صفحه اصلی > سینما : فیلم Marriage Story
ads

فیلم Marriage Story

فیلم Marriage Story

فیلم Marriage Story : داستان ازدواج یک فیلم درام انگلیسی-آمریکایی در سال 2019 به نویسندگی و کارگردانی نوح باومباخ است که فیلم را با همکاری دیوید هیمن تهیه کرده است. در این فیلم اسکارلت جوهانسون و آدام درایور به همراه لورا درن ، آلن آلدا ، ری لیوتا ، جولی هاگورتی و مریت وور در نقش های مکمل بازی می کنند.

این فیلم یک زوج متاهل ، یک بازیگر و یک کارگردان صحنه (یوهانسون و درایور) را دنبال می کند که طلاق ساحل به ساحل را طی می کنند. این پروژه در نوامبر 2017 و با پیوستن بازیگران در آن ماه اعلام شد.

فیلمبرداری فیلم Marriage Story

فیلمبرداری در ژانویه تا آوریل سال بعد در شهرهای نیویورک و لس آنجلس انجام شد. این فیلم که توسط نتفلیکس منتشر شد ، اولین بار در جشنواره فیلم ونیز در تاریخ 29 آگوست 2019 به نمایش درآمد و از 6 نوامبر اکران نمایشی محدودی را آغاز کرد و در 6 دسامبر جریان دیجیتالی آن را دنبال کرد.

بیشتر بخوانید : فیلم روح هیچکاک

داستان ازدواج با تحسین منتقدان روبرو شد ، فیلمنامه و کارگردانی ، اجرای یوهانسون ، درایور و درن و امتیاز موسیقی رندی نیومن. این فیلم در میان بسیاری از افتخارات خود ، شش بار نامزد دریافت جایزه اسکار 92 از جمله بهترین فیلم ، بهترین فیلمنامه اصلی ، بهترین بازیگر نقش اول زن (راننده) و بهترین بازیگر زن (یوهانسون) شده است.

همچنین ششمین نامزدی برتر را در هفتاد و هفتمین دوره جوایز گلدن گلوب از جمله بهترین فیلم درام – درام و همچنین پنج جایزه در هفتاد و سومین دوره جوایز فیلم آکادمی انگلیس دریافت کرد. درن برای اجرای خود برنده جایزه اسکار ، گلدن گلوب ، جایزه انجمن بازیگران صفحه نمایش ، جایزه BAFTA بهترین بازیگر نقش مکمل زن و جایزه فیلم منتقدان شد.

معرفی فیلم Marriage Story

خلاصه داستان فیلم Marriage Story

کمپانی تئاتر متعلق به چارلی باربر ، کارگردان موفق تئاتر در شهر نیویورک ، در حال تولید نمایشی است که در آن همسرش نیکول ، بازیگر سابق فیلم نوجوان بازی می کند. این زوج مشکلات زناشویی را تجربه می کنند و یک واسطه را می بینند که به آنها پیشنهاد می کند هر آنچه را درباره یکدیگر دوست دارند بنویسند ، اما نیکول خیلی خجالت نمی کشد که بخواند و تصمیم می گیرد مشاوره را کنار بگذارد.

بیشتر بخوانید : فیلم توماسو

وقتی به نیکول پیشنهاد بازی در نقش خلبان تلویزیونی در لس آنجلس را داد ، تصمیم می گیرد شرکت را ترک کند و به طور موقت با مادرش در هالیوود غربی زندگی کند و پسرش هنری را ببرد.

چارلی تصمیم می گیرد در نیویورک بماند ، زیرا این نمایش در حال حرکت به برادوی است. علی رغم توافق زوجین برای جدایی دوستانه و چشم پوشی از وکلا ، نیکول نورا فنشاو ، وکیل خانواده را استخدام می کند و درباره اینکه چگونه وی به تدریج احساس غفلت شده توسط وی می کند و چگونه عقاید و خواسته های او را رد می کند ، غر می زند.

نقد فیلم برباد رفته
بیشتر بخوانید

نیکول پیشنهاد می کند که چارلی با مدیر صحنه شرکت تئاتر خوابیده است. چارلی به دیدار خانواده اش می رود و نشان می دهد که وی یارانه بورسیه MacArthur را دریافت کرده است ، اما نیکول طلاق را اعلام می کند. چارلی با جی ماروتا ، یک وکیل سرسخت و گران قیمت ملاقات می کند که چارلی را به جنگ کثیف ترغیب می کند ، اما چارلی بدون استخدام وی به نیویورک برمی گردد.

