صفحه اصلی > بازیگران و کارگردان ها : بهترین فیلم های ویم وندرس
ads
ads

بهترین فیلم های ویم وندرس

بهترین فیلم های ویم وندرس

بهترین فیلم های ویم وندرس

ویم وندرس کار خود را به عنوان یک نقاش آغاز کرد و می توان استدلال کرد که این امر به توضیح جذابیت دیرینه در مناظر مختلف در طول زندگی حرفه ای وی کمک می کند (و نمونه آن بهترین نمونه در “نمک زمین” اخیر است). اما این کارگردان متولد سال 1945 ، یکی از چهره های اصلی سینمای آلمان جدید و دارنده سه نامزدی اسکار (بعلاوه یک شیر طلایی ، یک نخل طلا و یک خرس طلای افتخاری به ترتیب از ونیز ، کن و برلین) ، از روز اول به همان اندازه به مردمی كه این مناظر را پر می كنند و راههای جابجایی آنها علاقه مند شده است.

وندرس برای اولین بار در سال 1972 با دومین ویژگی خود به نام “جدید کارگردانان / فیلم های جدید” نمایش “دروازه بان ترس از مجازات” به ایالات متحده آمد و هرگز به عقب نگاه نکرد. به نظر می رسید این سفر سرگردان بی قرار را در او تحریک می کند و فیلمساز که تبدیل به یک فیلمساز شده است به زودی یک بررسی روح انگیز و پرسشگرانه از مناظر آمریکایی و فراتر از آن را آغاز کرد. این کنجکاوی و جستجوی مشا برای یافتن پاسخ در مورد چگونگی زندگی ، وجود ، رنج ، و در نهایت تلاش و کشف انسان ها ، وی را در سراسر جهان برای پرداختن به مباحث بی شمار سوق داده است.

بیشتر بخوانید: 100 فیلم برتر تاریخ

با مقاله ( بهترین فیلم های ویم وندرس ) همراه بامدادی ها باشید.

گرچه شاید وی بیشتر به دلیل آثار کلاسیک هنری پاریس ، تگزاس و ” فیلم بهشت بر فراز برلین” شناخته شده باشد ، اما وندرز زندگی حرفه ای متنوعی داشته است ، و در عین حال با بزرگ و نه چندان بزرگ مخلوط می شود ، می تواند شهرت خود را به عنوان یک خارجی محبوب حفظ کند. (نوشته “بونو” ، مل گیبسون با “هتل میلیون دلاری” که نمونه ای تأسف برانگیز است). موسیقی همیشه مهم بوده است ، به ویژه در کارهای مستند او ، که اغلب شامل هنرمندانی است که وندرس آنها را تحسین می کند و می خواهد آنها را با جهان به اشتراک بگذارد – پینا باوش ، سباستین سالگادو ، کلوپ اجتماعی بوینا ویستا.

در مجموع ، این یکی از التقاطی ترین مشاغل هر کارگردانی است ، چه در داستان های غیر تخیلی و چه در داستان ، که وندرس را درگیر درام ها ، اسناد ، اسرار ، فیلم های جنایی ، قاتلان ، عشق ، مرگ و البته زندگی در جاده ها در جستجوی چیزی وندرس موضوع “پرتره های کنار جاده” است ، یک مرور گذشته در مورد Janus Films از دوازده فیلم او در حال حاضر ، که بعضی از آنها به سختی در این کشور دیده شده است و اکنون با عشق ترمیم شده است و به مناسبت مناسبت ، ما ده فیلم مهم او را در طول زندگی حرفه ای انتخاب کرده ایم که اکنون در مرز پنج دهه گذشته است. در زیر نگاهی بیندازید به ( بهترین فیلم های ویم وندرس ) ، و موارد دلخواه خود را در نظرات به ما اطلاع دهید.

بهترین فیلم های ویم وندرس

“ترس دروازه بان از مجازات” (1972)

در یک لحظه ، یکی از دوستان زن جوزف بلوخ (آرتور براوس) از او می پرسد که چرا دور و برش را می گذراند و سایر کارهای تصادفی ناخوشایند را انجام می دهد. بلوخ بلافاصله س questionال را منحرف می کند و در عوض موضوع را به دخترش تغییر می دهد. چنین فرار بخشی از رویکرد قاطعانه ضد روانشناختی ویم وندرس در این ، ویژگی دوم وی است. علیرغم آنچه عنوان عنوان می کند ، “دروازه بان ترس از پنالتی” (که بعضا “اضطراب دروازه بان در ضربات پنالتی” نیز شناخته می شود) ارتباط چندانی با فوتبال ندارد و همه چیز مربوط به مشاهده دقیق شخصیت است.

