امروز برابر است با :27 مرداد 1401
بهترین کتاب های ادبیات هلند

بهترین کتاب های ادبیات هلند

بهترین کتاب های ادبیات هلند

بهترین کتاب های ادبیات هلند : او همچنین در مورد بهترین کتابهای هلندی برای خواندن توصیه هایی کرد. باید کمی جستجو می کردم. اخیراً یافتن زمان برای خواندن کمی دشوار است ، اما با کمک برخی از معلمان مدرسه تابستانی هلند لیستی از 10 کتاب را انتخاب کردیم که ارزش خواندن دارند.

برای این منظور کتابهایی را انتخاب کردیم که خواندن آنها نسبتاً آسان است. این بدان معنی است که ایده ها و اتفاقاتی که می افتد آسان نیستند ، آنها کتاب کودک نیستند ، اما با جملات نسبتاً کوتاه و مستقیم نوشته شده اند.

با مقاله بهترین کتاب های ادبیات هلند همراه ما باشید.

Kader Abdolah – Het Huis van de Moskee (2005)
کادر عبدالله در سال 1954 در اسرائیل متولد شد. کادر عبدالله نام اصلی او نیست ، عبداله واقعی یک دوست بود که توسط رژیم اسرائیل به قتل رسید. عبدالله به عنوان ادای احترام به دوست خود ، این نام را به عنوان نام مستعار انتخاب کرد.

از آنجا که او زبان هلندی را از کتاب های کودکان مانند ‘Jip en Janneke’ آموخته است ، سبک نوشتن او تا حدودی شبیه سبک آن کتاب ها است.

‘Het huis van de Moskee’ در هفته کتاب هلندی سال 2007 به عنوان دومین کتاب بهترین کتاب های ادبیات هلند زبان در تمام دوران انتخاب شد.

بیشتر بخوانید :کتاب عقاید یک دلقک

Herman Koch – Het Diner (2009)
کوچ این رمان مهیج را بر اساس قتل واقعی سه پسر اسپانیایی بنا نهاد. این کتاب یکی از بزرگترین موفقیتهای چند سال اخیر بود. این کتاب نه تنها پرفروش بود بلکه سه بار نیز برای فیلم اقتباس شده است و یکی از ترجمه شده ترین رمان های هلندی است.

خواندن نسخه اصلی آن ممکن است کمی دشوار باشد. اما خبر خوب این است که نسخه NT2 آن وجود دارد.

آن فرانک – Het Achterhuis (1947)
آن فرانک به دلیل داشتن دفترچه خاطرات ، از جنگ جهانی دوم به یک نماد هلندی تبدیل شد. وی از 12 ژوئن 1942 تا 1 آگوست 1944 مخفیانه دفتر خاطرات خود را حفظ کرد. چند هفته پس از شروع نوشتن آن در دفتر خاطرات ، خانواده مخفی می شوند. آن چیزهای زیادی در این باره می نویسد ، و از جمله ، در مورد تنش های ناشی از زندگی نزدیک در کنار دیگر سرنشینان.

کتاب عقاید یک دلقک
بیشتر بخوانید

این کتاب در نسخه NT2 با عنوان آن فرانک: زندگی او (2008) بازنویسی شده است.

Dimitri Verhulst – Godverdomse Dagen op een Godverdomse Bol (2009)
کتابی از نویسنده بلژیکی. در این کتاب دیمیتری ورهولست تاریخ بشریت را در کمتر از 200 صفحه ارائه می دهد. از لحظه ای که از آب بیرون آمدیم ، خزیدیم و روی دو پا قدم زدیم تا سالهایی که شروع به بمب گذاری یکدیگر در دنیای دیگر کردیم.

سبک او کوتاه ، ساده ، پوچ و شگفت آور است.

Nico Dijkshoorn – Dijkshoorn (2017)
Nico Dijkshoorn به دلیل حضور در برنامه تلویزیونی De Wereld Draait Door معروف است و در مورد همه و همه نظر می دهد.

