صفحه اصلی > بازیگران و کارگردان ها : بهترین فیلم های گری کوپر
ads

بهترین فیلم های گری کوپر

بهترین فیلم های گری کوپر

بهترین فیلم های گری کوپر

بهترین فیلم های گری کوپر : گری کوپر 119مین سالگرد تولد خود را در 7 ماه مه سال 2020 جشن می گرفت. برنده دو بار اسکار پیش از مرگ در 1961 در ده ها فیلم بازی کرد ، اما چه تعداد از این عناوین همچنان کلاسیک هستند؟ به افتخار سالروز تولدش ، بیایید نگاهی بیندازیم به 15 فیلم برتر او ، رتبه بندی بدترین و بهترین.

کوپر که در سال 1901 متولد شد ، کار خود را در فیلم های صامت آغاز کرد ، از جمله درام هوایی “بال ها” (1927) ، که اولین جایزه اسکار را به عنوان بهترین فیلم دریافت کرد. او مجسمه خود را به عنوان بهترین بازیگر برای فیلم دیگری از جنگ جهانی اول جمع آوری می کند: درام بیوگرافی “گروهبان یورک” (1941). به کارگردانی هوارد هاوکس ، به ایجاد شخصیت پرده ای کوپر از یک مرد عادی کمک کرد که شجاعت فوق العاده ای در برابر مشکلات دارد.

بیشتر بخوانید :بهترین فیلم های لارس فون تریه

وی برای بازی در نقش شخصیت مشابه در فیلم “ظهر بالا” در غرب فرد زیننمان (1952) جایزه بهترین بازیگر دوم را بدست آورد ، که وی را به عنوان یک مارشال بازنشسته معرفی کرد که باید در مقابل باند قاتلانی که به قطار ظهر می رسند بایستد. کوپر نامزدی های اضافی را برای نقش های قهرمانانه مشابه ایده آلیست ، در “آقای Deeds Goes to Town »(1936) ،« غرور یانکی ها »(1942) – که در آن او با بازی افسانه بیس بال لو گریگ – و« برای چه کسی زنگ می زد »(1943). وی در سال 1961 جایزه اسکار افتخاری دریافت کرد.

کوپر علاوه بر موفقیت در اسکار ، برنده گلدن گلوب برای ” فیلم ماجرای نیمروز” شد و بار دیگر برای “ترغیب دوستانه” (1956) رقابت کرد.

گالری عکس ما را از بزرگترین فیلم های کوپر ، از جمله عناوین ذکر شده در بالا ، و همچنین “مراکش” (1930) ، “توپ آتش” (1941) ، “ملاقات با جان دو” (1941) و موارد دیگر.

با مقاله ( بهترین فیلم های گری کوپر ) همراه ما باشید

15. THE FOUNTAINHEAD (1949)
به کارگردانی کینگ ویدور. فیلمنامه آن راند ، براساس رمانش. گری کوپر ، پاتریشیا نیل ، ریموند مسی ، کنت اسمیت ، رابرت داگلاس در آن بازی می کنند.

اقتباس سینمایی King Vidor از “The Fountainhead” همچنان یکی از عجیب ترین فیلم های تولید شده هالیوود است. با آوردن پرفروش ترین کتاب آین رند به سینما ، کارگردان در حالی که از تحریف و تعلیم و تربیت نویسنده دست کم می گیرد ، به تصاویر فال و اردوگاه متمایل می شود و قابل تحمل تر از رمان است. کوپر در نقش هوارد روارک ، یک معمار فردگرا و ایده آلیست که از مصالحه با ایده آل های خود و مطابقت با استانداردهای صنعت خودداری می کند ، بازی می کند و این باعث می شود او بیکار شود. او عاشق یک وارث (پاتریشیا نیل) می شود ، اما وقتی سرانجام بتواند ساختمانهایی را به دلخواه خود طراحی کند ، او را ترک می کند.( بهترین فیلم های گری کوپر )

بیشتر بخوانید :بهترین فیلم های اورسن ولز

14. WINGS (1927)
به کارگردانی ویلیام ا. ولمن. فیلمنامه توسط هوپ لورینگ و لوئیس دی لایتون ، داستان جان مانک ساندرز ، عناوین جولیان جانسون. با بازی کلارا بو ، چارلز “بادی” راجرز ، ریچارد آرلن ، گری کوپر.

