امروز برابر است با :13 خرداد 1402
فیلم های گیرمو دل تورو

بهترین فیلم های گیرمو دل تورو

بهترین فیلم های گیرمو دل تورو : گیلرمو دل تورو به همراه آلفونسو کوارون (کارگردان جاذبه ، فرزندان انسانها و هری پاتر و زندانی آزکابان) و الخاندرو جی ایاناریتو (کارگردان فیلم مرد پرنده ای و فیلم از گور برگشته) یکی از پرکارترین فیلم سازهای مکزیکی در فیلم های آمریکایی امروز است.

با مقاله بهترین فیلم های گیرمو دل تورو با بامدادی ها همراه شوید.

فیلم های او اغلب ترکیبی از واقع گرایی ، ترسناک و فانتزی / علمی تخیلی است. او موجودات عجیب و غریب را که اغلب با جلوه های عملی پیچیده ساخته می شوند دوست دارد – که یک تجربه احمقانه و همه گیر را برای مخاطب ایجاد می کند.

بهترین فیلم های گیرمو دل تورو

فیلم های گیرمو دل تورو

وی تا حد زیادی بخاطر کارهای فیلم در بازار انبوه طرفداران قابل توجهی را به دست آورده است. اقتباس های کتاب های مصور او Blade II و Hellboy II: The Golden Army هر دو موفقیت بزرگی داشتند – اولین بازی فیلم Hellboy در گیشه کمی متوسط ​​بود. فیلم اخیر عاشقانه و فانتزی او به نام شکل آب نیز در این زمینه عملکرد بسیار خوبی داشت. با این حال ، همه اینها به دلیل موفقیت عظیم و انفجاری گیشه فیلم اکشن علمی تخیلی او ، حاشیه اقیانوس آرام – که به ویژه در چین بزرگ بود ، کوتوله می شوند.

دل تورو پس از چند دهه حضور در سینما ، اساساً توانسته است در هر ژانر یا ترکیبی از ژانرها و هر اندازه و مقیاسی که خودش انتخاب کند ، تلاش کند – اما در کل آن ، او هرگز سبک خاص و منحصر به فرد مخاطبان را از دست نمی دهد. از او شناختن در اینجا 10 فیلم برتر او آورده شده است.

فیلم تقلید (1997)
در Mimic ، اولین فیلم انگلیسی زبان دل تورو ، یک بیماری مرموز توسط سوسک ها در حال شیوع و کشته شدن بسیاری از کودکان در اطراف شهر نیویورک است. یک زوج دانشمند یک حشره مهندسی ژنتیکی تولید کردند که برای از بین بردن حامل های سوسک طراحی شده و متعاقباً در طی یک نسل می میرد – زیرا همه آنها ماده هستند. با این حال ، چندین سال بعد یکی از دانشمندان اشکالی بسیار شبیه به گونه های مهندسی شده آنها پیدا کرد. این یک فیلم ترسناک ناخوشایند و ناراحت کننده است که میرا سوروینو ، جرمی نورتهام و جاش برولین در آن بازی می کنند. دل تورو از این موضوع ناراضی است زیرا در کارنامه نوپای خود تصویب نهایی قطعی به او داده نشده است. در نتیجه ، او برنده کارگردانی را در سال 2011 منتشر کرد.( فیلم های گیرمو دل تورو )

بهترین فیلم های گری کوپر
بیشتر بخوانید

فیلم کرونوس (1993)
کرونوس اولین کارگردانی دل تورو بود – و این همچنین آغاز همکاری طولانی مدت او با پرلمن است که تاکنون در پنج تولید تحت هدایت دل تورو بوده است. این داستان درباره یک فروشنده عتیقه فروشی سالخورده است که به طور تصادفی وسیله ای باستانی را فعال می کند و زندگی ابدی به گیرنده می دهد. در نتیجه ، او خود را هدف یک صنعتگر ثروتمند می یابد که می خواهد خودش جاودانه شود. گرچه در گیشه عملکرد خوبی نداشت اما منتقدان آن را تحسین کردند.( فیلم های گیرمو دل تورو )

The Devil’s Backbone (2001) فیلم
ستون فقرات شیطان اولین فیلم از دو تور دل تورو بود که در حدود جنگ داخلی اسپانیا (1936 تا 1939) اتفاق می افتد – دیگری فیلم هزارتوی Pan. یتیم خانه ای در دهستان اسپانیا که توسط وفاداران جمهوری خواه اداره می شود ، مورد حملات مکرر فاشیست ها قرار دارد. سپس یتیمی جدید با دیدهای عجیب و غریب از نوعی ظهور که نمی فهمد ، می رسد. منتقدان بسیار مورد توجه قرار گرفتند و عملکرد مطلوبی در گیشه داشتند.( فیلم های گیرمو دل تورو )

The Shape of Water (2017) فیلم
The Shape of Water آخرین اثر Del Toro’s تاکنون است ، یک قطعه فانتزی است که در جنگ سرد در بالتیمور واقع شده است. یک زن لال (سالی هاوکینز) که به عنوان نگهبان در یک آزمایشگاه ایالتی عمیق کار می کند ، رابطه ای پنهانی با یکی از کشفیات فوق سری آنها ایجاد می کند: یک ماهی انسان نما (داگ جونز) و برای محافظت از آنها در برابر سواستفاده های دانشمندان تلاش می کند. این فیلم هم از نظر انتقادی و هم از نظر تجاری بسیار موفق بود.( فیلم های گیرمو دل تورو )

