امروز برابر است با :27 مرداد 1401
فیلم No Time to Die

نقد فیلم No Time to Die

نقد فیلم No Time to Die : 

پس از ماه ها تاخیر ، بیست و پنجمین فیلم رسمی جیمز باند سرانجام در فیلم “هیچ وقت برای مردن” ، یک فیلم اکشن حماسی (163 دقیقه ای!) است که 007 را با یکی از سخت ترین ماموریت های خود ارائه می دهد: پایان دوره ای که اکثر مردم موافق آن هستند زندگی برای یکی از نمادین ترین شخصیت های فیلم تمام دوران.

همه می دانند که این آخرین فیلم دانیل کریگ در نقش باند است ، بنابراین “فیلم No Time to Die” باید با شرایط خاص خود سرگرم شود ، حس نهایی را برای این فصل از شخصیت ایجاد کند و حتی به آینده جاسوس اشاره کند.

مجوز کشتن همچنین می توان کمی از آشفتگی ناشی از “Spectre” را پاک کرد ، فیلمی که به طور گسترده ناامید کننده تلقی می شود. به نظر می رسد همه جعبه هایی که باید بررسی شوند “فیلم No Time to Die” را می کشند که متناسب با زمان شروع به کار می کند ، معمولاً از طریق یک حرکت سریع و سریع از جانب کارگردان Cary Joji Fukunaga ، اما در نهایت آن را بیش از حد ایمن نشان می دهد. و از اولین فریم تا آخرین بسیار آشنا است.

حتی با پایان دادن به قوس های شخصیتی که سالها پیش شروع شده بود ، به نظر می رسد که یک فیلم با مخاطره اندک بسیار زیاد است ، فیلمی که توسط دستگاهی تولید شده است که در 24 فیلم قبلی تغذیه شده و برنامه ریزی شده است تا بزرگترین بسته را تف کند.

فیلم No Time to Die

فیلم No Time to Die

آن روزهایی که یک فیلم جدید باند احساس می کرد کاراکتر و جهان او را به عنوان یک فیلم اکشن مستقل از نو آغاز می کند ، گذشته است. به نظر می رسد “فیلم No Time to Die” بیشتر از مدل Marvel Cinematic Universe برگرفته از نوشته های قبلی است و این تصور را ایجاد می کند که همه اتفاقاتی که در اینجا می افتد در تمام مدت برنامه ریزی شده بود. واقعاً لازم نیست چهار فیلم قبلی را دیده باشید ، اما اگر نبینید (به ویژه “Spectre” ، که این یک دنباله مستقیم آن است) ، قدردانی از آن غیرممکن خواهد بود.

نقد فیلم توهم بزرگ
بیشتر بخوانید

و بنابراین ، البته ، ما با وسپر ، عشق زندگی باند از “Casino Royale” شروع می کنیم. پس از یک صحنه فلاش بک بسیار هوشمندانه و محکم برای مادلین سوان (لیا سیدو) ، فیلم با جیمز و مادلین در ایتالیا آشنا می شود ، جایی که او سرانجام متقاعد شد که قبر زنی را که همچنان او را دنبال می کند ، ببیند.

منفجر می شود. آیا این به این معنی است که سازندگان “فیلم No Time to Die” قصد دارند بنیان خود را منفجر کنند و تعریف جدیدی به باند بدهند؟ نه واقعا ، اگرچه دنباله تعقیب و گریز طولانی که در ادامه می آید یکی از بهترین فیلم هاست. (این برای من کاملاً پیش اعتبار بود)

باند سوان را مسئول اتفاقی که در ایتالیا افتاده است ، متقاعد کرد که او به او خیانت کرده است ، و این منجر به تکرار قوس “Skyfall” با جیمز می شود که پنج سال پس از انجام پرولوگ از شبکه خارج شد. سرقت مرگبار یک ویروس مسلح شده که می تواند DNA یک فرد خاص را هدف قرار دهد ،

باند را به عقب باز می گرداند ، اگرچه او ابتدا از طریق Felix Leiter (جفری رایت با آرامش فوق العاده) و چهره جدیدی به نام لوگان اش (بیلی مگنوسن) با سیا هماهنگ شد. )

او در MI6 با 007 جدید به نام Nomi (Lashana Lynch) جایگزین شد و جیمز واقعاً به M (Ralph Fiennes) اعتماد نمی کند. او متقاعد شده است که M بیشتر از آنچه که اجازه می دهد از تهدید جدید اطلاع دارد (البته ، می داند) ، اما حداقل باند همچنان Q (Ben Whishaw) و Moneypenny (Naomie Harris) را در پشت صحنه به او کمک می کند.

فیلم No Time to Die

فیلم No Time to Die

این قطعاً گروهی شلوغ از متخصصان جاسوسی از سراسر جهان است ، اما به این مجریان با استعداد کمکی بطور شگفت انگیزی کاری جز پیش کشیدن طرح به پایان اجتناب ناپذیرشان داده نمی شود. لینچ احساس می کند که به دنبال جنجال بر سر بازیگری باند است ، که به اندازه کافی جالب است ، اما پس از آن شخصیت زیادی به او داده نشده تا بتواند به تنهایی او را جالب کند. سیدو و کریگ از نظر شیمیایی به طرز تکان دهنده کمی دارند ،

فیلم زیبایی ربوده‌ شده
بیشتر بخوانید

که در بازی نهایی “Spectre” که به دلیل آنچه در بازی نهایی وجود ندارد ، کشنده تر بود ، مشکل ساز بود و شخصیتی به نحوی که ارزان و دستکاری کننده به نظر می رسد به پویایی آنها اضافه می شود. آنا د آرماس ظاهر می شود تا در یک سکانس اکشن که در کوبا تنظیم می شود ، فیلم را کاملاً متفاوت و استقبال کند ، اما فیلم را ده دقیقه بعد ترک می کند. (من واقعاً MCU را در اینجا احساس کردم زیرا انتظار دارم او در بند 26 یا 27 دوباره ظاهر شود.)

در مورد اشرار ، کریستوف والتز در نقش بلافلد کم حرف باز می گردد ، اما صحنه بزرگ او تنش لازم را ندارد و با بالا انداختن شانه به پایان می رسد. و پس از آن رامی ملک به عنوان شرور فوق العاده معروف Lyutsifer Safin ، یکی دیگر از بدی های باند با زخم شدید و زخم دار ، که می خواهد تماشای سوختن جهان را تماشا کند.

نکته مودبانه این است که ملک و فیلمسازان به طور هدفمند به میراث افراد بد باند متکی هستند ، اما صفین انعکاس واضحی از شروران دیگر است به گونه ای که گویی فیلم انتقام جویان بعدی یک پسر بنفش بزرگ دیگر به نام Chanos دارد. باند کریگ مستحق یک دشمن نهایی بهتر بود ، کسی که تا نیمه ی راه حتی در روایت وارد نشده است.

چیزی که «زمان مردن» را تماشا می کند (خارج از گردش معمولی کریگ) ، حس بصری قوی است که فوکوناگا اغلب زمانی ایجاد می کند که نیازی به تمرکز روی طرح ندارد. سکانس ابتدایی بسیار محکم است و تقریباً شاعرانه است – حتی اولین عکس یک تصویر با کلاه دار که از بالای تپه برفی می آید دارای لطفی است که باند اغلب فاقد آن است.

فیلم No Time to Die

فیلم No Time to Die

پایان مقاله نقد فیلم No Time to Die

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

نقاشی دختری با لباس خواب | نقاشی بانوی صخره‌ها | تکنیک‌های نورپردازی سینما | آموزش نورپردازی در سینما | سریال halston | بیوگرافی مالکوم ایکس | فیلم موربیوس | فیلم Shirkers | آموزش عکاسی با موبایل | نقد فیلم تصنیف باستر اسکراگز | راهنمای استفاده از کولون و نقطه ویرگول |

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =