آلفرد هیچکاک

آلفرد هیچکاک

آلفرد هیچکاک ، فیلمساز ، به دلیل به کارگیری نوعی تعلیق روانشناختی در فیلم هایش ، با تولید یک تجربه تماشاگر متمایز ، “استاد تعلیق” لقب گرفت.
بیوگرافی آلفرد هیچکاک کی بود؟
کارگردان و فیلمساز مشهور آلفرد هیچکاک قبل از ورود به صنعت فیلم در سال 1920 مدت کوتاهی در رشته مهندسی کار کرد. وی در سال 1939 عازم هالیوود شد ، جایی که اولین فیلم آمریکایی وی ، ربکا ، برنده جایزه اسکار بهترین فیلم شد. هیچکاک بیش از 50 فیلم از جمله کلاسیک پنجره عقب ، 39 قدم و روان خلق کرد. هیچکاک با نام مستعار “استاد تعلیق” در سال 1979 جایزه موفقیت زندگی AFI را دریافت کرد. وی در سال 1980 درگذشت.

اوایل زندگی آلفرد هیچکاک

آلفرد هیچکاک در 13 آگوست 1899 در لندن ، انگلیس متولد شد و توسط والدین سخت گیر و کاتولیک بزرگ شد. وی كودكی خود را تنها و پناه داده توصیف كرد ، كه بخشی از آن به دلیل چاقی بود. او یک بار گفت که توسط پدرش با یادداشتی به اداره پلیس محلی فرستاده شده و از افسر خواسته است به عنوان مجازات رفتار بد 10 دقیقه او را حبس کند. وی همچنین اظهار داشت که مادرش او را مجبور می کند تا به عنوان مجازات برای چند ساعت در پایین تخت خود بایستد (صحنه ای که در فیلم او به عنوان روانشناختی اشاره شده است). این ایده برخورد شدید یا متهم نادرست بعداً در فیلم های هیچکاک منعکس می شود.

آلفرد هیچکاک

استاد تعلیق 

آلفرد هیچکاک قبل از ادامه تحصیل در دانشگاه لندن ، با گذراندن دوره های هنری ، در مدرسه یسوعیان در کالج سنت ایگناتیوس تحصیل کرد. وی سرانجام به عنوان طراح و طراح تبلیغات در شرکت کابل Henley’s استخدام شد. او هنگام کار در هنلی بود که شروع به نوشتن کرد و مقالات کوتاهی را برای انتشار در داخل خانه ارائه داد. او از همان اولین قطعه خود ، مضامین اتهامات دروغین ، احساسات متضاد و پایان پیچش را با مهارت چشمگیر به کار گرفت.

در سال 1920 ، هیچکاک با موقعیتی تمام وقت در شرکت معروف Players-Lasky در زمینه طراحی کارت های عنوان برای فیلم های صامت ، وارد صنعت فیلم شد. در طی چند سال ، او به عنوان دستیار کارگردان کار می کرد. در سال 1925 ، هیچکاک اولین فیلم خود را کارگردانی کرد و شروع به ساخت “تریلرها” کرد که برای آنها در سراسر جهان شناخته شد. گفته می شود فیلم سیاه نمایی وی در سال 1929 اولین “مکالمه” انگلیسی است. در دهه 1930 ، او فیلم های تعلیق کلاسیک مانند مردی را که زیاد می دانست (1934) و 39 پله (1935) را کارگردانی کرد.

فیلمهای آلفرد هیچکاک
بیشتر بخوانید

فیلم های آلفرد هیچکاک : “ربکا” ، “فیلم روانی” و “پرندگان”

در سال 1939 ، هیچکاک انگلیس را به مقصد هالیوود ترک کرد. اولین فیلمی که در ایالات متحده ساخت ، ربکا (1940) برنده جایزه اسکار بهترین تصویر شد. برخی از مشهورترین فیلم های وی شامل روانپزشکی (1960) ، پرندگان (1963) و مارنی (1964) است. آثارش به دلیل نمایش خشونت شهرت یافتند ، اگرچه بسیاری از توطئه های وی صرفاً به عنوان فریبکارانه عمل می کردند که به عنوان ابزاری برای درک شخصیت های پیچیده روانشناختی عمل می کردند. حضورهای او در فیلم های شخصی و همچنین مصاحبه ها ، تریلرهای فیلم و برنامه تلویزیونی آلفرد هیچکاک ارائه می دهد (1955-1965) ، او را به یک نماد فرهنگی تبدیل کرد.

مرگ و میراث
آلفرد هیچکاک بیش از 50 فیلم سینمایی را در طول شش دهه کارگردانی کارگردانی کرد. وی جایزه دستاورد زندگی م Lifeسسه فیلم آمریکا را در سال 1979 دریافت کرد. یک سال بعد ، در 29 آوریل 1980 ، هیچکاک در خواب در بل ایر ، کالیفرنیا در خواب آرام رفت. از او شریک زندگی ، دستیار کارگردان و نزدیکترین همکار ، آلما ریویل ، معروف به “لیدی هیچکاک” نیز جان سالم به در برد که در سال 1982 درگذشت.

منبه سایت مداد

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم جنگ ستارگان | نقد فیلم سانست بلوارنقد فیلم کارخانه آمریکاییفیلم بانی و کلاید | بهترین فیلم های مارلون براندونقد فیلم در باراندازنقد فیلم رنگ خدانقد فیلم احضار 3 | جین آستینلورین هانسبریآرتور میلرپابلو پیکاسو |

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

هفت + پنج =