امروز برابر است با :13 آذر 1401
ریچارد واگنر کیست

ریچارد واگنر کیست

ریچارد واگنر کیست : ریچارد واگنر یکی از تأثیر گذار ترین و بزرگترین آهنگسازان و نوازندگاه مطرح جهان بود. او به خاطر اپرا های حماسی اش از جمله حلقه حلقه ای چهار بخشی و 18 ساعته و علاوه بر آن به خاطر نوشته های ضد یهودی اش که پس از مرگ سبب محبوبیت او در آدولف هیتلر شد ، مشهور است.

شواهدی و اطلاعاتی وجود دارد که موسیقی واگنر را در اردوگاه کار اجباری داخائو برای “آموزش مجدد” زندانیان پخش کرده است. واگنر یک زندگی عاشقانه پر فراز و نشیب داشت که شامل چندین امور رسوا بود. وی در 13 فوریه 1883 در ونیز بر اثر حمله قلبی درگذشت.

واگنر یکی از بزرگترین آهنگسازان آلمانی در تاریخ موسیقی بود. همانطور که بتهوون مسیر موسیقی را در قرن 19 تغییر داد ، واگنر نیز برای افرادی که بعد از او آمدند ، تغییر کرد.

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم همشهری کین

بدون واگنر ، پیشرفت موسیقی اواخر قرن 19 و بسیار قرن 20 میلادی (ریچارد اشتراوس ، مالر ، شوئنبرگ ، برگ و وبرن) متفاوت بود.

واگنر مسئول تغییر جهت اپرا بود ، از طریق توسعه آثاری تصور شده ارگانیک ، وسعت منابع ارکسترال ، تشویق انواع جدید خوانندگان و کاوش رویه های ابتکاری تئاتر.

او ژانر انقلابی جدیدی را به نام Gesamtkunstwerk (كل كار هنری) خلق كرد كه قرار بود همه جنبه های هنر را با هم تلفیق كند و به عنوان “درام موسیقی” شناخته شد.

ویلهلم ریچارد واگنر در 22 مه 1813 در شهر لایپزیگ آلمان بدنیا آمد. پدر و مادر واگنر به صورت کامل مشخص نیست .

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم بانوی حوا

او یا پسر مجری پلیس فریدریش واگنر است که به زودی پس از تولد ریچارد درگذشت ، یا پسر مردی است که او را ناپدری خود ، لودویگ گییر ، نقاش ، بازیگر و شاعر (مادرش در ماه آگوست با او ازدواج کرد) نامید.

واگنر در دوران کودکی در مدرسه ای در درسدن آلمان تحصیل کرد. او در موسیقی استعداد نشان نمی داد و در اصل ، معلمش گفت که “پیانو را به زشت ترین حالت شکنجه خواهد کرد”.

ریچارد واگنر کیست

ریچارد واگنر کیست

ولی او از جوانی بلند پرواز بود. زمانی که او 11 ساله بود ، نخستین درام خود را نوشت. در سن 16 سالگی ، او در حال نوشتن ترانه و قطعه های موسیقی بود. واگنر جوان چنان اعتماد به نفس داشت که برخی افراد او را مغرور می پنداشتند.

بهترین خواننده های سبک اپرا
بیشتر بخوانید

این مطلب ادامه دارد پس با مجله بامدادی ها همراه باشید.

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفده =