ونسان ون گوگ

ونسان ون گوگ

ونسان ون گوگ : ونسان ون گوگ با داشتن نقاشی هایی مثل “شب پرستاره” و “آفتابگردان” یکی از بزرگترین هنرمندان جهان است ، اگرچه تا قبل از مرگ وی ناشناخته بود. در این مطلب ما سعی داریم ونسان ون گوگ یکی از بزرگترین نقاش های دنیا را به شما عریزان معرفی کنیم . پس با مجله بامدادی ها همراه شوید.

ونسان ون گوگ یک نقاش پس از امپرسیونیسم بود که آثار او  که به زیبایی ، احساسات و رنگ قابل توجه است  بر هنر قرن 20  میلادی تأثیر فراوانی گذاشت. او با بیماری روانی دست و پنجه نرم می کرد و در طول زندگی خود فقیر را تجربه کرد و عملا ناشناخته باقی ماند.

بیشتر بخوانید : معرفی لئوناردو داوینچی

ون گوگ در 30 مارس 1853 میلادی در گروت زوندرت هلند متولد شد. پدر ون گوگ ، تئودوروس ون گوگ ، وزیر ریاضت کشوری بود و مادرش ، آنا کورنلیا کاربنتوس ، یک هنرمند بدخلق بود که عشق به طبیعت ، نقاشی و آبرنگ به پسرش منتقل شد.

ونسان ون گوگ دقیقاً یک سال پس از تولد پسر اول پدر و مادرش که ویسنت نیز نام داشت متولد شد. وان گوگ در سن جوانی  با نام و تاریخ تولد که قبلاً روی سنگ قبر برادر مرده اش حک شده بود مالیخولیایی بود.

ونسان ون گوگ ، بزرگترین فرزند از شش فرزند زنده خانواده ون گوگ بود و دارای دو برادر کوچکتر (تئو ، که به عنوان فروشنده هنر کار می کرد و از هنر برادر بزرگترش حمایت می کرد ، و کور) و سه خواهر کوچکتر (آنا ، الیزابت و ویلمین) بود.

تئو ون گوگ بعداً نقش فراوانب در زندگی برادر بزرگتر خود به عنوان یک رازدار ، طرفدار و فروشنده هنر داشت.

بیشتر بخوانید : معرفی امانوئل اشمیت

در سن 15 سالگی ، خانواده ون گوگ از نظر اقتصادی سختی می کشیدند و او مجبور شد مدرسه را رها کند و به کار خود ادامه دهد. او در نمایندگی هنر عموی کورنلیس ، Goupil & Cie ، یک شرکت فروشنده هنر در لاهه استخدام شد.

زندگینامه ونسان ون گوگ

ونسان ون گوگ

در این زمان  ون گوگ به زبان های فرانسوی ، آلمانی و انگلیسی و علاوه بر آن هلندی بومی خود به طور کامل تسلط داشت.

بیوگرافی بنیانگذار ایالات متحد جورج واشنگتن
بیشتر بخوانید

در ژوئن سال 1873 ، ون گوگ به گالری گروپیل در لندن منتقل شد. در آنجا عاشق فرهنگ انگلیسی شد. او در اوقات فراغت خود از گالری های هنری بازدید می کرد ، و علاوه بر آن طرفدار نوشته های چارلز دیکنز و جورج الیوت شد.

این مطلب ادامه دارد پس با بخش بیوگرافی مشاهیر مجله بامدادی ها همراه باشید.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × 2 =