صفحه اصلی > سینما : فیلم جن
ads

فیلم جن

فیلم جن

نقد فیلم جن / فیلم The Djinn

فیلم جن : یک خانه جدید می تواند ترسناک باشد ، البته فقط به این دلیل که هنوز ناشناخته است. این ترسناک ترین چیز در مورد ” فیلم جن ” است ، یک فیلم ترسناک جدید در مورد یک جن شیطانی که پسری لال را پیش از نوجوانی دنبال می کند. این جمله ممکن است پیچیده به نظر برسد ، اما در ” فیلم جن ” ، یک تمرین ژانر که در درجه اول در یک خانه حومه ای در “یک شب آرام تابستانی ، 1989” (طبق یک عنوان ابتدایی) انجام می شود ، واقعاً چیز زیادی در این زمینه وجود ندارد.

با نقد فیلم جن همراه ما باشید.

این خانه به میدان نبرد دیلن (عزرا دیویی) ، کودک 12 ساله لال تبدیل می شود که وقتی پدر مجردش مایکل (راب براونشتاین) تنها می ماند ، تصمیم می گیرد روحیه مبارزاتی را از یک آرامگاه راحت کشف شده به نام “کتاب سایه ها.”

جن دیلن ظاهراً درگیر تعدادی از آسیب های دوران کودکی است ، که از جمله آنها عدم وجود مادر دیلن است (“فکر می کنید اگر من مادرم … متفاوت نبودم مادر می ماند؟). اما هیولای عنوان تداعی نمی کند بسیار زیاد ، زیرا آیین های عمومی که برای احضار او استفاده می شود ، آنطور که باید رعایت نمی شود. بنابراین اگرچه در ” فیلم جن ” اساساً هیچ مشکلی با هیولا وجود ندارد ، اما اغلب به نظر می رسد که با خانه ای که در آن رنج می برد ارتباطی نداشته باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های گری کوپر

داستان فیلم جن

ما واقعاً چیز زیادی در مورد دیلن ، یا ارتباط او با دنیای خارج نمی دانیم ، و این فقط به این دلیل نیست که او خانه جدید خود را ترک نمی کند. با این حال ، او از گوش دادن به موسیقی پاپ از رادیو لذت می برد (زیرا این موارد دهه 80 است) و به نظر می رسد که رابطه خوبی با کتاب پدر و مادر دارد ، همانطور که می بینیم وقتی مایکل با صدای بلند یک قسمت مشهور از پینوکیو را می خواند ، پایان آن تنها قسمت مهم است: “اما آنچه انجام شده است – قابل واگرد نیست.”
به نظر می رسد دیلن حداقل تا حدودی از گذشته تاریک خانه جدید خود آگاه است ، زیرا در یک صحنه کوتاه اولیه ، از مایکل می پرسد: “آیا پسری که قبلاً در اینجا زندگی می کرد واقعاً اینجا مرد؟” مایکل همچنین روزنامه ای را با یک عنوان جالب توجه کنار می گذارد: “شب وحشت”. اوه ، و: واحد هوای مرکزی مانند کوره زیرزمین در “خانه تنهایی” غر می زند. برخی از این نقاط داستان بیش از سایرین اهمیت دارند.

فیلم مردی با کلاه
بیشتر بخوانید

متأسفانه ، این صحنه های تثبیت کننده چیزهای بسیار بیشتری از آنچه در بقیه فیلم ارائه شده است ، می دهند. زیرا دیلن با بی احتیاطی جن را احضار می کند – برای بازگرداندن صدای خود ، زندگی در خانه ، آرامش خاطر و … – “Djinn” بیشتر از این که با آنها دعوا کند ، از ترس کودک جلوگیری می کند. به نظر می رسد دیوید چاربونیر و جاستین پاول نویسنده / کارگردان / تهیه کننده دونفر زیاد نمی دانند یا به آنچه در مورد دیلن می گذرد اهمیت می دهند. آنها اغلب او را به عنوان نوزادی بی گناه در جنگل معرفی می کنند که برخلاف قضاوت خوب ، تصمیمی بسیار بد می گیرد که قابل واگرد نیست.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های لارس فون تریه

اگر ” فیلم جن ” از یک رویارویی کنسرو شده به یک مسابقه بعدی پرواز کند ، یک چیز بدی نخواهد بود ، یک فیلم تعقیب ناوگان که کاملاً در یک خانه تاریک جدید قرار دارد. خیلی بد که ” فیلم جن ” غالباً به همان اندازه غیر شخصی نیز سازنده است. این فیلم هر زمان که نیاز به دو سرعت داشته باشد می خزد. (پاول به عنوان ویراستار فیلم در یادداشت های مطبوعاتی فیلم شناخته می شود.)

از همه مهمتر: به نظر می رسد هیچ چیز به دیلن نمی چسبد. دیویی فقط یک مجری به اندازه کافی قوی نیست که بتواند کل فیلم را فقط با زبان بدن و حالات صورتش حمل کند. به هر حال هنوز نه در نقش دیلن ، او بیشتر فیلم را نفس نفس می زند و سعی می کند بفهمد جن بعدی در کجا و چگونه ظاهر می شود.

و گرچه به نظر می رسد حل مسئله اغلب در اولویت شاربونیر و پاول است ، اما مشکلات دیلن بسیار پیچیده است. او چند لحظه قهرمانانه دارد ، مانند زمانی که سعی می کند با استفاده از هرچه دستی در دستشویی خود اسلحه بداهه می کند. اما این صحنه خاص بسیار پوکی و پوشش ضعیف است و دیوی فقیر را تنها با یک کار به یاد ماندنی رها می کند.

” فیلم جن ” غالباً از لحظه ای به لحظه دیگر نیایش می کند و بندرت در مورد جزئیات قابل توجه شخصیت یا جلوه های ویژه تسویه حساب می کند. منظورم این است که چرا فونت کتاب سایه ها به نظر می رسد توسط یک کارآموز Hot Topic در یک ضرب الاجل سخت به هم سیلی خورده است؟

نقد فیلم پیش از نیمه شب | فیلم Before Midnight
بیشتر بخوانید

و چطور قوانین و بخشهای آن کتاب حتی از خسته کننده ترین بازی کاشی ، پر از متن توصیفی مانند “اما مواظب جان Djinn باشید ، زیرا هدیه ای که می خواهید برای روح شما تمام شود” و “مصنوعات مورد نیاز ساعت” است ، غیر دخیل هستند. شمع ، آینه ”؟ زمان زیادی برای راه اندازی هیولایی تلف می شود که شخصیت آن در معابر قابل جدا شدن دیگ بخار خلاصه می شود مانند “اگرچه نامیرا است ، اما Djinn در قلمرو فانی به قوانین انسان حساس است ، اما پس از بازگشت به دنیای خود قادر به بازسازی است.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های جنیفر لوپز

تنها در صورت خاموش شدن شعله پس از سکته نیمه شب ، ممکن است از آن اخراج شود. ” این یک تنظیم خوب برای یک فیلم ترسناک مستقل است ، اما از نظر شخصیت ، تقریباً همانقدر قدرتمندانه است که این ابله سبک دارد. من می خواستم برای ” فیلم جن ” ریشه بگیرم ، اما سازندگان آن هرگز در جزئیات فیلم خود شیطان را پیدا نکردند.

پایان مقاله نقد فیلم جن

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.