امروز برابر است با :21 مرداد 1401
آموزش عکاسی با موبایل

آموزش عکاسی با موبایل

آموزش عکاسی با موبایل : چگونه می توان با تلفن خود عکس های خوبی گرفت: 25 نکته و راهکار

با مقاله آموزش عکاسی با موبایل با بامدادی ها همراه باشید.

1. برای ایجاد تعادل در عکس خود از خطوط شبکه استفاده کنید.
یکی از ساده ترین و بهترین راه ها برای بهبود عکس های تلفن همراه خود روشن کردن خطوط شبکه دوربین است. این مجموعه ای از خطوط را بر روی صفحه نمایش دوربین گوشی هوشمند شما سوار می کند که براساس “قانون یک سوم” ساخته شده است – یک اصل ترکیب عکاسی که می گوید یک تصویر باید به صورت افقی و عمودی به سوم تقسیم شود ، بنابراین شما دارای 9 قسمت هستید جمع.

طبق این نظریه ، اگر نقاط مورد علاقه خود را در این تقاطع ها یا در امتداد خطوط قرار دهید ، عکس شما متعادل تر ، تراز خواهد بود و به بینندگان اجازه می دهد تا با آن تعامل طبیعی تری داشته باشند.( آموزش عکاسی با موبایل )

آموزش عکاسی با موبایل

آموزش عکاسی با موبایل

برای روشن کردن شبکه …

iPhone: به «تنظیمات» بروید ، «عکسها و دوربین» را انتخاب کنید و «شبکه» را روشن کنید.
Samsung Galaxy: برنامه دوربین را راه اندازی کنید ، به “تنظیمات” بروید ، به پایین بروید و گزینه “خطوط شبکه” را به “روشن” تغییر دهید.( آموزش عکاسی با موبایل )

2. فوکوس دوربین خود را تنظیم کنید.
دوربین های تلفن امروزی به طور خودکار روی پیش زمینه قاب شما متمرکز می شوند ، اما هر عکسی که از تلفن خود می گیرید موضوع واضحی ندارد. برای تنظیم مکانی که می خواهید لنز دوربین شما فوکوس شود ، برنامه دوربین خود را باز کرده و روی صفحه ای که می خواهید دید را واضح کنید ضربه بزنید.

به عنوان مثال اگر از چیزی در حال حرکت عکس می گیرید ، ممکن است برای دوربین شما دنبال کردن این موضوع و تمرکز مجدد در صورت لزوم مشکل باشد. برای اطمینان از تمرکز حداکثر سوژه در حال حرکت ، روی صفحه ضربه بزنید تا کانونی دوربین تلفن شما درست شود. سپس باید یک آیکون مربع یا دایره ای روی صفحه دوربین شما ظاهر شود ، تا تمرکز عکس شما به تمام محتوای داخل آن نماد تغییر یابد. روی یک موضوع تمرکز کنید.

بسیاری از بهترین عکس ها فقط شامل یک موضوع جالب هستند. بنابراین هنگام گرفتن عکس از یکی ، وقت اضافی را برای تنظیم عکس اختصاص دهید. برخی از عکاسان حرفه ای می گویند که سوژه نباید تمام قاب را پر کند و دو سوم عکس باید فضای منفی باشد – که به برجستگی بیشتر موضوع کمک می کند.

اما مطمئن شوید که روی صفحه نمایش تلفن هوشمند خود ضربه می زنید تا دوربین را روی سوژه خود متمرکز کنید – این امر به شما کمک می کند تا فوکوس و بهینه سازی نور را تأیید کنید.

نکته حرفه ای: هنگامی که عکس خود را گرفتید ، می توانید از فیلترها و برنامه ها استفاده کنید تا موضوع را بیش از پیش واضح کنید یا آن را برش دهید تا سوژه به درستی قاب شود. روشنایی ، کنتراست و اشباع عکس را نیز می توان بر این اساس تنظیم کرد – همه اینها از تلفن شما است.( آموزش عکاسی با موبایل )

4. فضای منفی را در آغوش بگیرید.
“فضای منفی” به سادگی به مناطق اطراف و بین سوژه های یک تصویر اشاره دارد – و می تواند از “خوب” به “عالی” عکس بگیرد.