Marriage Story

او از نورا تماسی دریافت می کند که وی را ترغیب می کند به زودی وکیل بگیرد یا خطر از دست دادن حضانت هنری را به خطر می اندازد. چارلی به لس آنجلس برمی گردد و برت اسپیتز ، یک وکیل خانواده همدل و بازنشسته را که از رویکرد مدنی و سازش طرفداری می کند ، استخدام می کند.

بیشتر بخوانید : فیلم جن

پس از ترفند و هانری ، نان به چارلی ریخت که نیکول آرزو دارد در لس آنجلس زندگی کند و به نیویورک برنگردد. چارلی گیج و سپس نیکول را صدا می کند تا در مورد انتقال به لس آنجلس از او بازجویی کند ، سپس نیکول او را در مورد هک کردن ایمیل هایش صدا می کند و فاش می کند که او با مدیر صحنه ماری آن رابطه خارج از ازدواج دارد و چارلی را کاملاً لال می کند.

به توصیه برت ، چارلی یک آپارتمان را در لس آنجلس اجاره می کند تا به خانواده اش نزدیکتر شود و پرونده حضانت خود را تقویت کند. چارلی آرزو دارد از دادگاه پرهیز کند ، بنابراین برت جلسه ای را با نورا و نیکول ترتیب می دهد.

نورا استدلال می کند که چارلی از احترام به خواسته های نیکول برای بازگشت به لس آنجلس امتناع می ورزد و هنری ترجیح می دهد با مادرش بماند تا اینکه بین سواحل به این سو و آن سو پرواز کند. برت به طور خصوصی به چارلی توصیه می کند اقامت خود در نیویورک را به کلی کنار بگذارد ، اما چارلی ناامید او را رد می کند و او را اخراج می کند.

چارلی با استفاده از اولین پرداخت کمک هزینه بورس تحصیلی خود ، جی را به خدمت می گیرد. این پرونده به دادگاه منتقل می شود ، جایی که نورا و جی به نمایندگی از مشتریان خود به شدت بحث می کنند و منجر به یک سری ترور شخصیت می شوند.

بیشتر بخوانید : فیلم ای. تی. موجود فرازمینی

نورا خیانت گذشته چارلی و فاصله عاطفی او را برجسته می کند ، در حالی که جی در مورد عادت های نوشیدن نیکول اغراق می کند و به دلیل هک کردن ایمیل های چارلی ، اقدام جنایی را تهدید می کند. در همین حال ، چارلی و نیکول در خارج از دادگاه دوستانه باقی می مانند و با هنری که به طور فزاینده ای از عقب و جلو رنجیده می شود ، با او وقت می گذارند.

نقد فیلم nine days
بیشتر بخوانید

این زن و شوهر که از روند قانونی ناامید شده اند تصمیم به ملاقات خصوصی می گیرند. با این حال ، یک بحث دوستانه در آپارتمان چارلی احساسی و شرورانه می شود. نیکول ادعا می کند که چارلی اکنون کاملاً با خودخواهی خود ادغام شده است و چارلی آرزوی مرگ بر او می کند. سپس اشک می شکند و عذرخواهی می کند؛ نیکول او را دلداری می دهد.

نقد فیلم Marriage Story

یک ارزیاب خبره منصوب یک شب را با چارلی و هنری زیر نظر می گیرد ، و در طی آن چارلی به طور تصادفی خود را کوتاه می کند. اندکی پس از آن ، زوجین توافق کردند که خواسته های خود را کاهش دهند و به توافقی برابر برای نهایی شدن طلاق دست یابند ، اگرچه نورا برخلاف خواسته هایش ، شرایط کمی بهتر را برای نیکول مذاکره می کند.

بیشتر بخوانید : فیلم مرد سوم

یک سال بعد ، نمایش چارلی در برادوی موفقیت آمیز است ، در حالی که نیکول دوست پسر جدیدی دارد و برای کارگردانی یک قسمت از برنامه خود نامزد دریافت جایزه امی است. چارلی به نیکول اطلاع می دهد که اقامت خود را در UCLA گرفته و تمام وقت در لس آنجلس زندگی خواهد کرد تا به هنری نزدیکتر باشد.

بعداً ، او کشف می کند که هنری در حال خواندن لیست چیزهایی است که نیکول درباره چارلی دوست دارد و او را هنگام مشاوره نوشت. هنری از چارلی می خواهد که آن را با صدای بلند برای او بخواند و چارلی این کار را می کند ، وقتی نیکول از دور نظاره می کند احساساتی می شود.