بیشتر بخوانید: نقد فیلم برباد رفته

حتی وقتی بلوخ به طور ناگهانی یک زن تصادفی را خفه می کند ، او ، و با گسترش فیلم ، به طور غیرقابل توصیفی بی روح باقی می ماند – در تضاد کامل با خنکایی که هنگام اختلاف در یک اعلام مجازات آفساید در صحنه افتتاحیه فیلم از دست می دهد. نتیجه تقریباً مانند یک هیجان انگیز مردانه و بدون هیجان بازی می کند ، در عوض یک گروه تقریباً مردم شناسانه جایگزین می شود ، یکی ظاهراً بیشتر به رنگ محلی علاقه دارد – به ویژه تکه هایی از فرهنگ آمریکایی که به چشم انداز آلمان نفوذ می کنند – تا لوله کشی عمق از ورزشکار / قاتل عنوان. برخلاف “چرا Herr R. Amok را اجرا می کند؟” از نظر سبک شناسی شبیه Rainer Werner Fassbinder ، هیچ کاتارسیس خشن یا افشاگری کورکورانه ای وجود ندارد. تبادل گفتگوی نهایی بین بلوک و یک ناظر تصادفی در یک بازی فوتبال ممکن است همه چیز را توضیح دهد یا هیچ چیز – یا هر دو.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

نقد فیلم تب شب یکشنبه
بیشتر بخوانید

“آلیس در شهرها” (1974)

تصویری تلخ و شیرین از دنیای در حال حرکت ، و همچنین پرتره ای تأثیرگذار از دو فرد بسیار متفاوت که به دنبال ریشه های خود هستند ، “آلیس در شهرها” یکی از آرام ترین و بی ادعا ترین فیلم های زمان خود است. اولین بار در سه گانه محبوب کارگردان “جاده” ، “آلیس” عاشقانه ناامید به بافت پاره پاره زندگی آمریکایی است ، حتی اگر جهان بینی کارگردان به طور خاص برای هر زمان یا مکان باقی نماند.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

به این ترتیب ، می توان به “آلیس” به عنوان نوعی قطعه روحانی همراه با فیلمهای اولیه جیم جارموش نگاه کرد ، وی همچنین تصاویر سست و مینیمالیستی ساخت که شعر متعالی نهفته در زندگی روزمره و همچنین تضادهای شدید در فرهنگ های مختلفی که دیگ ذوب کشور ما را تشکیل می دهد. چه داستانی وجود دارد به دنبال یک عکاس بدون شیفت با بازی رودیگر ولگر ، که وظیفه او یافتن نوعی معنا در حاشیه بن بست آمریکای میانه است. در طول راه ، او خود را تبدیل به “سرپرست” می کند ، اگر این کلمه مناسب باشد ، برای یک دختر کوچک مستقل و ترسناک به نام آلیس که در جستجوی مادربزرگ دیرینه خود به جهان گشته است.

آنچه آشکار می شود ، متغیر ، زیبا ، صمیمی و ویرانگر است – مانند همیشه ، در کلید جزئی ظریف وندرز بازی می شود. در تصویربرداری فیلم از روابط متشنج پدر و دختر ، یک شباهت ظاهری به “ماه کاغذی” پیتر بوگدانوویچ (مقایسه ای که خود وندرس از آن کاملاً راضی نبود) وجود دارد ، اما در غیر این صورت فیلم ها به اندازه شب و روز متفاوت هستند. “آلیس” به عنوان یک داستان نرم و منسجم درباره روابط گسسته و جستجوی مداوم برای خانه ، چیزی بیش از حذفی نیست.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

بیشتر بخوانید: قسمت ویژه سریال فرندز

“حرکت اشتباه” (1975)

در قسمت دوم سه گانه جاده ای وندرس ، یک بار دیگر رودیگر وگلر ، رهبر “آلیس در شهرها” به علاوه هانا اسگگولا از فاسبیندر ، بازی می کند و همچنین شامل اولین حضور نستاسجا کینسکی است که در آن زمان سیزده ساله بود. “حرکت اشتباه” بسیار بی هدف تر از فیلم های دیگر او (بخوانید: بدون توطئه) ، حداقل نوعی مانیفست در قالب فیلم است ، و همه آنچه وندرس سعی کرده در سینما بدست آورد را مشخص می کند.

