امروز برابر است با :11 خرداد 1402
عکاسی پرتره

آموزش عکاسی پرتره

آموزش عکاسی پرتره : لبخند بزنید ، یک دست را در اینجا قرار دهید ، صورت خود را 45 درجه به سمت چپ بچرخانید و چانه خود را به سمت پایین متمایل کنید.

با مقاله آموزش عکاسی پرتره با بامدادی ها همراه باشید.

عکاسان ترفندهای امتحان شده و درست تجارت پرتره را می دانند ، اما اگر به دنبال چیزی بیش از عکس سر استودیو هستید چه می کنید؟ شما به دنبال گرفتن نوعی عکس هستید که فقط مدل شما را تحریک نکند ، بلکه هرکسی که نگاهش به آن باشد. در اینجا 15 ایده عکاسی پرتره برای برداشتن قدمی خارج از جعبه و عکسبرداری از عکسهایی که برجسته هستند ، آورده شده است.

آموزش عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

1. از نور طبیعی از طریق پنجره یا صفحه استفاده کنید
عکس گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب می تواند بر روی پوست چشم پوشی کند. نور طبیعی از طریق صفحه نمایش ، پرده های کرکره ای یا پنجره ها می توانند سختی نور را نرم کنند و به یک عکس پرتره عالی کمک کنند. نیازی به ذکر این واقعیت نیست که در مقابل نور پرتره استودیو ارزان است.

2. از ارتفاع مناسب عکاسی کنید
برای گرفتن عکس از چشم به چشم سوژه ، قدم اضافی را بردارید. برای بالا بردن یا پایین آوردن دوربین خود برای بهترین عکسبرداری از تجهیزات استفاده کنید یا به طور فیزیکی پایین بیایید.

3. از یک زاویه فلش عکاسی کنید
فلاش روی دوربین جلوه ای از آهو را در چراغ های جلویی ایجاد می کند و گرچه نور تخت ممکن است ظاهری باشد که شما دنبال آن هستید ، اما به نظر می رسد ظاهری که همیشه می خواهید نیست. با استفاده از تنظیمات دارای پایه سبک یا داشتن یک دوست برای نگه داشتن آن ، از زاویه فلش را امتحان کنید. در The Strobist دروس مربوط به فلش خارج از دوربین را بیابید.

4. با بیش از حد قرار گرفتن در معرض آزمایش کنید
به طور کلی ، قرار گرفتن در معرض بیش از حد چیزی است که عکاسان سعی می کنند از آن جلوگیری کنند. اما منحصر به فرد در عکاسی پرتره ، یک تصویر با بیش از حد نور در واقع می تواند به دستیابی به یک ظاهر تمیز و صیقلی کمک کند. این به این دلیل است که در معرض بیش از حد ، برخی از جزئیات مانند نقص از بین می روند. ترفند در اینجا استفاده از آن با اعتدال است ، بنابراین در این کار زیاده روی نکنید.

آموزش عکاسی صنعتی
بیشتر بخوانید

5- برای گفتن یک داستان از زوایای غیرمعمول استفاده کنید
به عنوان مثال ، شما می توانید با عکسبرداری از زاویه پایین به بالا ، یک فرد را قدرتمندتر جلوه دهید ، کودک با عکسبرداری از رو به روی او یا شلیک از دور برای تأکید بر خلوت یا بی اهمیت ، خیلی کوچک به نظر نمی رسد.

6. رک و راست عکاسی کنید
مطمئناً ، شما با دوربین در دست در مقابل سوژه خود ایستاده اید ، اما این بدان معنا نیست که نمی توانید یک عکس صریح بگیرید. سعی کنید موضوع خود را با گفتگو یا با یکی از دوستانتان منحرف کنید. همچنین می توانید از دور به آنها تکلیف یا عکس بدهید.

آموزش عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

7. از یک پایه استفاده کنید
یک prop همه نوع قدرت را در تغییر تصویر شما دارد. این می تواند یک رنگ پاپ معرفی کند ، یک داستان ایجاد کند ، یا به سادگی مورد علاقه بصری را اضافه کند. به چیزی ساده مانند چتر یا چارپایه برای چیز غیرمعمول فکر کنید.

