صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم 21 Grams (۲۱ گرم)
ads

نقد فیلم 21 Grams (۲۱ گرم)

فیلم 21 Grams

نقد فیلم 21 Grams (۲۱ گرم) : 

21 گرم یک کلیدوسکوپ خیره کننده از یک فیلم متحرک است – موزاییکی از تصاویر که به تدریج خود را به قصه ای قوی از تراژدی و رستگاری تبدیل می کند. این نه تنها یکی از جذاب ترین تصاویر متحرک سال است ، بلکه از نظر ساختار نیز یکی از جذاب ترین و منحصر به فردترین آنها است.

نه از آنجایی که ممنتو فیلمی به این ترتیب با موفقیت از زمان بندی غیر خطی استفاده کرده است. رویکرد پازل اره منبت کاری اره مویی که توسط کارگردان آلخاندرو گونزالس ایناریتو مورد استفاده قرار می گیرد ما را بسیار بیشتر از دیدگاه متداول در مورد مواد یکسان مجذوب خود می کند.

فیلم 21 Grams

فیلم 21 Grams

ارائه هر نوع خلاصه طرح که جزئیات مهم را ارائه ندهد ، دشوار است ، بنابراین من به حقایق محض پایبندم. 21 گرام حول سه شخصیت اصلی متمرکز است که سرنوشت آنها در یک لحظه مهم تلاقی می کند. پل (شان پن) استاد ریاضیات با قلب بد است. به نظر می رسد ازدواج او با مری (شارلوت گینزبورگ) محکوم به مرگ است ، اما او نمی گذارد او را در وضعیت پایانی خود رها کند. او می خواهد فرزندش را از طریق تلقیح مصنوعی به دنیا آورد ،

اما بدون پیوند قلب ، او آنقدر عمر نخواهد کرد که فرزندانش را ببیند. جک (بنیسیو دل تورو) یک زن سابق است که با ارادت به عیسی زندگی خود را اصلاح کرده است. اما مواقعی وجود دارد ، به ویژه در زندگی خانوادگی او ، که اجمالی از شخصیت گذشته او درخشان می شود. کریستین (نائومی واتس)

زنی است که خوشبختانه ازدواج کرده است و دارای یک شوهر دوست داشتنی و دو دختر زیبا است. او از روال روزانه خود راضی است تا زمانی که رویدادها زندگی او را از کنترل خارج می کنند و او را دوباره در مه ناشی از مواد مخدر قرار می دهد که ازدواجش او را از آن نجات داد.

فیلم 21 Grams

فیلم 21 Grams

اگر 21 گرم به صورت خطی ارائه می شد ، یک فیلم متحرک و گاه گاه هولناک بود. مضامین یکسان بوده و بازیگری که از بالاترین درجه برخوردار است ، متفاوت نخواهد بود. با این حال ، این یک تصویر متحرک اساساً متفاوت بود. با جمع آوری رویدادها به این شیوه غیر متعارف ، Iñárritu ما را مجبور می کند که از همان ابتدا به دقت توجه کنیم.

نقد فیلم Trigger Point ( فیلم تریگر پوینت 2021 )
بیشتر بخوانید

ما نسبت به هر چیزی که اتفاق می افتد حساسیت داریم و به ما اجازه می دهد خیلی بیشتر از آنچه در شرایط “عادی” ممکن است جذب کنیم. بعلاوه ، ما از ابتدا درگیر فکری هستیم. با توجه به اینکه ما باید یک پازل را جمع کنیم ، می توان استدلال کرد که 21 گرم تقریباً یک فیلم متحرک تعاملی است.

در ابتدا ، فیلم گیج کننده است. گویی فیلمسازان حدود 50 صحنه را جمع آوری کرده اند که هر دو دو تا چهار دقیقه طول می کشند و تصادفی آنها را با هم ویرایش کرده اند. 21 گرم در زمان به عقب و جلو حرکت می کند و از شخصیت به شخصیت دیگر با فرکانس سرگیجه کننده می پرد. اما ،

از آنچه در ابتدا به نظر می رسد یک رویکرد دیوانه کننده تصادفی است ، یک الگو ظاهر می شود. روشن می شود که ایناریتو در حال پیچاندن یک مسیر داستانی در مارپیچ است که به مجموعه ای از لحظات کلیدی نزدیک می شود. گذشته ، آینده و حال همه در حال همگرایی هستند. کمی طول می کشد ، اما تصویری از مه ظاهر می شود. سپس ، فقط باید قطعات را در مکان های مناسب قرار دهید.

