امروز برابر است با :13 بهمن 1401
بهترین آثار باخ

بهترین آثار باخ

بهترین آثار باخ : خیلی از آهنگسازان و نوازندگان دوره باروک ده ها یا حتی صدها کنسرت نوشتند ولی یوهان سباستین باخ موفق شد کل سبک را تنها با شش کنسرت جمع بندی کند ، که هر یک ترکیب متفاوتی از تکنوازان با طیف وسیعی از روحیه و حتی ساختار را دارد (تکان دهنده در عصری که کنسرت ها قرار بود سه حرکت داشته باشند: سریع- آهسته- سریع).

ما در این مطلب سعی داریم تا شما عزیزان رو با برترین آثار یوهان سباستین باخ آشنا کنیم پس با مجله بامدادی ها همراه باشید.

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم 13th

چهار سوئیت ارکسترال (Four Orchestral Suites)

در کنار کنسرت  ، سبک دیگر در زمان باخ ، مجموعه ارکسترال (یا به قول خودش “اورتور” بود). در حالی که کنسرتو از یک سنت ایتالیایی بیرون آمد ، این مجموعه در اصل دنباله ای از رقصهای فرانسوی بود.

در حالی که هر چهار باخ دارای نوعی اشراف درباری هستند که فراتر از آن است که خیلی زیاد باشد.

از توالی بخشنده رقص ها در اول ؛ از طریق “Badinerie” جذاب برای فلوت که دوم خاتمه می یابد. به دهانه شیپورها و طبل های سوم باز می شود. و سرانجام عظمت شگفت انگیز چهارم ، به راحتی یکی از بهترین کارهای باخ ، از نظر شکوه و عظمت خالص ، با رقیب ترین خلاقیت های هندل رقابت می کند.

بیشتر بخوانید : فیلم Marriage Story

سنت متیو شور (St Matthew Passion)

شور ها کارهای بزرگ گروه کر هستند که از رنج و مرگ مسیح می گویند و هیچکس بهتر از باخ  نمیتوانست این موضوع را توصیف کند که دو مورد از آنها به ما رسیده است .

سنت جان و سنت متی دومی یکی از نمادهای بزرگ موسیقی است ، ولی پس از مرگ باخ ، تقریباً 80 سال بدون عملکرد باقی ماند تا اینکه یک جوان فلیکس مندلسون دوباره آن را به جهان معرفی کرد.

بهترین آثار باخ

بهترین آثار باخ

ترکیبی از مقیاس ، تشریفات و لمس انسانیت (محصور در آریای خیلی غم انگیز “Erbarme Dich” برای آلتو و ویولن) جذابیتی ماندگار به آن می بخشد که مومنان و غیرمعتقدان را مجذوب خود می کند.

این مطلب ادامه دارد پس با مجله بامدادی ها همراه باشید.

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 1 =