بعد از یک مهمانی هالووین در آن شب ، نیکول پیشنهاد می کند اجازه دهد چارلی هنری را به خانه برساند حتی اگر شب او باشد. چارلی به طرف اتومبیل خود با حامل هنری بیرون می رود و آنها بار دیگر از هم جدا می شوند.

بازیگران فیلم Marriage Story

 • اسکارلت جوهانسون در نقش نیکول باربر ، همسر چارلی
 • آدام درایور در نقش چارلی باربر ، شوهر نیکول
 • لورا درن در نقش نورا فنشاو ، وکیل نیکول
 • آلن آلدا در نقش برت اسپیتز ، اولین وکیل چارلی
 • ری لیوتا در نقش جی ماروتا ، وکیل دوم چارلی
 • آزی رابرتسون در نقش هنری باربر ، پسر نیکول و چارلی
 • جولی هاگورتی در نقش ساندرا ، مادر نیکول
 • مریت وور در نقش کاسی ، خواهر نیکول
 • والاس شاون در نقش فرانک
 • مارتا کلی در نقش نانسی کاتز
 • اوبراین را به عنوان کارتر میچوم علامت گذاری کنید
 • متیو شیر در نقش تری
 • بروک بلوم در نقش مری آن
 • کایل بورنهایمر در نقش تد
 • میکی سامنر در نقش بث
 • رابرت اسمیگل در نقش واسطه
 • ریچ فولچر در نقش قاضی نیل تیلدن
 • لوکاس نف در نقش پابلو
 • Tunde Adebimpe در نقش سام

تولید فیلم Marriage Story

ایده ساخت این فیلم برای اولین بار در سال 2016 در حالی که در مرحله پس از تولید در داستان های مایروویتس بود ، به باومباچ رسید. او شروع به تحقیق در مورد این موضوع کرد ، و با سه بار همکار راننده ملاقات کرد تا در مورد نقش بحث کند. در نوامبر 2017 ، اعلام شد که راننده ، اسکارلت جوهانسون ، لورا درن ، مریت وور و آزی رابرتسون قرار است در این فیلم بازی کنند. دیوید هیمن این فیلم را تحت پرچم Heyday Films خود تولید کرد و نتفلیکس نیز تولید و توزیع کرد. در مارس 2018 ، کایل بورنهایمر به جمع بازیگران فیلم پیوست ، و در ژوئن 2018 اعلام شد که ری لیوتا نیز به آن اضافه شده است.

نقد فیلم زیر چراغ های استادیوم
بیشتر بخوانید

عکاسی اصلی از 15 ژانویه 2018 آغاز شد و 47 روز تا آوریل 2018 ادامه داشت و در شهرهای نیویورک و لس آنجلس انجام می شد.

باومباخ درباره صحبت از نوشتن فیلم به دنبال طلاق از جنیفر جیسون لی بازیگر زن و همچنین طلاق والدینش (که به عنوان الهام بخش فیلم قبلی او به نام “مرکب و نهنگ” عمل کرد) ، باومباخ گفت:

“من ارتباط واقعی با مطالب دارم … [اما] من همچنین در دوره ای از زندگی ام بودم که بسیاری از دوستانم در حال طلاق بودند. من آن را فرصتی برای انجام کار گسترده تر دیدم ، بنابراین کارهای زیادی انجام دادم من با بسیاری از دوستانم و دوستان خود و سپس با وکلا ، قضات ، واسطه ها مصاحبه کردم.

پس از اکران فیلم ، باومباخ گفت: “من فیلمنامه [لی] را نشان دادم و سپس کمی قبل فیلم را به او نشان دادم. او این فیلم را بسیار دوست دارد.

تاریخ پخش فیلم Marriage Story

فیلم Marriage Story اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره فیلم ونیز در تاریخ 29 آگوست 2019 برگزار کرد و همچنین در جشنواره فیلم Telluride در تاریخ 31 آگوست 2019 ، و جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در 8 سپتامبر 2019 ، جایی که برای اولین بار نایب قهرمان جایزه انتخاب مردم شد.

همچنین به عنوان انتخاب قطعه در جشنواره فیلم نیویورک در 4 اکتبر 2019 ، و جشنواره فیلم BFI لندن در 6 اکتبر 2019 خدمت کرد. Netflix قبل از پخش جریانی فیلم از 6 دسامبر 2019 ، اکران محدود خود را از 6 نوامبر 2019 در سینماها انجام داد.

