امروز برابر است با :13 آذر 1401
بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز

بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز

بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز

بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز : در اواخر قرن نوزدهم ، روبن داریو شاعر نیکاراگوئه اولین جنبش ادبی واقعاً آمریکای لاتین ، مدرنیسم (مدرنیسم) را افتتاح کرد. اما این نویسنده کلمبیایی گابریل گارسیا مارکز بود که با انتشار کتاب صد سال تنهایی در 1967 ، داستان آمریکای لاتین را به اوج ادبیات جهانی رساند.

این شاهکار رئالیسم جادویی بود ، به دنبال چرخه زندگی افسانه ای و افسانه ای از شهر ماكوندو و خانواده بوندیا كه آن را تأسیس كرده و در آنجا زندگی می كردند. بعد از صد سال تنهایی ، شاهکارهای بعدی زندگی حرفه ای او را متوقف کردند و در سال 1982 جایزه نوبل ادبیات را به او تحویل دادند.

به عنوان برجسته ترین نماینده رونق ادبیات آمریکای لاتین در دهه 1960 ، گارسیا مارکز قاطعانه به طرح نویسندگان مختلف کمک کرد روایت منحصر به فرد از قاره. این پدیده انتشاراتی منجر به کشف بین المللی تعداد زیادی از رمان نویسان سطح بالا که تاکنون در خارج از کشور خود دیده نشده بودند ، شد.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های اینگرید برگمن

در اینجا لیست بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز ، یکی از تأثیرگذارترین نویسندگان قرن بیستم است. بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز

با مقاله بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز همراه ما باشید.

کتاب صد سال تنهایی

صد سال تنهایی حماسه بنیانگذاری ، عظمت و انحطاط دهکده ساختگی ماکوندو و خانواده پیشگام و درخشان ترین خانواده آن ، بوئندیاس ، را دنبال می کند که زندگی خود را در مبارزه با ناکامی های جمهوری کلمبیا و مصائب سرنوشت ، زمان سپری می کنند و وجود صد سال تنهایی اثری غول پیکر و حماسی است ، جایی که اسطوره ها مردانی را به وجود می آورند که به نوبه خود اسطوره هایی تولید می کنند ، مانند هومر ، سروانتس و رابل. این یک وقایع نگاری از عالم خرد زندگی و جامعه منزوی ، با پیدایش افسانه و آخرالزمان است.

داستان روستا و فرزندان بوندیا ، از بنیاد تا نابودی ، قلب یک داستان فوق العاده جادویی و شاعرانه است ، قصه ای که هم از نظر تخیل افسارگسیخته و هم از طریق سبک گیرایی نویسنده خارق العاده اش تقریباً بی نظیر است. Macondo نمونه نهایی دنیای مدرن است ، دنیایی از امکانات بی نهایت هم برای غنی سازی و هم برای تخریب ، و جهانی که در آن زمان به روشی عجیب و چرخه ای می گذرد.

شاهکارهای ادبیات فرانسه
بیشتر بخوانید

تا پایان شخصیت های آن به طور جدایی ناپذیری در این روند مشارکت دارند ، زیرا “واقعیت هایی که هیچ کس باور نمی کند اما زندگی آنها را تحت تأثیر قرار داده است ، به طوری که هر دو در حال گشت و گذار در دنیای گذشته هستند که فقط با نوستالژی زندگی می کنند.” بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز

کتاب وقایع نگاری مرگ پیشگویی شده

برادران ویکاریو قصد قاتلانه خود را به همه کسانی که ملاقات می کنند اعلام می کنند. سرانجام شایعه هشدار به کل روستای آنها ، به جز Santiago Nasar. هنوز در سحرگاه آن صبح ، سانتیاگو ناصر در بیرون از خانه خود با چاقو کشته شده است. چرا نمی توان جلوی جرم را گرفت؟ برخی با اعتقاد به یک شهامت مست تنها کاری نمی کنند.

دیگران سعی می کنند عمل کنند اما یک شبکه پیچیده از اتفاقات ناگوار و غیرمنتظره ، اغلب با شادی سوراخ ، مانع این کار می شود. ببینید که چگونه نبوغ یا خشونت و احساسات متناقض جمعیتی که در انزوای گرمسیری زندگی می کنند اراده کور سرنوشت را مجاز و حتی تسهیل می کند.

