صفحه اصلی > بازیگران و کارگردان ها : بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون
ads

بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون

فیلم های اسکارلت جوهانسون

فیلم های اسکارلت جوهانسون : مانند بسیاری از بازیگرانی که بخشی از جهان سینمایی مارول هستند ، سخت است که مهره ای مانند اسکارلت جوهانسون به دست آوریم. برای سالها ، او به نظر می رسید یکی از امیدوار کننده ترین استعدادهای جدید هالیوود است ، نوجوانی که از یک دزد صحنه شایان ستایش (نجواگر اسب) به یک ستاره مستقل درحال ظهور (دنیای شبح ، گمشده در ترجمه) تبدیل شد.

با مقاله بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون همراه بامدادی ها باشید

او مدتی به نظر چیز بزرگ بعدی می رسید ، و با این حال گشت و گذارهای اولیه اش در فیلم های جریان اصلی استودیو چندان مناسب نبود. (چند نفر به خاطر دارند که او ستاره فیلم مایکل بی بوده است؟) بعد از اینکه ناتاشا رومانوف شد ، یوهانسون نقشی پرفروش پیدا کرد که می توانست کاملاً مجسم شود. فیلم های انتقام جویان او را به یک سوپراستار جهانی تبدیل کردند ، حتی اگر کسی نمی توانست تعجب کند چه فیلم هایی را بخاطر برنامه طلبکارانه MCU مجبور به رد کرد. (و او سرانجام فیلم مستقل خود ، فیلم Black Widow) را وارد سال آینده می کند.)

بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون

فیلم های اسکارلت جوهانسون

نه اینکه او طی چند سال گذشته خود را به یک کار چالش برانگیز نکشانده است – کسی که برای انجام کارهای زیر پوست وقت پیدا می کند ، به وضوح هنوز علاقه مند به ریسک پذیری است – اما ، انصافاً یا نه ، هنوز یک سودای نادرست باقی مانده است به ستاره بودن یوهانسون فکر می کنم.

از آنجا که او در ابتدا با فیلمسازان پیشگامی مانند صوفیا کوپولا و برادران کوئن شناخته شده بود ، دیدن (یا شنیدن) وی در پروژه های نسبتاً ایمن مانند کتاب جنگل و سرآشپز احساس ناامیدی کرد. وعده اولیه درخشان یوهانسون ما را بی تاب کرده است و با هر نقش جدید در انتظار افزایش عظمت است. اما این مشکل ماست ، نه خود او.

با تمام آنچه گفته شد ، کاملاً مطمئن به نظر می رسد که یوهانسون ، برنده یک تونی و BAFTA ، سرانجام سال آینده اولین نامزدی اسکار خود را دریافت خواهد کرد – در واقع ، او می تواند دو جایزه کسب کند.

او بخشی از گروه طنز هویج هیتلر Jojo Rabbit است که مورد پسند مردم است ، اما نظرات درخشانی را برای کار خود در داستان ازدواج به دست آورده است ، که در آن او در مقابل آدام درایور به عنوان یک زوج در حال مذاکره برای یک طلاق متشنج است. دومی نشان دهنده اولین نقش “جدی” غیر ژانری است که او در ماه بسیاری انجام داده است و به همین ترتیب دیدن نقش او در نقش یک شخصیت چند بعدی که یک ابرقهرمان یا یک ستاره اکشن نیست قابل توجه است.

بیشتر بخوانید: 100 فیلم برتر تاریخ

اواخر جوهانسون این کار را برای طرفدارانش آسان نکرده است. در دوران #MeToo ، او قاطعانه از محكوم كردن وودی آلن ، كه برخی از بهترین نقش هایش را به او داده است ، امتناع می ورزد ، و در برخی از پروژه های دنبال شده خود بسیار حساس شده است – مشهورترین شبح در پوسته ، كه باعث نگرانی در مورد سفیدكاری می شود ، و Rub & Tug سقط شده ، که در آن او قرار بود نقش یک مرد تراجنسیتی را بازی کند. (شاید بدتر از آن ، پاسخ های یوهانسون به این جنجال ها به سختی انجام شده است.)

راهنمای فیلم وسترن اسپاگتی : 5 فیلم ساز وسترن اسپاگتی
بیشتر بخوانید

ما این را مطرح می کنیم زیرا ، همانطور که داستان ازدواج خود را به عنوان یک رقیب اصلی جوایز معرفی می کند ، جوهانسون مجبور خواهد شد برخی از اظهارات گذشته خود را دوباره مرور کند (او قبلاً اعتراف کرده است ” سومدیریت “مسئله Rub & Tug) ؛ این موضوعی خواهد بود که طی چند ماه آینده درباره آن صحبت می شود.

