امروز برابر است با :12 آذر 1401
بهترین فیلم های اینگرید برگمن

بهترین فیلم های اینگرید برگمن

بهترین فیلم های اینگرید برگمن

بهترین فیلم های اینگرید برگمن : اینگرید برگمن در سال 1915 در استکهلم متولد شد ، در دهه 1930 در فیلم های سوئدی و آلمانی کار می کرد ، زمانی که یکی از فیلم های سوئدی او ، “Intermezzo” 1936 ، توجه تولید کننده قدرتمند هالیوود ، دیوید او سلزنیک را جلب کرد.

او اعلام کرد که قصد دارد “Intermezzo” را به انگلیسی بازسازی کند و برگمان را برای بازی در هالیوود بیاورد. تنها مشکل این بود که برگمان انگلیسی صحبت نمی کرد ، اما معلوم شد که او یک زبان آموز سریع است و ترکیب اخلاق کاری و زیبایی درخشان او باعث می شود که برگمان به یک ستاره معتبر سینما تبدیل شود.

برگمن نه تنها مورد علاقه مخاطبان قرار گرفت ، بلکه مهارت بازیگری او باعث احترام علاقه مندان به سینما و تهیه کنندگان هالیوود شد. برگمن در طی چهار دهه فعالیت سینمایی خود ، هفت بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد و سه بار برای “گازیلایت” ، “آناستازیا” و “قتل در اکسپرس شرقی” برنده شد.

او یکی از شش بازیگری است که در طول تاریخ موفق به مدیریت این سه بازی یا بیشتر از پیروزی های بازیگری شده است. علاوه بر این ، او همچنین برای کار فیلم خود نامزد هفت جایزه گلدن گلوب شد و همچنین سه برنده شد. دیگر آثار کلاسیک در کارنامه وی شامل “فیلم کازابلانکا” افسانه ای ، “فیلم بدنام” و “طلسم شده” است.

بیشتر بخوانید: کتاب عقاید یک دلقک

بیایید یک تور گالری عکس داشته باشیم و بهترین فیلم های اینگرید برگمن را رتبه بندی کنیم.

– متن اصلی و گالری منتشر شده در آگوست 2018.

15. SARATOGA TRUNK (1945)
کارگردان: Sam Wood. نویسنده: کیسی رابینسون ، از رمان ادنا فربر. با بازی گری کوپر ، اینگرید برگمن ، فلورا رابسون.

بر اساس رمان Edna Ferber ، “Saratoga Trunk” برگمان را در نقش Clio بازی کرد ، دختر نامشروع پدری اشرافی کریول و مادری سبک پوست کریول که پس از زندگی در پاریس ، به نیواورلئان بازگشت و با یک قمارباز تگزاس همکاری کرد ( گری کوپر) به دنبال عدالت در برابر بدرفتاری اش از سوی خانواده پدرش. “Saratoga Trunk” بزرگترین فیلم موفق برادران وارنر در باکس آفیس در سال 1945 بود ، و به هر طریقی ، علی رغم مضحک بودن بازیگری یک بازیگر زن سوئدی در نقش یک فرد اخراج کریول ، مهارت برگمن به نوعی باعث شد تا همه چیز به نتیجه برسد. این فیلم در لیست بهترین فیلم های اینگرید برگمن جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده است.

14. INTERMEZZO: A LOVE STORY (1939)
کارگردان: Gregory Ratoff. نویسنده: جورج اونیل. با بازی لسلی هوارد ، اینگرید برگمن ، ادنا بهترین.

فیلمی که همه چیز را برای برگمان در آمریکا آغاز کرد. برگمان با بازیگر نقش “رهبر از باد” ، للسی هوارد به عنوان مرد برجسته خود ، به سادگی صفحه را به عنوان آنا هافمن روشن کرد ، که معلم پیانو دختر هولگر برانت (هوارد) ویولونیست مشهور ویروس است.

