امروز برابر است با :12 آذر 1401
نقاشی گلهای آفتابگردان

نقاشی گلهای آفتابگردان

تحلیل نقاشی گلهای آفتابگردان

نقاشی گلهای آفتابگردان : ونسان ون گوگ (1853 – 1890) ، آرل ، ژانویه 1889 / روغن روی بوم ، 95 سانتی متر x 73 سانتی متر / اعتبارات (موظف به اظهار): موزه ون گوگ ، آمستردام (بنیاد وینسنت ون گوگ)

نقاشی گلهای آفتابگردان از مشهورترین نقاشی های ونسان ونگوگ است. او نقاشی گلهای آفتابگردان را در سال 1888 و 1889 در آرل ، در جنوب فرانسه انجام داد. وینسنت در یک گلدان پنج بوم بزرگ با گلهای آفتابگردان را با سه سایه زرد “و هیچ چیز دیگری” نقاشی کرد. به این ترتیب ، او نشان داد كه ایجاد تصویری با تغییرات بی شمار از یك رنگ ، بدون از بین رفتن سخنوری ، امكان پذیر است.

بیشتر بخوانید: نقد فیلم میزبان

او نوشت ، نقاشی گلهای آفتابگردان اهمیت ویژه ای برای ون گوگ داشتند: آنها “قدردانی” را به آنها منتقل کردند. وی دو مورد اول را در اتاق دوستش ، پل گوگن ، نقاش ، که برای مدتی با او در خانه زرد آمده بود ، آویزان کرد. آفتابگردان که فکر می کرد ‘کاملاً وینسنت’ است ، گوگن تحت تأثیر قرار گرفت. ون گوگ قبلاً در زمان اقامت دوستش نسخه جدیدی را ترسیم کرده بود و بعداً گوگن یکی از آنها را به عنوان هدیه درخواست کرد که وینسنت تمایلی به دادن آن نداشت. او بعداً دو نسخه گشاد تولید کرد ، اما یکی از آنها اکنون در موزه ون گوگ موجود است.

قطعات هنری وجود دارد که از گالری های سراسر جهان عبور می کنند و تقریباً با نام و فنون هنرمندان مترادف شده اند. نقاشی های مختلف آفتابگردان و ونسان ون گوگ نمونه کاملی از این موضوع است. نه تنها می توان بین نام هنرمندان و نقاشی بلکه بین هنرمند و تأثیر آنها در پیشرفت هنر از طریق این نقاشی ها ارتباط ذهنی برقرار کرد. نقاشی گلهای آفتابگردان وینسنت ون گوگ بارها توسط هنرمندان مختلف تکرار شده است (اگرچه هرگز به نشاط و شدت ون گوگ نرسید) و در همه جا به نمایش درآمده است از خانوارها گرفته تا مواجهه با هنر.

با مشاهده نقاشی گلهای آفتابگردان ، متوجه جنبه هایی می شویم که به نظر می رسد از قطعه ای به قطعه دیگر سرازیر می شوند. این رنگها پر جنب و جوش هستند و احساساتی را بیان می کنند که معمولاً با زندگی گلهای آفتابگردان در ارتباط است: زردهای روشن شکوفه کامل تا گلدان خشک و پانزده قهوه ای آفتابگردان پژمرده و مرگ.

بیشتر بخوانید: فیلم چری

تمام مراحل بافته شده از طریق این تقابل های قطبی ارائه شده است. شاید همین تکنیک همان چیزی باشد که شخص را به سمت نقاشی می کشاند. تحقق دیدن همه زوایای طیف زندگی و در نتیجه دستیابی به درک عمیق تری از چگونگی اتصال همه موجودات زنده به هم.