وقتی فضای خالی زیادی را در یک عکس قرار دهید ، سوژه شما بیشتر برجسته می شود و واکنش شدید بیننده شما را برمی انگیزد. و فضای منفی چه شکلی است؟ این اغلب یک فضای بزرگ از آسمان باز ، یک زمینه خالی ، یک دیوار بزرگ یا آب است ، مانند مثال زیر.( آموزش عکاسی با موبایل )

5. دیدگاه های مختلفی پیدا کنید.
گرفتن عکس از یک زاویه منحصر به فرد و غیر منتظره می تواند باعث به یاد ماندنی تر شدن آنها شود – این باعث ایجاد یک توهم از عمق یا ارتفاع با سوژه ها می شود. همچنین باعث برجسته شدن تصویر می شود ، زیرا بیشتر عکسهای تلفن همراه مستقیم یا از دید پرنده گرفته می شوند.

تابلو جیغ
بیشتر بخوانید

مثل اولین عکس زیر ، مستقیماً رو به بالا عکس بگیرید و با آسمان به عنوان فضای منفی بازی کنید. یا می توانید آن را با کمی زاویه رو به پایین استفاده کنید.

نکته حرفه ای: اگر عکس می گیرید و دیدید که کمی شیب دارد یا کج است ، از برنامه ویرایش عکس SKRWT استفاده کنید تا خطوط تمیز و مربع جلوه کند.( آموزش عکاسی با موبایل )

6. با بازتاب بازی کنید.
چیزی بسیار ایده آل در دیدن آسمان منعکس شده در یک قسمت آب وجود دارد. یک دلیل وجود دارد که ما عاشق دیدن آن هستیم – چشمان ما به سمت بازتاب کشیده می شوند. بنابراین به دنبال فرصت هایی برای بازی با آنها در عکس ها باشید.

بسیاری از مکان های خارج از جعبه برای بازتاب وجود دارد – گودال ها ، آب بزرگتر ، آینه ها ، عینک آفتابی ، لیوان های آشامیدنی و سطوح فلزی فقط چند مورد است.( آموزش عکاسی با موبایل )

آموزش عکاسی با موبایل

آموزش عکاسی با موبایل

7. از خطوط پیشرو استفاده کنید.
در برخی از عکسها ، خطی وجود دارد که چشم بیننده را به سمت قسمت خاصی از قاب می کشاند. به آنها خطوط پیشرو گفته می شود. آنها می توانند مستقیم یا مدور باشند – به راه پله ها ، نماهای ساختمان ، مسیرهای قطار ، جاده ها یا حتی یک مسیر از میان جنگل فکر کنید.

خطوط پیشرو برای ایجاد حس عمق در تصویر عالی هستند و می توانند عکس شما را به صورت هدفمند طراحی کنند – حتی اگر به طور تصادفی کاملاً به شکل زیبایی رسیده باشید.( آموزش عکاسی با موبایل )

8- به دنبال تقارن باشید.
تقارن را می توان به عنوان “حس مبهم نسبت و تعادل هماهنگ و زیبا” تعریف کرد. و تصاویری که دارای تقارن هستند می توانند به طرز باورنکردنی چشم نواز باشند – همچنین یکی از ساده ترین و جذاب ترین روش ها برای ساختن عکس است.

در عکاسی ، تقارن معمولاً به معنای ایجاد تصویری است که می تواند به دو قسمت مساوی تقسیم شود که تصاویر آینه ای از یکدیگر هستند. این کمی متفاوت از بازتاب است – تقارن را می توان “در طبیعت” یافت ، همانطور که در تصویر راه پله است ، یا شما می توانید عکس خود را تنظیم کنید ، مانند عکاس اریک کریستین در اولین عکس زیر.

