جین آستین

جین آستین

جین آستین (متولد 16 دسامبر 1775 میلادی زاده استیونتون ، همپشایر در انگلیس -درگذشت 18 ژوئیه 1817 میلادی در وینچستر ، همپشایر) نویسنده انگلیسی که برای نخستین بار از طریق رفتار با مردم عادی در زندگی روزمره شخصیت آشکارا مدرن خود را به رمان داد.

وی در طول زندگی خود چهار رمان منتشر کرد : حس و حساسیت (1811 میلادی ) ، غرور و تعصب (1813 میلادی ) ، پارک مانسفیلد (1814 میلادی ) و اما (1815 میلادی ).

در این کتاب و در ابی و اقناع و Northanger Abbey (پس از مرگ ، 1817 با هم منتشر شد) ، او زندگی طبقه متوسط ​​انگلیسی در اوایل قرن 19 میلادی را به وضوح به تصویر می کشد.

رمان های او رمان آداب و رسوم دوران را تعریف می کند ، ولی آن ها همچنین به کلاسیک های بی انتهایی تبدیل می شوند که پس از مرگ او بیش از دو قرن موفقیت های مهم و محبوب باقی ماندند.

جین آستین در دهکده همپشایر استیونتون متولد شد ، جایی که پدرش کشیش جورج آستین رئیس دانشگاه بود.

بیشتر بخوانید : نقد فیلم هشدار

او دختر دوم و هفتمین فرزند خانواده هشت نفره بود شش پسر و دو دختر.

نزدیکترین همراه وی در طول زندگی خواهر بزرگترش کاساندرا بود .

نه جین و نه کاساندرا ازدواج نکردند و پدر آنها دانشمندی بود که عشق به یادگیری را در فرزندانش ترغیب می کرد.

همسر وی ، کاساندرا (ملقب به لی) زنی شوخ طبع بود که به خاطر ابیات و داستانهای بداهه خود مشهور بود.

تفریح ​​بزرگ خانوادگی بازیگری بود.

حلقه خانوادگی پر جنب و جوش و مهربان جین آستین زمینه ای تحریک کننده برای نوشتن وی فراهم کرد. علاوه بر این ، تجربه او با شبکه ای گسترده از روابط از طریق خون و دوستی بسیار فراتر از حوزه استیونتون منتقل شد.

این جهان بود از روحانیون جزئی و روحانیون کشور در روستا و محله و شهر کشور با بازدیدهای گاه به گاه از باث و لندن که او قرار بود در تنظیمات شخصیت ها و موضوع رمان های استفاده کند .

نخستین نوشته های شناخته شده  او مربوط به سال 1787 میلادی است و بین آن زمان و 1793 میلادی او مقداری بزرگ از مطالب را نوشت که در سه دفتر دست نویس باقی مانده است

بیوگرافی دوآ لیپا
بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید : نقد فیلم سال گذشته در مارین باد

 جلد اول ، جلد دوم و جلد سوم. اینها حاوی نمایشنامه ها ، ابیات ، رمان های کوتاه و سایر نثرها هستند و نشان می دهند که آستین درگیر تقلید از شکل های ادبی موجود است به ویژه ژانرهای رمان احساسی و کمدی احساسی.

گذر او از روحیه پرشور و زیاده خواهی در نوشته های ابتدایی اش به منظره جدی تری از زندگی در لیدی سوزان یک رمان کوتاه نامه ای که در حدود سالهای 1793–94 میلادی (که تا سال 1871 منتشر نشده است) ، مشهود است.

در واقع این تصویر از زنی که قصد دارد ذهن و شخصیت قدرتمند خود را تا سر حد از بین بردن خود اجتماعی از بین ببرد مطالعه ناامیدی و سرنوشت زن در جامعه ای است که هیچ استعدادی برای استعداد او ندارد.

در سال 1802 میلادی به نظر می رسد که احتمالاً جین با ازدواج با هریس بیگ ویتر وارث 21 ساله یک خانواده همپشایر موافقت کرده است .

جین آستین کیست؟

جین آستین

اما صبح روز بعد نظر او تغییر کرد و علاوه بر آن تعدادی داستان متناقض متقابل وجود دارد که وی را با شخصی که عاشق او شده اما خیلی زود از دنیا رفته است متصل می کند.

از آنجا که رمان های آستین به شدت به عشق و ازدواج می پردازند ، تلاش برای اثبات واقعیت های این روابط وجود دارد.

متأسفانه شواهد نامطلوب و ناقص است و کاساندرا حافظ حسادت زندگی خصوصی خواهرش بود و پس از مرگ جین نامه های زنده مانده را سانسور کرد و بسیاری را نابود کرد و دیگران را قطع کرد.

اما رمان های خود جین آستین شواهد غیر قابل انکاری ارائه می دهد که نویسنده آنها تجربه عشق و عشق را ناامیدانه درک کرده است.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

«پست قبلی

پست بعدی»

دیدگاهتان را بنویسید

16 + 6 =