در این مقاله به بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون نگاهی دقیق خواهیم انداخت.

( بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون )

فیلم های اسکارلت جوهانسون

1. Under the Skin (2013) فیلم زیر پوست 

“من فکر کردم که بازی در نقش شخصیتی فارغ از قضاوت ، که هیچ ارتباطی با هیچ احساسی که بتوانم با آن ارتباط برقرار کنم ، بسیار دشوار خواهد بود.” شنیدن اینكه جوهانسون در مورد انگیزه خود برای ثبت نام در درام علمی-تند و تیز Jonathan Glazer توضیح می دهد جالب است زیرا اجرای او ، به روش خاص خود ، تقریباً با همه کارهای دیگری كه انجام داده است بیگانه است. همانطور که فرازمینی ها به زمین می آیند تا مردان را وانت خود را فریب دهند ، او به طرز حیرت انگیزی غیر قابل شناخت است ، که باعث می شود اعمال شخصیت هیولا و معمایی بیشتری داشته باشد. در اوایل کار خود ، او مغناطیسی یا کنایه آمیز بود یا موضوع ساده محبت یک مرد بود. در زیر پوست ، او تمام نیازهای ارتباط با مخاطب را از بین می برد و به ما چهره ای تهدیدآمیز می دهد که به طرز وحشیانه ای کارآمد اما از نظر احساسی خالی است. زیبایی و تراژدی بازی Under the Skin این است که ، سرانجام ، این شخصیت درک خواهد کرد که چه احساسی دارد ، اما یوهانسون هرگز به دنبال احساسات ارزان نیست. او وحشتناک است و به شدت متأثر است.( بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون )

بیشتر بخوانید: بهترین فیلمهای کمدی سال ۲۰۲۰

2. فیلم گمشده در ترجمه (2003)
یک جشن مهمانی هم برای ستاره و هم برای کارگردانش ، گمشده در ترجمه به سختی اولین فیلم از جوهانسون یا صوفیا کاپولا بود ، اما این یکی از بزرگترین نمایشنامه های هر دو آنها است. فیلم زندگینامه ای کاپولا در مورد یک زن جوان بدون سکان ، شارلوت (یوهانسون) ، در حالی که شوهر عکاسش (جیووانی ربیسی) حرفه خود را دنبال می کند ، زندگی خود را در توکیو تلف می کند ، از جذابیت اولیه بازیگر به عنوان یک جستجوگر زیبا و ناراضی استفاده می کند. شارلوت دوستی بعید به نظر می رسد در یک ستاره پیری سینما ، و در حالی که بیل موری به دلیل بازی او بسیار مورد ستایش قرار گرفت ، مهم است که به یاد داشته باشیم که گمشده در ترجمه یک عمل دوگانه است: او تا آن زمان قوی ترین شریک صحنه او بود ، در حالی که او به بیرون آمدن کمک می کرد لطافتی که به ندرت روی صفحه نشان داده بود. در شارلوت ، یوهانسون یک ناامیدی جوانی را به کمال رساند که پس از دستیابی به آن ، او به سرعت رشد می کند. با این وجود بیش از 15 سال بعد ، این فیلم یکی از قله های او باقی مانده است.( بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون )

بیشتر بخوانید: نقد فیلم برباد رفته

3. فیلم داستان ازدواج (2019)
بیشترین تحسین ها برای داستان طلاق نوح باومباخ بیشترین عملکرد شغلی آدام درایور در نقش چارلی ، کارگردان تئاتر است که برای حضانت پسرش می جنگد. اما بخشی از نکات ویژه در مورد نوبت جوهانسون این است که چگونه به شما سرقت می کند. او نیکول است ، بازیگری که اجازه داد زندگی حرفه ای اش به زودی به همسرش تبدیل شود ، و داستان ازدواج نگاهی است به چگونگی احیای هویت خود در حالی که تلاش می کند یک مادر خوب و طلاق باشد. در این فیلم هیچ آدم بدی وجود ندارد ، و در حالی که باومباچ می تواند تمرکز خود را کمی بیشتر به سمت چارلی متمایل کند ، هم فیلمساز و هم بازیگر مطمئن می شوند که نیکول هنگام بازگشت به لس آنجلس و شروع کار از آنچه که پشت سر گذاشته است ، می فهمیم. بعد از سال ها به عنوان بیوه سیاه ، یوهانسون سرانجام نقش شخصی را بازی می کند که قرار است عادی باشد – فقط شخص دیگری که با یک جدایی دردناک روبرو است – و ویژگی و انسانیتی که او برای این نقش به ارمغان می آورد ، مورد استقبال و وحی است. راننده لحظات بزرگتری را کسب می کند ، اما ظرافت عملکرد یوهانسون برای شما باقی می ماند – ما دائماً همه چیزهایی را که نیکول با صدای بلند نمی گوید احساس می کنیم.( بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون )

بیوگرافی رایان گاسلینگ | لیست فیلم ها و زندگی شخصی
بیشتر بخوانید

4. Her (2013) فیلم او
احتمالاً داستان را می دانید: سامانتا مورتون در ابتدا نقش سامانتا ، A.I. واحدی که با تئودور (واکین فینیکس) و دوست صمیمی دوست می شود و نقش صوتی او را ضبط می کند ، اما پس از پایان فیلمبرداری با اسکارلت جوهانسون جایگزین می شود. بعداً اسپایک جونزه ، نویسنده ، کارگردان ، به کرکس گفت: “سامانتا با ما در صحنه بود و بسیار شگفت انگیز بود.” فقط در مرحله پس از تولید ، وقتی شروع به ویرایش کردیم ، فهمیدیم آنچه شخصیت / فیلم به آن نیاز دارد با آنچه سامانتا و من با هم خلق کرده بودم. بنابراین ما دوباره بازنویسی می کنیم و از آن زمان اسکارلت آن نقش را به عهده گرفت.)) نمی توان تعجب کرد که چگونه عملکرد مورتون بر او تأثیر می گذارد ، اما معلوم شد که یوهانسون یکی از گرمترین و غم انگیزترین ها در زندگی حرفه ای او بود . همه ما صدای هوس آلود و نفس گیر او را می شناسیم ، اما به عنوان سامانتا ، او به طور قابل توجهی از شخصیت روی صفحه خود جدا شده است – اگر چیزی باشد ، او انسان تر است ، گویی که کاملاً خودش را کنار زده و به موجودیت دیگری تبدیل شده است که در ابتدا دوست دختر عالی است ، اما در نهایت ، او را پیدا می کند روح خود روزنامه نگاران و منتقدان درباره “ناپدید شدن” بازیگران در نقش ها صحبت می کنند. این معامله واقعی است. درست مثل شخصیت او ، یوهانسون از مرز انتظارات ما فراتر رفته و شخص جدیدی می شود.( بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون )

بیشتر بخوانید: 28 فیلم برتر در حال حاضر Netflix

5. Ghost World (2001) فیلم جهان گمشده
از نظر فنی ، Thora Birch پیشگام این اقتباس تری زویگوف از کمیک Daniel Clowes است و فیلم در نهایت به کارگردانی او (و Steve Buscemi) تغییر می کند. اما یوهانسون غیرقابل انکار ستاره برک آوت است. صدای بدنام و خشک صمیمانه او کاملاً متناسب با ربکا خسته ، بی تفاوت و مرده است. او هم دورپول و هم کنایه آمیز است اما به طرز عجیبی امیدوار و حتی مشتاق رشد و بالغ شدن است … حتی اگر آن را از دوست صمیمی اش دورتر کند. Johansson’s Rebecca در پایان داستان Ghost World بیشتر از روایت خارج می شود و فیلم به خاطر آن رنج می برد. ما می خواهیم او برگردد.( بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون )

بیوگرافی ویل اسمیت | لیست فیلم ها و زندگی شخصی
بیشتر بخوانید

6. فیلم لوسی (2014)
می دانید ، ما در واقع به طور مرتب یک فیلم Black Widow داشته ایم – این فیلم فوق العاده جذاب لوک بسون است که در آن یوهانسون با استفاده از مهارت هایی که در آن فیلم های MCU ایجاد کرده است ، انفجار دارد. او در نقش لوسی ، یک دانشجوی دانشگاهی بازی می کند که – به دلایلی که خیلی احمقانه نیست و توضیح نمی دهد – به طور تصادفی دارویی را جذب می کند که به او اجازه می دهد از تمام قدرت مغزش استفاده کند. ناگهان ، او فوق العاده هوشمند است! و فوق العاده در لگد زدن به الاغ! لوسی مضحکه این یکی از مواردی است که با جذابیت درجه یک ستاره فیلم تقویت می شود – او شما را برای سوار شدن همراه می کند و چون به نظر می رسد چنین انفجاری دارد ، شما نیز این کار را می کنید. بعلاوه ، این به یوهانسون کمک می کند تا بتواند شخص باهوشی را به تصویر بکشد ، کاری دشوارتر از آن است که تصور می کنید در یک فیلم کاملاً عمیق و شبه عمیق باشد. سکانس های اکشن هرگز متوقف نمی شوند و همچنین چشمک زنی که یوهانسون با مخاطب به اشتراک می گذارد نیز نیست.( بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون )

بیشتر بخوانید: تحلیل کتاب برادران کارامازوف

7. فیلم ویکی کریستینا بارسلونا (2008)
Match Point بیشترین موفقیت را داشت و پنه لوپه کروز عضو گروهی بود که با اسکار به خانه رفت ، اما ویکی کریستینا بارسلونا بهترین کار ژوهانسون با وودی آلن است. او کریستینا است که برای تعطیلات در بارسلونا به همراه دوست خوب خود ویکی (ربکا هال) سفر کرده است ، اما آنها به زودی درمورد مرد (خاویر باردم) که می خواهد با هر دوی آنها بخوابد اختلاف پیدا می کنند. برخلاف ویکی مناسب و کاربردی ، کریستینا زندگی خود را پرشور زندگی می کند و یوهانسون شخصیت را فراتر از کلیشه ها می برد و به ما شخصی می دهد که می خواهد یک زندگی بوهمی زندگی کند اما در واقع ممکن است بدنبال چیزی فراتر از آن باشد. فیلم های آلن غالباً با شخصیت هایی سر و کار دارند که نمی دانند چه می خواهند – که گرفتار نارضایتی مزمن هستند – اما یوهانسون راهی کمتر عجیب و غریب ، ناپسند و عجیب و غریب برای آوردن چنین شخصی به زندگی ظریف پیدا کرد.( بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون )

بهترین فیلم های پل توماس اندرسون
بیشتر بخوانید

8. Match Point (2005)
“من خوب کار می کردم تا وقتی که شما حاضر شدید.” در عرض چند دقیقه از ملاقات با نامزد دوست خود ، نولا ، کریس زیرک و صعود کننده اجتماعی (Jonathan Rhys Meyers) می داند که برای این کار تلاش کرده است. اولین همکاری اسکارلت جوهانسون با وودی آلن او را در نقش یک زن زیبا و اغواگر یافت که قلب شما را خواهد شکست – یک خلاقیت بسیار وودی آلن – اما فاش شدن چقدر او می تواند در این نقش خوب باشد. یوهانسون دیگر که هیچ تجربه ای از تجارب بی تجربه و نیاز به محافظت را به تصویر نمی کشید ، در Match Point بسیار قاطع تر از آنچه قبلا شده بود ، بود و روابط او با ریس میرز این فیلم را به فیلم نادر آلن تبدیل کرد که از نظر قانونی سکسی و خطرناک بود. این برای فیلمی ضروری است که در آن ضد قهرمانان ما ، کریس ، هوس و جاه طلبی برای انجام کارهای وحشتناک او انجام می شود – برای به دست آوردن نولا ، او در هیچ کاری متوقف نمی شود.( بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون )

بیشتر بخوانید: تحلیل کتاب در انتظار گودو

9. فیلم بیوه سیاه در جهان سینمایی مارول (2010 تا کنون)
ما از دیدن فیلم Black Widow (فیلمبردار زن بیوه) در برخی از مواقع هیجان زده ایم ، زیرا بهترین لحظات او در تمام فیلم های مارول که تاکنون در آنها حضور داشته است به عنوان یک فویل برای شخصیت های دیگر بوده است ، از شریک هوشمند تا کاپیتان آمریکا گرفته تا شبه ناجور علاقه به هالک تا دوستی سرانجام مرگبار با هاکی. او همیشه چیزهای حیاتی به این فیلم ها می افزاید ، اما بندرت خودش می تواند صاحب آنها شود. شایان ذکر است که یوهانسون به چنان بازیگر فیزیکی ماهری تبدیل شده است که کاملاً اعتقاد داریم Black Widow می تواند در کنار همه این ابرقهرمان ها بجنگد ، علی رغم اینکه خودش قدرت واقعی ندارد.( بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون )

10. دختر با گوشواره مروارید (2003)
کارگردان پیتر وببر گفت که او می خواست مخصوصاً برای یوهانسون انتخاب شود زیرا او چنین شخصیتی خارج ، باهوش ، “ظریف” داشت و “همه اینها را سرکوب می کرد”. گرچه ما چنین استراتژی را معمولاً توصیه نمی کنیم ، باید گفت که این در اینجا کارساز است: یوهانسون به عنوان کسی که به ندرت اجازه صحبت دارد بسیار عالی است اما با این وجود واضح است که حرف هایش را می زند. دختر با گوشواره مروارید مانند یوهانسون تا به حال در یک فیلم سکوت کرده است ، اما فوق العاده گویا است. اکنون که او یکی از مشهورترین افراد در جهان است ، ارزش تجدید نظر در این مورد را دارد.( بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون )

بیشتر بخوانید: کتاب تهوع ژان پل سارتر

پایان مقاله ( بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون )

منبع سایت مداد

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

9 − شش =