صفحه اصلی > سینمای ایران : نقد فیلم بچه های آسمان
ads

نقد فیلم بچه های آسمان

فیلم بچه های آسمان

نقد فیلم Children of Heaven / نقد فیلم بچه های آسمان

” فیلم بچه های آسمان ” تقریباً یک فیلم کامل برای کودکان است و البته این بدان معناست که بزرگسالان نیز آن را دوست نخواهند داشت. این فاقد بدبینی و نگرش هوشمندانه دهان و دندان سرگرمی های آمریکایی برای کودکان است و با نوعی کالای خوب می درخشد خلوص قلب. دیدن این فیلم یادآوری زمانی است که کودکان در فیلم ها کودک بودند و نه کمیک استندآپ مینیاتوری.

با مقاله نقد فیلم بچه های آسمان با بامدادی ها همراه شوید

فیلم بچه های آسمان از ایران است. بلافاصله فکر می کنید بچه ها به چنین فیلمی علاقه ای نخواهند داشت. زیرنویس دارد خداوند خوب! بچه ها باید آنها را بخوانند! اما زیرنویس آن برای کودکان 8 یا 9 ساله آسان است ، که می توانند آنها را با خواهر و برادر خود نجوا کنند و شاید این معرفی کامل آنها برای زیرنویس باشد. در مورد ایران: مضمون فیلم بچه های آسمان بسیار جهانی است و کودکی وجود ندارد که با علاقه و تعلیق چشم باز کند.

بیشتر بخوانید: 100 فیلم برتر تاریخ

فیلم بچه های آسمان

فیلم بچه های آسمان درباره پسری است که کفش خواهرش را گم می کند. او آنها را برای تعمیر به کفاش می برد و در راه خانه ، وقتی می ایستد تا سبزیجات مادرش را بگیرد ، یک جمع کننده زباله کور تصادفا آنها را با خود می برد. البته پسری به نام علی می ترسد به والدینش بگوید. البته خواهرش که زهرا نام دارد می خواهد بداند چگونه قرار است بدون کفش به مدرسه برود. کودکان با تب و تاب ، درست در زیر بینی پدر و مادر خود ، برای یکدیگر یادداشت می نویسند.

پاسخ ساده است: زهرا هر روز کفش های ورزشی علی را به مدرسه می پوشد ، و سپس به خانه می دوید تا علی بتواند بعد از ظهر آنها را برای مدرسه خود بپوشد. اما زهرا همیشه نمی تواند به اندازه کافی سریع بدود و علی که دانش آموز خوبی است ، به دلیل دیر رسیدن به کلاس دچار مشکل می شود. و یک صحنه دلخراش وجود دارد که زهرا با احترام از کفش های گرانبها و گرانبهای خودش که اکنون روی پای دختر قلاب است ، احترام می گذارد.

نقد فیلم تفریق | رابطه ای ضربدری
بیشتر بخوانید

من ادعا می کنم که این وضعیت برای کودکان ترسناک تر و جذب کننده تر از یک فیلم درباره گودزیلا یا سایر سرگرمی های ساخته شده است. حتی در کودکی می دانید که به احتمال زیاد توسط یک مارمولک غول پیکر له نمی شوید ، اما چیزی را که به شما سپرده شده از دست می دهید؟ و در مدرسه دچار مشکل می شوید؟ وقت بزرگی است

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های وودی آلن

فیلم بچه های آسمان مجید مجیدی صحنه شگفت انگیزی دارد که علی و پدرش از خیابان ها و کوچه های تقریبا قرون وسطایی شهر قدیمی با دوچرخه به خانه های بلندمرتبه و لوکس محل زندگی ثروتمندان می روند. پدر امیدوار است که به عنوان یک باغبان کار کند ، اما چالش صحبت در داخل اتاقهای داخلی در دروازه ثروتمندان او را ترساند. پسرش با پیشنهادات هرس ، علف های هرز ، سمپاشی و پیرایش به داخل خانه می پرد. این یک پیروزی بزرگ است.

فیلم بچه های آسمان

و سپس یک رد پا برای کودکان فقیر محله وجود دارد. برنده دو هفته در اردوی تابستانی و جوایز دیگر می گیرد. علی اهمیتی نمی دهد. او می خواهد سوم شود ، زیرا جایزه یک جفت کفش ورزشی است که می تواند به خواهرش اهدا کند. حدس من این است که مسابقه و نتیجه آن برای بسیاری از بچه ها به اندازه هر چیزی که در فیلم دیده اند هیجان انگیز خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های ویم وندرس

” فیلم بچه های آسمان ” درباره خانه ای است بدون ناراحتی. در مورد یک خواهر و برادر که به جای جنگیدن یکدیگر را دوست دارند. در مورد موقعیت هایی که هر کودکی می تواند با آنها رابطه برقرار کند. در این فیلم از ایران ، من یک شیرینی و معصومیت پیدا کردم که شرم آور است سرزمین لاک پشت های جهش یافته ، پاور رنجرز و بازی های ویدیویی خشن. چرا قبل از اینکه بچه ها حتی دیدن آنها را ببینند ، به بچه ها یاد می دهیم چیزهایی را ببینند؟

پایان مقاله نقد فیلم بچه های آسمان

منبع سایت مداد

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

11 + دوازده =