10 فیلم برتر استیو مارتین و فیلمبرداری کامل
بیشتر بخوانید

هولگر با شنیدن بازی آنا اصرار دارد که او در تور کنسرت آینده خود ، همراه او باشد. در حالی که در چنین مکان های نزدیک با هم سفر می کنید ، یک چیز به مسئله دیگری منجر می شود و آنا رابطه ای ناموزون با هولگر را آغاز می کند. وقتی روابط عمومی شد ، مارگیت همسر هولگر خواستار طلاق شد و آنا باید تصمیم بگیرد که آیا ماندن با هولگر ارزش مالی خانواده را دارد. برگمان همانطور که جوان است ، در اینجا یک مکاشفه مطلق است.

بیشتر بخوانید : بهترین کتاب های ادبیات یونان

13. STROMBOLI (1950)
کارگردان: Roberto Rossellini. نویسندگان: سرجیو آمیدئی ، جیان پائولو کالگری ، آرت کوهن ، رنزو سزانا. با بازی اینگرید برگمن ، ماریو ویتاله.

اگرچه در آن زمان واکنش انتقادی به فیلم روسلینی منفی بود ، اما از آن زمان “Stromboli” شهرت پیدا کرد و آن را کلاسیک نئو رئالیسم ایتالیا دانست. و از منظر تاریخ فیلم ، فیلمی است که برگمان و روسلینی عاشقانه رسوایی خود را آغاز کردند که منجر به یک ازدواج 7 ساله شد. برگمن در نقش یک مهاجر لیتوانیایی بازی می كند كه با یك ماهیگیر ایتالیایی (ماریو ویتاله) ازدواج می كند و او را به جزیره آتشفشانی اش استرومبولی بازمی گرداند و در آنجا باید برای احترام به ساكنان جزیره مخالف جنگ كند.

12. زنگ های سنت. MARY’S (1945)
کارگردان: لئو مک کری. نویسنده: دادلی نیکولز. با بازی بینگ کراسبی ، اینگرید برگمن ، هنری تراورس ، ویلیام گارگان.

هر روز کریسمس ، مادر و پدرم خانواده را دور هم جمع می کردند تا تکرار بی نظیر “زنگ های سنت ماری” ساخته لئو مک کری ، نیمه دنباله “Going My Way” را دنبال کنند ، احتمالاً به این امید که دین داری فیلم به نوعی فرو رود. ما (تذکر: اینطور نبود.) اما کاتولیک به کنار ، این یک فیلم از لحاظ عاطفی قدرتمند است ، بیشتر به خاطر بینگ کراسبی (تجدید تکرار در نقش اول برنده اسکار پدر چاک اومالی) و برگمن ، که دماغ سخت خواهر مری بندیکت با پادری خوب رو در رو می شود. برگمن برای بازی در نقش خواهر مری بندیکت ، دومین جایزه گلدن گلوب را به دست آورد و سومین نامزدی اسکار خود را دریافت کرد.

11. برای چه کسی فروشندگان زنگ (1943)
کارگردان: Sam Wood. نویسنده: دادلی نیکولز ، از رمان ارنست همینگوی. گری کوپر ، اینگرید برگمن ، آکیم تامیروف ، کاتینا پاکسینو در آن بازی می کنند.

برگمان اولین نامزدی اسکار بهترین بازیگر زن را برای بازی در نقش ماریا ، مبارز چریکی جوانی که با رابرت جردن (گری کوپر) ، داوطلب آمریکایی در اسپانیا در حال جنگ با نیروهای فرانکو در طول جنگ داخلی اسپانیا ملاقات می کند ، به دست آورد. خوانندگان در سراسر دنیا این داستان ارنست همینگوی را دوست داشتند ، که گفته می شود شخصاً برگمان و کوپر را برای نقش های خود انتخاب کرده است و به ویژه عملکرد برگمن او را ناامید نکرد.

بیشتر بخوانید: کتاب بیگانه اثر آلبرکامو

10. CACTUS FLOWER (1969)
کارگردان: Gene Saks. نویسنده: I.A.L. الماس ، براساس نمایشنامه آبه باروز ساخته شده است. با بازی والتر ماتائو ، اینگرید برگمن ، گلدی هاون.

100 فیلم برتر مجله هالیوود ریپورتر
بیشتر بخوانید

فیلم ژن ساکس یکی از تجاری ترین فیلم های برگمان (“گل کاکتوس” هشتمین فیلم پردرآمد سال 1969 بود) یک کمدی نادر برای بازیگر زن است که در آن او در نقش خانم دیکینسون ، پرستار وفادار به دکتر جولیان وینستون ، دندانپزشک زن ، بازی می کند. (والتر ماتائو). دوست دختر او تونی سیمونز (گلدی هاون ، در بازی برنده اسکار خود) به دلیل فقدان پیشنهاد ازدواج از دکتر وینستون ، که ادعا می کند ازدواج کرده است ، اقدام به خودکشی کرده است. او سرانجام خواستگاری کرد ، اما این بدان معناست که برای طلاق به “همسر” نیاز دارد. وارد خانم دیکینسون شوید. برگمن برای بازی در نقش خانم دیکینسون ، ششمین نامزدی گلدن گلوب را دریافت کرد.

9. INDISCREET (1958)
کارگردان: استنلی دونن. نویسنده: نورمن کراسنا ، بر اساس نمایشنامه خود “مهربان مهربان”. کری گرانت ، اینگرید برگمن ، سیسیل پارکر در آن بازی می کنند.

برگمان در این عاشقانه استنلی دونن با همبازی “بدنام” خود ، كاری گرانت ، پیوست و پنجمین نامزدی گلدن گلوب را به عنوان آنا به دست آورد ، بازیگری كه با دیدار با فیلیپ ، اقتصاد دان كه ادعا می كند می تواند ، امید خود را برای یافتن عشق رها كرده است. به او متعهد شوید زیرا او ازدواج کرده است. او در واقع مجرد است و وقتی آنا متوجه می شود ، برای انتقام راهی می شود. این برنامه بسیار هوشمندانه است و شباهت زیادی به طرح موفقیت او در سال 1969 ، “گل کاکتوس” دارد.

8. JOAN OF ARC (1948)
کارگردان: ویکتور فلمینگ. نویسندگان: ماکسول اندرسون ، اندرو سلت. بازیگران اینگرید برگمن ، خوزه فرر ، جورج کولوریس.

“Joan of Arc” یک پروژه پرشور برای برگمان بود. در سال 1948 ، او به اندازه کافی در صنعت برای تحقق بخشیدن به پروژه های رویایی خود جمع شده بود ، اما ساخت “Joan of Arc” هنوز یک راه سخت برای برگمن بود و سرانجام این فیلم نه توسط یک استودیوی بزرگ بلکه توسط یک شرکت مستقل ساخته شد. در حالی که نقدهای این فیلم در آن زمان تا حد زیادی مثبت بود ، نقدهایی که برگمان برای بازی در نقش خدمتکار اورلئان دریافت کرد بسیار درخشان بود و در نتیجه چهارمین نامزدی اسکار به عنوان بهترین بازیگر زن انجام شد. بهترین فیلم های اینگرید برگمن

بیشتر بخوانید: کتاب های آلبر کامو

7. قتل در بیان شرق (1974)
کارگردان: Sidney Lumet. نویسنده: پل ده ، بر اساس رمان آگاتا کریستی. بازیگران آلبرت فینی ، لورن باکال ، اینگرید برگمن ، شان کانری.