این یک مرد در یک نوع بحران وجودی است ، که به سفر به بن می رود تا امیدوار باشد که صدای خود را به عنوان یک نویسنده کشف کند ، در حالی که در طول راه یک گروه عجیب از دوستان را برای سفر با او جمع می کند (مانند کینسکی به عنوان آکروبات لال ) پدران غایب تمایل دارند که در کارهای وندرس موضوع باشند و بله ، هیچ حضور پدرسالارانه ای در فیلم وجود ندارد ، اما مادر سلطه جوئی که سرانجام پسرش را رها می کند و بلیط قطار به بن را برای او می خرد ، بی نظیر است.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

وقتی فیلم های داستانی او کار نکرده اند ، ویژگی های روح جویانه او متهم شده اند که بسیار پرمدعا و متفکرانه است و “حرکت غلط” ظاهرا متناسب با این لایحه با صدای واضح و بلند ، عکس های خیره کننده ای است که برای پیدا کردن معنی در منظره . اما بی هدف بودن شخصیت و روایت به قدری واقعی است ، روحیه حسرت آنچنان واقعی و فیلمبرداری رابی مولر چنان برانگیزاننده است که ابعاد گمشده و بی جهت فیلم بی سر و صدا ویژگی های مهیجی به خود می گیرد.

نقد فیلم خوب بد زشت | اسپاگتی خوشمزه
بیشتر بخوانید

مسلماً وضعیت آن به عنوان یک فیلم “اساسی” وندرس شاید نسبی باشد. ویژگی های کند و سرگردان آن احتمالاً برای همه به جز وندرس-آکولیت ها تلاش می کند ، اما همچنین یک فیلم اصلی و اصلی در زمینه توسعه مسافت بین مردم و جاده های کمتر است.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

بیشتر بخوانید: نقد فیلم میان‌بر

“Kings of the Road” (1976)

احساس از دست دادن باعث تزریق شاهکار 1976 ویم وندرس می شود – اما ، همانطور که متناسب با طول سه ساعته مجلل آن است ، “پادشاهان جاده” در مورد انواع مختلف ضرر است. مطمئناً همه سالن های سینمای آلمان شرقی در شهرهای کوچک تعطیل شده اند و بنابراین کار برونو وینتر (Rüdiger Vogler) از برنامه نویسی به طور فزاینده ای منسوخ شده است ، اما ضررهای شخصی نیز دارد. از همه مهمتر ، عدم وجود یک پدر در زندگی برونو ، و بیگانگی رابرت لندر (هانس زیشلر) از پدرش.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

و با تأکید معمول وندرس بر جزئیات تعدی به غرب زدگی – در موسیقی متن پر از آهنگهای آمریکایی – “پادشاهان جاده” به معنای از دست دادن هویت فرهنگی گسترده تر پس از ویرانی جنگ جهانی دوم است. این حماسه سفر جاده ای با صحنه های لطیف و شوخ طبعی فراوان ، دور از ذهن نیست. ساده اندیشی نیز وجود ندارد: وندرس از اینكه كثرت خود ترحم آمیزی به اندازه سایر عوامل بیرونی در مخرب برونو و رابرت نقش داشته باشد ، ابایی ندارد. در پایان ، حداقل یکی از این دو شخصیت به این ابدی پی می برد که ، مانند همیشه در زندگی ، “همه چیز باید تغییر کند”.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

“دوست آمریکایی” (1977)

با اقتباس از “بازی ریپلی” پاتریشیا هایسمیت ، “دوست آمریکایی” را می توان تلاش ویم وندرس برای چیزی شبیه به یک فیلم هیجان انگیز اصلی دانست – و با دو سکانس تعلیق استادانه که حول تلاش های قتل یک شخصیت می چرخد ​​، وندرس نشان می دهد که هیچ کس راضی کننده نیست حداقل انتظارات ژانر. اما این هنوز هم یک فیلم وندرس است – نه فقط در چشم انداز کره زمین ، بلکه در اگزیستانسیالیسم خلقی و کدورت روانشناختی آن.

اگرچه عنوان “دوست آمریکایی” به جامعه پوسیده تام ریپلی اشاره دارد (دنیس هاپر ، در بسیاری از اوقات از یک کلاه گاوچران بزرگ استفاده می کند) ، او بیشتر یک حضور معلق در معما است. در عوض این فیلم بیشتر به یک مرد عادی Jonathan Zimmermann (برونو گانز) متمرکز است ، که پس از اغوا شدن توسط Ripley و یک گانگستر فرانسوی (Gérard Blain) به قتل تبدیل می شود و معتقد است که دیگر عمر زیادی ندارد.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

آیا زیمرمن در بداخلاقی تازه کشف شده خود چیزی کاملاً لذتبخش می یابد؟ شاید همین امر توضیح دهد که چرا او و ریپلی ناگهان در سومین اقدام فیلم ، حداقل برای طلسم ، جدا نشدنی به نظر می رسند. هرچه این شخصیت ها را تیک بکشد ، لحظات نهایی دلهره آور فیلم با تراژدی شخصیت هایی که زندگی را در حاشیه زندگی کرده اند و در نتیجه هزینه های آن را می پردازند ، ضربان قلب می گیرد.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

بیشتر بخوانید: نقد فیلم جعبه پاندورا

“فیلم پاریس ، تگزاس” (1984)

با تنظیمات در فضای باز ، امتیاز گیتار ساده Ry Cooder ، و شیفتگی تصاویر – به ویژه شمایل نگاری غرب آمریکا – “پاریس ، تگزاس” مطمئناً مانند ویم وندرس احساس می شود. این فیلم 1984 به لطف هم نویسنده فیلمنامه سام شپارد ، که نام تجاری خود را از غزل های غافلگیرانه و کاملاً آمریکایی در بسیاری از گفتگوها آورده ، از شیوایی کلامی بیشتری برخوردار است.

ارواح در همه جای این چشم انداز احساس می شوند – نه فقط در متل های خراب و مناظر بیابانی که این شخصیت ها از آن عبور می کنند ، بلکه در چهره خسته شخصیت اصلی تراویس (هری دین استنتون) که از افسوس و تمایل به اتصال مجدد متأهل شده است ، از طریق حرکات و عمل مانند کلمات. در نیمه دوم ، “پاریس ، تگزاس” در نهایت تبدیل به یک داستان رستگاری می شود ، زیرا تراویس به دنبال همسر سابق خود ، جین (نستاسیا کینسکی) می رود تا او را دوباره به پسرش هانتر (شکارچی کارسون) برساند. صحنه آخر او با جین یکی از نفس گیرترین و تلخ ترین صحنه های آشتی در تمام سینما است.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های فانتزی

 

نقد فیلم آمادئوس | آشفتگی های یک نابغه ی
بیشتر بخوانید

( بهترین فیلم های ویم وندرس )

بهترین فیلم های ویم وندرس

فیلم بهشت بر فراز برلین” (1987)

تمثیل مبتنی بر ایمان. افسانه آسمانی ابله اکسپرسیونیست داستانی از فرشتگان زمینی و برلین قبل از سقوط دیوار. توصیف “بالهای آرزو” هرگز آسان نبوده و ذات روایی آن را تقطیر نمی کند ، حتی کمتر. اما همانطور که “بالها” گاهی اوقات مات و مبهم است ، یکی از سرسام آورترین فیلمهای ساخته شده نیز هست: تغزلی ، مالیخولیایی ، شدید و دارای قدرت نشخوارکننده نافذ. ظاهراً ، داستان دو فرشته است که از پشت بام های طلاکاری شده کلیساهای جامع مشهور شهر ، جمعیت مردم برلین را تماشا می کنند ، و به تفکرات خصوصی ، اعتراف ها و اعترافات آنها گوش می دهند.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

و با این وجود چنین توصیفی کاملاً منطقی از طرح ، عظمت درخشان چشم انداز وندرس را انصاف نمی دهد. این فیلم توسط فیلمبردار افسانه ای هنری الكان فیلمبرداری شده است ، او همچنین “زیبایی و جانور” بی انتها و ژاپن كوكتو را لنز گرفت و D.P. فرانسوی مقداری از همان جادوی پر زرق و برق و عجیب و غریب را نیز اینجا روی میز می آورد. “بال ها” ، وقتی دقیق تر مورد بررسی قرار بگیرند ، یک بررسی طلسم کننده تنهایی است: از طرف خدا ، از افراد دیگر و در آخر ، از کل جهان.