کوپر شروع خود را در فیلم های صامت آغاز کرد ، معروف ترین آنها این حماسه عالی 1927 است که اولین جایزه اسکار بهترین فیلم را از آن خود کرد. در طول جنگ جهانی اول ، “Wings” بر روی دو مرد شهر کوچک (چارلز “بادی” راجرز و ریچارد آرلن) تمرکز دارد که هر دو عاشق یک زن (کلارا بو) هستند. آنها محبتهای خود را به حالت تعلیق در می آورند و به عنوان خلبانان جنگی در نیروی هوایی ثبت نام می كنند ، در آنجا با كادت محكوم وایت (كوپر) ملاقات می كنند. گرچه داستان عاشقانه ملودرام و آرام است ، اما درام در هوا بسیار جذاب است ، با جنگ های سگ های هوایی که از لحاظ فنی تا به امروز حیرت انگیز مانده اند (این یک اسکار اضافی را در گروه بهترین جلوه های مهندسی که اکنون از کار افتاده است ، از آن خود کرد).( بهترین فیلم های گری کوپر )

بیوگرافی جیمی فاکس
بیشتر بخوانید

13. برای چه کسی فروشندگان زنگ (1943)
به کارگردانی سام وود. فیلمنامه ای از دادلی نیکولز ، براساس رمان ارنست همینگوی. گری کوپر ، اینگرید برگمن ، آکیم تامیروف ، کاتینا پاکسینو ، جوزف کالایا در آن بازی می کنند.

افسانه ها حاکی از آن است که ارنست همینگوی هنگام ساخت شخصیت رابرت جوردن در “برای چه کسی زنگ می زند” ، کوپر را در ذهن داشته است ، بنابراین خوشبختانه او در این نقش آماده بود تا در این اقتباس روی صفحه نمایش نقش آفرینی کند (ظاهراً همین مورد در مورد اینگرید برگمن نیز وجود داشت ، که نقش ماریا را بازی می کند). این درام رمانتیک در مورد یک داوطلب تیپ بین المللی آمریکایی (کوپر) که عاشق یک مبارز چریکی جوان (برگمان) می شود شامل نمایش های قدرتمند ، فیلمبرداری پر جنب و جوش و نمره ای سرسبز است ، اما سرعت آن ناهموار و – در 170 دقیقه – کند است. این فیلم 9 نامزد اسکار از جمله بهترین فیلم به علاوه پیشنهاد بازیگری برای کوپر ، برگمن ، آکیم تامیروف و کاتینا پاکسینو ، برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را به دست آورد.( بهترین فیلم های گری کوپر )

بیشتر بخوانید :بهترین فیلم های جک نیکلسون

12. THE WESTERNER (1940)
به کارگردانی ویلیام وایلر. فیلمنامه جو سوئرلینگ و نیون بوش ، داستان استوارت ن. لیک. گری کوپر ، والتر برنان ، فرد استون ، دوریس داونپورت ، دانا اندروز در آن بازی می کنند.

“غربی” از ویلیام ویلر ، کوپر را به عنوان راننده ای بازی می کند که پس از متهم شدن به سرقت اسب ، قاضی عجیب و غریب روی بین (والتر برنان) را بد می گیرد. کوپر که می دانست از جانب قاضی خود آویخته خود به مرگ قطعی روبرو است ، وانمود می کند که عاشقانه با بازیگر زن لیلی لانگتری که بین شیفته او است درگیر شده است و قول می دهد موهایش را تحویل دهد ، گردن خود را نجات می دهد. گرچه کوپر تیتر اصلی است ، اما برنان در یک چرخش آبدار که سومین اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل را برای او به ارمغان می آورد ، نمایش را می دزد. این فیلم نامزدهای اضافی برای داستان اصلی استوارت N. Lake و جهت هنری سیاه و سفید آن به دست آورد.( بهترین فیلم های گری کوپر )

11. MAN OF THE WEST (1958)
به کارگردانی آنتونی مان. فیلمنامه Reginald Rose ، براساس رمان ers The Border Jumpers ’نوشته ویل سی براون. گری کوپر ، جولی لندن ، لی جی کاب ، آرتور اوکانل ، جک لرد در آن بازی می کنند.

