امروز برابر است با :13 خرداد 1402
فیلم زندگی شگفت انگیز

نقد فیلم زندگی شگفت انگیز

نقد فیلم زندگی شگفت انگیز

بهترین و بدترین اتفاقاتی که تاکنون برای ” فیلم زندگی شگفت انگیز ” رخ داده این است که از محافظت در حق کپی رایت خارج شده و در سرزمین عمومی در سایه هیچ کس قرار ندارد. از آنجا که این فیلم دیگر تحت حق کپی رایت نیست ، هر ایستگاه تلویزیونی که بتواند دست به کار چاپی از فیلم شود ، می تواند آن را بدون هیچ هزینه ای ، هرچند وقت که بخواهد ، نشان دهد.

با مقاله نقد فیلم زندگی شگفت انگیز با بامدادی ها همراه شوید.

نقد فیلم زندگی شگفت انگیز

فیلم زندگی شگفت انگیز

و این در دهه گذشته منجر به کشف دوباره فیلم فراموش شده فرانک کاپرا و تبدیل شدن آن به یک سنت کریسمس شده است. ایستگاه های PBS اولین کسانی بودند که در اوایل دهه 1970 با استفاده از حماسه قهرمان شهر کوچک جورج بیلی به عنوان برنامه ضد ضد برنامه های گران قیمت برای تعطیلات شبکه ، روی موج باند پریدند. با کمال تعجب کارگردانان برنامه های تلویزیونی ، مخاطبان این فیلم طی سالها رشد و افزایش یافتند ، تا این که بسیاری از خانواده ها فیلم را به عنوان یک مراسم سالانه در نظر می گیرند.

بیشتر بخوانید: 100 فیلم برتر تاریخ

این بهترین اتفاقی بود که برای ” فیلم زندگی شگفت انگیز ” افتاده است و باعث خوشحالی زندگی کارگردان فرانک کاپرا و جیمز استوارت بازیگر سینما شده است که هر دو این فیلم را فیلم مورد علاقه خود می دانند. بدترین چیز – که باعث شده استوارت شهادت دهد قبل از یک کمیته کنگره و کاپرا برای صدور یک اظهارنامه بستری – این رنگارنگ بودن فیلم است.

فیلم های موجود در حوزه های عمومی آنقدر بی دفاع هستند که می توانید برای ساختن انتخاب های زردآلو یکی را کوتاه کنید و چه کسی می تواند از نظر قانونی مانع شما شود؟ بنابراین یک نسخه رنگارنگ و جذاب – نابودی خلوص تصاویر اصلی سیاه و سفید کلاسیک – بر روی کابل دیده شده است ، برای سندیکا محلی در دسترس است و در کاست فروخته می شود.

این که حق نسخه برداری از نسخه رنگی شده دارای حق چاپ است بسیار عجیب است و بسیاری از ایستگاه ها هزینه های زیادی را برای حقوق نسخه پایین تری از یک فیلم که می توانند به صورت سیاه و سفید به صورت رایگان نشان دهند پرداخت می کنند.

فیلم شورش بی دلیل
بیشتر بخوانید

اگر من مدیر برنامه های تلویزیونی محلی با ذوق و علاقه به فیلم ها بودم ، می فهمیدم که چه زمانی رقیب من قصد دارد نسخه رنگی خود و ضد برنامه خود را با فیلم اصلی سیاه و سفید پخش کند و به پشت خودم بزنم برای یک خدمات عمومی شاید بتوان آن را با کلیپی از جیمی استوارت که به روش تکرار نشدنی خود به کنگره گفت ، “من سعی کردم نسخه رنگی را نگاه کنم ، اما مجبور شدم آن را خاموش کنم – این باعث می شود حالم بیمار شود” تبلیغ شود.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های نتفلیکس

آنچه در مورد ” فیلم زندگی شگفت انگیز ” قابل توجه است این است که این میزان در طی سالها خوب است. این یکی از آن فیلم های بی سن و سال مانند “کازابلانکا” یا “مرد سوم” است که با افزایش سن بهبود می یابد. بعضی از فیلم ها ، حتی فیلم های خوب ، فقط باید یک بار دیده شوند. وقتی ما می دانیم که چگونه آنها ظاهر می شوند ، آنها رمز و راز و جذابیت خود را تسلیم کرده اند. تعداد دیگر فیلم ها را می توان به تعداد نامشخص مشاهده کرد. مانند موسیقی عالی ، آنها با آشنایی بهتر می شوند. ” فیلم It’s a Wonderful Life” در گروه دوم جای می گیرد.

من به تازگی یک بار دیگر به فیلم نگاه کردم ، در نسخه عالی ویدئویی laserdisk از مجموعه معیارها. این فیلم مانند یک افسانه قوی و بنیادی کار می کند ، به نوعی “کارول کریسمس” برعکس: به جای اینکه پیرمردی متوسط ​​صحنه های خوشبختی را نشان دهد ، ما یک قهرمان داریم که به ناامیدی فرو می رود.