برخی از نمایش های زیبا در این راه برای سینفیل ها و فرهنگ های مختلف وجود دارد ، از جمله یک ظاهر به یاد ماندنی توسط Nick Cave نوازنده و گروه او Bad Seeds ، و همچنین یک چرخش جذاب از Cassavetes ، منظم Peter Falk ، که خودش را در نقش یک فرشته بازی می کند (ما همیشه می دانست که کلمبو خاص است). این فیلمی است که شما به اندازه نفس کشیدن آن را تماشا نمی کنید و اجازه می دهید احساسات عجیب و غریب آن در بدن شما شسته شود. می توان تا آنجا پیش رفت که آن را یک تجربه دینی نامید.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

بیشتر بخوانید: نقد انیمیشن up

“تا پایان جهان” (1991)

نیمه اول حماسه ویم وندرس در سال 1991 مانند یک داستان هیجان انگیز رمز و راز کره زمین بازی می کند ، زیرا روح از دست رفته کلر تورنور (سولویگ دوممارتین) جهان را جستجو می کند تا سام فاربر (ویلیام هرت) را پیدا کند ، او را به عنوان کسی که او را از آنجا نجات خواهد داد ennui معنوی او. اما فقط هنگامی که متوجه می شویم چه چیزی باعث می شود سام دوید – وسیله ای برای ضبط تصویر که او به سرقت برده و اساساً به نابینایان کمک می کند تا ببینند – “تا پایان جهان” جاه طلبی کیهانی خود را کاملا آشکار می کند.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

این فیلم جهانی را در آستانه آخرالزمان فناوری تصور می کند ، که در آن تهدید به فروپاشی دیجیتال لحظه ای کمک می کند تا جوامع متفرق را دور هم جمع کند قبل از اینکه مردم را در حباب های خودشیفته خود منزوی کند. با تماشای آن اکنون ، دیدن اینکه چقدر فیلم از نظر تأثیرات اجتماعی سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر پیش بینی کرده است ، حیرت آور است. بسیاری از تصاویر در آخرین ساعت کاراکترهای خود که مات و مبهوت به صفحاتی می اندیشند که به خاطرات خود می اندیشند ، امروز حتی از سال 1991 نیز طنین اندازتر هستند. ایالات متحده و فقط از طریق ویدئو در اروپا در دسترس است – سرانجام مخاطبان بیشتری فرصتی برای دیدن حماسه آخرالزمانی وندرس به خاطر حماقت بینایی شگفت انگیزی که در نظر گرفته شده است ، پیدا خواهند کرد.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های تاریخی

“Buena Vista Social Club” (1999)

بزرگترین موفقیت متقابل وندرس ، یکی از موفق ترین مستندهای همه زمان ها (تا آن زمان) ، و اولین فیلم کارگردان کاندیدای اسکار ، “Buena Vista Social Club” همیشه یک لذت عمیق بوده است. به خصوص در یک سال که روابط ایالات متحده و کوبا سرانجام به شکلی اساسی از بین رفت ، بسیار جالب توجه است. این کارگردان از زمان اجرای آهنگ “پاریس ، تگزاس” از گیتاریست اسلایدی افسانه ای ری کودر دوست بود و هنگامی که کودر تصمیم گرفت تا یک گروه از موسیقی دانان کوبایی افسانه ای را فراموش کند که پس از قدرت گرفتن کاسترو و ضبط آلبوم و آوردن آنها در تور ، وندرس برای مستند کردن هر مرحله آنجا بود.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

