صفحه اصلی > موسیقی : سبک موسیقی ارکسترال
ads

سبک موسیقی ارکسترال

سبک موسیقی ارکسترال

سبک موسیقی ارکسترال : تا به حال از موسیقی ارکسترال شنیده اید تا درباره آن تحقیقی انجام دادید؟ اگر هرگز به طور رسمی آن را مطالعه نکرده اید ، سخت است که بدانید از کجا آغاز کنید. فرق بین سمفونی و کنسرت چیست؟ با مجله بامدادی ها همراه باشید تا کمی درباره موسیقی ارکسترال صحبت کنیم.

در ابتدای موسیقی که اجرا می شد ، اورتور نشان می داد که چه موقع مخاطب باید صندلی های خود را بگیرد . اکنون ، اورتور معمولاً مقدمه ارکسترال یک اثر موسیقی است – این کلمه از زبان فرانسه ، اورتور یا “افتتاحیه” آمده است.

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم بر باد رفته

منشأ این اپرا در اپرای قرن 17 میلادی به عنوان یک پیش گفتار خوانده شده – یا یک رونق کوتاه کوتاه بود.

ژان باتیست لولی نخستین سرگردانی بود که در آثاری مثل اپرای تئزه خود از یک کارنامه تمام عیار استفاده کرد. فرمی که او استفاده کرد پس از آن نه تنها توسط آهنگسازان اپرا مثل هنری پورسل (Dido و Aeneas) ، بلکه علاوه بر آن در oratorios – مانند Handel’s Messiah – تقلید شد.

فرم لولی به عنوان “اورتور فرانسوی” شناخته شد. الساندرو اسکارلاتی مبدع “اورتور ایتالیا” بود. آن را در سه قسمت از سریع ، به کند ، و بازگشت به سریع ، و به عنوان یک مدل برای نخستین سه حرکت ، سمفونی است.

بیشتر بخوانید : بیوگرافی ونسان ون گوگ

اورتورهای بعدی اپرا کمک کردند تا مخاطب برای طرح نمایش آماده شود. ادغام موسیقی در عمل شروعین آن ، به جای بسته شدن قبل از بالا رفتن پرده ، راهکاری بود بود که واگنر در اپراهای بعدی خود مانند تریستان و ایزولد استفاده کرد.

سبک موسیقی ارکسترال

سبک موسیقی ارکسترال

تدارکات کنسرت در قرن 19 میلادی به عنوان اثری مستقل و تک جنبشی تاسیس شد ، که اولین مورد به طور کلی به عنوان رویای یک شب تابستان (1826) به کارگردانی فلیکس مندلسون در نظر گرفته می شود. اورتور او Hebrides – همچنین به عنوان غار Fingal شناخته می شود – نمونه مشهور دیگری از فرم است.

این مطلب ادامه دارد پس با مجله بامدادی ها همراه باشید.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

6 − چهار =