داستان های کوتاه او گاهی خنده دار ، گاهی هیجان انگیز ، گاهی تقابل آمیز است ، اما همچنین واقعی است. این کتاب مجموعه ای از بهترین داستان ها ، ستون ها و گزارش های وی است.

بیشتر بخوانید :بهترین کتاب های ادبیات آمریکا

Tim Krabbe – De Renner (1978)
اگر به دوچرخه سواری علاقه دارید (مانند بسیاری از هلندی ها) این کتاب برتر شماست!

این یک داستان ساده است ، اما خیلی جالب است. او شرح یک مسابقه ، خستگی ، تصمیماتی است که گاهی اوقات مجبور است در یک ثانیه انجام شود. آیا او می تواند در این مسابقه پیروز شود؟

به انگلیسی “The Rider” منتشر شد.

اپی بانتجر – دی کاک
این مجموعه کارآگاهی به لطف دانشجویی که در آخرین مدرسه تابستانی هلند ملاقات کردم در لیست من قرار گرفت. او از علاقه مندان کتاب ها بود و همچنین تماشای این مجموعه های تلویزیونی را بسیار جالب می دانست.

Appie Baantjer ، یکی از محبوب ترین نویسندگان کشور بود و بازرس De Cock را جاودانه کرد. سریال ‘De Cock’ از زمان شروع دهه شصت موفقیت بزرگی داشته است.

و در مورد نام … نام خنده دار ، درست است؟ او حتی هر بار خودش را با “Mijn naam is De Cock، met Cee Oo Cee Kaa” اعلام می کند.

Özcan Akyol – Eus (2012)
canzcan Akyol (1984) رمان خود را نیمه زندگینامه ای خواند ، داستانی مبتنی بر زندگی خودش. این یک توصیف خام از بزرگ شدن در یک خانواده ترک و اولین قدم ها در مسیر جنایتکارانه است. این کتاب توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب کرد و از وی به عنوان چهره ای عمومی برخوردار شد.

راهنمای استفاده از کولون و نقطه ویرگول
بیشتر بخوانید

Eus با عباراتی نسبتاً آسان برای خواندن و با زبانی خشن در اینجا و آنجا نوشته شده است: بیشتر زبان خیابان.

‘Hendrik Groen’ – Pogingen iets van het leven te maken (2014)
این کتاب به عنوان یک دفتر خاطرات نوشته شده است اما هنوز کاملاً مشخص نیست که نویسنده کیست. هندریک گروئن مرد مسنی است که در یک خانه سالمندان در آمستردام-شمال زندگی می کند. او به همراه برخی از همنشینان خود یک باشگاه تاسیس کرد. این داستانی است در مورد همه تجربه های ماجراجویانه هندریک و دوستانش در خانه مراقبت ، اما همچنین انتقادی از زمانی که در آن زندگی می کنیم.

این کتاب در سال 2017 برای تلویزیون اقتباس و سریال سازی شده است.

بیشتر بخوانید:بهترین کتاب های ادبیات ایتالیا

Bernlef – Hersenschimmen (1984)
و ما با یکی از کتابهای هلندی مورد علاقه من Hersenschimmen (مغز در حال جوشیدن) کار خود را تمام می کنیم. این رمان متحرک درباره زوال عقل است. نه تنها این ، بلکه تنهایی و ترس مرتبط با آن را نیز برطرف می کند. یادم می آید که آن را در دبیرستان خواندم و واقعاً تحت تأثیر قرار گرفتم

توسط آن من آن را توصیه می کنم ، زیرا داستان بسیار مهیج است و همچنین به زبانی مستقیم و نه چندان دشوار نوشته شده است.

بهترین کتاب های ادبیات هلند توصیه می کنیم زیرا از خواندن آنها لذت بردم. و من فکر می کنم که آنها کتاب های خوبی برای زمان شروع خواندن هلندی هستند.

بیشتر بخوانید :بهترین سریال های خارجی

پایان مقاله بهترین کتاب های ادبیات هلند

نویسنده و منتقد سینما