بیوگرافی جیمی فاکس
بیشتر بخوانید

این رکورد به همین نام دو سال قبل یک موفقیت بزرگ جهانی بود و این نمایش ها به فروش می رسید ، اما وندرس به اندازه موسیقی به مردم و مکانها علاقه مند است – هیچ فیلم کنسرتی نیست ، که شاید کمی باشد ناامیدکننده طرفداران سخت موسیقی جهان ، اما سرگرم کننده تر برای بقیه ما. وندرز یکی از مستندسازان عالی مکان است و این فیلم به او اجازه داد تا هاوانا را که در طی سی سال گذشته بیشتر و بیشتر برای مخاطبان ایالات متحده عجیب و غریب شده بود ، تصرف کند. به یاد ماندنی ترین و مهیج ترین لحظات تماشای این نوازندگان حیرت انگیز – از جمله ابراهیم فرر خواننده 90 ساله – است که با هم بازی می کنند ، با هم می خندند و سرانجام از شناختی که دهه ها قبل باید داشته اند لذت می برند.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

بیشتر بخوانید: بهترین مینی سریال های نتفلیکس

“فیلم پینا” (2011)

برخی از هنرمندان فقط نمی توانند رسانه خود را ابداع کنند. آنچه فدریکو فلینی برای سینما است ، آنچه ویلیام اس باروز برای ادبیات پس از جنگ جهانی دوم ، آن چیزی است که پینا باوش متولد آلمان است. کارهای او شبیه چیزی نیست که قبلاً دیده باشید – او قوانین رقص سنتی را به قطعات کوچک تبدیل می کند و آثار با شکوهی را از زیر آوار تشکیل می دهد. به عبارت دیگر ، او یک موضوع عالی برای آقای وندرس بی قرار و همیشه کنجکاو است که باوش را سوژه مستند نامزد اسکار 2011 “پینا” قرار داد. عمدتا در خارج از خانه در شهر ووپرتال رقصنده (در سه بعدی بسیار موثر و نه کمتر) و به چهار شماره رقص متوقف کننده نمایش تقسیم شده است ، “پینا” به عنوان یک نمایش خالص از زیبایی شناسی چیزی از خواب آور ندارد.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

سکانس های رقص دارای یک قدرت یکپارچه و تقریباً توهم انگیز هستند ، و در نتیجه برخی از زنده ترین تصاویر وندرس موفق به شلاق زدن می شوند. و صادقانه بگویم ، اگر فیلم به همین سادگی بود ، با آن کاملاً خوب خواهیم بود. اما “پینا” در حال حاضر بسیار بیشتر است – علاوه بر اینکه یک نمایش عالی صدا و نور است ، همچنین نگاهی فریبنده و برانگیزاننده به یک هنرمند لشکرکشی است که با افتخار و سرکشی به ضرب طبل خودش راهپیمایی کرد.

ما از طریق مصاحبه با همکاران و اعضای خانواده باوش را می شناسیم و وندرس آنقدر سخاوتمند است که اجازه می دهد نبوغ او را در قطعات برجسته مانند شماره “کافه مولر” یا فینال پر از احساس که در آن صحنه ناگهان از آب غرق می شود ، ببینیم. . در یک حرفه پر از عجیب و غریب و گشت و گذار در موارد ناشناخته ، “پینا” هنوز موفق به برجسته شدن است. سند یا نه ، این یکی از جذاب ترین تصاویر کارگردان است.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

موارد افتخارآمیز: در بین فیلمبرداری گسترده وندرس موارد زیادی وجود دارد که ارزش بررسی بیشتر از این را دارد. از جمله: “رعد و برق بیش از آب” 1980 ، درباره آخرین روزهای زندگی نیکلاس ری ، تصویر جذاب “همت” ، اگر ناهموار باشد ، 1982 ، “اوزی” از 1985 “توکیو-گا” ، برنده شیر طلای “وضعیت چیزها” و پیگیری آن در سال 1994 “داستان لیسبون” ، همکاری مختلط او با آنتونیونی در سال 1995 “فراتر از ابرها” و جالب سم شپارد با بازی “Don’t Come Knocking“. آیا عکس مورد علاقه وندرس شما را از دست دادیم؟ در نظرات مورد علاقه خود را با ما در میان بگذارید.( بهترین فیلم های ویم وندرس )

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های خارجی

پایان مقاله ( بهترین فیلم های ویم وندرس )

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

14 − 2 =