صفحه اصلی > ادبیات جهان : بهترین کتاب های ادبیات سوئد
ads

بهترین کتاب های ادبیات سوئد

بهترین کتاب های ادبیات سوئد

بهترین کتاب های ادبیات سوئد

مجله بامدادی ها بهترین کتاب های ادبیات سوئد را برای شما گردآوری کرده ایم. ده کتاب از عشق ، وحشت ، شوخ طبعی و حرص و آز – مطمئن هستیم که چیزی ارزش خواندن پیدا خواهید کرد.

با مقاله بهترین کتاب های ادبیات سوئد همراه ما باشید.

1 بی توجهی عمدی
(Egenmäktigt förfarande توسط لنا آندرسون ، 2013)

از نویسنده استر نیلسون دعوت شده است تا در مورد هنرمند “باشکوه و منحصر به فرد” هوگو راسک سخنرانی کند ، که آغاز یک داستان عاشقانه است. استر دوست پسر معقول خود را رها می کند تا در جستجوی عشق هوگو به دنبال خود فریبی باشد. استر و هوگو برای شام های طولانی و گفتگوهای طولانی با هم دیدار می کنند. او آهسته بازی می کند ، استر را فقط به اندازه کافی تشویق می کند تا او را متقاعد کند که امید وجود دارد ، اما آنچه را که واقعاً می خواهد به او نمی دهد: عشق.

بیشتر بخوانید : فیلم تراژدی مکبث

یک داستان دختر و پسر ملاقات ، اما بدون عاشقانه و احساس خوب. این عشق ، اشتیاق و قدرتی است که با صداقت و شوخ طبعی بی رحمانه تجزیه و منتقل می شود. بهترین کتاب های ادبیات سوئد

شماره 2 جادوگر آوریل
(Aprilhäxan توسط Majgull Axelsson ، 1997)

Desirée می خواهد بداند چه کسی زندگی او را دزدیده است. او که از اوایل کودکی به دلیل معلولیت های شدید نهادینه شده بود ، روی تخت بیمارستان در حال برنامه ریزی است. او نه می تواند راه برود و نه می تواند صحبت کند ، اما توانایی های خاصی دارد. Desirée یک “جادوگر آوریل” است ، به این معنی که او قادر به دیدن از طریق موجودات دیگر است و می تواند آنها را به هرجایی که می خواهد برساند. Desirée در تلاش برای یافتن اینكه كدام یك از سه خواهر نامزدش زندگی او را دزدیده است ، به دنبال آنها ، به حضور نامرئی در زندگی آنها تبدیل می شود ، و وقت خود را پیشنهاد می دهد. بهترین کتاب های ادبیات سوئد

اگر دوست دارید یک درام رابطه با پیچ و تاب سورئال بخوانید.

شماره 3 سیمون و اوکس
(Simon och ekarna توسط ماریان فردریکسون ، 1985)

آموزش خلاصه نویسی | چگونه یک خلاصه عالی بنویسیم
بیشتر بخوانید

سایمون لارسون در دهه 40 در خانواده ای طبقه کارگر در گوتنبرگ بزرگ شد. جنگ جهانی دوم در جریان است. پدر سیمون مردی با اصول و دیدگاه های قوی است. مادرش با عشق و گرما خانه را اداره می کند. اما آنها والدین بیولوژیکی او نیستند. سایمون می فهمد که او به فرزندی پذیرفته شده است و پدر واقعی او یهودی است. در مدرسه ، سیمون با ایساک لنتوف ، پسر یک دفتردار ثروتمند یهودی آشنا می شود. لنتوف ها ، که قبل از جنگ از آلمان نازی فرار کرده بودند ، با انتقال این دو پسر از کودکی به بزرگسالی ، با خانواده خود سیمون ارتباط نزدیکی پیدا می کنند.

درامی که عشق در سایه جنگ با شر روبرو می شود ، این کتاب در سال 2011 فیلمبرداری شد.

بیشتر بخوانید : فیلم گزارش فرانسوی

4 پیرمرد صد ساله ای که از پنجره بلند شد و ناپدید شد
(Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann توسط Jonas Jonasson ، 2009)

در صدمین سالگرد تولدش ، آلن کارلسون از خانه پنجره ها و از پنجره بیرون می رود. او مصمم است که روزهای باقیمانده خود را با ماجراجویی پر کند و سفری طولانی را از طریق سوئد آغاز کند ، که توسط سارقان و پلیس تحت تعقیب قرار می گیرد و در این راه دوست می شود. داستان زندگی اش آمیخته با ماجراجویی در سنین پیری است: او با رئیس جمهور آینده شام ​​می خورد ، با وینستون چرچیل دوچرخه سواری می کند ، با همسر مائو تسه تونگ با یک قایق رودخانه سفر می کند و از طریق هیمالیا حرکت می کند. بهترین کتاب های ادبیات سوئد

این کتاب برای نوشتن نیست ، بلکه برای خندیدن است.

شماره 5 هر چیزی که به خاطر نمی آورم
(Allt jag inte minns توسط Jonas Hassen Khemiri ، 2015)

ساموئل جوان وقتی ماشینش به درخت برخورد می کند می میرد – تصادف یا خودکشی؟ چگونگی و چرایی به روشی هیجان انگیز بررسی می شود. با بازگشت به عقب و زمان ، این روایت تصویری از ساموئل را ترسیم می کند: مرد جوانی که همه چیز را با بهترین دوست و هم اتاقی اش ونداد در میان گذاشت و همه کارها را برای دوست دختر خود لاید انجام داد – تا اینکه ارتباط او با هر دو قطع شد. داستان بررسی می کند که چرا ما یکدیگر را دوست داریم ، متنفریم ، هوس می کنیم و طرد می کنیم.

