امروز برابر است با :11 خرداد 1402
serial patria

سریال Patria

سریال Patria یک سری تلویزیونی تلویزیونی تحت وب درام تاریخی اسپانیا در سال 2020 است که توسط Alea Media برای HBO اروپا تولید شده است ، با مشارکت HBO آمریکای لاتین ، براساس رمانی به همین نام ساخته فرناندو آرامبورو. این مجموعه توسط Aitor Gabilondo ساخته و نوشته شده است ، دو زن را دنبال می کند که قبلاً دوست صمیمی بودند و وقتی شوهر یکی از آنها توسط گروه تروریستی باسک ETA کشته می شود ، از هم دور می شوند.دو قسمت اول این مجموعه هشت قسمتی در تاریخ 27 سپتامبر سال 2020 در HBO Europe ، HBO Go ، HBO Now و HBO Max به نمایش درآمد.

بازیگران سریال Patria

 • النا ایروتا در نقش بیتوری
 • آن گاباراین در نقش میرن
 • Loreto Mauleón در نقش Arantxa
 • انکو ساگاردوی در نقش گورکا
 • Susana Abaitua در نقش Nerea
 • میکل لاسکوراین در نقش جوکسیان
 • خوزه رامون سورویز در نقش تگزاتو
 • Íñigo Aranbarri در نقش Xabier
 • جون الیوارس در نقش جوکس ماری
 • آلوار گوردژوئلا در نقش یوانکار
 • فرناندو گوآلار در نقش کوئیکه
 • بگونا مائستره در نقش آرانزازو

بیشتر بخوانید : معرفی سریال آینه سیاه

سریال Patria

تاریخ انتشار سریال Patria

این مجموعه در ابتدا برای اکران در 17 مه سال 2020 برنامه ریزی شده بود اما به دلیل همه گیری COVID-19 ، پس از تولید نمی توانست به پایان برسد. تاریخ پخش به 27 سپتامبر 2020 به تأخیر افتاد. دو قسمت اول از طریق HBO Europe و در ایالات متحده ، آمریکای لاتین و کارائیب از طریق HBO Go ، HBO Now و HBO Max در بیست و یک کشور اروپایی در جریان قرار گرفتند. بقیه قسمت ها به صورت هفتگی منتشر می شد.

این سریال همچنین از 30 سپتامبر 2020 از HBO Latino پخش شد. برای اهداف تبلیغاتی ، قسمت اول نیز در 29 سپتامبر سال 2020 از کانال تجاری آزاد Telecinco در اسپانیا پخش شد.

این مجموعه قبل از شروع پخش جریانی کامل ، در جشنواره بین المللی فیلم سن سباستین 2020 در تاریخ 18 سپتامبر 2020 به نمایش در آمد.

خلاصه serial patria

مجموعه تلویزیونی پاتریای HBO Europe که با دقت بسیار انجام می شود ، داستان 8×60 HBO Europe – بیش از سه دهه – داستان دو خانواده باسک را که در اثر درگیری مسلحانه بین دولت اسپانیا و جنبش جدایی طلب ETA به هم ریخته اند ، روایت می کند.

بیشتر بخوانید : فصل چهار سریال Stranger Things

این فیلم که از یک رمان پرفروش اقتباس شده است ، دلمه هایی را که هنوز خام هستند ، می پاره و نشان می دهد که چگونه آرمان های والای آزادی و هویت شخصی – عشق به وطن به نام پاتریا – در خشونت های بی رویه ، راکت های اخاذی ناخوشایند ، تهدیدها ، کینه های محلی به زمین می آیند. و زندگی ویران شده ای غیر قابل ترمیم است.

نقد سریال هانیبال
بیشتر بخوانید

پاتریا که توسط دو بازی فرمانده قدیمی النا ایروتا و آنه گابارین اجرا می شود ، اظهار نظر جسورانه ای از یک سرویس پخش کننده سطح بالا است. این بدون شک یک ساعت آسیب زا را برای مخاطبان داخلی و برای هر کشوری با تجربه مستقیم از چگونگی جنگ چریلی در واقعیت ثابت می کند – در حالی که هیچ میانبر مناسبی برای دیگران ایجاد نمی کند.

حفظ ثبات در تیم فنی – و فقط دو مدیر برای اجرای اقتباس نمایشگر Aitor Gabilondo – به ایجاد کشور باسک به عنوان یک پایگاه بصری محکم برای لنگر انداختن دو خانواده در مرکز پاتریا کمک می کند. نه شخصیت اصلی وجود دارد که داستان های آنها در یک نمایش 480 دقیقه ای از یک لحظه مهم جریان دارد: قتل ، با خونسردی ، تاجر محلی Txato (خوزه رامون سورویز) در خیابان بیرون از خانه اش.