8- از لنزهای واید استفاده کنید
به طور سنتی ، یک لنز با زاویه دید عریض لنزهایی نیست که اکثر عکاسان پرتره انتخاب می کنند – دلیل آن این است که هر آنچه را در مقابل قرار می دهید تحریف می کند. در حالی که اکثر عکاسان از لنز استاندارد 50 میلی متری استفاده می کنند ، عکسبرداری با لنز زاویه باز (چیزی کمتر از 50 میلی متر) خلاقیت را به چالش می کشد. در این مورد نمونه هایی را در مورد پرتره های زاویه باز ، استفاده از لنزهای چشم ماهی پیدا کنید!

9. روی نزدیکتر یا نزدیکترین افراد تمرکز کنید
هنگام عکاسی از گروه ، هنگام عکسبرداری با دیافراگم بزرگتر ، روی نزدیکترین فرد به دوربین تمرکز کنید. اگر این کار را نکنید ، فرد مقابل حتی با دیافراگم بزرگ از فوکوس خارج می شود.

10. مدل خود را در مرکز عکس قرار ندهید
این تکنیک به ویژه احساس ترکیب شما را به چالش می کشد. شما ممکن است عناصر معماری ، پس زمینه یا غرفه ها را به ارمغان بیاورید. برای یک قدم بالاتر ، قانون یک سوم را مسواک بزنید.

نقاشی های امپرسیونیسم
بیشتر بخوانید

11. برای خلق و خوی از رنگ استفاده کنید
رنگ یا کمبود آن قدرت زیادی بر احساس موجود در عکس شما دارد. در نظر بگیرید که از مدل خود برای استفاده از طرحی که می خواهید زودتر از موعد ، رنگ خاصی بپوشد یا مکانی را پیش بینی کند. با چرخ رنگی آشنا شوید تا بفهمید چه رنگ هایی مکمل یکدیگر هستند و کدام یک از هم با هم درگیر می شوند.

آموزش عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

12. پیشینه خود را بررسی کنید
آیا می توانید چیزی بدتر از گرفتن عکاسی پرتره خیره کننده را تصور کنید که فقط بفهمد گربه ای به طرز ناخوشایند خود را روی حصاری از راه دور قرار داده است. گربه می تواند سوژه های پرتره ای عالی ایجاد کند ، اما فقط مطمئن شوید که می دانید در پس زمینه چه می گذرد ، بنابراین عکس عالی شما خراب نمی شود.

13. لنز خود را آماده کنید
بدانید که در چه شرایطی زودتر از موعد عکسبرداری خواهید کرد. آیا شما با یک زاویه باز a # 8 آزمایش می کنید؟ شاید مثل شماره 6 از دور شلیک کنید. ابتدا به نوع شلیکی که می خواهید فکر کنید و آماده باشید.

14. بدانید که چگونه از وسایل خود مانند پشت دست استفاده کنید
اگر مجبور شوید برای تغییر تنظیمات دست و پا بزنید ، ممکن است ثانیه دیگر را از دست بدهید و در عکاسی ، ثانیه ها می تواند تفاوت بین یک عکس خوب و یک عکس عالی باشد. امکان تغییر سریع تنظیمات روی دوربین و یا ویرایش تجهیزات خود ، به شما امکان می دهد به طور فعال عکس های بهتری بگیرید!

15. متعهد بمانید ، به عکاسی ادامه دهید
بهترین راه برای بهبود این است که تا آنجا که می توانید تجربه کسب کنید. اگر تازه وارد این بازی هستید ، دوستان را برای عکاسی دعوت کنید. از دوستان ، خانواده یا همکار خود بپرسید ، دوربین را در دست بگیرید و تا زمانی که خارق العاده نباشید آن را به صورت رایگان ارائه دهید.

آموزش عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

پایان مقاله آموزش عکاسی پرتره

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

مکتب اگزیستانسیالیسم|نقد فیلم پرده|سریال غیرمعمول فصل چهارم|انیمیشن شهر اشباح|فیلم گاو خشمگین|نقد فیلم نشویل|بهترین فیلم های وسترن|فیلم کروئلا|بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ|بهترین فیلم های ژان لوک گدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =