صفحه اصلی > موسیقی : چایکوفسکی کیست؟
ads

چایکوفسکی کیست؟

کیست؟

چایکوفسکی کیست؟ : پیوتر ایلیچ چایکوفسکی به عنوان مشهور و محبوب ترین آهنگساز روسی در تاریخ موسیقی شناخته می شود. کارهای بسیار شاخص و معروف او شامل “زیبایی خواب” و “فندق شکن” است.

کار های آهنگساز پیوتر ایلیچ چایکوفسکی برای نخستین بار در سال 1865 به صورت عمومی اجرا شد. در سال 1868 ، نخستین سمفونی وی با استقبال زیادی روبرو شد. در سال 1874 ، او خود را با کنسرتو شماره 1 پیانو در B-flat Minor تثبیت کرد.

چایکوفسکی در سال 1878 از کنسرواتوار مسکو استعفا داد و بقیه دوران حرفه ای خود را با ترانه سرا ها و نوازندگان بیشتر و بیشتر ادامه داد. چایکوفسکی بیشتر به خاطر باله هایش ، به خصوص دریاچه قو ، زیبایی خواب و فندق شکن ، به شهرت رسیده است. وی در 6 نوامبر 1893 در سن پترزبورگ کشور روسیه درگذشت.

بیشتر بخوانید : نقد فیلم چرنوبیل

آهنگساز روسی پیوتر ایلیچ چایکوفسکی در 7 مه 1840 در کامسکو-ووتکینسک ، ویاتکا ، روسیه متولد شد. او دومین فرزند از شش فرزند زنده مانده پدر و مادرش بود. پدر چایکوفسکی ، ایلیا ، به عنوان بازرس معدن و مدیر کارهای فلزی کار می کرد.

زمانی که او تنها پنج سال داشت ، چایکوفسکی آغاز به آموزش پیانو کرد. اگرچه او علاقه فراوانی به هنر موسیقی داشت ، پدر و مادرش بر این باور بودند که او برای کار در خدمات دولتی بزرگ شود.

چایکوفسکی در سن 10 سالگی آغاز به تحصیل در مدرسه فقه امپریالیستی ، یک مدرسه شبانه روزی در سن پترزبورگ کشور روسیه کرد. مادر وی ، الكساندرا ، در سال 1854 ، تنها زمانی كه 14 ساله بود ، بر اثر وبا درگذشت.

بیشتر بخوانید : معرفی سریال خلافت

در سال 1859 ، چایکوفسکی خواسته های والدین خود را با احراز پست منشی اداری در وزارت دادگستری احترام گذاشت و انجام داد – پستی که وی به مدت چهار سال در آن مشغول بود و در این مدت بیشتر شیفته موسیقی شد.

در روسیه او حتی بیش از این شد – او یک گنجینه ملی به حساب می آمد و موسیقی او مورد تحسین و ستایش همه اقشار جامعه قرار گرفت.

چایکوفسکی کیست؟

چایکوفسکی کیست؟

او از لطف دربار شاهنشاهی بسیار برخوردار بود ، جایی که او دارای تعدادی محافظ با نفوذ (از جمله دو Grand Dukes) ، و علاوه بر آن حمایت شخصی امپراتور الکساندر سوم ، که به او مستمری دولتی خوش تیپ اعطا کرده بود ، بود. صرف نظر از گرایش همجنس گرایانه او ، که تا حدود فراوانی از دانش عمومی بود ، نمی توان گفت که زندگی درونی چایکوفسکی دچار هرگونه ناامیدی طولانی مدت شده است بلکه برعکس این موضوع بود .

بیوگرافی خواننده و بازیگر مشهور جنیفر لوپز
بیشتر بخوانید

درگیری عاطفی اصلی وی در این دوره ، با برادرزاده محبوبش ولادیمیر داویدوف ، اثبات ثبات و سعادت معنوی بود.

موسیقی زیبایی که چایکوفسکی طی 25 سال خلق و ایجاد کرد ، او را به یکی از محبوب ترین آهنگسازان روسی تبدیل کرد و البته نباید فراموش کرد که وی علاوه بر روسیه در تمام دنیا زبانزد هنر دوستان است .

آثار وی شامل 9 اپرا ، شش سمفونی ، چهار کنسرتو ، سه کوارتت زهی و تعداد زیادی آهنگ ، سوئیت و اورتور است. با این حال ، برای امتیازات باله او است که بیشتر او را به یاد می آورند. چایکوفسکی امکان دارد فقط سه باله نوشته باشد ، اما آنها سه معروف ترین باله در تمام دوران هستند: فندق شکن ، دریاچه قو و زیبایی خواب.

در حالی که چایکوفسکی در سال 1891 میلادی به کشور فرانسه و ایالات متحده سفر کرد و از ژانویه تا مارس سال بعد به ارکستر پرداخت شد ، قطعه قطعه شد. چایکوفسکی یکی از طرفداران داستان فندق شکن بود که در اصل توسط E.T.A نوشته شده است.

هافمن اما نه آنقدر مشتاق صحنه تنظیم بالی که ماریوس پتیپا به عنوان طراح رقص تنظیم شده بود. برای او سخت بود که در اطراف آن آهنگسازی کند. چایکوفسکی با این شکست روبرو شد و امتیاز نهایی فندق شکن شاهکاری است که امروز نیز به همان اندازه مشتاقانه که برای اولین بار معرفی می شود ، مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد.

این مطلب ادامه دارد پس با مجله بامدادی ها همراه باشید.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

«پست قبلی

پست بعدی»