نسخه فیلم Sidney Lumet از whodunnit کلاسیک آگاتا کریستی کهکشان ستاره هایی را جمع کرد که در هنگام قطار قتلی مسافران را سوار قطار می کردند و به انگلیس می رفتند و همه مسافران درجه یک مظنون هستند. لومت نقش پر زرق و برق مظنون به پرنسس دراگومیروف را به برگمن پیشنهاد کرد ، اما او خواست که نقش بسیار کوچکتر مبلغ گرتا اولسون را بازی کند. برگمن به وضوح می دانست که این قسمت گوشتی چیست و در نتیجه ، برگمان سومین جایزه اسکار و اولین جایزه خود را در رشته پشتیبانی دریافت کرد.ششمین فیلم لیست بهترین فیلم های اینگرید برگمن این فیلم میباشد.

بهترین فیلم های جسیکا آلبا
بیشتر بخوانید

6. SPELLBOUND (1945)
کارگردان: آلفرد هیچکاک. نویسندگان: آنگوس مک فیل ، بن هشت. بازیگران اینگرید برگمن ، گریگوری پک ، لئو جی کارول.

“Spellbound” دومین فیلم برگمان به کارگردانی آلفرد هیچکاک بود و از نظر روانشناختی بسیار شدیدتر از “بدنام” بود. دکتر کنستانس پترسن (برگمان) ، روانکاو که در بیمارستان فکر می کند ، در واقع در یک بیمارستان روانی قرار دارد ، وقتی رئیس بیمارستان (لئو جی کارول) مجبور به بازنشستگی می شود و جای او را خیلی جوان تر می گیرد ، تعجب می کند دکتر آنتونی ادواردس (گریگوری پک). چیزی در مورد مدیر جدید از نظر دکتر پیترسن احساس درستی نیست و او از طریق چشم پوشی متوجه می شود که دکتر ادواردس آن چیزی نیست که او ادعا می کند. بهترین فیلم های اینگرید برگمن

بیشتر بخوانید : بهترین کتاب های ادبیات اسپانیا

5. AUTUMN SONATA (1978)
نویسنده / کارگردان: اینگمار برگمن. بازیگران اینگرید برگمن ، لیو اولمان ، لنا نایمن.

آخرین حضور برگمان در صفحه نمایش یکی از تحسین برانگیزترین های او بود. برگمان در “سونات پاییزی” اینگمار برگمان برای این درام خانوادگی که در آن نقش شارلوت ، پیانیست مشهوری را بازی می کند که توسط دختر خانم خانه اش او (لیو اولمان) دعوت می شود تا به روستای خود برگردد ، به ریشه های سوئدی زبان خود بازگشت. آشتی ، که ثابت می شود گفتن آن آسان تر از انجام است. برگمن برای بازی در نقش شارلوت ، نامزد هفتمین جایزه اسکار و هفتمین جایزه گلدن گلوب شد.پنجمین فیلم لیست بهترین فیلم های اینگرید برگمن این فیلم میباشد.

4. آناستازیا (1956)
کارگردان: Anatole Litvak. نویسنده: آرتور لورنتس. بازیگران اینگرید برگمن ، یول برینر ، هلن هیز.

در درام تاریخی آناتول لیتواک ، برگمان دومین جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را به عنوان آنا ، فراموشی که شباهت زیادی به آناستازیا بزرگ دوشس روسیه دارد ، که شایعات زیادی مبنی بر زنده ماندن از قتل عام خانواده سلطنتی خود در طول انقلاب روسیه برنده شد ، برنده شد. آنا به زودی در یک طرح اخاذی توسط یک ژنرال شورشی روسی (یول برینر) به یک پیاده روی تبدیل می شود تا از شباهت آنا برای ادعای ارث 10 میلیون پوندی آناستازیا استفاده کند. فروش آن به عهده آنا است. برگمان علاوه بر اسکار ، سومین جایزه گلدن گلوب را به عنوان بهترین بازیگر زن نیز به دست آورد.چهارمین فیلم لیست بهترین فیلم های اینگرید برگمن این فیلم میباشد.

