امروز برابر است با :13 مهر 1401
بهترین فیلم های هاوارد هاکس

بهترین فیلم های هاوارد هاکس

بهترین فیلم های هاوارد هاکس

بهترین فیلم های هاوارد هاکس : در سراسر فیلم های نوآر ، اکشن ماجراجویی ، وسترن و کمدی های پیچ گوشتی ، هاوارد هاوکس برخی از مسخره ترین فیلم های سرگرم کننده ای را که می توانستید ببینید ساخته است. گاهی اوقات قهرمان شدن در 10 فقط کافی نیست.

با مقاله بهترین فیلم های هاوارد هاکس همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: نقد فیلم دلشدگان

فیلم ریو براوو (1959)

مدتی طول کشید تا هاوارد هاکس حق خود را بدست آورد. یکی از بزرگترین فیلمسازان مشهور دهه های 30 ، 40 ، 50 و 60 ، تا زمانی که منتقدان مجله فرانسوی Cahiers du cinéma پنجه های خود را به او وارد کردند ، او شروع به دریافت شناخت هنری کرد که امروز با آن احترام می گذارد.

هاوکس مبتکر نبود. او در چندین ژانر کار می کرد ، اما همیشه در پارامترهای ثابت آنها بود. با این حال فیلم های او بدون شک به قلم خودش باقی مانده اند. تعجب آور نیست که او پسر پوستر کسانی است که متقاعد به ائتلاف متخصص هستند. همه فیلم های هاوکس – به میزان کم و بیش – احساس خوبی می کنند ، هاوکسیان.

دغدغه های موضوعی ، روایی ، اخلاقی و بین فردی وی – تمام حرکات و استنباط های مشخصی که ما به وسیله آنها سبک Hawksian را درک می کنیم – یک خط کلی دارد که از دام ماجراجویی یا کمدی آنها فراتر می رود. او از تکرار خود ترسید ، اغلب به معنای واقعی کلمه.

برخی از بهترین کارهای او تغییر در موارد قبلی است. او با اصرار بر ارزش آنها به عنوان سرگرمی “صرف” ، خوانش های فکری فیلم هایش را پس می زد. خواه او را به قول او نپذیرفت یا نه ، یک کیفیت غریزی بدون زحمت در فیلم سازی او باقی مانده است که هرگونه تلاش غیرضروری در تمایز بین «هنر» و «سرگرمی» را زائد می کند. در لیست بهترین فیلم های هاوارد هاکس قرار دارد.

Scarface (1932)

نمونه اولیه پیش کد برای فیلم گانگستری: گذشته ، حال و آینده. روایتی از صعود و سقوط که پرنده را در کارت عنوان با استودیوی اجباری ورق می زند و بد اخلاقی را اشتباه خوانده است. برخلاف Monkey Business (1952) ، در اینجا هیچ پادزهر ابتدایی وجود ندارد.

ریتم های فیلم به صورت simpatico با کمدی های هاوکس همانند موش-یک-تات-تات از آتش مسلسل است. پسران و اسباب بازی های آنها. بی گناهی در تگرگ گلوله ها و سردرگمی نامتعارف از دست رفته است. این اولین شاهکار هاوکس است: اگر بعداً در سنت های ژانر نفوذ می کرد ، اینجا جایی است که او کتاب را نوشت.در لیست بهترین فیلم های هاوارد هاکس قرار دارد.

بیشتر بخوانید: فیلم خاکستر سبز

فیلم قرن بیستم (1934)

هاوارد هاکس
بیشتر بخوانید

ممکن است این روانترین نقره (دخترش جمعه؟) یا خرابکارانه ترین (تجارت میمون؟) از کمدی های هاکس نباشد ، اما ممکن است خنده دارترین باشد. مخالف بودن؟ سپس ، “در آهنی را روی شما می بندم.” در تمام دنیا صحنه ای برای انسانهای دستکاری شده هیستریک ، اسکار جاف و لیلی گارلند – به ترتیب impresario و موزه تئاتر – جان باریمور و کارول لومبارد در تلاشند تا آخرین تشنج ملودراماتیک دیگری را پشت سر بگذارند.

این دو نفره که یکی از بزرگترین کارهای دوگانه در سالنامه های اسکروبال است ، تراژدی های درک شده خود را به خدایان اعلام می کنند ، در حالی که هاکس یک مرحله فریبکارانه ساده را تنظیم می کند ، عقب می زند و وقت را حفظ می کند.در لیست بهترین فیلم های هاوارد هاکس قرار دارد.

Only Angels Have Wings (1939)

مرگ ابری است که کم و سنگین بر فراز کوه کوه شاهکار سال 1939 هاوکس معلق است. مهی غیرقابل نفوذ که قله هایش را خفه می کند ، ادعاهای بی رحمانه آن با استیک های دست دوم و لیوان هایی که تا سویه های جوانای قدیمی بلند می شوند ، سرکشانه پاسخ می دهد. این شهر Barranca است – محل پرتاب نامه خطرناکی که از طریق آسمان ها اجرا می شود – جایی که گذشته های آشفته در هوای غوطه وری ریشه می دهند و زندگی به سرعت مشروب می رود و می رود.

این یک زمینه پرورش دور برای سیستم ارزش Hawksian و پویایی گروهی است ، جایی که مردان فقط به اندازه مشاغلی هستند که انجام می دهند. این یک نظم اجتماعی استوایی کاملاً فعلی است که کاملاً به نوستالژی تبدیل شده است. آموخته ها آموخته های دلخراش قلب نیست ، فقط احترام – متقابل و فردی – بدست آمده و حفظ می شود. حتی با اوج گرفتن فیلم ، به آرامی به جلو می رود.در لیست بهترین فیلم های هاوارد هاکس قرار دارد.

To Have and Have Not (1944)

هاوکس به ارنست همینگوی ، که پیشنهاد “داشتن و نداشتن” را با 10 هزار دلار پیشنهاد داد ، گفت: “من می توانم از بدترین چیزی که شما نوشتید فیلم بسازم.” این فیلم به یکی از بزرگترین فیلمهای کارگردان تبدیل خواهد شد ، فیلمی که همفری بوگارت و لورن باکال عاشق آن شدند.

بهترین فیلم های جیمز کامرون
بیشتر بخوانید

این ممکن است یک مفهوم عاشقانه باشد ، اما آگاهی از ماجرای خارج از صفحه باعث می شود صدای تب و تاب بیشتری برای مبادلات در حال جوش وجود داشته باشد. بزرگترین داستان عاشقانه فیلم ، این است که بین بوگارت و ادی ، همکار ناخوشایند رومی والتر برنان است.

این رابطه ای است که به “Only Angels Have Wings” برمی گردد و با احترام از احساسات گرایی محروم می شود ، منتظر ریو براوو (1959) است. هری مورگان از بوگارت اثبات ناپذیری ترین مرکز اخلاقی هاکس را اثبات می کند. Bacall’s Slim – در حالی که هیچ نماد فمینیستی نیست – یک زن کاملاً هوکی است.در لیست بهترین فیلم های هاوارد هاکس قرار دارد.

بیشتر بخوانید: فیلم زیر درختان زیتون

فیلم خواب بزرگ (1946)

اخراج طرح دائمی هاوکس به عنوان صرفاً “بهانه ای برای برخی صحنه ها” در اقتباس ریموند چندلر که بوگارت و باکال را به هم پیوست ، نمونه ای از آن است. دنباله روایت هزارتوی آن کاملاً غیرممکن است (حتی چندلر اعتراف کرد که از هویت قاتل یک قربانی خبر ندارد) ، اما چه صحنه هایی! مطمئناً ، این زوج طلایی ممکن است این بار کمی بیشتر مطالعه شده باشند ، اما به سختی هیجان را کاهش می دهد.

علاوه بر این ، همیشه صحنه کتابفروشی دوروتی مالون وجود دارد. اینکه بیشتر احساس هوکشی می کند تا Chandler-esque چیز بدی نیست – زیرا بدبینی آن هر دو می تواند ادعای پدر و مادر بودن کند – و اگر نتواند با بار اخلاقی “داشتن و نداشتن” مطابقت داشته باشد ، فقط به این دلیل است که تعداد کمی می توانند.در لیست بهترین فیلم های هاوارد هاکس قرار دارد.

فیلم رودخانه سرخ (1948)

اگرچه درست است که هاوکس هرگز از نظر زیبایی بصری به خاطر خود کارگردان زیادی نبود ، اما Red River مطمئناً یک فرد جستجوگر است. اولین فیلم وسترن وی (اگر ملودرام ساحل باربری سال 1935 را تخفیف دهیم) ، داستان رانندگی با گاو و درگیری پس از آن بین پدر جانشین (جان وین) و پسر خوانده اش (مونتگومری کلیفت) به نظر می رسد که مسابقه مستقیم از فاجعه یونان.

در حالی که ما مسابقه را دریافت می کنیم ، هاوکس با یک ماشین سابق و در قالب Tess بدون شلیک Joanne Dru انتظارات را کنار می گذارد. سکانس عبور رودخانه و استامپد با شکوه است ، و اگر شخصیت وین در اینجا از خط اصلی تنظیمات و انتقادات در همکاری های بعدی متمایز باشد ، ریشه های یک سخت گیری روانی بی رحمانه است که در کتاب جستجوگران جان فورد (1956) ظاهر می شود اینجا پیدا شده.در لیست بهترین فیلم های هاوارد هاکس قرار دارد.

بیشتر بخوانید: فیلم دیده بان

میمون تجارت (1952)

بهترین فیلم های ایمی آدامز
بیشتر بخوانید

با وجود آنکه از نظر طنز آمیزترین کمدی های کمدی هاوکس است ، کسب و کار میمون همچنین منسجم ترین سازمان یافته را اثبات می کند ، هر صحنه پیشرفت منطقی نگرانی های موضوعی فیلم است. اکسیر جوانی که توسط استاد غایب Cary Grant ساخته شده است – و توسط یک شامپانزه آزمایشگاهی کامل شده است – به عنوان مک گافین عمل می کند ، قدرت آن دوز را ابتدا به نوجوانان ، سپس نوزادان و سپس میمون های سقف تاب می دهد برای فینال فیلم مناسب فیلم.