وقایع نگاری مرگ پیشگویی شده ، رمانی است که در آن طنز و تخیل شگفت انگیز نویسنده بزرگ کلمبیایی بیش از هر زمان دیگری برای ایجاد داستان داستانی جدید و عالی درباره مضامین ابدی افتخار و مرگ و میر آزاد می شود. بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های ژان پیر ملویل

کتاب عشق در زمان وبا

در اواخر قرن نوزدهم در یک شهر کوچک کارائیب ، یک تلگراف نویس جوان فقیر و یک دختر مدرسه ای جذاب سوگند یاد می کند که ازدواج کند و زندگی با عشق ابدی داشته باشد. به مدت سه سال آنها فقط برای یكدیگر زندگی می كنند ، اما پس از آن فرمینا با یوونتال اوربینو ، یك پزشك درخشان ازدواج می كند.

فلورنتینو ، معشوق خیانت شده ، به یک زن زن غیرتبهکار تبدیل می شود و سعی می کند نام و ثروت خود را به دست آورد تا لیاقت عشق فرمینا را که پنجاه سال به طور مخفیانه عاشق او خواهد بود ، ایجاد کند ، احساسی که زندگی او را تقریباً یک جانبه پیش می برد. نویسنده در این رمان دلهره آور ، غنای تخیل و جذابیت باروک نوشتن خود ، به نبوغ داستان پردازی خود مهار رایگان می بخشد. بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز

اکسپرسیونیسم در ادبیات
بیشتر بخوانید

از عشق و شیاطین دیگر

در سال 1942 ، در حین کار ساختمان در یک صومعه آمریکای لاتین ، بقایای یک نوجوان Sierva Maria de Todos لس آنجلس کشف شد. اندازه موهای پر زرق و برق او 22 متر بود. این کشف عجیب ، واقعی یا خیالی ، نقطه آغاز یک داستان عاشقانه منحصر به فرد ، در کارتاگنا شاد ، رنگارنگ و منحط در اواسط قرن هجدهم است.

سیروا ماریا ، تنها دختر مارکی کازالدیرو ، 12 ساله بود که توسط یک سگ خاکستر رنگ گزیده شد و ماه سفید بر پیشانی آن بود. او مظنون به داشتن تمدن اهریمنی است ، و او در یک صومعه توسط تفتیش عقاید حبس می شود ، جایی که او با جن گیر خود ، دون کایتانو دلاورا زندگی می کند ، و عاشقانه ای دیوانه وار ، پرشور ، مخرب و ، بدیهی است ، نفرین شده را آغاز می کند. بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های تام هنکس

کتاب خبر آدم ربایی

در آگوست 1990 ، “کارتن مدلین” هشت روزنامه نگار کلمبیایی را ربود و آنها را تقریباً یک سال در اسارت نگه داشت. هدف آن جلوگیری از استرداد قاچاقچیان مواد مخدر به ایالات متحده بود. این درام با تسلیم رهبر کارتل پایان یافت ، اما دو گروگان – دو زن – کشته شده بودند.

این داستان رویارویی قاطع بین دولت دموکراتیک و قدرتمندترین گروه مافیایی آن زمان است ، باندی که در واقع یک دولت درون ایالت بود. این براساس شهادت قهرمانان اصلی ، به ویژه ماروجا پاچون و همسرش آلبرتو ویلامی زار است که نقش های آنها در داستان تعیین کننده خواهد بود. بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز

کتاب ژنرال در هزارتوی خود

در 8 مه 1830 ، ژنرال سیمون بولیوار ، با همراهی بدرقه خود ، پس از تسلیم قدرت ، بوگوتا را ترک کرد. او فقط چند روز زندگی دارد. درست در پایین رودخانه مگدالنا ، ال لیبرتادور (“آزاد کننده”) آمریکای جنوبی مبارزات ، پیروزی ها ، افراط و تفریط و شکست های خود را زنده می کند.

کلمبیا ، پرو ، ونزوئلا ، اکوادور و بولیوی مستقل هستند ، اما رویای او برای اتحاد این قاره شکست خورده است ، که توسط رقابت ها و خیانت ها از بین رفته است. برای برانگیختن این سرنوشت خارق العاده ، گارسیا مارکز داستان را با تاریخ آمیخته است. زیر قلم او ، قهرمان تاریخی در یک دوئل پرومتایی با تاریخ و زمان به یک انسان تبدیل می شود.