کوپر یکی از بهترین بازی های خود در این فیلم وسترن را از آنتونی مان ، یکی از آخرین فیلم هایی که قبل از مرگش در سال 1961 ساخته بود ، ارائه می دهد. او در نقش لینک جونز ، یک قانون شکن اصلاح شده ای که برای استخدام یک معلم جدید مدرسه به فورت ورث سفر می کند ، بازی می کند. در حالی که در داخل قطار بود ، با مرد متقلبی (آرتور اوکانل) روبرو می شود که قصد دارد او را تحت فشار قرار دهد ، اما در عوض توسط باند سارقان مورد سرقت قرار می گیرند. این سه نفر که درگیر یک خواننده سالنی (جولی لندن) هستند ، به یک راهزن پیر (لی جی کوب) که کوپر را آموزش داده است پناه می گیرند و او موافقت می کند تا به مربی خود کمک کند تا آخرین دزد بانک را بیاورد. “مرد غرب” مملو از مضامین رستگاری و پیری است ، همچنین یک ماجراجویی حماسی ، مهیج است.( بهترین فیلم های گری کوپر )

بیشتر بخوانید :بهترین فیلم‌های واکین فینیکس

10. با JOHN DOE ملاقات کنید (1941)
به کارگردانی فرانک کاپرا. فیلمنامه رابرت ریسکین ، داستان رابرت پرسنل ، پدر ، براساس داستان “یک اعتبار” در “مجله قرن” نوشته ریچارد کانل. گری کوپر ، باربارا استنویک ، ادوارد آرنولد ، والتر برنان ، اسپرینگ بیینگتون ، جیمز گلیسن در آن بازی می کنند.

بهترین فیلم های مارتین اسکورسیزی
بیشتر بخوانید

اگرچه او در دهه 1930 با دیدهای خوش بینانه خود از آمریکانا (که به عنوان “کاپرا ذرت” ساخته شد) بر گیشه سلطه داشت ، اما در دهه 1940 هنگامی که سعی کرد خود را به عنوان یک تولید کننده مستقل آغاز کند ، فرانک کاپرا لج شد. این بدان معنا نیست که کیفیت فیلم سازی پایین آمده است و در واقع ، “با جان دوو آشنا شوید” با افزایش سن بهتر به نظر می رسد. باربارا استنویک به عنوان خبرنگار روزنامه اخراجی ایفای نقش می کند که نامه ای از شخصی غیر موجود را منتشر می کند – “جان دو” با عنوان – تهدید به پریدن از تالار شهر در شب کریسمس در اعتراض به بی عدالتی های اجتماعی. هنگامی که نامه باعث ایجاد احساس می شود ، او یک مرد بی خانمان (کوپر) را برای تقلید از دو استخدام می کند و فلسفه ساخته شده وی یک حرکت سیاسی را آغاز می کند.( بهترین فیلم های گری کوپر )

9. طراحی برای زندگی (1933)
به کارگردانی ارنست لوبیچ. فیلمنامه بن هخت ، بر اساس نمایشنامه نوئل کوارد. با بازی فردریک مارچ ، گری کوپر ، میریام هاپکینز ، ادوارد اورت هورتون ، فرانکلین پنگبورن ، ایزابل جول ، جین داروول.

در روزهای قبل از کد تولید ، فیلمسازان هالیوود توانستند با موضوعات بحث برانگیز و جنس دار مقابله کنند. این قطعاً در مورد “طراحی برای زندگی” وجود دارد ، اقتباس درخشان از نمایشنامه نوئل کوارد در مورد یک سه نفره پیچیده آمریکایی – یک هنرمند تجاری (میریام هاپکینز) ، یک نقاش (کوپر) و یک نمایشنامه نویس (فردریک مارچ) – که وارد پس از ملاقات در قطاری که به پاریس می رود ، یک مینا-ترونی دوستانه دارد. با این حال این یک فیلم کثیف است. در عوض ، ارنست لوبیتش کارگردان و بن هشت فیلمنامه نویس از طریق گفتگو و شوخ طبعی احساسات را ایجاد می کنند.( بهترین فیلم های گری کوپر )

8. عشق در بعد از ظهر (1957)
به کارگردانی بیلی وایلدر. فیلمنامه بیلی وایلدر و I.A.L. الماس ، بر اساس نمایشنامه “Ariane، jeune fille russe” از کلود آنت. گری کوپر ، آدری هپبورن ، موریس شوالیر ، جان مک گیور در آن بازی می کنند.

کمدی درخشان رمانتیک بیلی وایلدر ، کوپر را به عنوان یک پلیبوی پیر در اختیار دارد که توسط یک کارآگاه خصوصی بیوه (موریس شوالیر) مورد تحقیق قرار می گیرد و امیدوار است که او را با همسر مشتری به دام بیندازد. اما لیسانس در حال چرخش خیلی زود شیفته دختر P.I. (آدری هپبورن) می شود. مطمئناً ، اختلاف سنی کوپر 56 ساله و لباس 28 ساله اش کمی ناخوشایند است ، اما این باعث سرگرمی سرگرمی این گالری کاملاً عالی که ادای احترام به ارنست لوبیچ مربی وایلدر است ، نمی شود ( درست به بازیگران Chevalier). هر چند شوالیر و هپبورن نامزدهای گلدن گلوب را به دست آوردند ، اگرچه کوپر مورد بی توجهی قرار گرفت.( بهترین فیلم های گری کوپر )

بیشتر بخوانید :بهترین فیلمهای فلینی

7. MOROCCO (1930)
به کارگردانی جوزف فون استرنبرگ. فیلم نامه ژول فورتمن ، بر اساس رمان novel امی جولی ’از بنو وینی. با بازی گری کوپر ، مارلین دیتریش ، آدولف منجو.

“مراکش” مارلین دیتریش را به مخاطبان آمریکایی معرفی کرد ، و همچنین این اولین جفت شدن او با کارگردان اکسپرسیونیست یوزف فون استرنبرگ بود که شش فیلم با او می ساخت. او نقش امی جولی ، خواننده کاباره مالیخولیایی را دارد که عاشق یک لژیونر باهوش (کوپر) مستقر در آفریقای شمالی می شود (فیلم دقیقاً در خارج از لس آنجلس گرفته شده است). با این حال زن شدن مداوم او و پیشرفتهای عاشقانه یک مرد ثروتمند (آدولف منجو) تهدید می کند آنها را از هم جدا می کند. این فیلم شاید بیشتر با سکانس رقص عجیبی شناخته شود که در آن دیتریش ، با لباس مردانه ، یکی از تماشاگران زن را در مقابل زیبایی او اغوا می کند و می بوسد. این نامزدی اسکار را برای نامزدی اسکار و بازیگر اصلی آن به ارمغان آورد ، اگرچه کوپر مورد بی توجهی قرار گرفت.

فیلم های برتر فرانسوا تروفو
بیشتر بخوانید

6. BALL OF FIRE (1941)
به کارگردانی هوارد هاوکس. فیلمنامه چارلز براکت و بیلی وایلدر ، براساس داستانی از وایلدر و توماس مونرو. گری کوپر ، باربارا استنویک ، اسکار هومولکا ، هنری تراورس در آن بازی می کنند.

کوپر دقیقاً به خاطر کمدی هایش شناخته نشده بود ، اما “Ball of Fire” ثابت می کند که می تواند ما را بخنداند با بهترین آنها که در وسط هرج و مرج بازی می کنند یک مرد مستقیم است. به کارگردانی هوارد هاوکس ، این مسخره بازی پیچ در پیچ او را به عنوان یک استاد جوان که با گروهی از دانشگاهیان برای ایجاد فرهنگ لغت عامیانه همکاری می کند ، قرار می دهد. او در حال فرار از یک دوست خواننده گانگستر خود در یک شب خواننده کلوپ شبانه (باربارا استنویک) قرار می گیرد ، و هنگامی که او را برای تحقیق مورد استفاده قرار می دهد ، خودش را در حال افتادن به شهرت خیابانی می داند. این فیلم چهار نامزد اسکار از جمله بهترین بازیگر نقش اول زن برای استنویک و بهترین داستان اصلی برای بیلی وایلدر و توماس مونرو را به دست آورد. در همان سال ، کوپر جایزه بهترین بازیگر مرد را برای درام جنگی Hawks’s “Sergeant York” دریافت کرد.( بهترین فیلم های گری کوپر )