3. GASLIGHT (1944)
کارگردان: George Cukor. نویسندگان: جان ون دروتن ، والتر ریش ، جان ال بالدرستون. بازیگران چارلز بویر ، اینگرید برگمن ، جوزف کوتن ، آنجلا لانسبری.

بهترین فیلم های مت مدیون
بیشتر بخوانید

برگمان اولین جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را به عنوان پائولا آلکویست ، که به عنوان یک دختر جوان ، شاهد قتل عمه اش بود ، به دست آورد. چارلز آنتون (چارلز بویر) ، که او را متقاعد می کند دوستانش را پشت سر بگذارد و با او در لندن زندگی کند ، اکنون بزرگ شده است. به آرامی اما مطمئناً ، چارلز پائولا را روشن می کند ، و او را متقاعد می کند که وقایع و شواهدی که او به وضوح می بیند واقعاً اتفاق نمی افتد ، بنابراین او از عقل خودش و خاطرات خودش از قتل سوال می کند. علاوه بر این ، برگمن برای بازی در نقش پائولا ، اولین جایزه گلدن گلوب را به عنوان بهترین بازیگر زن دریافت کرد.سومین فیلم لیست بهترین فیلم های اینگرید برگمن این فیلم میباشد.

بیشتر بخوانید : کتاب های سارتر

2. فیلم بدنام (1946)
کارگردان: آلفرد هیچکاک. نویسنده: بن هخت. با بازی کری گرانت ، اینگرید برگمن ، کلود راینز.

در طول زندگی حرفه ای خود ، برگمان به رسمیت شناختن انتقادات و جوایز زیادی مورد تحسین قرار گرفت ، اما من ادعا می کنم که دو فیلم برتر او – حداقل دو فیلم که قوی ترین سن را داشته اند – هیچ جایزه انتقادی برای او دریافت نکردند. اولین فیلم “بدنام” است ، به نظر من یکی از بهترین فیلم های آلفرد هیچکاک و یک اثر کاملاً پخته از استاد ، که در آن او با یک داستان عاشقانه برخورد جدی کرد و نه فقط یک الحاقی برای طرح تعلیق. برگمان نقش آلیشیا هوبرمن ، دختر جاسوس نازی را بازی می کند که توسط مأمور T.R. Devlin (کری گرانت) برای نفوذ به یک حلقه نازی در برزیل. شیمی بین گرانت و برگمان واقعاً جیغ می کشد.دومین فیلم لیست بهترین فیلم های اینگرید برگمن این فیلم میباشد.

1. CASABLANCA (1942) فیلم کازابلانکا
کارگردان: مایکل کورتیز. نویسندگان: جولیوس جی اپستین ، فیلیپ جی اپستین ، هوارد کوچ. با بازی همفری بوگارت ، اینگرید برگمن ، پل هنرید ، کلود راینز.

“یک بار آن را بازی کن ، سام ، به خاطر زمان های قدیم. بازیش کن سام. “با گذشت زمان” بازی کنید. “با این کلمات ، اینگرید برگمن با بازی غیرقابل حذف در نقش ایلسا لوند ، همسر ویکتور لازلو ، رهبر مقاومت چک (پل هنرید) ، که ناگهان در کافه کازابلانکا ظاهر می شود ، بخشی از تاریخ فیلم شد. لانه بازی قمار ریک بلین (همفری بوگارت) ، هموطن سابق ایلسا و مردی که هنوز برای او مشعل حمل می کند. عاشقانه های ریک و ایلسا یکی از مهمترین داستان های عاشقانه است و بوگارت و برگمن آن را چنان ماهرانه زنده می کنند که “کازابلانکا” تا امروز یک کلاسیک محبوب آمریکایی است.نخستین فیلم لیست بهترین فیلم های اینگرید برگمن این فیلم میباشد.

پایان مقاله بهترین فیلم های اینگرید برگمن

نویسنده و منتقد سینما