صفحه اصلی > ادبیات جهان : بهترین کتاب های کافکا

بهترین کتاب های کافکا

بهترین کتاب های کافکا

بهترین کتاب های کافکا

بهترین کتاب های کافکا : او در طول زندگی فرانتس کافکا با احساس بیگانگی و انزوا دست و پنجه نرم می کرد. اینها دو موضوع اصلی هستند که در کنار رمان ها و داستان های کوتاه وی ، ترس ، پوچ و ایده های موجود گرایی مشهود است.

متأسفانه ، به دلیل مرگ کافکا در چهل سالگی ، چندین اثر در این لیست ناتمام است. همانطور که در وصیت نامه وی آمده است ، تمام کتاب های که در لیست بهترین کتاب های کافکا قرار می گیرند ، برای سوزاندن در نظر گرفته شده اند. خوشبختانه ، دوست مادام العمر او ، ماکس برود ، این آثار را ذخیره و منتشر کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های ایمی آدامز

با مقاله بهترین کتاب های کافکا همراه ما باشید.

1. کتاب مسخ

دگردیسی مشهورترین رمان کافکا است و به طور کلی شاهکار وی محسوب می شود. در مدت سه هفته با یک الهام نگاشته شد و داستان گرگور سامسا را ​​ارائه داد. گریگور ، یک فروشنده عادی مسافرتی ، یک روز صبح از خواب بیدار می شود و متوجه می شود که او به یک حشره غول پیکر تبدیل شده است. این تحول بدون توضیح و دلیل انجام می شود. او سرانجام ارتباط خود را با انسانیت از دست می دهد و می میرد و این باعث خوشحالی اعضای خانواده اش می شود.

2. داستان کوتاه دادگاه

محاکمه یک رمان کوتاه است که داستان یوزف کی ، مردی را که به جنایتی ناشناخته متهم شده است ، دنبال می کند. در طول کتاب ، او به طور ناموفق سعی می کند بفهمد که ظاهرا چه کاری انجام داده است ، اما هرگز برای K. یا خواننده آشکار نمی شود. او توسط مرجعی که دسترسی به آن ندارد ، تحت پیگرد قانونی است و همچنین توانایی واقعی دفاع از خود را ندارد.

3. “مستعمره مجازات”

“مستعمره مجازات” ، داستان اعدام وحشیانه و وحشتناک یک زندانی را روایت می کند. این روایت به شدت بر روی “دستگاه” متمرکز است که قرار است حکم زندانی را قبل از مرگ به او تحمیل کند. از طریق داستان ، هدف از این روند آشکار می شود. این اعتقاد مدیر است که فقط از طریق درد یک زندانی می تواند حقیقت بد عملی خود را بیاموزد.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم‌های متیو مک کانهی ( ۱۰ فیلم برتر )

4. قلعه

تحلیل نمایشنامه باغ وحش شیشه ای
بیشتر بخوانید

قلعه رمانی است که شخصیت “K” را دنبال می کند که به امید دستیابی به قلعه ای به دهکده ای می رسد. او برای تکمیل این وظیفه تلاش می کند و متأسفانه ، کافکا قبل از اتمام رمان درگذشت. وی اظهار داشت که این کار با مردن K. در دهکده و دریافت نامه کافکیسکی پوچ و پوچ از قلعه پایان می یابد.

5. “یک هنرمند گرسنگی”

در این داستان عجیب و نگران کننده ، کافکا حرفه هنرمندان گرسنگی را توصیف می کند که برای سرگرمی دیگران خود را گرسنه می کند. این هنرمند که کانون این داستان است علاقه خود را به حرفه خود از دست داده است. در همین زمان ، او در حال رسیدن به اوج هنر خود است. در سال 1922 منتشر شد.

6. “یک پزشک کشور”

“یک پزشک کشور” داستانی کوتاه است که در سال 1917 نوشته شده و در مجموعه ای به همین نام منتشر شده است. این جزئیات سفر یک پزشک در نیمه شب زمستان است. او به ملاقات یک بیمار می رود و در حالی که آنجا با یک سری موانع پوچ و سورئال روبرو است.

7. نامه به پدرش

نامه به پدرش نامی است که به نامه ای 40+ صفحه ای که کافکا برای پدرش هرمان نوشت ، داده شده است. در آن ، او ترسها و استرسهای دوران کودکی و تأثیری که پدرش بر او داشت را شرح می دهد ، که عمدتا منفی است. این امید کافکا بود که با نوشتن این نامه او و پدرش بتوانند شکاف بین آنها را برطرف کنند. اما ، مادرش هرگز نامه را به پدرش نداده است. در عوض ، به او بازگردانده شد.

8.کتاب آمریكا 

این رمان ناقص به نام مردی که ناپدید شد نیز شناخته می شود. این کتاب بین سالهای 1911 و 1914 نوشته شده و شرح سفر یک کارل رومن رومانی شانزده ساله اروپایی است. وی مجبور به مهاجرت به آمریکا شد و به یک رسوایی درگیر یک خدمتکار منزل تبدیل شد. این رمان بدون نتیجه گیری متوقف می شود اما او به دوست خود ماکس برود گفت که این رمان با آشتی پایان می یابد.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های هاوارد هاکس

9. نامه هایی به میلنا

کتاب خوشه های خشم
بیشتر بخوانید

این کتاب مجموعه ای از بسیاری از نامه های کافکا است که وی طی یک دوره سه ساله در دهه 1920 برای میلنا ژسنسکا نوشت. اولین بار در سال 1952 به زبان آلمانی و یک سال بعد به انگلیسی منتشر شدند. آنها پر از جملات به یاد ماندنی است که وضعیت روحی و روانی کافکا را در آن دوره روشن می کند.

10. “The Burrow”

این داستان یکی از چندین موردی است که کافکا قبل از مرگ ناتمام گذاشت. این داستان پس از مرگ در سال 1931 منتشر شده است. این یک داستان عجیب و غریب و دلهره آور درباره موجودی است که در درون سیستمی از تونل هایی که در طول عمر خود ساخته شده است فرو می رود. این موجود دائماً از اتفاقی که برای سوراخهایش رخ داده یا هر نوع حمله دشمن می ترسد . او شروع به وسواس شدید سر و صدا می کند و تصمیم می گیرد درباره آن تحقیق کند. تصور می شود که این داستان قرار بوده با حمله جانوری که سیستم را مختل می کند ، به نتیجه برسد.

بیشتر بخوانید: هاوارد هاکس

پایان مقاله بهترین کتاب های کافکا

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

یک × چهار =