5. FRIENDLY PERSUASION (1956)
به کارگردانی ویلیام وایلر. فیلمنامه مایکل ویلسون ، براساس رمان جسامین وست. گری کوپر ، دوروتی مک گوایر ، آنتونی پرکینز ، ریچارد ایر ، رابرت میدلتون ، فیلیس لاو ، پیتر مارک ریچمن ، مارجوری ماین ، جان اسمیت در آن بازی می کنند.

در ظاهر ، “دوستانه ترغیب” ویلیام وایلر یک درام خونگرم در مورد یک خانواده کوآکر است که در طول جنگ داخلی برای ماندن در صلح طلبی تلاش می کند. با این حال در کمین یک تمثیل درباره تأثیرات لیست سیاه هالیوود است که مایکل ویلسون فیلمنامه نویس قربانی آن شد (این فیلم در ابتدا بدون اعتبار فیلمنامه منتشر شد ؛ اعتبار ویلسون در سال 1996 بازسازی شد). کوپر به عنوان پدرسالار خانواده Birdwell ، که بیش از هر چیز دیگر عشق و عدم مقاومت را تبلیغ می کند ، بازی می کند. آنتونی پرکینز به عنوان پسر بزرگش ، که بین آرزویش برای محافظت از خانواده اش و نفرت از خشونت بیننده است ، هزینه می کند. این فیلم شش نامزد اسکار از جمله بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (پرکینز) را به دست آورد. کوپر در گلدن گلوب به عنوان بهترین بازیگر مرد شرکت کرد ، اما در آکادمی مورد تحسین قرار گرفت.

بیشتر بخوانید : بهترین کتاب های ادبیات هلند

4. افتخار یانکی ها (1942)
به کارگردانی سام وود. فیلمنامه جو سوئرلینگ و هرمان جی مانکیویچ ، داستان پل گالیکو. گری کوپر ، ترزا رایت ، بیب روت ، والتر برنان ، دن دوریا در آن بازی می کنند.

از بین قهرمانان زیادی که کوپر در طول زندگی خود بازی کرده است ، شاید هیچ کس محبوبتر از لو گهریگ ، اولین کارمند معروف نیویورک یانکی که در 37 سالگی بر اثر یک بیماری عصبی عصبی (ALS) درگذشت ، بعداً به خاطر او نامگذاری شد. گرچه این فیلم به عنوان یک درام ورزشی کاملا خوب کار می کند ، اما این فیلم در قلب خود یک داستان عاشقانه است و ترزا رایت در نقش همسر فداکار Gehrig بازی می کند. برای تماشای صحنه آخر ، که در آن یک بازیکن خوب توپ ، در استادیوم یانکی خطاب به طرفداران خود صحبت می کند و خود را “خوش شانس ترین مرد روی زمین” می خواند ، بدون اینکه قطره اشکی بریزد ، یک قلب سنگی طول می کشد. “غرور یانکی ها” 11 نامزدی اسکار از جمله بهترین فیلم و بازی در نقش اصلی برای کوپر و رایت را به دست آورد و برای تدوین فیلم برنده شد.

3. آقای DEEDS GOES TO TOWN (1936)
به کارگردانی فرانک کاپرا. فیلمنامه ای از رابرت ریسکین ، براساس داستان کوتاه “کلاه اپرا” ساخته کلارنس بودینگتون کلند. با بازی گری کوپر ، ژان آرتور ، جورج بانکروفت ، لیونل استندر ، داگلاس دامبریل ، اچ بی. وارنر

دیوید لینچ
بیشتر بخوانید

همیشه در مورد شخصیت صفحه نمایش کوپر چیزی کاملاً ایده آلیست وجود داشت ، که او را به یک ایده آل برای ایده آلیست ترین فیلمسازان ، فرانک کاپرا تبدیل می کرد. “آقای. Deeds Goes to Town »در بهترین حالت” Capra-corn “است ، یک کمدی برنده در مورد یک مرد شهر کوچک (کوپر) که ثروت هنگفتی را به ارث می برد. هنگامی که او به نیویورک نقل مکان می کند ، یک خبرنگار روزنامه بدبین (ژان آرتور) تصمیم می گیرد تا این مرد را بدست آورد ، اما اصالت هیبت او را به دست آورد. او به ویژه وقتی دیز تصمیم می گیرد که می خواهد همه پولش را به نیازمندان بدهد ، شوکه می شود. در حالی که بازسازی آدام سندلر متکی به افتخارآفرینی ها و شوخ طبعی فاحش بود ، نسخه اصلی از طریق قلب و احساسات خود موفق شد. این فیلم برای کاپرا دومین اسکار بهترین کارگردانی را به ارمغان آورد و اولین نامزدی کوپر را به عنوان بهترین بازیگر مرد به دست آورد.( بهترین فیلم های گری کوپر )

بیشتر بخوانید : سریال حرکت به بهشت

2. SERGEANT YORK (1941)
به کارگردانی هوارد هاوکس. فیلمنامه آبیم فینکل ، هری چندلی ، هوارد کوچ و جان هاستون ، بر اساس کتاب تام اسکی هیل و آلوین یورک. گری کوپر ، والتر برنان ، جوآن لسلی ، جورج توبیاس در آن بازی می کنند.

کوپر برای درام بیوگرافی هیجان انگیز و هیجان انگیز هوارد هاکس موفق به کسب اسکار بهترین دو بازیگر اول شد. او در نقش آلوین یورک ، یک کشاورز تنسی کاملا مذهبی است که به انواع خشونت ها اعتراض دارد. هنگامی که در طول جنگ جهانی اول به ارتش اعزام می شود ، به زودی دلیل قابل توجیه اخلاقی برای جنگیدن ، تبدیل به یک تیرانداز ماهر و نجات جان بسیاری از افراد را پیدا می کند. هاوکس هرگز به ترفندهایی متمایل نمی شود ، و این باعث می شود که یورک از قهرمان صلح طلب به قهرمان جنگ تزئین شده به طور طبیعی و در عین حال تضاد خوبی بین صحنه های نبرد و صحنه های صلح روستایی رخ دهد. کوپر به ویژه در نقشی خوب است که در طول زندگی حرفه ای او به خوبی خدمت کند: یک مرد خوب که می تواند در مواقعی که وظیفه را فرا می خواند ، مناسب باشد.
1. فیلم ماجرای نیمروز (1952)
به کارگردانی Fred Zinnemann. فیلمنامه کارل فورمن ، براساس ‘ستاره قلع’ ساخته جان دبلیو کانینگهام. گری کوپر ، توماس میچل ، لوید بریجز ، کتی ژورادو ، گریس کلی ، اتو کروگر ، لون چانی جونیور ، هنری مورگان در آن بازی می کنند.

ساعت برای ویل کین (کوپر) ، یک مارشال بازنشسته که باید علی رغم اعتراضات همسر تازه ازدواج کرده اش کوئکر (گریس کلی) ، رو به پایین باشد ، باید در مقابل افراد مسلح حاضر به قطار ظهر قرار گیرد. اگرچه او از مردم شهر کمک می گیرد ، اما خیلی زود متوجه می شود که خودش است.

Fred Zinnemann کارگردان و کارل فورمن فیلمنامه نویس این تنش را تنگ نگه می دارند ، و این اقدام ظاهراً در زمان واقعی اتفاق می افتد (که بسیاری از ساعت های مراجعه شده در اینجا نشان می دهد). این در اوج مک کارتیسم ساخته شده است (فورمن در هنگام تولید در لیست سیاه قرار گرفت) ، این کمی غربی سختگیرانه برای انجام کار درست است ، هر چقدر هم دلهره آور باشد. کوپر برای بازی دومین اسکار خود را به عنوان بهترین بازیگر دریافت کرد ،که کاملاً نوع شخصیت هایی را که او برای بازی در آنها مشهور شده است دربرمی گیرد: مردان عادی که در شرایط فوق العاده شجاعت نشان می دهند.( بهترین فیلم های گری کوپر )

بیشتر بخوانید : فیلم زیر درختان زیتون

پایان مقاله بهترین فیلم های گری کوپر

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.