امروز برابر است با :9 خرداد 1402
جفری دامر

زندگینامه جفری دامر

جفری دامر ، قاتل زنجیره ای متخلف و جنایتکار جنسی ، بین 1978 تا 1991 17 مرد را به قتل رساند. او در سال 1994 توسط یکی از هم زندانیانش در زندان کشته شد.

جفری دامر کی بود؟

جفری دامر یک قاتل سریالی آمریکایی بود که بین سالهای 1978 تا 1991 جان 17 مرد را گرفت. در طول بیش از 13 سال ، داهمر در کافه های همجنس بازان ، مراکز خرید و ایستگاه های اتوبوس به دنبال مردان ، بیشتر آمریکایی های آفریقایی تبار بود و آنها را به خانه کشاند. وعده پول یا رابطه جنسی ، و قبل از خفه کردن آنها ، الکل به همراه مواد مخدر به آنها داد. سپس قبل از تجزیه و دفع اجساد ، با جنازه ها رابطه جنسی برقرار می کرد و اغلب جمجمه یا اندام تناسلی آنها را به عنوان سوغات نگه می داشت. او غالباً از قربانیان خود در مراحل مختلف فرایند قتل عکس می گرفت ، بنابراین می توانست هر اقدامی را پس از آن به خاطر آورد و این تجربه را دوباره زنده کند.

دامر در سال 1991 دستگیر شد و به 16 حبس ابد محکوم شد. وی در سال 1994 توسط همکلاسی زندانی کریستوفر اسکارور کشته شد.

زندگینامه جفری دامر

زندگینامه جفری دامر

دوران کودکی و خانواده

دامر در میلواکی ، ویسکانسین ، در 21 مه 1960 ، از لیونل و جویس دمر متولد شد. او تا 4 سالگی به عنوان یک کودک پرانرژی و شاد توصیف می شد که به نظر می رسد جراحی برای اصلاح فتق مضاعف باعث تغییر در پسر می شود. به طرز قابل توجهی تسلیم شد ، وی پس از تولد برادر کوچکترش و حرکتهای مکرر خانواده به طور فزاینده ای کنار رفت. در اوایل نوجوانی ، او از کار افتاده بود ، پرتنش و عمدتا بی دوست بود.

جفری دامر ادعا می کند که اجبار او به نکروفیلی و قتل در حدود 14 سالگی شروع شده است ، اما به نظر می رسد که شکست ازدواج والدینش و طلاق سرسخت آنها چند سال بعد ممکن است عامل تبدیل این افکار به عمل باشد.

در زمان اولین قتل وی ، مصرف الکل Dahmer از کنترل خارج شده بود. او پس از یک چهارم ترم از دانشگاه ایالتی اوهایو انصراف داد و پدرش که اخیراً ازدواج کرده بود اصرار داشت که به ارتش بپیوندد. داهمر در اواخر دسامبر 1978 ثبت نام کرد و مدت کوتاهی پس از آن به آلمان اعزام شد.

مشکل نوشیدن وی همچنان ادامه داشت و در اوایل سال 1981 ، ارتش او را مرخص کرد. اگرچه مقامات آلمانی بعداً در مورد ارتباط احتمالی بین داهمر و قتلهایی که در آن زمان اتفاق افتاده بود تحقیق کردند ، اما اعتقاد بر این نیست که وی هنگام خدمت در نیروهای مسلح دیگر قربانی نداشته است.

پس از ترخیص ، داهمر به اوهایو بازگشت. دستگیری بعداً در همان سال به دلیل رفتارهای نامنظم ، باعث شد تا پدر او را برای زندگی با مادربزرگش در ویسکانسین بفرستد ، اما مشکل الکل وی ادامه پیدا کرد و تابستان بعد به دلیل مواجهه نامناسب دستگیر شد. او بار دیگر در سال 1986 هنگامی که دو پسر او را متهم به خودارضایی در جلوی چشم خود کردند ، دستگیر شد. وی یک سال حبس مشروط دریافت کرد.

استیون کینگ
بیشتر بخوانید

قربانیان

دامر 17 مرد را بین سالهای 1978 تا 1991 کشت. او مراقب انتخاب قربانیانی در حاشیه جامعه بود که غالباً جنایتکار و سرگردان بودند و ناپدید شدن آنها را کمتر به چشم می آورد و احتمال دستگیری وی را کاهش می داد. او آنها را با وعده پول یا رابطه جنسی به خانه اش کشاند و سپس آنها را خفه کرد. او با بدن آنها رابطه جنسی برقرار می کرد و اعضای بدن و عکس ها را به عنوان سوغات نگه می داشت.

چهار قربانی اول
اولین قتل دامر درست پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان ، در ژوئن 1978 اتفاق افتاد ، هنگامی که او یک اسب سواری به نام استیون هیکس را انتخاب کرد و او را به خانه برد و به خانه پدر و مادرش رفت. جفری دامر اقدام به مست کردن مرد جوان کرد. وقتی هیکس سعی کرد برود ، داهمر با ضربه به سر او و خفه کردن او با هالتر او را کشت.

داهمر جسد اولین قربانی خود را تکه تکه کرد ، اعضای بدن را در کیسه های پلاستیکی قرار داد و آنها را در پشت خانه والدینش دفن کرد. او بعداً بقایای قبر را بیرون آورد ، استخوانها را با پتک خرد کرد و در دره ای جنگلی پراکنده کرد.

در سپتامبر 1987 بود که داهمر دومین قربانی خود ، استیون توومی را گرفت. آنها وارد اتاق هتلی شدند و مشروب خوردند ، و داهمر سرانجام از خواب بیدار شد و توومی را مرده یافت و هیچ خاطره ای از فعالیت های شب گذشته نداشت. او یک چمدان بزرگ خرید تا جسد توومی را به زیرزمین مادربزرگش منتقل کند ، در آنجا قبل از دفع بقایای اجساد ، بدن او را تکه تکه کرده و خودارضایی می کرد.

تنها پس از آنکه داهمر دو قربانی دیگر را در خانه مادربزرگش کشت ، او از شب های دیرهنگام و مستی نوه اش خسته شد – اگرچه او از فعالیت های دیگر او اطلاعی نداشت – و او را مجبور کرد در سال 1988 از محل خارج شود.

اتهامات تجاوز جنسی
در سپتامبر 1989 ، Dahmer یک فرار بسیار خوش شانس داشت: برخورد با یک پسر 13 ساله لائوتی منجر به اتهام سوء استفاده جنسی و تجاوز جنسی درجه دوم به Dahmer شد. وی با ادعای اینکه پسر بسیار بزرگتر به نظر می رسید ، گناه خود را پذیرفت.

داهمر در انتظار صدور حکم برای پرونده تجاوز جنسی خود ، بار دیگر زیرزمین مادربزرگ خود را مورد استفاده وحشتناکی قرار داد: در مارس 1989 ، او آنتونی سیرز ، یک مدل مشتاق را فریب داد ، تحت مواد مخدر قرار داد ، او را خفه کرد ، از بین برد ، عکس گرفت ، تکه تکه کرد و از بین برد.

در دادگاه خود برای آزار و اذیت کودکان در ماه مه 1989 ، داهمر الگوی سوءتفاهم بود و در دفاع از خود در مورد اینکه چگونه خطاهای راه خود را دیده است بحث می کند و اینکه دستگیری او نقطه عطفی در زندگی او است. وکیل مدافع او استدلال کرد که او نیاز به درمان دارد ، نه حبس ، و قاضی موافقت کرد و حکم یک سال حبس را در “آزادی روز” صادر کرد-به Dahmer اجازه داد در روز کار کند و شب به زندان بازگردد-به عنوان مثال و همچنین پنج سال حبس تعلیقی.

ویلیام شکسپیر
بیشتر بخوانید

سالها بعد ، جفری دامر در مصاحبه با CNN اظهار داشت که او نامه ای به دادگاه صادر کننده حکم نوشت و قبل از آزادی مشروط پسرش درخواست کمک روانی کرد. با این حال ، دادر پس از گذراندن تنها 10 ماه از مجازات خود ، توسط قاضی آزادی زودهنگام صادر شد. او پس از آزادی به مدت کوتاهی با مادربزرگش زندگی کرد ، در این مدت به نظر نمی رسد که به تعداد بدنش افزوده باشد ، قبل از اینکه به آپارتمان خود بازگردد.

13 قربانی آخر
طی دو سال بعد ، تعداد قربانیان داهمر تسریع شد و مجموع قربانیان او از چهار نفر به 17 نفر رسید. او با پیشرفت ، آیین هایی را توسعه داد ، وسایل شیمیایی دفع را آزمایش کرد و اغلب گوشت قربانیان خود را مصرف می کرد. داهمر همچنین سعی کرد لوبوتومی های خام انجام دهد و در جمجمه قربانیان در حالی که هنوز زنده بودند حفاری کرد و به آنها اسید موریاتیک تزریق کرد.

در 27 مه 1991 ، ساندرا اسمیت ، همسایه Dahmer ، با پلیس تماس گرفت و گزارش داد که یک پسر آسیایی برهنه در خیابان می دوید. هنگامی که پلیس به آنجا رسید ، پسر ناهماهنگ بود و آنها کلمه دهمر-مردی سفید پوست در یک جامعه عمدتا فقیر آفریقایی-آمریکایی-را پذیرفتند که پسر معشوق 19 ساله اش است. در واقع ، این پسر 14 ساله بود و برادر نوجوان لائویی داهمر سه سال قبل مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود.

پلیس دامر و پسر را به خانه رساند. بدیهی است که نمی خواستند درگیر آشفتگی خانگی همجنس گرایان شوند ، آنها قبل از رفتن فقط یک نگاه گذرا به اطراف خود انداختند.

هنگامی که پلیس صحنه را ترک کرد ، داهمر پسر را کشت و به آداب و رسوم معمول خود ادامه داد. اگر آنها حتی یک جستجوی اولیه انجام می دادند ، جسد دوازدهمین قربانی جفری دامر  ، تونی هیوز را پیدا می کردند.

صحنه جنایت در دستگیری جفری دامر: یخچال و پلاروئیدها

قتل داهمر با دستگیری وی در 22 ژوئیه 1991 به پایان رسید. اجزای بدن یافت شده در یخچال داهمر و عکسهای پولاروید از قربانیان وی با جنایت بدنام کشته شدن وی پیوندی ناگسستنی داشت.

دو افسر پلیس میلواکی هنگامی که تریسی ادواردز ، مرد 32 ساله آفریقایی تبار آمریکایی را که با دستبندهایی که از مچ دست آویزان شده بود ، در خیابان ها سرگردان بود ، به دامر راهنمایی کردند. آنها تصمیم گرفتند ادعاهای این مرد را که یک “شخص عجیب” او را مواد مخدر و مهار کرده بود ، بررسی کنند. آنها به آپارتمان جفری دامر رسیدند ، جایی که او با آرامش پیشنهاد داد کلیدهای دستبند را بگیرد.

امانوئل اشمیت
بیشتر بخوانید

زندگینامه جفری دامر

زندگینامه جفری دامر

ادواردز ادعا کرد که چاقویی که دامر او را تهدید کرده بود در اتاق خواب بود. وقتی افسر برای تأیید داستان وارد شد ، متوجه عکس های پولاروید از اجساد تکه تکه شده در اطراف شد. جفری دامر توسط افسران تسلیم شد.

در جستجوهای بعدی یک سر در یخچال ، سه سر دیگر در فریزر و کاتالوگ وحشت های دیگر ، از جمله جمجمه های محفوظ ، شیشه های حاوی دستگاه تناسلی و گالری گسترده ای از عکسهای وحشتناک پولاروید از قربانیان وی مشخص شد.

در سال 1996 ، پس از مرگ دامر ، گروهی از تاجران میلواکی بیش از 400000 دلار برای خرید اقلام مورد استفاده وی برای قربانیان خود جمع آوری کردند – از جمله تیغه ، اره ، دستبند و یخچال برای ذخیره اجزای بدن. آنها بلافاصله آنها را نابود کردند تا تلاش کنند شهر را از وحشت اقدامات دامر و سیرک رسانه ای پیرامون محاکمه وی دور کنند.

محاکمه و حبس

محاکمه Dahmer در ژانویه 1992 آغاز شد. با توجه به اینکه اکثریت قربانیان Dahmer آمریکایی آفریقایی تبار بودند ، تنش های نژادی قابل توجهی وجود داشت ، بنابراین اقدامات احتیاطی شدید امنیتی انجام شد ، از جمله یک مانع هشت فوتی شیشه ضد گلوله که او را از گالری جدا کرد. حضور تنها یک آمریکایی آفریقایی تبار در هیئت داوران ناآرامی های بیشتری را برانگیخت ، اما در نهایت مهار و کوتاه مدت بود. لیونل جفری دامر و همسر دومش در طول محاکمه حضور داشتند.

داهمر در ابتدا با وجود اعتراف به قتل در بازجویی های پلیس ، در همه اتهامات خود را بی گناه اعلام کرد. وی سرانجام به دلیل جنون ، اعتراف خود را به گناه تغییر داد. سپس دفاعیات وی جزئیات وحشتناکی از رفتار او ارائه داد ، به عنوان اثبات اینکه فقط یک فرد دیوانه می تواند چنین اقدامات وحشتناکی را انجام دهد.

هیئت منصفه تصمیم گرفت که ادعای دادستان مبنی بر اینکه داهمر کاملاً از بد بودن اقدامات وی آگاه است را باور کند و به هر حال مرتکب آن شد. در 15 فوریه 1992 ، آنها پس از تقریباً 10 ساعت مشورت برای یافتن گناهکار ، اما عاقل ، از همه لحاظ بازگشتند. وی به 15 حبس متوالی در حبس تعزیری محکوم شد و در ماه می نیز حکم شانزدهم حکم صادر شد.

گفته می شود که داهمر به خوبی با زندگی در زندان سازگار شده است ، اگرچه در ابتدا از عموم مردم جدا نگه داشته می شد. وی سرانجام مقامات را متقاعد کرد که به او اجازه دهند با سایر زندانیان ارتباط کامل تری برقرار کند. او دین را در قالب کتاب ها و عکس هایی که توسط پدرش برای او ارسال شده بود ، یافت و از سوی مitutionسسه اصلاحی کلمبیا به او اجازه داده شد که توسط یک کشیش محلی تعمید یابد.

بیوگرافی زیگموند فروید
بیشتر بخوانید

مرگ

جفری دامر در 28 نوامبر 1994 توسط همکلاسی زندانی خود کریستوفر اسکارور کشته شد.

مطابق با گنجاندن او در جزئیات منظم کار ، جفری دامر به کار با دو قاتل دیگر محکوم شد ، اسکارور و جسی اندرسون. پس از اینکه آنها برای تکمیل وظایف خود تنها ماندند ، نگهبانان برگشتند و متوجه شدند که اسکارور به طرز وحشیانه ای هر دو مرد را از اتاق وزن زندان با میله فلزی کتک زده است. جفری دامر پس از تقریباً یک ساعت مرده اعلام شد. اندرسون چند روز بعد جان خود را از دست داد.

در سال 2015 ، اسکارور با نیویورک پست در مورد دلایل خود برای کشتن دامر صحبت کرد. اسکارور ادعا کرد که نه تنها از جنایات جفری دامر بلکه از عادتی که داهمر در ایجاد اندام های بریده شده از غذای زندان برای ایجاد خصومت با دیگر زندانیان ایجاد کرده بود ، ناراحت شده است.

اسکارور پس از طعنه زدن توسط داهمر و اندرسون در حین انجام کارهایشان ، گفت که قبل از ضرب و شتم این دو نفر با داهمر در مورد جنایاتش روبرو شده است. وی همچنین مدعی شد که نگهبانان زندان با تنها گذاشتن قتل اجازه وقوع قتل را داده اند.

خانه جفری دامر

در آگوست 2012 ، تقریبا دو دهه پس از مرگ او ، گزارش شد که خانه دوران کودکی جفری دامر در باث ، اوهایو – جایی که او اولین قتل خود را در سال 1978 مرتکب شد و بقایای قربانی خود را دفن کرد – در بازار بود. صاحب آن ، موسیقیدان کریس باتلر ، اظهار داشت که این ملک خانه ای عالی خواهد بود ، به شرطی که خریدار بتواند “از عامل ترسناک” بگذرد.

در مارس 2016 ، باتلر خانه را به مدت 8000 دلار برای هفته کنوانسیون ملی جمهوری خواهان اجاره کرد. به گفته Zillow.com ، از ژوئیه 2017 ، این خانه دیگر در بازار موجود نبود.

فیلم ها و کتاب های جفری دامر

داستان جفری دامر : یک کابوس آمریکایی ، نوشته دونالد A. دیویس. این تنها چند ماه پس از دستگیری دامر ، در نوامبر 1991 منتشر شد.
حرم جفری دامر ، توسط برایان مسترز ، که در سال 1993 منتشر شد.
فیلمهای قابل توجه در مورد زندگی و قتل عام دامر عبارتند از:

جفری دامر  ، فیلمی بیوگرافی در سال 2002 با بازی جرمی رنر
مستندهای Jeffrey Dahmer Files ، مستندی در سال 2012 که در تابستان بازداشت Dahmer در سال 1991 را پوشش می دهد.
My Friend Dahmer ، فیلمی در سال 2017 در مورد دوران نوجوانی مشروب الکلی Dahmer بر اساس رمان گرافیکی 2012 به همین نام توسط Derf Backderf.

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی کارل مارکس | نقد فیلم فروشنده | بهترین فیلمهای جیمز دین | بهترین فیلم های فرانک کاپرا | نقد فیلم گذشته | جنبش هنری رئالیسم اجتماعی | ۵ هنرمند مشهور رئالیست اجتماعی | بهترین فیلم های کیت وینسلت | بهترین فیلم‌های متیو مک کانهی ( ۱۰ فیلم برتر ) | فیلم سینمایی گرمای بدن | فیلم زیبایی ربوده‌ شده |

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + پانزده =