و به یاد داشته باشید – از خطوط شبکه ای که از نوک شماره 1 استفاده می کنند استفاده کنید تا همه چیز را کاملاً مرتب کنید.( آموزش عکاسی با موبایل )

9. مراقب الگوهای تکراری باشید.
الگوهای تکراری بسیار چشم نواز هستند – هرگاه عناصر گرافیکی قوی بارها و بارها تکرار شوند ، مانند خطوط ، اشکال هندسی ، فرم ها و رنگ ها ظاهر می شوند. این الگوها می توانند تأثیر بصری شدیدی ایجاد کنند و عکاسی از چیزی مانند یک کف زیبا و کاشی کاری شده می تواند برای ایجاد یک تصویر قابل توجه کافی باشد. در مواقع دیگر ، مراقبت از جایی که به طور طبیعی یا ناخواسته ظاهر می شوند ، مانند لذت فرار آتش سوزی در سمت چپ ، لذت بیشتری دارد.( آموزش عکاسی با موبایل )

10. با مسدود کردن رنگ بازی کنید.
آیا وقتی کل عکس سیاه و سفید است ، به جز یک شی single ، خنک نیست؟ به نظر می رسد که بله ، در واقع برنامه هایی برای آن وجود دارد. یکی از موارد دلخواه ما Touch Color است – برنامه ای که به طور خودکار عکس را به مقیاس خاکستری تبدیل می کند و به شما امکان می دهد قسمت هایی را که می خواهید رنگ آمیزی کنید پر کنید.

مسدود کردن رنگ می تواند به برجسته سازی عناصر عکسی که می خواهید برجسته شود مانند گیاه یا چیز دیگری با رنگ پررنگ کمک کند. این هدف به همان اندازه فضای منفی بدست می آید ، بدین معنی که می تواند به برجسته شدن سوژه ای کمک کند – اما با مسدود کردن رنگ ، سایر عناصر عکس برای یک تصویر منسجم دست نخورده باقی می مانند.( آموزش عکاسی با موبایل )

چگونه یک فیلمبردار شویم
بیشتر بخوانید

11. از بزرگنمایی خودداری کنید.
وقتی از دور عکس می گیرید ، بزرگنمایی یک چیز خاص که می خواهید آن را بگیرید ، وسوسه انگیز است. اما در واقع بزرگنمایی بهتر است – انجام این کار می تواند عکس را دانه ای ، تار یا پیکسلی نشان دهد.

درعوض ، سعی کنید به سوژه خود نزدیکتر شوید – مگر اینکه حیوان وحشی باشد ، در این صورت توصیه می کنیم فاصله خود را حفظ کنید – یا عکس را از فاصله پیش فرض بگیرید و بعداً آنرا برش دهید. به این ترتیب ، کیفیت را به خطر نمی اندازید و بازی کردن یا بهینه سازی تصویر بزرگتر آسان تر است.( آموزش عکاسی با موبایل )

12. جزئیات کوچک را ضبط کنید.
شاید این جمله را شنیده باشید: “این چیزهای کوچک است.” بعضی اوقات ، این مورد در مورد عکسها نیز صدق می کند. تصاویر نمای نزدیک که جزئیات کوچک ، پیچیده و ظریف را ضبط می کنند ، می توانند محتوای بصری واقعاً جذابی ایجاد کنند. مراقب بافتها و الگوهایی مانند رنگ لایه برداری ، جاده ماسه ای یا رومیزی کاشی باشید.

نکته حرفه ای: از ابزار “وضوح” در برنامه ویرایش عکس مورد علاقه خود برای وضوح بخشیدن جزئیات عکس خود استفاده کنید. همچنین ممکن است برنامه Camera + را بارگیری کرده و از فیلتر Clarity آن استفاده کنید ، همان چیزی است که کوین سینتوموآنگ از وال استریت ژورنال این برنامه را “سس مخفی” می نامد – تقریباً به هر عکس شفافیت دوربین را اضافه می کند.( آموزش عکاسی با موبایل )

13. از نور طبیعی استفاده کنید.
یافتن یک عکس عالی از تلفن های هوشمند که با فلش گرفته شده باشد دشوار است. بیشتر اوقات ، آنها باعث می شوند عکس بیش از حد در معرض دید قرار بگیرد ، تغییر رنگ منفی می دهد و باعث می شود سوژه های انسان شسته شود. در حقیقت حتی شایعه شده است که فلش آیفون 7 نیز دارای ایراداتی است.