تحلیل نقاشی شب پرستاره
بیشتر بخوانید

در نقاشی گلهای آفتابگردان قطعات زیادی وجود دارد (هر یک به وضوح به عنوان یک اثر ون گوگ قابل شناسایی است) که در آنها فقط تفاوت های جزئی وجود دارد که آنها را از هم جدا می کند. طرح کلی نقاشی بهمراه موقعیت گلهای آفتابگردان واقعی معمولاً در نقاشی های مشابه ثابت مانده است. در زیر می توانید مناطق برجسته تفاوت بین دو نقاشی مشابه آفتابگردان را مشاهده کنید.

در ادامه می توانید دو نقاشی آفتابگردان از این مجموعه را با همین عنوان مشاهده کنید. با این حال ، این دو قطعه تفاوت جزئی دارند.

1. در برخی از گلها از نظر ساختار گلبرگ تفاوت وجود دارد. در حباب شماره یک واقع شده است ، می توانید ببینید که قطعه دوم دارای “گلوله” بیشتر گلبرگ است و مانند “قطعه اول” حرکت گسترده “V” را دنبال نمی کند.
2. “چشم” مرکزی گل شامل رنگهای مختلف است. در مثال اول مرکز با یک زرد مایل به سبز پر شده است ، در حالی که در قطعه دوم مرکز با سیاه پر شده است.
3. این مورد در مورد حباب شماره سه نیز وجود دارد. ساختار برگ در قطعه اول زرد است و در قطعه دوم به صورت قهوه ای روشن قرار دارد.
4. برگ واقع در حباب شماره چهار در هر دو قطعه تقریباً یکسان است. اما در قطعه اول با گل افتاده بزرگ هم پوشانی شده و به رنگ سبز است. در قطعه دوم یک شکاف کوچک اما واضح بین گل افتاده و برگ وجود دارد و برگ آن سیاه است.

بیشتر بخوانید:فیلم شب‌زنده‌داری با بزن و بکوب

اگرچه نقاشی های آفتابگردان ون گوگ از بسیاری جنبه ها بسیار شبیه به هم هستند ، اما هر یک به عنوان اثر هنری منحصر به فرد خود برجسته می شوند. ون گوگ نقاشی گل آفتابگردان را پس از ترک هلند به فرانسه برای شروع ایجاد یک جامعه هنری آغاز کرد. اولین ها برای تزئین اتاق خواب دوستش پل گوگن ایجاد شده اند. اکثر گلهای آفتابگردان ون گوگ در گلدان در آرل فرانسه طی سالهای 1888-1889 ایجاد شده اند. وان گوگ پیش از این زمان نقاشی های آفتابگردان خلق کرده بود ، هر چند در حدود سال 1887 در پاریس ، فرانسه. این مجموعه شامل قطعه های آفتابگردان آفتابگردان گلدان است.

چگونه یک فیلمبردار شویم
بیشتر بخوانید

طبق BBC.co.uk:

صرف نظر از این ، نقاشی های ون گوگ از آفتابگردان دیدگاه بشر درباره هنر و زندگی را تغییر داده است. نقاشی گلهای آفتابگردان ذهن را مجذوب خود می کنند و شما را در زیبایی ساده خود متحیر می کنند. بخارهای پژمرده جاری و انفجار زرد دوست داشتنی ، بدون ایجاد تعادل در قطعه ، توجه افراد را به اطراف نقاشی جلب می کند. این نقاشی ها اغلب تکرار می شوند اما هرگز به قدرت ناب ون گوگ نمی رسند.

بیشتر بخوانید: نقد فیلم کازابلانکا

در صورت تمایل می توانید بر روی هر یک از نقاشی گلهای آفتابگردان موجود در این صفحه کلیک کنید تا نمای بزرگتری دریافت کنید. در زیر می توانید از طریق اطلاعات مختلف دیگری که در مورد آفتابگردان ذکر کرده ایم ، به اطراف نگاه کنید. یا تصاویر پس زمینه ، آیکون ها و موارد دیگر را برای استفاده بارگیری کنید.

پایان مقاله تحلیل نقاشی گلهای آفتابگردان

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + بیست =