صفحه اصلی > ادبیات جهان : نقد کتاب وقتی نیچه گریست
ads

نقد کتاب وقتی نیچه گریست

کتاب وقتی نیچه گریست

نقد و معرفی کتاب وقتی نیچه گریست

کتاب وقتی نیچه گریست از نویسنده تحسین شده Love’s Executioner و Schopenhauer Couch ، یک “تریلر جذاب و زیرکانه فکری” زیرکانه (لس آنجلس تایمز بررسی کتاب) در مورد روانکاو پیشگام وین ، یوزف بروئر و بیمار جذاب او – فردریش نیچه

با مقاله معرفی کتاب وقتی نیچه گریست با بامدادی ها همراه شوید.

در وینای قرن نوزدهم ، درامی از عشق ، سرنوشت و اراده در میان تخمیرهای فکری که دوران را تعریف می کرد ، بازی می شود. یوزف بروئر ، یکی از بنیانگذاران روانکاوی ، در اوج حرفه خود است. فردریش نیچه ، بزرگترین فیلسوف اروپا ، در آستانه یأس خودکشی است و نمی تواند درمانی برای سردردها و بیماری های دیگری که او را آزار می دهد ، پیدا کند.

معرفی کتاب وقتی نیچه گریست

کتاب وقتی نیچه گریست

هنگامی که او موافقت کرد نیچه را با “درمان گفتاری” تجربی خود درمان کند ، بروئر هرگز انتظار ندارد که او نیز در جلسات آنها آرامش یابد. تنها از طریق رو به رو شدن با شیاطین درونی خود ، شفا دهنده با استعداد می تواند به بیمار خود کمک کند. در وقتی نیچه گریست ، اروین یالوم واقعیت و داستان ، جو و تعلیق را با هم تلفیق می کند تا داستانی فراموش نشدنی درباره قدرت رستگاری دوستی رقم بخورد.

در مورد کتاب وقتی نیچه گریست

“یک رمان هوشمند ، با دقت تحقیق ، کاملاً تصور شده.” – بوستون گلوب

“قوی و معتبر. عنصر غافلگیری لحظه ای جادویی و تکان دهنده است. ” – دنیای کتاب واشنگتن پست

” کتاب وقتی نیچه گریست بهترین نمایش پردازی اندیشه یک اندیشمند بزرگ از زمان سناریوی فروید سارتر است.” – شیکاگو تریبون

در وینای قرن نوزدهم ، درامی از عشق ، سرنوشت و اراده در میان تخمیرهای فکری که دوران را تعریف می کرد ، بازی می شود. یوزف بروئر ، یکی از بنیانگذاران روانکاوی ، در اوج حرفه خود است. فردریش نیچه ، بزرگترین فیلسوف اروپا ، در آستانه یأس خودکشی است و نمی تواند درمانی برای سردردها و بیماری های دیگری که او را آزار می دهد ، پیدا کند.

وقتی او موافقت کرد که نیچه را با “درمان گفتاری” تجربی خود درمان کند ، بروئر هرگز انتظار ندارد که او نیز در جلسات آنها آرامش یابد. تنها از طریق رو به رو شدن با شیاطین درونی خود ، شفا دهنده با استعداد می تواند به بیمار خود کمک کند. در وقتی نیچه گریست ، اروین یالوم واقعیت و داستان ، جو و تعلیق را با هم تلفیق می کند تا داستانی فراموش نشدنی درباره قدرت رستگاری دوستی رقم بخورد.

10 کتاب برتر تاریخ ادبیات جهان
بیشتر بخوانید

درباره نویسنده کتاب وقتی نیچه گریست

اروین دیالوم ، نویسنده کتاب وقتی نیچه گریست ، روی نیمکت دراز کشیده ، هر روز کمی نزدیکتر می شود و جلاد عشق و همچنین چندین کتاب درسی کلاسیک در مورد روان درمانی است. زمانی که نیچه وپت با فروش میلیون ها نسخه در سراسر جهان ، پرفروش ترین کتاب در آلمان ، اسرائیل ، یونان ، ترکیه ، آرژانتین و برزیل بود. یالوم استاد برجسته روانپزشکی در دانشگاه استنفورد است ، و تمرینات خود را بین پالو آلتو ، محل زندگی خود و سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا تقسیم می کند.

کتاب وقتی نیچه گریست اولین رمان پرحرف روانشناس روانپزشک یالوم (جلاد عشق) در سال 1882 در وین اتفاق می افتد ، جایی که جوزف بروئر ، پزشک برجسته و مربی سیگموند فروید ، درمان گفتاری اخیراً کشف شده خود را برای زنی مبتلا به علائم متعدد هیستری اعمال کرده است. اما اکنون این بروئر است که به کمک احتیاج دارد ، زیرا او با آنا او زیبای شیفته شده است اگرچه او دیگر بیمار او نیست.

در تعطیلات در ونیز ، توسط لو سالومه ، یک زن روس سلطنتی ، از وی خواسته شد که با فردریش نیچه ، فیلسوف آلمانی ، که به دلیل عدم پذیرش تهدید به خودکشی است ، معالجه کند. نیچه در وین با بروئر مشورت می کند و پس از یک سری زیرسازی های ظریف ، با یک ماه جلسات روزانه موافقت می کند.

معرفی کتاب وقتی نیچه گریست

کتاب وقتی نیچه گریست

برنامه بروئر این است که تحت عنوان کمک به فیلسوف برای کمک به وسواس خود و افسردگی مربوطه ، نیکوی موخورده را برای خود درمان کند. در این داستان هوشمندانه و کاملاً تخیلی ، یالوم دنیای محصور شده جلسات بروئر و نیچه و همچنین محیط اجتماعی و فکری آن دوره را به دقت تداعی می کند ، اما روایت با گفتن زیاد محدود می شود (“شاید رویاها بتوانند خواسته ها را بیان کنند یا ترس ، “فروید در بحث با بروئر مشاهده می کند) – به قیمت نشان دادن – و یک قطعنامه دستکاری نشده و غیرقابل قبول. تبلیغ / تبلیغات عمده ؛ تور نویسنده. (اوت)

پایان مقاله معرفی کتاب وقتی نیچه گریست

آشنایی با مکتب ابزوردیسم به قلم رضا حقی
بیشتر بخوانید

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فیلم ۵ هم خون|سریال خلافت|نقد فیلم برباد رفته|نقد انیمیشن روح|فیلم خاطرات یک کشیش|فیلم تام کلنسی بدون پشیمانی|سریال Patria|تعریف رپرتوار در موسیقی|بهترین فیلمهای جیمز دین|بهترین آثار باخ|فیلم جاده یخی|مستند رولینگ تندر رولینگ : داستان باب دیلن توسط مارتین اسکورسیزی|فیلم یک مکان ساکت ۲|بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز|نقد فیلم نیروی تندر|بهترین کتاب های ویلیام فاکنر|بهترین کتاب های ادبیات سوئد|بهترین کتاب های ادبیات ترکیه|کتاب عقاید یک دلقک

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

بیست + پنج =