از منابع نور طبیعی که می توانید پیدا کنید ، حتی پس از تاریکی هوا استفاده کنید. به شما این امکان را می دهد که مانند تصویر دوم زیر با سایه ها بازی کنید یا با دیگر منابع نور محیط مانند ترافیک و ساختمانهای اطراف یک شبح ایجاد کنید.

هنگامی که عکس را گرفتید ، با استفاده از “Exposure” در برنامه ویرایش عکس مورد علاقه خود بازی کنید تا ببینید آیا می توانید تصویر را کمی روشن تر کنید ، بدون اینکه خیلی دانه دار شود.( آموزش عکاسی با موبایل )

آموزش عکاسی با موبایل

آموزش عکاسی با موبایل

14. اگر از فلش استفاده می کنید ، فقط در طول روز این کار را انجام دهید.
گاهی اوقات ، استفاده از فلاش دوربین می تواند باعث بهبود عکس شود – اما به ندرت این کار را در شب انجام می دهد. از آنجا که عکس های تاریک کنتراست بسیار واضح تری را در برابر فلاش گوشی شما نشان می دهد ، می تواند هر فلاش را تهاجمی و ناهموار جلوه دهد

با این وجود ، در فضاهایی که از قبل روشن شده اند ، یک فلاش می تواند به سایه های تاریک پشت یا اصلی سوژه اصلی شما کمک کند.

هنگام کادربرداری عکس بعدی خود ، به سایه های تیره ای که می خواهید پاک کنید ، به زمین یا در برابر سطوح عمودی نگاه کنید. در صورت مشاهده ، در برنامه دوربین خود به صورت دستی فلش را ورق بزنید. تنظیم فلاش دوربین تلفن خود روی “خودکار” تضمین نمی کند که تلفن شما سایه هایی را که می خواهید از بین برود متوجه شود. فقط به یاد داشته باشید که وقتی کارتان تمام شد دوباره فلش را خاموش کنید

راهنمای عکاسی از منظره شهری : چگونه می توان عکس های کاملی از خط افقی گرفت
بیشتر بخوانید

اهمیت دفعه بعدی که عکاسی از محصول را انجام می دهید ، به اهمیت فلاش برای افزایش یا پنهان کردن خطوط و ویژگی های خاص توجه کنید.( آموزش عکاسی با موبایل )

15. خرید سه پایه موبایل را در نظر بگیرید.
اگرچه دستگاه های تلفن همراه باعث می شود که بتوانید هر عکسی را در حین حرکت راحت بگیرید ، اما هرگز راهی آسان برای اطمینان از ثابت بودن و متعادل نگه داشتن عکس هنگام عکسبرداری وجود نداشته است – مخصوصاً اگر می خواهید در تصویر باشید و فقط یک عکس سلفی معمولی با خود نگیرید. بازوی کشیده

سه پایه موبایل به شما این امکان را می دهد که گوشی هوشمند خود را برای عکس های سریع بدون هندوره و بدون داشتن تجهیزات سنگین همراه خود نصب کنید. اکثر سه پایه های موبایل به سختی بزرگتر از دستگاه تلفن همراه شما هستند و می توانند به هر زاویه ای خم شوند. یکی از آنها را در Joby در بالا ببینید ، و بیاموزید که چگونه این سه پایه مینیاتوری می توانند به بهبود تجربه فیلم برداری تلفن همراه شما در زیر کمک کنند.( آموزش عکاسی با موبایل )

16. میزان قرار گرفتن در معرض برنامه دوربین خود را به صورت دستی تنظیم کنید.
یکی دیگر از ویژگی های دوربین موبایل که می خواهید به صورت دستی تنظیم کنید ، نوردهی شماست. ضربه زدن روی صفحه نمایش هنگام روشن بودن دوربین تلفن شما فقط باعث تمرکز مجدد لنز روی سوژه جدید نمی شود – همچنین به طور خودکار میزان نور دوربین را تنظیم می کند. این نیز همیشه درست به نظر نمی رسد. بهتر است آن را با دست تنظیم کنید.