رسانه های خانگی فیلم Marriage Story

در ژانویه 2020 ، اعلام شد که Marriage Story ، The Irishman ، American Factory و Atlantics نسخه های DVD و Blu-ray را توسط مجموعه معیارها دریافت می کنند. داستان ازدواج در 21 ژوئیه سال 2020 منتشر شد

پاسخ انتقادی به فیلم Marriage Story

در Rotten Tomatoes ، این فیلم براساس 380 بازبینی ، با میانگین امتیاز 8.83 / 10 ، 94٪ رتبه بندی دارد. در اجماع منتقدان این وب سایت آمده است: “با مشاهده یک اتحاد متلاشی شده با دلسوزی و فضل گسترده ، داستان ازدواج با قدرت عمل در میان بهترین آثار نویسنده ، کارگردان نوح باومباخ قرار می گیرد.”در مورد Metacritic ، میانگین نمره وزنی آن 94 از 100 است. ، بر اساس 53 منتقد ، نشانگر “تحسین جهانی” است.

نقد فیلم سر و صدای بیرون | فیلم Outside Noise 2022
بیشتر بخوانید

اوون گلیبرمن از ورایتی نوشت: “بلافاصله خنده دار ، سوزان و هیجان انگیز ، ساخته شده در اطراف دو نمایش شجاعانه از تیزبینی و انسانیت باورنکردنی ، این کار یک هنرمند بزرگ فیلم است ، کسی که نشان می دهد او می تواند زندگی را با تمام جزئیات احساسی و زندگی اش ثبت کند. پیچیدگی – و در این روند ، در مورد چگونگی عملکرد جامعه ما بیانیه ای فریاد آور بیان کنید.

” برای جاده در طبقه اتاقهای برش ، اما به هر صورت ، داستان ازدواج فیلمی است که شایسته است در شرکت آنها ذکر شود. این ویرانگر ، اساسی است و سرنوشت دارد که مدتها پس از پایان این چرخه جوایز به یادگار بماند.

در نظر او برای هالیوود ریپورتر ، جون فروش موافق بود ، و نوشت: “سایر فیلمهای آمریکایی در مورد طلاق این پدیده را به تصویر کشیده اند – روند قانونی که باعث تحریک و شکل گیری احساسات زوج می شود نه برعکس اما هیچ کدام با زور و وضوح این یکی […] همچنین خنده دار است.

هنگامی که حداقل انتظار آن را ندارید (و بیشتر به آن احتیاج دارید) تقریباً غیر قابل تحمل لطیف است ، بخش عمده ای از سرنخ های سرگرم کننده ، که عمیق ترین ، زنده ترین و هماهنگ ترین عملکردهای شغلی خود را ارائه می دهند .

به فیلم 5 ستاره از 5 امتیاز دهید ، پیتر بردشاو از گاردین آن را” فیلمی فوق العاده شیرین ، غمگین و خنده دار “خواند که به عنوان” پرتره باشکوه خنده ، بلند و گریه با صدای بلند از رابطه ای در مرگ و میر آن “و عملکرد بازیگران را تحسین کرد. آن هورنادای که برای واشنگتن پست در حال نوشتن بود ، 3.5 فیلم از 4 ستاره را به فیلم داد و از یوهانسون و درایور به عنوان “تکیه گاه دو نفره که این فیلم خنده دار-غم انگیز ، دلخراش و دلهره آور در اطراف آن می چرخد” تعریف کرد.

در یک بررسی مختصر ، دیوید لوزلی از GQ اظهار داشت که این فیلم “اساساً یک قطعه خوب سینما” است ، اما از امتیاز ناخوشایند طبقه بالا که شخصیت ها از آن برخوردار بودند ، بدش می آمد و اظهار داشت: “دنیای قهوه موج سوم ، غذاهای خوشمزه و عالی وست ساید درمانی تا حد مرگ انجام شده است و به همان اندازه از وضعیت انسانی صحبت نمی کند که به نظر می رسد مردم درگیر آن هستند.

 Armond White of the National Review همچنین مضامین بورژوازی فیلم و بازیگران اصلی فیلم را تحریک کرد. اجراها ، نوشتن: “این داستان در واقع مربوط به رقابت طبقاتی است که توسط یک سطح جنسیتی و سینمایی تیره شده است. احساسات ناپسند داستان ازدواج ، خودپسندی یک فیلمساز را به ما تحمیل می کند … این یوهانسون و راننده هستند که از سطحی بودن باومباخ رنج می برند. این تنها بدترین فیلم اوست زیرا کیفیت اجرای [بازیگران نقش مکمل] ارتقا یافته است.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

یک × 1 =