امروز برابر است با :9 خرداد 1402
فیلم یک مرد جدی

فیلم یک مرد جدی

فیلم یک مرد جدی : ما از کتاب ایوب یاد می گیریم: مردی که از یک زن به دنیا می آید چند روزه و پر دردسر است. چنین مردی لری گوپنیک است. او در مقابل فیزیک در مقابل تخته سیاه پر از معادلات گیج کننده که اثبات ریاضی نزدیک به یقین هستند سخنرانی می کند و در زندگی خود از چه چیزی می توان اطمینان داشت؟ هیچ چیز ، این چیزی است که همسرش او را برای بهترین دوست خود رها می کند.

پسرش در مدرسه عبری در حال گوش دادن به راک اند رول است. دخترش برای جراحی بینی پول می دزدد. برادر همسرش روی مبل خوابیده و در میله های نامطبوع کمین کرده است. همسایه مهره ای او را می ترساند. دانش آموزی همزمان سعی می کند او را رشوه دهد و او را باج گیری کند.

کمیته تصدی نامه نامه های توهین آمیز بدون امضا در مورد او دریافت می کند. همسر همسایه دیگرش دیوانه جنسی است. خدای نکرده این مرد باید به پزشک مراجعه کند.

بیشتر بخوانید :‌ 28 فیلم برتر در حال حاضر Netflix

تاد مک کارتی در ورایتی می نویسد: “این نوعی تصویری است که شما می توانید پس از برنده شدن در یک اسکار بگیرید.” من نمی توانم در این زمینه پیشرفت کنم. برادران کوئن پس از فیلم جدی “بدون کشوری برای پیرمردها” بسیار جدی ساخته اند و “جدی” را ساخته اند که بسیار نشان دهنده زحمت عشق است.

پوستر فیلم یک مرد جدی

این مجموعه در آنچه که من تصور می کنم یک حومه مینیاپولیس از دوران کودکی آنها باشد ، یک چمنزار پر از خانه های سطح تقسیم شده با گاراژهای بزرگ اما درختان کافی در اطراف آنها نیست. در این دنیا ، لری گوپنیک (مایکل استولبرگ) با جدیت آرزو دارد که به عنوان یک انسان جدی قلمداد شود و کار درستی انجام دهد ، اما آیا خداوند او را جدی می گیرد؟

ویرجینیا وولف گفت: “من شب گذشته کتاب ایوب را خواندم.” “من فکر نمی کنم خدا به خوبی در آن ظاهر شود.” شخصی در آن بالا لری گوپنیک را دوست ندارد.

بیشتر بخوانید : فیلم بانوی حوا

خلاصه داستان فیلم یک مرد جدی

با شروع یک پیش گفتار کمیک تاریک به زبان ییدیش ، “یک انسان جدی” در یک جامعه یهودی ساکن می شود ، جایی که عقلانیت (فیزیک) توسط عرفانی (سرنوشت) بی ربط است. گوپنیک می تواند تمام تخته سیاه هایی را که می خواهد پر کند و این به درد او نمی خورد.

فیلم Private Life
بیشتر بخوانید

شاید به این دلیل که نیایی از دیبوک برای عبور از آستانه خود دعوت کرده است ، لری نفرین شده است. dybbuk روح سرگردان یک شخص مرده است. شما نمی خواهید اشتباه کنید و یکی را به خانه خود دعوت کنید. برای فهمیدن این موضوع لازم نیست یهودی باشید.

بیشتر موفقیت های «یک انسان جدی» از نحوه بازی مایکل استولبرگ ناشی می شود. او گپنیک را به عنوان گونی غمگین یا بازنده ، فریاد زن یا افسرده بازی نمی کند ، بلکه به عنوان یک مرد امیدوار است که نمی تواند آنچه را که برای او اتفاق می افتد باور کند.