Hellboy II: The Golden Army (2008) فیلم
پرلمن به عنوان عنوان Hellboy در دنباله دل تورو بازگشت. این فیلم تا حدی سبک تر از فیلم قبلی است و باعث تغییر لحن از گوتیک به جایی نزدیک به قلمرو خیال می شود. Hellboy و تیم او هنگامی که یک ارتش نابود شدنی باستان در امروز احیا می شود ، بار دیگر به عمل دعوت می شوند. منتقدان و مخاطبان سینما این فیلم را حتی از فیلم اول لذتبخش تر می دانند.( فیلم های گیرمو دل تورو )

بهترین فیلم های جیم کری
بیشتر بخوانید

بهترین فیلم های گیرمو دل تورو

فیلم های گیرمو دل تورو

Hellboy (2004) فیلم
به دنبال موفقیت Blade ، دل تورو برای اقتباس دیگری از کمیک بوک پشت دوربین قرار گرفت. این بار او داستان Hellboy ، نوزادی دیو را روایت می کند که از طریق پورتالی که نازی ها در جنگ جهانی دوم باز کرده اند ، توسط نیروهای متفقین کشف می شود و متعاقباً توسط انسان پرورش می یابد. Hellboy که اکنون کاملاً بزرگ شده است (با بازی ران پرلمن) به همراه تیمش در اداره تحقیقات و دفاع فراطبیعی کار می کند: یک مرد ماهی به نام Abe Sapien (با بازی داگ جونز) ، تازه کار FBI (روپرت ایوانز) و لیز شرمن (سلما بلر) – زنی از راه دور که هلبوی با او رابطه پیچیده ای دارد. Hellboy هم با تماشاگران و هم با منتقدین عملکرد متوسطی داشت.( فیلم های گیرمو دل تورو )

Blade II (2002) فیلم
دل تورو پس از چند سال کار بر روی پروژه های شخصی خود ، به عنوان سکاندار دنباله Blade ، اقتباس فیلم کمیک بوک در سال 1998 ، امضا کرد. Blade (بار دیگر با بازی وسلی اسنایپس) یک هیبرید انسان خون آشام است که در تلاش برای محافظت از انسان ها در برابر وحشت ، خون آشام های دیگر را شکار می کند. در این دنباله ، یک بیماری در سراسر جامعه خون آشام ها در حال گسترش است که آنها را به چیزی قوی تر تبدیل می کند – تقریباً از همه ضعف های خون آشام مصون است. این یک فیلم هیجان انگیز و یک کپسول جالب زمانی برای دوره ای است که فیلم های کمیک بوک هنوز در مراحل اولیه رشد بودند.( فیلم های گیرمو دل تورو )

Crimson Peak (2015) فیلم
در کریمسون پیک ، یک روح وارث ثروتمند (میا واسیکوفسکا) توسط مادرش به طور مستمر بازدید می شود. او با یک مرد عجیب و بدجنس انگلیسی (تام هیدلستون) ازدواج می کند و با او و خواهر خونسردش (جسیکا چستین) زندگی می کند. در مانور آنها ، 12.99 دلار. او نیز تحت الشعاع ظاهر قرار می گیرد و سعی می کند هشدار مادرش را رمزگشایی کند. عملکرد نسبتاً خوبی در گیشه داشته و منتقدین از آن بسیار استقبال می کنند.( فیلم های گیرمو دل تورو )

بهترین فیلمهای دیوید لینچ
بیشتر بخوانید

فیلم حاشیه اقیانوس آرام (2013)
حاشیه اقیانوس آرام پاکترین و خالصانه ترین فیلم سرگرم کننده دل تورو تاکنون است. او با الهام از kaiju – هیولاهای غول پیکر – و mechas – ربات های غول پیکر فرهنگ عامه ژاپن ، فیلمی دقیقاً در همین مورد خلق کرد. وقتی هیولاها بلند می شوند و به شهرهای جهان حمله می کنند ، بشر چاره ای جز دفاع از قلمرو خود ندارد. آنها این کار را با توسعه ربات های غول پیکری که آنها را Jaegers می نامند ، انجام می دهند. آنها به رهبری مارشال استاکر پنطیکاست (ادریس البا) با موجودات درگیر می شوند.( فیلم های گیرمو دل تورو )

بهترین فیلم های گیرمو دل تورو

فیلم های گیرمو دل تورو

Pan’s Labyrinth (2006) فیلم
هزارتوی Pan اغلب به عنوان opus magnum del del Toro و یکی از بهترین فیلم های دوران مدرن مورد ستایش قرار می گیرد. در اوایل دوره جنگ داخلی پس از اسپانیا که فاشیستهای فرانکوئیسم آن را به دست گرفته اند ، قرار دارد – یک دختر 10 ساله با مادر بیمار خود به خانه پدرخوانده جدید طرفدار فرانسویست خود نقل مکان می کند. پس از حضور ، او توسط پری به هزارتوی هدایت می شود که معتقد است او دوباره جسم پرنسس موآنا افسانه ای است. این فیلم شگفتی از قصه گویی و جلوه ها است – تلفیق گریم های کاربردی و انیماتریک با تصاویر تولید شده توسط رایانه. ( فیلم های گیرمو دل تورو )

پایان مقاله بهترین فیلم های گیرمو دل تورو

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم پدر بودن|نقد سریال گامبی وزیر|بهترین فیلم های جیمز کامرون|۱۳ نقل قول الهام بخش از لس براون|۵وبسایت جذاب کاربردی|فیلم مرد سوم|باب فاسی|فیلم سوزاندن|هارمونی در موسیقی چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =