صفحه اصلی > سینما : فیلم Shirkers
ads

فیلم Shirkers

معرفی فیلم Shirkers

فیلم Shirkers : در بحث مردان ، زنان و سواستفاده کنندگان در هالیوود ، در مورد فرصت های سرقت شده توسط هنرمندان توسط صاحبان قدرت چیز زیادی بیان نشده است. این یک فکر تقریباً دردناک است: اگر به دلیل جنسیت گرایی خنثی نشده بود ، مشاغل زنان کارگردان کجا می توانست پیش برود؟ چه هنری را از دست داده ایم زیرا کسی که در اکوسیستم سرگرمی بالاتر است تصمیم گرفت که حرفه خود را از خط خارج کند؟

در بسیاری از این موارد ، این یک بازی عذاب آور “اگر می شود” است. ما هرگز نخواهیم فهمید که چه بوده است. اما در مستند آزمایشی جدید ، “فیلم Shirkers” ، نگاهی به یک فیلم می اندازیم که زمانی قبل از دزدیدن آن از دست زنان فیلمساز جوان بود.

بیشتر بخوانید : 28 فیلم برتر در حال حاضر Netflix

قطعات پروژه اصلی نوجوانان مانند بقایای گلدان شکسته در دست کارگردان سندی تان است که در ابتدا فیلم این گروه را نوشت و بازی کرد. او قطعه های فیلم 16 میلی متری و خاطرات خود را از آن زمان به سمت نور بالا نگه می دارد ، و می توانید ببینید که این فیلم چه زمانی بود ، چه پتانسیلی داشت و چه کسی آن را از تان و دوستانش گرفت.

فیلم Shirkers

فیلم Shirkers

مستند “فیلم Shirkers” ، یک اعتراف ترکیبی است. تان دوباره به یکی از پرهیجان ترین تجربه های زندگی اش می پردازد و از دوستانش ، کسانی که در دهه ‘90 با فیلم او درگیر بودند و منتقدان سینما را دعوت می کند تا پروژه اصلی را که به این مستند نامگذاری شده است ، کاوش کنند.

او قدم های خود را از دوران کودکی در سنگاپور با دوستانش یاسمن نگ و سوفی صدیق بازگرداند. Tan عکس های قدیمی و Zines های دست ساز را جمع می کند تا به طرز سرگرم کننده ای نشان دهد که چگونه همه آنها قبل از شروع یکی از بلندپروازانه ترین پروژه های زندگی جوان خود: ساخت یک فیلم ، با یکدیگر ملاقات کرده اند و بهم پیوند خورده اند.

بیشتر بخوانید : فیلم دوستان خوب

تان با یادآوری گذشته خود ، اذعان می کند که تحت تأثیر یک خودپریاریو مرموز خود خوانده آمریکایی ، ژرژ کاردونا بوده است. او به دختران نوجوان نحوه ساخت فیلم را آموخت و پس از یک سفر سرنوشت ساز جاده ای با تان ، او را متقاعد کرد که فیلمنامه خود را در اسرع وقت فیلمبرداری کند.

فیلم هندی مردانگی 2
بیشتر بخوانید

او دختران را تا آخر شوخ طبعی هل داد و از حساب بانکی آنها پول خارج کرد تا تصویربرداری کامل شود زیرا او به عنوان کارگردان فیلم کار می کرد. پس از پایان فیلمبرداری ، کاردونا سهام فیلم و بخشهایی از تولید را با خود برد در حالی که این سه دختر منتظر شنیدن صحبت های او بودند. تان قبل از ناپدید شدن یک بار دیگر از او شنید و همه کارهای و رویاهای آنها را با خود برد.

دختران در طول سالها دور شدند و کار سخت آنها فقط در حافظه بود. سپس چندین سال بعد ، فیلم خام دوباره ظاهر شد. اما در جایی از مسیر ، صدایی که با آن همراه بود از بین رفت و فیلم اصلی را برای همیشه ناقص رها کرد. Tan در جستجوی بسته شدن این فصل عجیب در زندگی خود ، قدم های Cardona را دوباره بازسازی می کند تا درک کند چرا او کار نوجوانان را می دزدد.

مستند Shirkers

مستند Shirkers

سفر او چندین نوبت تاریک به طول می انجامد ، که او آنها را در یک قالب واضح دیجیتالی ضبط می کند که در تضاد با فیلم رویایی “فیلم Shirkers” اصلی است ، که همان پیچ و تاب خوردن خود در ملودرام ، سورئالیسم و ​​اگزیستانسیالیسم است.

بیشتر بخوانید : نقد فیلم آگیره، خشم پروردگار

در انتهای این مستند احساس آرامش وجود دارد که احساس می کند اولین نفس تازه هوای تازه بعد از بیرون آمدن از مطب درمانگر است. کاردونا ممکن است چیزی از آنها گرفته باشد که هرگز به طور کامل برنخواهند گشت ، اما مستند Tan داستان را به او و دوستانش برمی گرداند. آنها دیگر حرف آخر را در مورد “فیلم Shirkers” نمی زنند. و آیا بازپس گیری داستان های ما همان چیزی نیست که در این لحظه فرهنگی قرار دارد؟

امتیازات فیلم Shirkers

در Rotten Tomatoes ، این فیلم بر اساس 64 بررسی 100٪ با میانگین امتیاز 8.37 / 10 دارای رتبه تأیید است. در اجماع سایت آمده است: “شركرز از بازپرسي يك زن براي نااميدي شخصي اساسي استفاده مي كند تا مشاهدات موثر در مورد خلاقيت ، فرصت از دست رفته و سازگار شدن با گذشته را تحت تأثير قرار دهد”. از نظر متاکریتیک ، امتیاز متوسط فیلم 88 از 100 بر اساس 20 منتقد است که نشانگر “تحسین جهانی” است. به عنوان “متاکریتیک که باید ببینید” برچسب گذاری شده است.

بیشتر بخوانید : فیلم بانی و کلاید

نیك آلن از RogerEbert.com با استناد به این فیلم به عنوان یكی از موارد مورد علاقه خود در ساندنس ، بررسی شگفت انگیزی برای شركرز نوشت و گفت: “Tan داستان زندگی چند وجهی خود را – پر جنب و جوش ، باورنكردنی و پر از چنین زنان باورنكردنی – به عنوان ملیله خیره كننده ای ارائه می دهد كه برخلاف بسیاری از فیلم های داستانی یا مستند.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

سه × یک =