امروز برابر است با :13 آذر 1401
نقد فیلم کارخانه آمریکایی

نقد فیلم کارخانه آمریکایی

نقد فیلم کارخانه آمریکایی :در سال 2008 ، یک کارخانه اتومبیل سازی جنرال موتورز در دیتون ، اوهایو تعطیل شد – یکی دیگر از قربانیان اقتصاد دهشتناک. از جمله شاهدان ساعات پایانی آن مستندسازان استیون بوگنار و جولیا ریچرت بودند که نه تنها در خارج از کارخانه فیلمبرداری کردند و با تعدادی از کارگران آواره که اکنون آواره شده اند مصاحبه کردند ، بلکه برخی از این کارمندان را با دوربین فیلمبرداری کوچک برای تهیه فیلم از ماشین های نهایی تهیه کردند.

نورد از خط مونتاژ. (کوتاه حاصل شده ، “آخرین کامیون: بستن یک کارخانه جنرال موتورز” [2009] به عنوان نامزد اسکار معرفی می شود.) همانطور که مشخص شد ، این پایان ماجرا برای گیاه نبود – چند مورد سالها بعد ، این محصول خریداری شد و دوباره تلاش شد تا مشاغل تولیدی را دوباره به منطقه برگرداند.

بیشتر بخوانید : بهترین فیلم های مارلون براندو

به نظر می رسد خوشترین پایان است اما همانطور که آخرین فیلم بوگنار و ریچرت ، “کارخانه آمریکایی” نشان می دهد در نهایت چشمگیر ، کاملاً اثبات نشده است.

با مجله بامدادی ها در نقد فیلم کارخانه آمریکایی همراه باشید.

این کارخانه در سال 2014 توسط کائو دووانگ ، میلیاردر چینی خریداری شد که تصمیم به بازگشایی نیروگاه به عنوان محل فروش ایالات متحده برای فویائو ، شرکت تولید شیشه اتومبیل خود گرفت. همانطور که توسط Dewang تصور شد (در شرکت او به عنوان رئیس Cao شناخته می شود) ، این طرح برای استخدام 2000 کارگر و تقویت آنها با حدود 200 کارگر اضافی است که از چین برای کمک به بازآموزی آورده شده است.

نقد فیلم کارخانه آمریکایی

فیلم کارخانه آمریکایی

کائو در اعلام برنامه های خود برای این کارخانه درباره چگونگی تغییر دیدگاه آمریکایی ها نسبت به چینی ها و نشان دادن این که بالاخره می توانند با هم هماهنگ باشند کار می کند. آیا واقعاً این امکان وجود دارد؟

برای تلاش و برای جبران شکاف فرهنگی ، کارگران تازه پیوندی چینی را می بینیم که تحت آموزش های جسمی برای کمک به آنها در تعامل بهتر با همتایان آمریکایی خود قرار دارند – به نظر می رسد شگفت زده می شوند ، به عنوان مثال ، آمریکایی ها اجازه دارند لباس راحت تری بپوشند و حتی می توانند با صدای بلند شوخی کنند رئیس جمهور آنها در مورد کارگران آمریکایی که تعدادی از آنها در جنرال موتورز کار کرده بودند ، ممکن است برخی از آنها شک داشته باشند اما اکثر آنها مایلند این نکته را نادیده بگیرند که در ازای دریافت یک حقوق ثابت ، حتی نصف آنچه که چند سال قبل در GM انجام می دادند ، است.

بیشتر بخوانید : 28 فیلم برتر در حال حاضر Netflix

در ابتدا ، به نظر می رسد که ممکن است در واقع همه چیز درست شود ، به ویژه با شروع تعصبات هر طرف. مشکل این است که تفاوت های ذاتی بین نگرش چینی ها و آمریکایی ها نسبت به کار وجود دارد که به راحتی نمی توان از آنها چشم پوشی کرد. همانطور که دوانگ با تأخیر می فهمد ، رویکردی که Fuyao را در چین موثر ساخته است – در آن کارگران بیشتر به عنوان دندان در ماشین دیده می شوند تا به عنوان افراد ، اضافه کاری و کار در آخر هفته ها اجباری تلقی می شود و مقررات و پروتکل های ایمنی به شدت رعایت نمی شوند اینجا کارایی نخواهد داشت.

بهترین فیلم های تاریخ ایران
بیشتر بخوانید
نقد فیلم کارخانه آمریکایی

کارخانه آمریکایی

برای برطرف کردن شکاف ، برخی از مدیران آمریکایی برای مشاهده نحوه کار سیستم آنها به چین آورده می شوند ، اما تلاش برای اجرای آنچه مشاهده کرده اند چندان خوب نیست. در حالی که Dewang به دلیل ناکارآیی کارخانه به ناامیدی منجر می شود ، کارگران – که از دستمزد راکد و افزایش صدمات ناشی از کار در محل کار ناراحت شده اند – شروع به فکر پیوستن به United Auto Workers می کنند ، حرکتی که Dewang می گوید برای همیشه تعطیل کردن مغازه خواهد بود.

همانند فیلم های گذشته خود ، بوگنار و رایچرت رویکرد آرام تری را نسبت به موادی که به شما اجازه می دهد بدون اینکه به شما بگویند چگونه احساس می کنند ، نشان دهند. همانطور که گفته شد ، نیمه اول کمی از جنبه نرم احساس می شود ، زیرا بعضی از صحنه ها تقریباً مانند اسپین آف “دفتر” بازی می کنند و به نظر می رسد برخی دیگر از همه تلاش خود را می کنند تا همه را در بهترین حالت ممکن نشان دهند.

اما هنگامی که تمرکز تغییر از درگیری فرهنگ به جنگ بر سر رای گیری آینده اتحادیه آغاز می شود – با کائو بیش از یک میلیون دلار به “مشاوران” پول می دهد تا به طور گسترده در مورد وحشت اتحادیه ها برای کارگران سخنرانی کند و سپس به آنها می گوید که “شما صدا “- این فیلم شروع به سختگیری می کند زیرا نشان می دهد که چگونه کارگران طرفدار اتحادیه توسط مدیریت هدف قرار گرفته اند زیرا جرات صحبت کردن را دارند.

بیشتر بخوانید : لورین هانسبری

اگرچه این داستان خاص که “کارخانه آمریکایی” ممکن است در نهایت برای بسیاری خوشحال کننده نباشد ، با این وجود گواهی برانگیز بر اهمیت جنبش کارگری در این کشور و چگونگی اهمیت آن به اندازه همیشه و حتی تغییر چهره صنعت برگشت ناپذیر است.

پوستر نقد فیلم کارخانه آمریکایی

نقد کارخانه آمریکایی

از آنجا که این اولین فیلمی است که توسط کمپانی تولید کننده باراک و میشل اوباما که Higher Ground ، اکران شد و یک توافق نامه تبلیغاتی گسترده با نتفلیکس را امضا کرد ، بدون شک “کارخانه آمریکایی” مخاطبان بسیار بیشتری از مستند معماری متمرکز بر جنبش کارگری معاصر. این یک عکس فوری از مبارزه بین کار و مدیریت فراهم می کند که هم بی زمان است و هم مشخص از زمان آن.

بیشتر بخوانید : جین آستین

حتی با کمال تعجب ، این کار را با توجه به موضوع ، به روشی انجام می دهد که اغلب جذاب و سرگرم کننده است. تقریباً می توانید تصور کنید که بوگنا و ریچرت چند سال دیگر دوباره به گیاه برگردند تا سه گانه خود را کامل کنند. سپس دوباره ، با توجه به پیامدهای موجود در آینده نزدیک در صحنه های نهایی ، شاید نه.

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + ده =