صفحه اصلی > موسیقی : سبک موسیقی فولک
ads
ads

سبک موسیقی فولک

سبک موسیقی فولک

سبک موسیقی فولک : موسیقی فولک یا محلی ، نوعی موسیقی سنتی و عموماً روستایی که در اصل از طریق خانواده ها و دیگر گروه های کوچک اجتماعی منتقل می شد.

به طور معمول ، موسیقی محلی یا فولک ، مثل ادبیات عامیانه در سنت شفاهی زندگی می کند.

این به جای خواندن از طریق شنیدن یاد می گیرد و عملکردی است به این معنا که با فعالیت های دیگر مرتبط باشد و در درجه اول ریشه روستایی دارد.

سودمندی این مفهوم از فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت است ، اما به عنوان توصیف نوعی موسیقی در اروپا و قاره آمریکا از همه راحت تر است.

مفهوم موسیقی فولک

اصطلاح موسیقی فولک و معادل های آن در زبان های دیگر بیانگر انواع مختلف موسیقی است. معنای این اصطلاح رایج با توجه به بخشی از جهان طبقه اجتماعی و دوره تاریخ متفاوت است.

در تعیین اینکه آیا یک آهنگ یا قطعه موسیقی محلی است ، بیشتر نوازندگان ، شرکت کنندگان و علاقه مندان احتمالاً در مورد معیارهای خاصی که از الگوهای انتقال ، عملکرد اجتماعی ، ریشه ها و عملکرد گرفته شده است توافق می کنند.

بیشتر بخوانید : نقد فیلم آگیره، خشم پروردگار

سنت های اصلی موسیقی عامیانه به صورت شفاهی یا شنیداری انتقال پیدا می کند و به این معنا که آنها از طریق شنیدن و نه خواندن کلمات یا موسیقی به طور معمول در شبکه های اجتماعی غیر رسمی ، کوچک از اقوام یا دوستان ، مانند مدرسه یا کلیسا  فرا می گیرند.

در قرن 20 مبلادب انتقال از طریق ضبط ها و رسانه های جمعی جایگزین خیلی از یادگیری های حضوری شد.

در مقایسه با موسیقی هنری که لذت زیبایی را به ارمغان می آورد و موسیقی عامه پسند ، که (غالبا همراه با رقص اجتماعی) به عنوان سرگرمی عمل می کند موسیقی محلی اغلب با فعالیت های دیگر مانند مراسم تقویمی یا چرخه زندگی ، کار ، بازی ، فرهنگ دینی و مذهب عامیانه است و موسیقی محلی نیز بیشتر مشارکتی است تا نمایشی.

این معنی در مورد فرهنگهایی کاربرد دارد که در آنها نیز یک سنت موسیقی پیچیده تر از نظر فنی و موسیقی وجود دارد که توسط نخبگان اجتماعی ، اقتصادی و فکری کوچکتر در شهرها و دادگاه ها یا فرهنگهای شهری تأمین می شود.

نحوه افزودن موسیقی به ویدئو
بیشتر بخوانید

به طور کلی ، “موسیقی فولک ” به موسیقی گفته می شود که اقشار وسیعی از مردم – به خصوص طبقات پایین اقتصادی آن را درک می کنند و با آن هویت می یابند.

بیشتر بخوانید : نقد فیلم چشم چران

از این نظر این موسیقی روستایی موسیقی عامه پسند شهری است اگرچه می توان گفت این موسیقی برای انتشار به رسانه های جمعی ضبط ها ، رادیو ، تلویزیون و تا حدی به اینترنت بستگی دارد.

به طور کلی نوازندگان موسیقی محلی آماتور بودند و بعضی از ترانه های محلی به معنای واقعی کلمه برای همه اعضای یک جامعه شناخته شده بودند.

اما متخصصان و سازندگان و خوانندگان موسیقی برای جوامع مردمی مهم بودند. در قرن 20 میلادی ، نقش متخصصان به عنوان مجری و حامل سنت های عامیانه به طرز چشمگیری وسعت یافت.

موسیقی عامیانه همانطور که تصور می شود در زمان های قدیم وجود داشته است و ممکن است جدا از دوره های احیا مانند ناسیونالیسم قرن نوزدهم میلادی در اروپا و احیای قرن بیستم میلادی کمی قبل و بعد از جنگ جهانی دوم مورد بحث قرار گیرد که انگیزه آن برنامه های سیاسی بود .

در زمینه موسیقی عامه پسند ، اجرای “موسیقی فولک ” را می توان با استفاده از آهنگ هایی با برنامه های سیاسی و استفاده از سازهای سنتی و گیتارهای صوتی متمایز کرد.

سبک موسیقی فولک

سبک موسیقی فولک

در طرف دیگر طیف موسیقی از قرن نوزدهم میلادی وقتی که آهنگسازان موسیقی هنری ترانه هایی از فولکلور را وارد فرهنگ موسیقی شهری کردند مرزهای بین موسیقی محلی و موسیقی هنری تار شد.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

«پست قبلی

پست بعدی»

دیدگاهتان را بنویسید

20 + نوزده =