صفحه اصلی > سینما : مستند رولینگ تندر رولینگ : داستان باب دیلن توسط مارتین اسکورسیزی

مستند رولینگ تندر رولینگ : داستان باب دیلن توسط مارتین اسکورسیزی

مستند رولینگ تندر رولینگ

مستند رولینگ تندر رولینگ : مجبور شد استدلال کند که “آخرین والس” بهترین مستند کنسرت ساخته شده است ، اما ممکن است مارتین اسکورسیزی هنوز خودش را پشت سر بگذارد. فیلم تعریف کننده ژانر فیلمساز که در سال 1978 منتشر شد ، اجراهایی از طیف وسیعی از موسیقی دانان آن دوره با اجرای آهنگهایی با گروه The Band ، گروه اصلی پشتیبان باب دیلن را به نمایش گذاشت.

با مقاله مستند رولینگ تندر رولینگ با بامدادی ها همراه باشید.

مستند رولینگ تندر رولینگ

مستند رولینگ تندر رولینگ

اکنون پنجاه سال بعد ، فیلمساز بزرگ آمریکایی لنزهای خود را به دیلن تبدیل می کند ، در آنچه که مطمئناً به یکی دیگر از اوج های مستند موسیقی تبدیل خواهد شد. این فیلم که به طور رسمی ” مستند رولینگ تندر رولینگ ” توسط مارتین اسکورسیزی ساخته شده است ، امروز پیش از اکران Netflix و تئاتر ، اولین پیش پرده رسمی خود را منتشر کرد.

بیشتر بخوانید: 100 فیلم برتر تاریخ

در خلاصه داستان رسمی آمده است: “در امریکای 1975 که از نظر سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی فرسوده شده بود ، یک موزیک بار از موسیقی دانان – که توسط باب دیلن مونتاژ شده اند – در جستجوی افق های جدید خلاقانه به جاده می رود. تور حاصل ، مستند رولینگ تندر رولینگ ، یک دیلن را به ندرت دیده می شود: بازیگوش ، ماسک پوش ، شدید ، گسترده ، جوان.

کارگردان مارتین اسکورسیزی با تسلط کامل به یک نماد و یک کشور در حال گذار ، داستان را با استفاده از فیلم هایی که دهه ها رها شده بود و اکنون با شکوه ترمیم شده است ، بیان می کند و بینندگان را به قلب یک قمار موسیقی آزاد و برقی تبدیل می کند. اسکورسیزی با الهام از روح بیقرار خود دیلن ، دست کمی از نفس کشیدن را اجرا می کند ، احضار خیال پردازان نوستالژیک ، بوکسورها ، شعبده بازها ، ستاره های بزرگ و شهادتین از همه راه راه ها و منفجر کردن مرزهای ساخت یک مستند معمولی. “

” مستند رولینگ تندر رولینگ ” با حضور و بازی های Joan Baez ، Rubin “Hurricane” Carter ، Sam Shepard و Allen Ginsberg ، مطمئناً می تواند اطلاعات بیشتری در مورد بزرگترین هنرمندان آمریکایی نیمه دوم قرن بیستم ارائه دهد. در این فیلم همچنین دیلن اولین مصاحبه خود را پشت دوربین طی یک دهه انجام داده است.

فیلم پرسی در مقابل جالوت
بیشتر بخوانید

برای همراهی موسیقی ، پیش پرده با “طوفان” آغاز می شود ، آهنگ داستان را به عنوان آهنگی تنظیم می کند که موازی با روایت خود دیلن است و با “Knocking on Heaven’s Door” بسته می شود. همچنین این فیلم به عنوان یک عکس فوری از یک اوضاع آشفته در زندگی سیاسی آمریکا قرار می گیرد ، در تلاش برای حفظ وضعیت موجود و نسبت به شرایط امروز.

بیشتر بخوانید: نقد فیلم بچه های آسمان

نتفلیکس ” مستند رولینگ تندر رولینگ ” را از 12 ژوئن در سینماها اکران می کند و پخش آن را در تاریخ 12 ژوئن انجام می دهید. در زیر تریلر (از جمله یک پیرزن سخیف با کارهای بهتر برای انجام) را ببینید.

مستند رولینگ تندر رولینگ با یک دیلن امروزی آغاز می شود که اعتراف می کند چیزی درباره Rolling Thunder Revue به خاطر نمی آورد و می گوید این اتفاق خیلی وقت پیش افتاده است: “من حتی به دنیا نیامدم!” او رسیدن به “هسته” آنچه در آن بود را غیرممکن می داند زیرا “این هیچ چیز نیست.”

با نزدیک شدن به بیست سالگی کشور ، و با روحیه آمریکا به ویژه پس از خروج غیرمتعارف این کشور از ویتنام و رسوایی واترگیت ، باب دیلن تصمیم می گیرد گروهی از دوستان خود را از قهوه خانه های روستای گرینویچ دور هم جمع کند و به آنجا برود. تور پرماجرا در سراسر نیوانگلند و مناطقی از کانادا. این تور که ” مستند رولینگ تندر رولینگ ” نامیده می شود ، توسط فیلمساز اروپایی استفان ون دورپ مستند است که می خواهد نگرش لذت طلبانه مردم اطراف دیلن را افشا کند و آن را در برابر روحیه نهیلیستیستی طبقه متوسط ​​آمریکا قرار دهد.

در طول راه ، لری ‘راتسو’ اسلومن ، گزارشگر فرستاده شده توسط رولینگ استون برای نوشتن در مورد تور ، سعی می کند خود را در حلقه نزدیک دیلن معرفی کند. یک جوان شارون استون پس از اینکه مادرش به نمایش به او منتقل شد ، مسئول لباس می شود و متقاعد می شود که ترانه “دقیقاً مثل یک زن” برای او نوشته شده است.

بعد از اینکه اسکارلت ریورا ویولونیست وی را به دیدن کنسرت بوسه برد ، دیلن شروع به آرایش روی صحنه وایت فیس می کند. آلن گینزبرگ سعی می کند خود را به عنوان خواننده / ترانه سرا تغییر دهد زیرا جنبش شعر ضرب و شتم از محبوبیت محبوب خارج می شود. جوآن بائز تلاش می کند تا با آواز خواندن با او در صحنه و لباس صحنه خود ، عاشقانه خود را با دیلن از سر بگیرد.

بیشتر بخوانید: نقد فیلم زمانی برای مستی اسب ها

دیلن از یک رزرواسیون توسکارورا در نیویورک بازدید می کند و اجرای “The Ballad of Ira Hayes” را اجرا می کند. جونی میچل از طریق راه به تور می پیوندد و از او برای نوشتن آهنگ “Coyote” در مورد تجربه الهام می گیرد.

نقد فیلم زنان کوچک 2019 | خواهرانی با آرزوهای بزرگ
بیشتر بخوانید

در طول تور ، ما همچنین به جنبه بشردوستانه دیلن نگاه می کنیم وقتی که او وقت می گذارد تا به یک بازدید غیر برنامه ریزی از مدیران شرکت ضبط برای اطمینان از انتشار سریع آهنگ جدید خود “Hurricane” ، سهم نوازنده در تلاش برای تبرئه Ruben “Hurricane” Carter ، مشهور است بوکسور به غلط به قتل محکوم شد.

فیلم مستند این دیدار با صحنه ای دنبال می شود که در آن مایکل مورفی ، بازیگر ، در نقش امضای خود به عنوان نماینده آمریکا جک تانر (در فیلم رابرت آلتمن “برنزه 88″) قصه ای بلند ارائه می دهد که به دلیل ساختن قناری خیالی ، رئیس جمهور جیمی را مجاب می کند. کارتر از طرف بوکسور مداخله می کند. علیرغم این میان داستان داستانی ، همانطور که ” مستند رولینگ تندر رولینگ ” نشان می دهد ، مبارزات انتخاباتی توسط دیلن و دیگران سرانجام به محاکمه مجدد و آزادی روبین کارتر منجر می شود.

مستند رولینگ تندر رولینگ

مستند رولینگ تندر رولینگ

تور در مونترال متوقف می شود. وان دورپ اظهار داشت که تنها دلیل موافقت وی برای مصاحبه برای این فیلم مستند این است که ادعای خود را بر روی فیلم های تور که قسمت عمده ای از فیلم را تشکیل می دهد ، مطرح کند. گینزبرگ بیننده را ترغیب می کند تا از مجریانی که مشاهده کرده اند ، الگوبرداری کند و به سفرهای خود کشف بپردازد. باب دیلن بعد از Rolling Thunder Revue به تورهای خود ادامه می دهد و در طول 40 سال بیش از 3000 نمایش انجام داده است.

پایان مقاله مستند رولینگ تندر رولینگ

منبع سایت مداد

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

19 − پنج =