اگر تاریکی زمینه ای برای ماسک زدن سرکوب شده و سرکوب شده وجود داشته باشد ، سفر به سمت بدوی گرایی و شناسه کاملاً آزاد نشده نمی تواند جالبتر باشد. گرانت و جینجر راجرز یک دیوانگی مقاومت ناپذیر را ارائه می دهند ، در حالی که یک چرخش حمایت کننده از مرلین مونرو همه چیز را به عنوان سرقت صحنه اثبات می کند.در لیست بهترین فیلم های هاوارد هاکس قرار دارد.

فیلم ریو براوو (1959)

ابتدا آن دهانه وجود دارد. پنج دقیقه بدون گفتگو. شوخی کلانتری که به میله نگاه می کند ، سپس تحقیر او. ورودی وین که از پایین شلیک می شود در حالی که او بر روی کف دست خود می کوبد. شلیکی که می بیند جو بوردت به زندان آورده شده است ، آن مرکز کانون حالت Hawksian است. همه هاوکس اینجاست. ماجراها و کمدی ها. زنان و گروه. قهرمانی و نجات. مقیاس قضاوت از حرفه ای بودن و شایستگی (“ببخشید ، عزیزم این کار را انجام ندادید”).

رستگاری نه تنها در عمل بلکه از طریق قدرت درونی ، ایستادن در قدم اول خودتان. ریو براوو داستان شخص است ، احترام شرافتمندانه او مرکز اخلاقی و احساسی فیلم است. لاکونیسم هاوکس اوج خود را پیدا می کند ، انحرافات بی شماری که در خدمت ایجاد شخصیت ، رابطه و مضمون است.

جایی که یک ژست – سیگار رد شده – هزار قصه را می گوید. این موفقیت برجسته کارگردان است. یک فیلم به همان اندازه غنی و لذت بخش لذت بخش است ، یک فیلم برای کاوش و تجمل در بارها و بارها و بارها…در لیست بهترین فیلم های هاوارد هاکس قرار دارد.

بیشتر بخوانید: فیلم کیمیا

فیلم El Dorado (1966)

بهترین فیلم های کوروساوا
بیشتر بخوانید

شاید بگویید ال دورادو دو فیلم است که یکی از آنها ریو براوو است. داستان از این قرار است که هاوکس هنگام فیلمبرداری از فیلمنامه خسته شد و خیلی ساده تصمیم گرفت فیلم قبلی خود را به جای آن دوباره بسازد. از تغییرات آن نمی توان در یک موضوع فرار کرد. جذابیت نهفته در شباهت و تفاوت آن است.

این خشونت بارتر از این دو فیلم است ، به طور گسترده تر کمیک ، و به طور حتم اسکیزوفرنیک تر ، حتی در حالی که جذابیت در بیضه های سست آن وجود دارد. اگر روابط پویا و بین فردی گروه نسبت به سلف برتر خود انسجام کمتری داشته باشد ، خدمه متلک و خجالتی آن یک بررسی روحیه وابستگی مشترک و قدرت تخلیه شده را ایجاد می کنند.

در تغییر وظیفه به نقش های شناخته شده جالب است که لذت ببرید ، به خصوص اگر ببینید – همانطور که رابین وود منتقد این کار را کرد – میسی سی پی جیمز کان به عنوان علاقه اصلی عشق.در لیست بهترین فیلم های هاوارد هاکس قرار دارد.

فیلم آسمان بزرگ (1952)

مدت ها قبل از اینکه ورنر هرتزوگ قایقی را به سوی کوه برای فیتزکارالدو بکشاند (1982) ، هاوکس در رودخانه میسوری بیرون بود و بازیگران خود را که کشتی قایق واژگون را اسیر می کرد ، گرفت. عکاسی از مکان به آسمان بزرگ احساس حماسی می بخشد ، و گرچه در نهایت یک کار جزئی است – حداقل در مقایسه با سایر وسترن های او – اما بدون شک از او باقی مانده است.

بیشتر بخوانید: فیلم از کرخه تا راین

بیشترین علاقه در رابطه بین کرک داگلاس و دیویی مارتین نهفته است ، روابطی که حتی خود هاوکس تا آنجا پیش رفت که یک داستان عاشقانه نامید. با یادآوری پویایی بین ویکتور مک لاگلن و رابرت آرمسترانگ در فیلم خاموش بزرگ کارگردان دختری در هر بندر (دختری در هر بندر) (1928) ، دختری که در اینجا وجود دارد – الیزابت Threatt’s Teal Eye – به سختی نگاهی به آن می اندازد ، و در پی مارتین در پی علاقه داگلاس به یک پیاده تبدیل می شود .در لیست بهترین فیلم های هاوارد هاکس قرار دارد.

بهترین فیلم های هاوارد هاکس

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − 3 =