بیشتر بخوانید : سریال هانیبال

اعلامیه در سال 2011 مبنی بر ایستادن ETA ، بیوه وی Bittori (Lena Irureta) را وادار می کند تا از سن سباستین به شهر محل زندگی خود بازگردد ، جایی که در پی مرگ وی مجبور به فرار شد. حالا او جواب می خواهد.

آنها تقریباً به طور قطع در خانه بهترین دوست سابق او ، میرن (آن گابارین) ، همسرش جوکسیان (میکل لاسکوراین) و فرزندانشان – جوکس ماری (جون اولیوارس) ، آرانتکسا (لورتو مولئون) و گورکانا (ایکو ساگاردوی) دراز می کشند . آنها تا حدی ، مانند فرزندان Bittori ، Xabier (Eneko Sagardoy) ​​و Nerea (Susana Abaitua) ، همه توسط گذشته خود نابود شده اند.

Patria

همانطور که پاتریا به عقب و جلو حرکت می کند – به دوستی بین این دو زن ، گسست بین این خانواده های گره خورده و امروز – خود را به لوکس بودن زمان و مکان می بخشد. بارها و بارها به صحنه بازگشت Txato و بازپخش سکانس از منظرهای مختلف ، نمایش دقیقاً جزئیات اصلی شرکت کنندگان و نحوه انگیزش آنها در موقعیت های قطبی را ارائه می دهد.

پاتریا موقعیت بسیار غیرمنتظره ای – و شاید داخلی تحریک آمیز – اتخاذ می کند تا به خود ETA زمان بیشتری نسبت به Guardia Civil بدهد. در مورد زبان و آزادی صحبت شده است ، اما هیچ سخنرانی پرشور و هیچ سخنرانی الهام بخشی وجود ندارد که بتواند توضیح دهد که چرا یک نسل از پسران برای قتل بی چون و چرا از طرف او بیرون می روند.

نیوکمپ ؛ پربیننده‌ترین سریال کمدی چند ماه اخیر در فیلیمو
بیشتر بخوانید

همچنین توضیحی در مورد راکت اخاذی که منجر به طرد شدن Txato در شهر خود می شود داده نشده است ، فقط درک وحشیانه این است که این جایی است که اسلحه و جنگ به ناچار منجر می شود – به ویژه بینندگان ایرلند شمالی این را درک خواهند کرد (همانطور که با آنها آشنا می شوند نقش کلیسای کاتولیک).

بیشتر بخوانید : نقد سریال هانیبال

آنچه بیننده بیشتر از آن باقیمانده است ، دو پیرزن هستند که به دنبال پاسخ و / یا توجیه هستند. ثروتمند بیتوری ، که در کنار فرزندانش بود ، به صحبت با شوهرش در مزارش در سن سباستین روی آورده است – نمی توان او را در شهری که به دنیا آمد دفن کرد.

او مانند شریک زندگی خود به اندازه کافی لجباز است و می تواند به مکانی که او را نمی خواهد برگردد و از رفتن امتناع می ورزد تا زمانی که بفهمد چه کسی به Txato شلیک کرده است. میرن در حمایت از ETA هرچه بیشتر سرکش و بیگانه می شود ، خود را به گوشه ای می رساند که از آن گریزی نیست. در همین حال ، فرزندان آنها مانند ظروف شکسته خرد می شوند و پراکنده می شوند ، ظاهراً قابل تعمیر نیستند.

گابیلوندو بیننده را به درون یک جامعه کوچک می آورد و به طور موثر نشان می دهد زندگی با ارعاب و ترس چگونه است و چگونه یک دوستی مادام العمر بین خانواده ها می تواند تبدیل به چیزی عمیقاً غم انگیز و زشت شود. جایی که یک روز ، از خواب بیدار می شوی و می بینی مغازه ها به شما سرویس نمی دهند و دوستانتان در خیابان از شما دوری می کنند.

این یک غواصی بسیار عمیق است که با احترام واضح نسبت به پیچیدگی های اتفاق افتاده در یک قسمت کوچک از اروپا انجام شده است. از سواحل سن سباستین گرفته تا جنگلهای سرزمین باسک فرانسه ، این مکان یک مکان منحصر به فرد است که بسیاری احساس می کردند ارزش جنگیدن برای آن را دارد – حتی اگر پاتریا نشان می دهد که قیمت پرداخت شده بسیار زیاد است.

نویسنده و منتقد سینما