زندگینامه چارلز دیکنز بیاموزید : 16 رمان از چارلز دیکنز
بیشتر بخوانید

کتاب پاییز پدر سالار

این کتاب با دقت ساعت ساز نگاشته شده است. با خواندن دقیق متن ، چندین سری از مضامین یا نقوش تکرار شونده به دست می آید که همه آنها کشف نشده اند ، مانند کرکس ها ، که در پایان رمان دوباره ظاهر می شوند و با اولین خاطره پدر سالار مرتبط هستند. دیگری “مضمون چهره ها” است ، که تصویر مادر را کپی می کند و نماد طبیعت ادیپی عشق است که شخصیت اصلی Bendición Alvarado و همسر مادری او ، لتیسیا نازارنو را متحد می کند.

تعجب آورتر ترکیب فصول رمان است. وسط دقیق هر یک از آنها حاوی عنصری است که برای داستان ضروری است. سه شخصیت با شخصیتهای روشن متمرکز هستند که حاضر نمی شوند به اقتدار پدرسالار خم شوند: مانوئلا سانچز جوان و زیبا ، دیمیتریو آلدوس مذهبی و روبن داریو شاعر. سه مورد دیگر پیرامون پستی و پستی شخصیت اصلی ساخته شده اند ، این را دوگانگی ، فساد و اشتیاق کودکانه به قدرت نشان می دهد که او را وادار به فروش آبهای سرزمینی کشور می کند تا از اشغال یک قدرت خارجی جلوگیری کند. بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های اورسن ولز

کتاب زندگی برای گفتن داستان

گابریل گارسیا مارکز در این کتاب از خاطرات کودکی و جوانی خود می نویسد: “زندگی آن چیزی نیست که فرد زندگی کرده است ، بلکه آن چیزی است که فرد آن را به یاد می آورد و چگونه آن را به یاد می آورد.”

در این رمان از یک زندگی ، نویسنده زندگی را به شخصیت ها و داستان هایی که آثار او را پر کرده است ، دنیای جادویی شهر زادگاهش Aracataca ، آموزش روزنامه نگاری ، دردسرهای خانواده اش ، کشف ادبیات و آغازین زندگی از نوشته های خودش در این انبوه داستان ها ، جایی که جلسات خارق العاده و شب های بی خوابی اغلب اتفاق می افتد ، شاید رمانتیک ترین کتاب گابریل گارسیا مارکز پدیدار شود. رمانی جذاب که در آن طبیعت ، قدرت ، الکل ، زنان و خنده ذات هذیان و حیرت را دارد. بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز

آشنایی با سبک نمادگرایی (سمبولیسم)
بیشتر بخوانید

کتاب طوفان برگ

این اولین رمان برنده بعدی جایزه نوبل است و او هنگام نوشتن آن فقط 19 سال داشت. این داستان دفن غیرممکن است. مرگ یک شخصیت عجیب ، یک پزشک سابق ، مورد نفرت مردم ، یک سرهنگ بازنشسته قدیمی را وادار می کند تا به قول خود برای دفن پزشک وفا کند ، بنابراین با مخالفت شهر و مقامات آن روبرو می شود.

در عین حال این داستان نفرت جمع شده طی 25 سال در ماكوندو ، شهر ساختگی نزدیك سواحل آتلانتیك كلمبیا است كه وقتی از آن به عنوان صحنه صد سال تنهایی استفاده شد ، به یكی از افسانه های بزرگ ادبیات جهان تبدیل شده است. بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم‌های واکین فینیکس

کتاب خاطرات فاحشه های مالیخولیایی من

خاطرات فاحشه های مالیخولیایی من در سال 2004 منتشر شد. این رمان داستان را در اول شخص ، پیرمردی و لهستانی نوجوان ، شبیه ماریا دوس پرازیرس در زائران عجیب را روایت می کند. قهرمان داستان عشق را در اواخر عمر خود پیدا می کند ، زمانی که تنها ماجراجویی باقی مانده مرگ است. اکشن داستان از نودمین سالگرد تولد راوی آغاز می شود و در شهر بارانکیلا جریان دارد.

پایان مقاله بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =