صفحه اصلی > بیوگرافی/مشاهیر : بیوگرافی زیگموند فروید
ads

بیوگرافی زیگموند فروید

کتابهای زیگموند فروید

زیگموند فروید یک متخصص مغز و اعصاب اتریشی بود که به دلیل توسعه نظریه ها و فنون روانکاوی مشهور است.

زیگموند فروید کیست؟

زیگموند فروید یک متخصص مغز و اعصاب اتریشی بود که روانکاوی را توسعه داد ، روشی که از طریق آن یک تحلیلگر درگیری های ناخودآگاه مبتنی بر انجمن های آزاد ، رویاها و تخیلات بیمار را باز می کند. نظریه های وی در مورد جنسیت کودک ، میل جنسی و خودخواهی ، و سایر موضوعات ، از تأثیرگذارترین مفاهیم دانشگاهی قرن بیستم بودند.

کتابهای زیگموند فروید

اوایل زندگی ، تحصیلات و شغل
زیگموند فروید در 6 مه 1856 در شهر فرایبرگ اتریش ، امروزه به جمهوری چک شناخته شد ، متولد شد. هنگامی که او چهار ساله بود ، خانواده فروید به وین رفتند ، شهری که وی در آنجا زندگی می کرد و در بیشتر اوقات کار می کرد. زندگی خود. وی در سال 1881 مدرک پزشکی خود را دریافت کرد. به عنوان یک دانشجوی پزشکی و یک محقق جوان ، تحقیقات فروید در زمینه زیست عصبی ، کشف زیست شناسی مغز و بافت عصبی انسان و حیوانات متمرکز بود.

پس از فارغ التحصیلی ، فروید بلافاصله یک عمل خصوصی راه اندازی کرد و درمان اختلالات روانشناختی مختلف را آغاز کرد. او که بیش از هر چیز خود را یک دانشمند قلمداد می کرد ، نه یک پزشک ، تلاش کرد تا سفر دانش و تجربه بشر را درک کند.

در اوایل کار خود ، فروید بسیار تحت تأثیر کار دوست و همکار وینیایی خود ، یوزف بروئر قرار گرفت ، که متوجه شده بود وقتی بیمار هیستریک را تشویق می کند که درمورد اولین بروز علائم به طور ممانعت صحبت کند ، بعضی اوقات علائم به تدریج فروکش می کنند.

بعد از همکاری زیاد ، بروئر رابطه را به پایان رساند ، زیرا احساس کرد فروید بیش از حد بر ریشه های جنسی روان رنجوری های بیمار تأکید کرده و کاملاً مایل به در نظر گرفتن دیدگاه های دیگر نیست. در همین حال ، فروید به اصلاح استدلال خود ادامه داد.

نظریه های زیگموند فروید
نظریه روانکاوی زیگموند فروید ، با الهام از همکارش یوزف بروئر ، اظهار داشت که ریشه روان رنجوری در تجربیات عمیقا آسیب زا که در گذشته بیمار رخ داده است ، دارد. او معتقد بود که وقایع اصلی فراموش شده و از هوش برداشته شده است. روش درمانی وی این بود که به بیماران خود توانمند می شود تا این تجربه را به یاد آورند و آن را به هوش آورند و با این کار ، از نظر فکری و عاطفی با آن مقابله می کنند. وی معتقد بود که می توان آن را تخلیه کرد و از علائم روان رنجور خلاص شد. برخی از بیشترین نظریه های فروید شامل موارد زیر است:

بیوگرافی امیلی برونته
بیشتر بخوانید

شناسه ، منیت و سوپرگو: این سه بخش اساسی شخصیت انسان است. شناسه ناخودآگاه بدوی ، تکانشی و غیر منطقی است که صرفاً بر اساس نتیجه لذت یا درد کار می کند و مسئول غرایز جنسی و پرخاشگری است. منیت “من” است که مردم درک می کنند و دنیای فیزیکی و اجتماعی خارج را ارزیابی می کنند و بر این اساس برنامه ریزی می کنند. و سوپراگو صدا و وجدان اخلاقی است که منیت را هدایت می کند. نقض آن منجر به احساس گناه و اضطراب می شود. فروید معتقد بود که سوپرگو بیشتر در پنج سال اول زندگی بر اساس موازین اخلاقی والدین شخص شکل گرفته است. تحت تأثیر سایر الگوها در نوجوانی ادامه یافت.
انرژی روانی: زیگموند فروید فرض کرد که منبع اصلی انرژی روانی یا نیرویی است که تمام فرایندهای ذهنی را پیش می برد. به طور خاص ، او معتقد بود كه میل جنسی ، یا اصرارهای جنسی ، یك انرژی روانی است كه تمام اعمال انسان را پیش می برد. با میل جنسی توسط Thanatos مقابله شد ، غریزه مرگ که باعث رفتارهای مخرب می شود.

