امروز برابر است با :19 بهمن 1401
کتاب تهوع

کتاب تهوع ژان پل سارتر

کتاب تهوع ژان پل سارتر

کتاب تهوع داستان آنتوان Roquentin ، نویسنده فرانسوی است که از وجود خود وحشت دارد. او در شکل خاطره گویی و خاطرات ، بی رحمانه هر احساس و احساس خود را فهرست بندی می کند. افکار او با یک احساس تهوع فراگیر و مسلط به اوج می رسد که “در پایین گودال چسبناک ، در پایین زمان ما گسترش می یابد – زمان تعلیق بنفش و صندلی های شکسته صندلی. از فوری و نرم ساخته شده است و مانند لکه روغن در لبه پخش می شود. “

ژان پل سارتر – فیلسوف ، منتقد ، رمان نویس و نمایشنامه نویس – برنده جایزه نوبل ادبیات 1964 (اگرچه از پذیرفتن آن خودداری كرد) اما دارای مقام برجسته ای منحصر به فرد در جهان نامه های فرانسه است. La Nausée ، اولین و بهترین رمان او ، نقطه عطفی در داستان وجودی و اثری کلیدی قرن بیستم است.

کتاب تهوع

کتاب تهوع

بیشتر بخوانید: 100 فیلم برتر تاریخ

نقد های کتاب تهوع :

“بهترین نوشته ها و جالب ترین رمان های سارتر.”
– ماهنامه آتلانتیک

“با کتاب تهوع ، سارتر با شکوه و موفقیت ― و به طرز وحشتناکی در گسترش قلمرو رمان به دورترین نقاط خودآزمایی برهنه موفق شده است.”
– هاروی سوادوس ، نیویورک پست

” کتاب تهوع لذت آورترین کتابی است که سارتر تاکنون نوشته است.”
– A.J. لیبلینگ ، نیویورکر

درباره نویسنده کتاب تهوع

ژان پل سارتر فیلسوف ، رمان نویس ، روشنفکر عمومی ، زندگینامه نویس ، نمایشنامه نویس و بنیانگذار مجله Les Temps Modernes بود. سارتر در سال 1905 در پاریس متولد شد و در سال 1980 درگذشت ، در سال 1964 جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرد و آن را رد کرد. کتاب های وی شامل تهوع ، صمیمیت ، مگس ها ، بدون خروج ، دفتر خاطرات جنگ سارتر ، نقد دلیل دیالکتیک و رساله یادبود وجود و نیستی است.

ریچارد هوارد نویسنده یازده کتاب شعر از جمله موضوعات بدون عنوان است که در سال 1970 برنده جایزه پولیتزر شد. وی مترجم بیش از 150 اثر از زبان فرانسه است. او جایزه کتاب آمریکایی را برای ترجمه خود در کتاب «چارلز بودلر» Les Fleurs du Mal دریافت کرد.

بیشتر بخوانید:بهترین کتاب های کافکا

جیمز وود ، منتقد ، مقاله نویس و داستان نویس برجسته ، استاد هاروارد و نویسنده ستاد روزنامه نیویورکر است. وی در دورهام انگلیس متولد شد و کار خود را در گاردین آغاز کرد و بعداً سردبیر ارشد در The New Republic شد. او در حال حاضر در هیئت تحریریه London Review of Books و The Common in Cambridge، MA فعالیت می کند. از جمله کتاب های او می توان به “خود غیرمسئول: در مورد خنده و رمان” ، نحوه ادبیات و همچنین اخیراً “موارد جالب” و سایر مقاله ها اشاره کرد.

هنر و معماری باروک
بیشتر بخوانید

کتاب تهوع

ژان پل سارتر – یکی از مشهورترین و مورد بحث ترین نویسندگان و اندیشمندان مدرن فرانسه – در سال 1905 در پاریس متولد شد. دوستی وی با سیمون دو بووار ، که هنگام تحصیل فلسفه در سوربن با وی ملاقات کرد ، بیش از پنجاه سال ادامه داشت ، تا اینکه مرگ وی در سال 1980.

بیشتر بخوانید:کتاب عقاید یک دلقک

شاید از او به عنوان بنیانگذار اگزیستانسیالیسم فرانسوی و به عنوان مردی پرشور یاد می شود که برای آنچه باور دارد می جنگد. از جمله شناخته شده ترین آثار وی می توان به La Nausee (1938) ، Les Mouches (1943) ، Huis close (1944) و سه گانه Les Chemins de la liberté؛ در پنگوئن با عنوان عصر خرد ، بازیابی و آهن در روح منتشر شده است. نامه های ژان پل سارتر به سیمون دو بووار 1919-1926 نیز توسط پنگوئن منتشر شده است.

کتاب تهوع به عنوان یک رمان روانشناختی

کتاب تهوع با نادیده گرفتن تصورات قرن نوزدهم مبنی بر اینکه شخصیت در رمان ها باید از قوانین روانشناختی پیروی کرده و آنها را آشکار سازد ، با نادیده گرفتن شرایط احتمالی و غیرقابل توجیه بودن زندگی ، چنین مفاهیمی را مانند سو bad نیت بورژوازی تلقی می کند.

از نظر روانشناختی ، می توان آنتوان Roquentin را فردی که از افسردگی رنج می برد ، و خود تهوع را یکی از علائم بیماری او دانست. بیکار ، زندگی در شرایط محروم ، فقدان ارتباط انسانی ، گرفتار شدن در خیالات مربوط به عامل مخفی قرن 18 که او در حال نوشتن کتاب است ، وی آثار سارتر را بعنوان پیگیری جنایت و مجازات داستایوسکی یا کتابهای دفترچه یادداشت های مالت Laurids تاسیس کرد. در جستجوی توصیف دقیق اسکیزوفرنیا باشید. شخصیت ریلک شخصیت سارتر را پیش بینی می کند.

با این حال ، وضعیت روکتنتین به سادگی افسردگی یا بیماری روانی نیست ، گرچه تجربه وی او را به آن مرحله سوق داده است. سارتر مشکلات Roquentin را ناشی از شرایط ذاتی وجودی انسان معرفی می کند. وضعیت ظاهراً ویژه او (بازگشت از سفر ، انزوا) که فراتر از نشانگر افسردگی واقعی اوست ، تصور می شود حالتی را در او ایجاد می کند (و در خواننده) که باعث می شود فرد پذیرای یک وضعیت وجودی باشد که همه تجارب ، اما ممکن است به اندازه کافی حساس نباشند تا آگاهانه قابل توجه شوند. روکتنتین تجربه متافیزیکی عجیبی را تجربه می کند که او را از دنیا دور می کند. مشکلات او صرفاً نتیجه جنون شخصی نیست که از اهمیت بیشتری محروم خواهد شد. بلکه مانند شخصیت های رمان های داستایوسکی و ریلکه ، او قربانی نیروهای بزرگتر ایدئولوژیک ، اجتماعی و وجودی است که او را به مرز جنون رسانده اند. نکته سارتر در کتاب تهوع اظهارنظر در مورد واکنش جهانی ما نسبت به این مخربهای خارجی رایج است.

مکتب نیهیلیسم
بیشتر بخوانید

پایان مقاله کتاب تهوع ژان پل سارتر

منبع سایت مداد

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − شش =