بیشتر بخوانید : بهترین فیلم های مارتین مک دونا

این داستان جذاب عشق و حافظه ، پنجمین رمان Jonas Hassen Khemiri ، “خنده دار دلخراشانه و خنده آور” توصیف شده است. بهترین کتاب های ادبیات سوئد

داستان رئالیسم : 3 نکته برای نویسندگان داستان رئالیسم
بیشتر بخوانید

 6 حماسه Gösta Berling
(حماسه Gösta Berlings توسط سلما لاگرلیف ، 1891)

کشیشی که به دلیل بد رفتاری و آشامیدن از بدن خارج شد ، گوستا برلینگ می خواهد بمیرد. معشوقه اکیبی او را از یخ زدگی تا حد مرگ نجات می دهد و او را به داخل می کشاند. به عنوان یکی از 12 مرد بی خانمان مهمانی که در مهمانی در اکیبی زندگی می کنند ، گاستا برلینگ روحیه ای پیشرو می شود. اما سینتامر شیطانی مردان را به معامله با شیطان فریب می دهد که منجر به ترک معشوقه اکبی از خانه می شود. ماجراهای وحشی ، جنگ قدرت و رستگاری در پی دارد.

اولین رمان Lagerlöf برنده جایزه نوبل ، نارسایی انسان و دوران عشق را به تصویر می کشد. بهترین کتاب های ادبیات سوئد

شماره 7 اجازه دهید تا یک نفر درست وارد شود
(Låt den rätte komma in توسط John Ajvide Lindqvist ، 2004)

زمستان سال 1981 در حومه خاکستری استکهلم بلاکبرگ است. اوسکار دوازده ساله مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. اما او دوستی دارد که همسایه زندگی می کند ، الی. این دو رابطه نزدیک دارند و الی به اوسکار کمک می کند تا در برابر شکنجه گرانش مقابله کند. اما این داستان چیزی فراتر از یک عکس فوری از زندگی متوسط ​​در حومه شهر است. الی یک خون آشام است ، که اسکار هنوز نتوانسته است کشف کند. همانطور که قتل های مرموز ترس و سردرگمی را در جامعه گسترش می دهد ، اوسکار شروع به درک می کند – اما الی را رها نمی کند.

چه کسی فکر می کند که ترکیبی از رئالیسم اجتماعی و وحشت خون آشام می تواند به یک کتاب پرفروش تبدیل شود؟

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های جک نیکلسون

8 موسیقی محبوب از ویتولا
(Populärmusik från Vittula توسط میکائیل نیمی ، 2000)

ماتی و دوست صامتش نیلیلا در پاجالا ، در شمال سوئد ، در منطقه ای به نام ویتولا بزرگ می شوند. این دهه 1960/70 است ، زمانی که جاده ها با آسفالت پوشانده می شوند ، مزارع کوچک بسته می شوند و موسیقی راک به رادیو می رسد. نسل قدیمی بدیع ها را دوست ندارد ، خاطرات دوران فقیرتر و لاستادییسم ، یک جنبش محافظه کارانه لوتری که از لپ لند سوئد آغاز شد ، شکل گرفته است. میکائیل و دوستانش رویای زندگی دیگری را در سر می پرورانند ، زندگی که فراتر از افق در انتظار است.

نقد نمایشنامه خانه برناردا آلبا
بیشتر بخوانید

این کتاب براساس تجربه بزرگ شدن نویسنده در Pajala و ادویه ای از طنز زیاد ، به یک کتاب پرفروش سوئدی تبدیل شد. بهترین کتاب های ادبیات سوئد

9 مردم گوساله
(Hemsöborna توسط آگوست استریندبرگ ، 1887)

کارلسون در حال رفتن به جزیره Hemsö در مجمع الجزایر استکهلم برای کار در مزرعه بیوه Flod’s است. با مرد شوهر فلود و پسرش گوستن که به کار کشاورزی اهمیت نمی دهد ، مزرعه در وضعیت بی نظمی قرار دارد. وقتی کارلسون مراقبت از همه چیز را شروع می کند ، فلود خوشحال می شود ، اما پسرش کارلسون را بسیار دودل می داند. سرانجام کارلسون با Flod ازدواج می کند – اما بگذارید فقط بگوییم او تنها زن جزیره نیست.

آگوست استریندبرگ از طریق این تصویر از روزهای گذشته و زندگی در مجمع الجزایر سعی کرد هنگام زندگی در آلمان و فرانسه با غربت خود مبارزه کند. بهترین کتاب های ادبیات سوئد

بیشتر بخوانید: هنر ما قبل تاریخ

شماره 10 بازی جدی
(Den allvarsamma leken توسط Hjalmar Söderberg ، 1912)

ده سال پس از پایان عاشقانه جوانشان ، آروید استورنبلوم و لیدیا استیل دوباره به طور اتفاقی با هم ملاقات می کنند. اکنون ، آنها هر دو ازدواج کرده اند ، اما نمی توانند دوباره در کنار یکدیگر قرار بگیرند و یک رابطه را شروع کنند. لیدیا یک زن مستقل است که طلاق می گیرد و آماده است احساسات خود را دنبال کند ، که نتیجه آن عواقب گسترده ای دارد. از طرف دیگر ، آروید با همسرش که دارای دو فرزند است ازدواج می کند. خیلی زود مشخص می شود که عشق یک بازی جدی است.

حوالی سال 1900 ، حوادث کنونی پس زمینه داستان را تشکیل می دهند و آن را در یک بافت تاریخی قرار می دهند. مضامین بی انتها از عشق ، توهم و استعفا به کلاسیک شدن این کتاب کمک کرده است.

پایان مقاله بهترین کتاب های ادبیات سوئد

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.