نقطه قوت دیگر روش Iñárritu این است که منجر به همدلی عمیق تر با شخصیت ها می شود. با مشاهده آنها در شرایط مختلف در یک بازه زمانی فشرده ، ما خیلی سریعتر از آنچه که این داستان را به صورت زمانی بیان می کردیم ، با آنها ارتباط برقرار می کنیم. ما قطعات و قطعاتی از جایی که آنها بوده اند و به کجا می روند را می دانیم ، و این می تواند کمی شبیه به بازی یک خدای فراموشی باشد.

برای شان پن ، این نشان دهنده یک و دو ضربه شگفت انگیز در کنار رودخانه Mystic است. پن ممکن است نه تنها بهترین بازی مرد سال را به نمایش بگذارد ، بلکه دومین بازی برتر را نیز داشته باشد ،

فیلم 21 Grams

فیلم 21 Grams

و تعیین اینکه آیا او در اینجا بهتر است یا در فیلم کلینت ایستوود بهتر است. او بیشتر در 21 گرم تسلیم است ، زیرا نقش مردی در حال مرگ را با وجدان گناهکار بازی می کند ، اما همان گونه مسائل اخلاقی با پل مواجه می شوند که با شخصیت Mystic River پن مواجه می شوند. مشاهده راه های مختلف حل و فصل موقعیت ها جالب است.

نقد فیلم اکشن nobody
بیشتر بخوانید

نائومی واتس در چند سال گذشته (از زمانی که در Mulholland Drive ظاهر شد) شاهد صعود سریع ستاره خود بوده است و با هر اجرای جدید ، شدت آن افزایش یافته است. از نظر بازیگری جدی ،

این به راحتی قابل توجه ترین تلاش او است. مانند شخصیت های دیگر پن و دل تورو ، شخصیت او مجبور است چندین تغییر اساسی را متحمل شود. و مطمئناً یک نقش پر زرق و برق نیست. صحنه هایی وجود دارد که او در حال مصرف مواد مخدر است و به نظر می رسد که چند هفته است حمام نکرده است.

بنیسیو دل تورو از هیچ یک از هم بازیگرانش کمتر تاثیرگذار نیست ، اگرچه می توان گفت که نقش او از سه نقش اصلی کمترین نمایش را دارد. جک مردی صادق است که دچار بحران ایمان می شود.

کلید تصویر دل تورو صداقت است. جک به عنوان یک منافق مذهبی برخورد نمی کند. او کسی است که واقعاً به آنچه تبلیغ می کند اعتقاد دارد و هر زمان که از مسیر دور می شود احساس گناه شدید می کند. 21 گرم ما را به درک طرز فکر دینی دعوت می کند ، نه اینکه آن را کنار بگذاریم.

از نظر بصری ، فیلم تیره و دانه دار است و دارای پالت رنگی اشباع نشده است. موسیقی آهسته و مضحک است. همه اینها با هدف کلی سبک ایناریتو مناسب است. اگرچه لحن غم انگیز و غم انگیز است ، 21 گرم از طریق یکی از مضامین آن – امید رستگاری ، امیدی را ارائه می دهد ، که به وضوح چیزی است که کارگردان به آن اعتقاد دارد. از جهاتی ، این شبیه به سفر اخیر Iñárritu ، Amores Perros است ،

فیلم 21 Grams

فیلم 21 Grams

همچنین در تاریکی طبیعت انسان شگفت زده شد و از روایتی غیر خطی استفاده کرد. با این حال ، با وجود تراژدی های متعدد ، 21 گرم اساساً خوش بین تر است ، زیرا شخصیت ها دلسوز هستند. آنها مطمئناً همه مقدس نیستند ، اما ما به آنها احساس می کنیم.

تعداد کمی از فیلم های منتشر شده در سال 2003 می توانند دارای 21 قوت قدرت باشند. در یک کلام شگفت انگیز است. این یکی از آن تصاویر متحرک است که افکار شما را درگیر می کند و رها نمی کند. مانند یادتون ، برای درک و درک پیچیدگی داستان و به رسمیت شناختن هنرمندی ذاتی در همه تغییرات ، عملاً نیاز به یک نمای دوم دارد. من بیشترین توصیه خود را به این فیلم می کنم.

نقد فیلم تصنیف باستر اسکراگز
بیشتر بخوانید

پایان مقاله نقد فیلم 21 Grams (۲۱ گرم)

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید :

کسب درآمد اینترنتی از طریق طراحی گرافیک | معرفی فیلم رستگاری در شاوشنک | بررسی کامل و تخصصی لپ تاپ Dell XPS 17 مدل 2020 | بهترین فیلم های گیرمو دل تورو | نقد فیلم آخرین خنده | آموزش خلاصه نویسی | چگونه یک خلاصه عالی بنویسیم | نقاشی دختری با لباس خواب | ۳۰ نکته برای تقویت بازی پوکر | نکات استراتژی | بهترین فیلم های کاترین بیگلو | سریال پسران راکت |

دیدگاهتان را بنویسید

6 − پنج =