کتابهای زیگموند فروید
عقده ادیپ: فروید بین سه تا پنج سالگی اظهار داشت که به عنوان یک قسمت طبیعی از روند رشد ، همه بچه ها از نظر جنسی به والدین جنس مخالف و در رقابت با والدین همجنس خود جذب می شوند. این تئوری به دلیل افسانه یونانی ادیپ نامگذاری شده است که پدرش را کشت تا بتواند با مادرش ازدواج کند.
تجزیه و تحلیل رویا: زیگموند فروید در کتاب خود با عنوان “کتاب تعبیر خواب” معتقد بود که مردم به یک دلیل رویا می پندارند: برای کنار آمدن با مشکلاتی که ذهن ناخودآگاه با آنها دست و پنجه نرم می کند و نمی تواند آگاهانه با آنها کنار بیاید. آرزوهای یک فرد به رویاها دامن می زد. فروید معتقد بود که با تجزیه و تحلیل رویاها و خاطرات خود ، می توانیم آنها را درک کنیم ، که ناخودآگاه می تواند بر رفتار و احساسات فعلی ما تأثیر بگذارد.
نظریه های زیگموند فروید بدون شک تحت تأثیر سایر اکتشافات علمی روزگار خود بود. درک چارلز داروین از بشر به عنوان عنصری مترقی از قلمرو حیوانات ، قطعاً تحقیقات فروید از رفتار انسان را آگاه کرد. علاوه بر این ، فرمول سازی یک اصل جدید توسط دانشمند هرمان فون هلمهولتز ، مبنی بر اینکه انرژی در هر سیستم فیزیکی معین همیشه ثابت است ، از تحقیقات علمی فروید در ذهن انسان خبر داد. کارهای فروید هم با شجاعت ستایش شده و هم مورد انتقاد شدید قرار گرفته است ، اما هیچ کس به اندازه زیگموند فروید بر علم روانشناسی تأثیر نگذاشته است.

بیوگرافی کریستین بیل
بیشتر بخوانید

احترام بزرگی که بعداً به نظریه های فروید داده شد ، تا چند سال قابل اثبات نبود. بیشتر همرزمان وی احساس می کردند که تأکید وی بر رابطه جنسی یا رسوایی است یا بیش از حد مورد بازی قرار گرفته است. در سال 1909 ، او برای انجام یک سری سخنرانی ها در ایالات متحده دعوت شد. تنها پس از انتشار متعاقباً كتاب پنج سخنراني در مورد تحليل رواني (1916) بود كه شهرت وي به شدت افزايش يافت.

کتابهای زیگموند فروید
زیگموند فروید تعدادی اثر مهم در زمینه روانکاوی منتشر کرده است. برخی از تأثیرگذارترین موارد عبارتند از:

“مطالعات در هیستری” (1895)
زیگموند فروید و بروئر نظریه ها و یافته های خود را در این کتاب منتشر کردند ، که در مورد نظریه های آنها بحث شد که با مقابله با ضربه از گذشته بیمار ، یک روانکاو می تواند به بیمار کمک کند تا خود را از روان رنجوری خلاص کند.

“تعبیر خواب” (1900)
در سال 1900 ، فروید پس از یک دوره جدی از خودآزمایی ، آنچه مهمترین و تعیین کننده ترین اثر وی شده است را منتشر کرد ، که به نظر می رسد تجزیه و تحلیل رویا می تواند بینشی در مورد عملکرد ذهن ناخودآگاه ارائه دهد. این کتاب با تولید مباحثی چون عقده ادیپ بحث برانگیز بود و باقی مانده است. بسیاری از روانشناسان می گویند این اثر باعث ایجاد تفکر علمی مدرن در مورد ذهن و زمینه های روانشناسی ، روانپزشکی و روانکاوی شد.

کتابهای زیگموند فروید

‘آسیب شناسی روانی زندگی روزمره’ (1901)
این کتاب اصطلاحاً “لغزش فرویدی” را به وجود آورد – معنای روانشناختی سو words استفاده از کلمات در نوشتن و گفتار روزمره و فراموش کردن نام ها و کلمات. این لغزش ها ، او با مجموعه ای از مثال ها توضیح داد ، خواسته ها ، اضطراب ها و خیالات درونی ما را نشان می دهد.

“سه مقاله در مورد تئوری جنسیت” (1905)
زیگموند فروید معتقد بود در حالی که هیچ کس بدون رابطه جنسی نخواهد مرد ، اما کل بشریت بدون آن می میرد – بنابراین رابطه جنسی غرایز انسانی را پیش می برد. وی در این کار ، رشد جنسی و رابطه بین جنسیت و رفتار اجتماعی را بدون به کارگیری عقده بحث برانگیز ادیپ خود بررسی می کند.

بیوگرافی رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین
بیشتر بخوانید

همسر و بچه های زیگموند فروید
در سال 1882 ، زیگموند فروید نامزد ازدواج با مارتا برنایز شد. این زوج دارای شش فرزند بودند – آنا فروید ، کوچکترین آنها ، خود به روانکاوی برجسته تبدیل شد.

مرگ زیگموند فروید
زیگموند فروید برای فرار از نازی ها در سال 1938 از اتریش گریخت و در 23 سپتامبر 1939 در انگلیس در 83 سالگی با خودکشی در انگلیس درگذشت. وی پس از نبرد طولانی و دردناک با سرطان دهان ، از پزشک خود دوز مرگبار مرفین درخواست کرده بود.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

جی کی رولینگ|نقد فیلم خشم مردانه|بهترین فیلمهای جان وین|بهترین فیلم های چارلی چاپلین|چایکوفسکی کیست؟|فیلم شنیده‌ها و دیده‌ها|نقد فیلم بادکنک سفید|علاج واقعی ترس‌های رایج ترس از شکست، پیری، فقر و کنکور|فیلم معجزه آبی|فیلم نوبت عاشقی|نقد فیلم نشانی از شر|بهترین فیلم های مارتین اسکورسیزی|فیلم معجزه آبی|سبک رمانتیسم در نقاشی|بهترین فیلم های مریل استریپ | بهترین کتاب های ادبیات هند|سریال Tragic Jungle|میکل‌ آنجلو آنتونیونی |فیلم حضور|۵سایت کاربردی موکاپ|سریال چرنوبیل|کسب درآمد اینترنتی از تولید محتوا|فیلم بانی و کلاید|نقد فیلم مسافر قاچاق|نقد فیلم در بارانداز|فیلم تراژدی مکبث|نقد فیلم Plan B|بهترین فیلم های ایزابلا روسلینی|بهترین فیلم های ویم وندرس

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

17 − 1 =