برای تغییر قرار گرفتن در معرض دوربین تلفن همراه خود ، برنامه دوربین خود را باز کرده و روی صفحه ضربه بزنید. با مشاهده مجدد تمرکز لنز ، نماد خورشید بسیار کوچک و مقیاس عمودی را مشاهده خواهید کرد. به آرامی انگشت خود را به سمت بالا و پایین بکشید تا سطح نور تنظیم شود.( آموزش عکاسی با موبایل )

17. خلاصه مقالات ایجاد کنید.
منظور از عکسهای انتزاعی این است که ذات یک شی، یا مجموعه ای از آنها را کشف کنند ، بدون اینکه کل منظره را آشکار کنند. به عبارت دیگر ، آنها هدف ایجاد تصاویر منحصر به فرد و شگفت آور از سوژه های معمولی را دارند.

این نگاه می تواند با برش بخشی انتزاعی از یک عکس در غیر این صورت عادی یا با گرفتن عکس های نزدیک از اشیا that که بیننده را متعجب می کند – البته با تحسین – موضوع ممکن است محقق شود. و سوژه هایی با الگو یا تکرار ، مانند عکس انجیرهای خرد شده در زیر ، نامزدهای عالی برای عکاسی انتزاعی هستند.( آموزش عکاسی با موبایل )

18- کاندیدها را بردارید.
عکس های ارسال شده می توانند به خاطر خاطرات عالی باشند – لحظات خوش در کنار دوستان ، خانواده یا دویدن گاه به گاه با یک فرد مشهور. اما گاهی اوقات ، عکسهای صادقانه از افرادی که کارهایی را انجام می دهند ، یا افراد با مردم ، می توانند بسیار جالب تر باشند.

این به این دلیل است که عکسهای صریح بهتر می توانند احساسات و ذات یک لحظه را به طور موثر ثبت کنند. یکی از بهترین راه ها برای گرفتن این نوع عکس گرفتن فقط عکس های بیشتر است. شما چیزهای بیشتری برای انتخاب خواهید داشت ، و بهترین عکس ها اغلب وقتی اتفاق می افتد که “ستاره ها” در یک لحظه قرار بگیرند – چشمان همه باز است ، یک نفر به همین ترتیب سر خود را خم می کند ، و شما در نهایت یک عکس از دوست لب بسته شما که به طور مزمن با دندانهایش لبخند می زند.( آموزش عکاسی با موبایل )

19. غیر متعارف باشید.
ترکیب بخش عظیمی از آنچه باعث عکس می شود عالی است ، اما موضوع عکس نیز همین است. برخی از عکسهای جالب و جالب توجه از ایده های جالب و منحصر به فرد حاصل می شوند. تصاویر در برانگیختن احساسات از بینندگان شما موثرتر از متن هستند – این معمولاً به این معنی است که عکسهای خود را برای گفتن چیزی بیان کنید.

نکات عکاسی با نور طبیعی
بیشتر بخوانید

سعی کنید در مورد آنچه را که می گیرید خارج از محدوده فکر کنید – بینندگان شما می توانند از یک موضوع جالب یا غیرمنتظره متعجب شوند.( آموزش عکاسی با موبایل )

