا کالینژ همه نقش های صحنه ای خود را بازسازی کردند. این فیلم 9 نامزد اسکار از جمله بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر زن برای دیویس به دست آورد.( بهترین فیلم های ویلیام وایلر )

بهترین فیلم های ویلیام وایلر

بهترین فیلم های ویلیام وایلر

9. THE COLLECTOR (1965)
به کارگردانی ویلیام وایلر. فیلمنامه استنلی مان و جان کوه بر اساس رمان جان فاولز. بازیگران برجسته ترنس استامپ ، سامانتا اگار ، مونا واشبورن.

وایلر با فیلم “The Collector” ثابت کرد که هنوز هم قادر است در خاتمه کار خود خلاقانه خودش را به چالش بکشد. این تقریباً تکان دهنده است که می بینید ماجرای قدیمی هالیوود در حال کار بر روی چنین داستان نگران کننده ای است ، اما دوباره ، او با مواد جنجالی غریبه نبود. بر اساس رمان جان فاولز ، ترنس استامپ در نقش یک جوان تنها با مجموعه ای عظیم از پروانه ها بازی می کند که تصمیم می گیرد زنی را (نامزد بهترین بازیگر زن سامانتا اگار) را ربوده و در خانه اش زندانی کند. این شاهدی بر توانایی های ویلر به عنوان یک فیلمساز و استامپ به عنوان بازیگر است که این روانپریش دیوانه تقریباً دلسوز است. این فیلم دوازدهمین و آخرین پیشنهاد اسکار برای کارگردان را به ارمغان آورد و برای فیلمنامه آن رقابت کرد.( بهترین فیلم های ویلیام وایلر )

بهترین فیلم های آدری هپبورن
بیشتر بخوانید

10. آقا MINIVER (1942)
به کارگردانی ویلیام وایلر. فیلمنامه آرتور ویمپریس ، جورج فروشل ، جیمز هیلتون و کلودین وست ، براساس رمان جان استروتر. گریر گارسون ، والتر پیجون ، ترزا رایت ، دام می ویتی ، رجینالد اوون ، هنری تراورس ، ریچارد نی ، هنری ویلکاکسون در آن بازی می کنند.

وایلر «خانم مینیور ”قبل از عزیمت به خدمت در جنگ جهانی دوم ، پشت سر گذاشتن گیشه ای که به تقویت اخلاق در آمریکا و انگلیس در درگیری جهانی کمک کرد. گریر گارسون به عنوان شخصیت اصلی بازی می کند ، یک زن خانه دار انگلیسی که خانواده اش در اثر جنگ از هم پاشیده است. گرچه اکنون می توان بر این پیروزکننده محبوب که قبلاً محبوب بود ، رواج پیدا کرد ، اما در داستان حساس شجاعت آن در برابر مشکلات ، هنوز قدرت انکارناپذیری وجود دارد. این فیلم برای وایلر اولین اسکار بهترین کارگردانی را به ارمغان آورد (اگرچه او در این مراسم هنوز در خارج از کشور مشغول خدمت بود و نمی توانست آن را بپذیرد) و پنج جایزه دیگر از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر زن را برای گارسون دریافت کرد.( بهترین فیلم های ویلیام وایلر )

پایان مقاله ( بهترین فیلم های ویلیام وایلر )

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بهترین کتاب های ویلیام فاکنر|بهترین کتاب های کافکا|بهترین کتاب های ادبیات سوئد|بهترین کتاب های ادبیات ترکیه|کتاب عقاید یک دلقکبهترین کتاب های ادبیات هند|سریال Tragic Jungle|میکل‌ آنجلو آنتونیونی |فیلم حضور|۵سایت کاربردی موکاپ|سریال چرنوبیل|کسب درآمد اینترنتی از تولید محتوا|فیلم بانی و کلاید|نقد فیلم مسافر قاچاق|نقد فیلم در بارانداز|فیلم تراژدی مکبث|نقد فیلم Plan B|بهترین فیلم های ایزابلا روسلینی|بهترین فیلم های ویم وندرس|فیلم جهان گمشده: پارک ژوراسیک|فیلم کیمیا|فیلمهای آلفرد هیچکاک|بزرگان موسیقی کلاسیک|معرفی و نقد سریال پیکی بلایندرز|فیلم نور زمستانی|بهترین فیلم‌های واکین فینیکس|بهترین فیلم های آنا د آرماس|نقد فیلم سانست بلوار|فیلم تصنیف نارایاما|بهترین فیلم های جیمز کامرون

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × سه =