نقد فیلم زندگی شگفت انگیز

فیلم زندگی شگفت انگیز

فرانک کاپرا هرگز قصد نداشت ” فیلم زندگی شگفت انگیز ” است که به عنوان “یک تصویر کریسمس” کبوتر شود. این اولین فیلمی بود که وی پس از بازگشت از خدمت در جنگ جهانی دوم ساخت ، و او می خواست که این فیلم خاص باشد – جشنی از زندگی و رویاهای شهروندان عادی آمریکا ، که برای انجام کارهای صحیح خود بهترین تلاش را می کردند و همسایگان آنها پس از تبدیل شدن به شاعر مرد عادی هالیوود در دهه 1930 با یک سری تمثیل فوق العاده از تمثیل های پوپولیستی (“یک شب اتفاق افتاد” ، “آقای کارها به شهر می رود” ، “آقای اسمیت به واشنگتن می رود” ، “شما نمی توانید بگیرید”) کاپرا ایده ” فیلم زندگی شگفت انگیز ” را در داستانی از فیلیپ ون دورن استرن یافت که در قفسه های استودیو گرد و غبار جمع می کرد.

بیشتر بخوانید: فیلم یک مرد جدی

برای استوارت ، که اخیراً با لباس غیرنظامی نیز برگشته بود ، این فیلم فرصتی برای همکاری دوباره با کاپرا بود که وی برای او در نقش آقای اسمیت بازی کرده بود. پیش پرده اصلی این فیلم (موجود در دیسک Criterion) زاویه عشق بین استوارت و دونا رید را افزایش می داد و پیام را ضعیف می کرد – اما فیلم زندگی شگفت انگیز در گیشه موفقیت آمیز نبود و قبل از چاپ در دامنه عمومی فراموش شد شروع به دور زدن خود کردند.

نقد فیلم قیصر 1348
بیشتر بخوانید

” فیلم زندگی شگفت انگیز ” فقط یک “پیام پیام” گرم کننده قلب نیست. نتیجه گیری فیلم چنان تأثیری ایجاد می کند که ممکن است برخی از صحنه های قبلی نادیده گرفته شوند – مانند کمدی سیلیکونیک هاپ دبیرستان ، جایی که زمین رقص روی استخر شنا باز می شود و استوارت و رید به طور تصادفی به داخل زمین اب. (این استخر سرپوشیده یک مجموعه نبود اما در واقع در دبیرستان هالیوود وجود داشت).

همچنین درام جورج در حال نجات برادر کوچکترش از سقوط در یخ است و صحنه ای که دونا رید دستشویی خود را از دست می دهد و استوارت در نهایت با درختچه صحبت می کند. صحنه تلفن – جایی که استوارت عصبانی و رید خود را درمانده به سمت یکدیگر می بینند – کاملاً عاشقانه شارژ شده است.

و گذرگاه های تاریک بعدی دارای یک قدرت ابتدایی هستند ، زیرا جورج بیلی مست در شهری که می خواهد از آن متنفر باشد رد می شود و سپس با کمک یک فرشته لطیف دوباره آن را مرور می کند. حتی کرنش ترین صحنه های فیلم – آن کهکشان هایی که در حالی که آسمان ها درباره سرنوشت جورج مشورت می کنند ، چشمک می زنند – به این دلیل ساده هستند که بسیار خنثی کننده هستند. یک رویکرد پیچیده تر ممکن است سخت به نظر برسد.

بیشتر بخوانید: نقد فیلم کلمنتاین عزیزم

” فیلم زندگی شگفت انگیز ” کم کاری برای حرفه فرانک کاپرا پس از جنگ انجام داد و در واقع او هرگز جادوی باکس آفیس را که در طول دهه 1930 داشت ، به دست نیاورد. فیلم های بعدی مانند “دولت اتحادیه” (1948) و “جیب معجزه” (1961) لمس کاپرا را دارند اما جادو نیستند و کارگردان بعد از سال 1961 دیگر ویژگی دیگری را ایجاد نکرد اما او تا سال سکته مغزی او را در اواخر دهه 1980 کند کرد. و در سال 1991 درگذشت. در یک سمینار با برخی از دانشجویان فیلم در دهه 1970 از او س wasال شد که آیا هنوز راهی برای ساخت فیلم درباره انواع ارزشها و آرمانها در فیلمهای کاپرا وجود دارد؟

وی گفت: “خوب ، اگر وجود نداشته باشد ، ما نیز ممکن است تسلیم شویم.”

نقد فیلم پسر نهنگی | فیلم The Whaler Boy
بیشتر بخوانید

پایان مقاله نقد فیلم زندگی شگفت انگیز

منبع سایت مداد

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 11 =