چه چیز دیگری ممکن است اشتباه باشد؟ کجا می تواند خوشبختی پیدا کند؟ چه کسی می تواند لطفا؟ چرا در بخش رابطه جنسی ، حتی رویاهای خیس او با بازی همسایه گستاخ (امی لاندکر) ترسناک است؟ چرا Sy Ableman (فرد ملامد) ، به اصطلاح بهترین دوست او که همسرش را می گیرد ، از نظر چنین غم ، همدردی و درک با او صحبت می کند؟ آیا فرد می داند که لری محکوم به فنا است؟

بیشتر بخوانید : فیلم گاو خشمگین

چرا فرزندانش او را اخراج می کنند؟ چرا برادر شوهر بدون حساب او (ریچارد کیند) اینقدر زالوی بدون تغییر است؟ چرا هیچ خاخامی نمی تواند او را تشویق یا توصیه مفید کند؟ چرا یک دانشجو (دیوید کانگ) به وضوح در امتحان قبول نمی شود ، پول رشوه را روی میز خود می گذارد و سپس برای نابودی او اقدام می کند؟

چرا چرا چرا؟ من مطمئنم که شوخی قدیمی را شنیده اید که جوب از خداوند می پرسد چرا همه چیز در زندگی او اشتباه است. یادتان هست که خداوند چه پاسخی می دهد؟ اگر این شوخی را به خاطر ندارید ، از هرکسی بپرسید. من نمی توانم آن را ثابت کنم اما کاملاً مطمئن هستم بیش از نیمی از افراد روی کره زمین برخی از نسخه های این شوخی را شنیده اند.

آیا من ذکر کردم ” فیلم یک مرد جدی ” بسیار غنی و خنده دار است؟ این یک فیلم خنده خنده نیست ، بلکه یک فیلم از بین بردن است. اینها می توانند خنده دار هم باشند. کوئن ها بازیگران غالباً ناآشنایی را پیدا کرده اند ، یا کسانی مانند استهولبرگ ، کیند و ملامد که قبلاً دیده اید ، اما مطمئن نیستید کجاست.

فیلم بوی خوش موفقیت
بیشتر بخوانید

یک مرد جدی

من تصور می کنم (اما نمی دانم) که جوئل و اتان سالهاست که این داستان را لگد می زنند و با یادآوری شخصیت های احتمالی به یکدیگر ، دیدن یک بازیگر و مشاهده “خانم سامسکی ماست” وقت می گذرانند. بازیگران آنها انتخاب نشده بودند ، آنها از قبل تعیین شده بودند.

بیشتر بخوانید : فیلم یانکی دودل دندی

از برخی جهات مورد علاقه من Melamed به عنوان Sy Ableman است. این نقش بزرگی نیست اما او بسیار خوب است ، او در اولین صحنه حضور خود در یک صحنه حضور کامل برقرار می کند ، زمانی که او فقط صدای تلفن است. این خائنی است که همسر گوپنیک را به سرقت برده است و او معتقد است اگر آنها یک صحبت طولانی و مفید داشته باشند خوب است. عابد نه تنها غم ، بلکه مشاور غم و اندوه است. چنین chutzpah ، شما باید تحسین کنید.

امی لاندکر نیز در نقش خانم سامسکی عالی است. او شخصیت را کاملاً منطقی منطقی جلوه می دهد ، اما هر مرد محتاطی در نگاه اول می داند که روشن و واضح بماند. جودیت گوپنیک ، به عنوان همسر لری ، فقط در چند صحنه می تواند پیشنهاد كند كه او را نه به خاطر اشتیاق یا از روی عصبانیت ترك می كند ، بلكه به این دلیل كه احساس می كند كشتی او رو به پایین است و Sy Ableman قایق نجات است.

داستانی در “یک مرد جدی” روایت شده است که شاید به نظر بی جا باشد. من معتقدم که این مثل مثالی است که منعکس کننده فیلم ، زندگی گوپنیک و در واقع کتاب کار است. این واژه در مورد دندانپزشک یهودی است که متوجه می شود کلمات “به من کمک کن” که به زبان عبری در پشت دندانهای جلویی پایین یک غیر نژاد وجود دارد. به یاد داشته باشید که بسیاری از مثل ها پیام آنها را در آخرین سطرهای خود دارند.

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 20 =