20. آنها را بخنداند.
صحبت از برانگیختن احساسات ، گاهی اوقات به یادماندنی ترین عکس هایی است که باعث خنده ما می شود. تصویر زیر از یک زن مسن که پیراهنی با رنگ روشن بر روی آن نوشته شده است “سلام متنفر” خنده دار است زیرا غیر منتظره است – و بخشی از ما نیز وجود دارد که او را تحسین می کند. تصویر دوم از اسباب بازی سگ روی بشقاب شام عکسهای کلاسیک غذایی اینستاگرام را سرگرم می کند ، اما از دید یک سگ است. اگر بتوانید مخاطبان خود را بخندانید ، احتمالاً آنها از عکس شما لذت خواهند برد.( آموزش عکاسی با موبایل )

21. لنز گوشی خود را تمیز کنید.
حمل یک دوربین گوشی هوشمند شاید راحت تر از دوربین عکاس خبرنگار کامل باشد ، اما هزینه آن محافظت از آن است.

وقتی بیرون از خانه هستید ، تلفن شما معمولاً در جیب یا کیف شماست. در تمام مدت ، لنز دوربین دستگاه در حال جمع آوری انواع گرد و غبار و پرزها است. قبل از عکس گرفتن حتماً این لنز را با دستمال نرم تمیز کنید. تا زمانی که شروع به ویرایش عکس خود نکنید ممکن است به میزان کثیف بودن لنزها پی ببرید و اطمینان از شفاف بودن لنز قبل از گرفتن عکس می تواند مانع از شروع کار شود.( آموزش عکاسی با موبایل )

22- یک لنز خارجی وصل کنید.
آیا می خواهید واقعاً فانتزی شوید؟ لنزهای خارجی مناسب شما هستند. در واقع چندین چیز وجود دارد که می توانند در بالای لنز دوربین اصلی تلفن هوشمند شما متصل شوند – از چشم ماهی گرفته تا لنزهای زاویه دید عریض ، این افزودنی ها می توانند کیفیت و چشم انداز کاملا جدیدی به عکس های شما وارد کنند.

طبق گفته Wirecutter ، بهترین لنزهای دوربین برای عکاسی با آیفون توسط Moment ، تولید کننده لنزهای موبایل ساخته شده است. از آنجا شروع کنید یا برای یافتن افزودنیهای لنز متناسب با نیازهای عکاسی از تلفن هوشمند خود ، تحقیق کنید.( آموزش عکاسی با موبایل )

23. از ویرایش نترسید.
آهنگ سازی و گرفتن عکس از تلفن هوشمند فقط اولین قدم برای جذابیت بصری آن است. ویرایش عکس های شما مرحله بعدی است – و یک مرحله بسیار حیاتی است. فیلترها می توانند ابزاری ارزشمند برای عکاسی باشند ، خصوصاً در مورد دو هدف: 1) از بین بردن لکه های عکس و 2) خوشمزه تر نشان دادن غذا.

برای اولین بار ، مجله InStyle لیستی جالب از “بهترین فیلترهای اینستاگرام برای هر شکایت زیبایی” را تهیه کرد – و اکنون ، برنامه عکس های آیفون فیلترهای مشابه بسیاری را ارائه می دهد. برنامه هایی مانند Pho.to نیز وجود دارند که می توانند بدون کار زیاد به صورت خودکار عکس های صورت را رتوش کنند. و وقتی صحبت از آن عکسهای وعده های غذایی روزانه شما می شود؟ یکی از آخرین برنامه های موجود Foodie است که همراه با فیلترهای خاص خود است که برای انواع مختلف مواد غذایی بهینه شده است.

اما بسیاری دیگر از برنامه های عالی ویرایش عکس و فیلم برای دستگاه های تلفن همراه وجود دارد – برای دیدن برخی از بهترین برنامه های موجود در این پست ، این پست را بررسی کنید. ( آموزش عکاسی با موبایل )

پایان مقاله آموزش عکاسی با موبایل

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فیلم Marriage Story|بهترین فیلم های جسیکا چستین|فیلم دیک جانسون مرده است|نقد فیلم همه می دانند|۱۱ راز موفق شدن در کار و زندگی|فیلم دروازه های بهشت|۵سایت کاربردی که نباید از دست دهید|سبک موسیقی ملل|بهترین فیلمهای جیمز استورات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 5 =