صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم پیچ اشتباه
ads

نقد فیلم پیچ اشتباه

فیلم پیچ اشتباه

نقد فیلم پیچ اشتباه / نقد فیلم Wrong Turn : هر از چند گاهی یک فیلم ترسناک وجود دارد که ثابت می کند راه اندازی مجدد یک مفهوم ذاتی نیست. (من تصور می کنم که فیلم های اخیر “بازی کودک” و ” فیلم کینه” با چنین توصیفی متناسب هستند.) ” فیلم پیچ اشتباه  ” به کارگردانی مایک پی.

با مقاله نقد فیلم پیچ اشتباه / نقد فیلم Wrong Turn با بامدادی ها همراه باشید.

نلسون و نویسندگی آلن مک الروی (از ” فیلم پیچ اشتباه ” 2003) چنین است گوهر و این فقط در مقایسه با فیلم hicksploitation با بازی الیزا دوشکو ارزش ندارد ، که برابر با هنری یک پنکیک است. برای افراد مشکوک من ، بگذارید روشن کنم: آدم خوارهای نژاد ویرجینیای غربی و انبوه گوشت اجساد و کلیدهای ماشین آنها از بین رفته است.

نقد فیلم پیچ اشتباه

 فیلم پیچ اشتباه

همین امر در مورد شکارچی کسل کننده و پویای طعمه است که بر اولین ” فیلم پیچ اشتباه ” (و الهام بخش پنج دنباله) سلطه داشت. درگیری فرهنگ در اینجا بین “جناح هیپستر لعنتی” و مردم جنگل در اینجا پیچیده تر است ، و نحوه گسترش آن وحشیانه و تکان دهنده است بدون اینکه خودش خراب شود.

این یک بازسازی است که به وضوح از نسخه اصلی حرکت کرده است و اکنون می خواهد به جای مغز مغز آن ، در مغز او درجه بندی شود – برای گفتگویی که به تنش بین دو تمدن اضافه می کند ، به ویژه هنگامی که مک الروی داستان اسلشر را به وحشت فرقه تبدیل می کند ، مانند یک “میان سنجی” آپالاچی.

قسمت آخر جایی است که کمی از مقاومت آن کاسته می شود ، اما کارگردان Mike P. Nelson اعتماد به نفس دارد و این فیلم را جسورتر از آنچه انتظار دارید نگه می دارد. و با توجه به تله های تند و زننده آن ، هنگامی که واقعاً نمی دانید کجا یک راه اندازی مجدد راه اندازی می شود ، می تواند هیجان انگیز باشد.

این ” فیلم پیچ اشتباه ” عنوان را بیشتر با مارک تجاری به اشتراک می گذارد – گروهی از کوهنوردان جوان و متنوع نیز در اینجا تصمیم بدی می گیرند ، این بار در جستجوی قلعه نادر جنگ داخلی در یک مسیر آپالاچی. این گروه شامل جن (یک بازی فوق العاده شارلوت وگا) و دوست پسرش داریوش (آدین بردلی) ، یک سوسیالیست بیرون از خانه است که برای یک سازمان غیرانتفاعی کار می کند و آشکارا رویای یک جامعه برابر را می بیند.

نقد و بررسی فیلم انیمه Weathering with You
بیشتر بخوانید

به طور کلی این کوهنوردان ، که شامل یک زوج همجنسگرا و همچنین یک زوج نژادی هستند ، چراغی لیبرال برای آنچه که آنها فکر می کنند آینده آمریکا باید باشد ، هستند. آنها همچنین گوشت مرده ای هستند و از تنه درخت سرکش شروع می کنند که ناگهان با دنباله ای عالی و دیوانه وار از تپه بشکه می کند و یکی از آنها را می کشد.

نه اینکه مردم محلی در این شهر کوچک ویرجینیا در نزدیکی آنها اخطار ندهند که دور بمانند ، پس از آن متهم کردند که کوهنوردان هرگز “شغل واقعی” کار نمی کنند (که جوانان پس از آن با شغل های مختلف خود پاسخ می دهند ، البته هیچ یک از آنها موقعیت های یقه آبی).

تنش اولیه در فیلم بین خواب رویاهای هم پیمان کنفدراسیون و سوسیالیسم درجه برنی سندرز است ، و گرچه ممکن است کمی روی بینی شما باشد ، اما یک پایه محکم مربوط به ترس از دیگری ایجاد می کند. بعداً این اتفاق در جنگل با یک فرقه وحشتناک معروف به بنیاد ، که جمجمه حیوانات را ماسک و خزه را به عنوان استتار می پوشند و از سال 1859 کوههای آپالاچی یک تمدن خلوت ایجاد کرده است ، آشکار می شود.

سر گرم گروه ، به یکی از تله های تعیین شده توسط اعضای بنیاد کشیده می شود و کوهنوردان را به حالت وحشت می کشاند. همراه با فیگورهایی که جن در جنگل می بیند و تله هایی که آنها را در اطراف کوه زخمی می کند (داریوش یک توپ قارچی به سینه می برد ، اما با کمک دانشجوی پزشکی Milla [اما دومون] بهبود می یابد) ، آنها مطمئن هستند که که شکار می شوند

آنچه در این فیلم چشمگیر و کمی شلخته است ، این است که هنوز هم همه را انسانی می کند ، البته در حالیکه از دو درک متفاوت از آنچه بربرانهانه تلقی می شود ، ارج می نهد. هنگامی که هیپسترهای پیاده روی به یکی از اعضای بنیاد حمله می کنند – بدون هیچ گونه خشونت صریح از قبل انجام شده – عمل قتل به یک انتخاب تفرقه بین گروه تبدیل می شود.

معرفی انیمه هلک ؛ داستان، شخصیت‌ها و امتیازات
بیشتر بخوانید

آدام ، مردی که با یک شاخه درخت اقدام به خرد کردن جمجمه می کند ، برای دفاع از خود فریاد می کشد: “اینها به وضوح افراد خوبی نیستند!” کوهنوردان وقتی توسط اعضای دیگر بنیاد دستگیر شوند ، با قضاوت روبرو می شوند.

” فیلم پیچ اشتباه ” سپس بخش عمده ای از زمان اجرای خود را در یک صحنه وحشتناک دادگاه ، درون غارهای روشن مشعل فرقه سرمایه گذاری می کند ، نظارت بر او حاکم سخت جان (بیل سیج) است ، که احکامش شامل تاریکی یا مرگ است. هنگامی که جن با التماس از زندگی خود بنیاد را به وحشی بودن متهم می کند ، او به شدت مورد توهین قرار می گیرد.

نقد فیلم پیچ اشتباه

 فیلم پیچ اشتباه

بنیاد همان چیزی است که به ویژه این فیلم را از فیلم اصلی خود دور می کند ، در عوض خاطرات فیلم ترسناک فرقه ای “Aids Aster” “Midsommar” را به وجود می آورد. ” فیلم پیچ اشتباه ” عملاً با وحشتی که آستر رواج داده است ، محاصره شدن توسط وحشتی که فقط دور از چشم شما نیست ، جسور است.

و این مطمئناً با میزان ضربه به سر مانند Aster است ، زیرا نلسون در اوقات لرزاننده خرد شدن جمجمه ، شلیک ، ضربات چاقو و غیره ، ثابت می کند که فقط نوعی ضربان خون سرد است که شما از یک فیلم پر از فیلم می خواهید درد عاطفی و جسمی احشایی.

نلسون مطمئناً رویکردی ناپسند و کثیف تر از آستر دارد ، با استفاده از رنگهای اشباع نشده با نور روز فراوان (مانند بازسازی “Evil Dead” ساخته فده آلوارز) ، جنگل های اطراف را هر چه بیشتر کلاستروفوبیک می کند ، به ویژه هنگامی که به نظر می رسد درختان کره چشم دارند. .

اما جاه طلبی های فکری این ” فیلم پیچ اشتباه ” گاهی اوقات آن را تحت الشعاع قرار می دهد ، و هنگامی که به آن فکر می کنید معنای نهایی پشت بنیاد از بین می رود. این فرقه به عنوان یک فرانکشتاین ناخوشایند از رویاهای سوسیالیستی داریوش و ایدئولوژی محافظه کار بومیان ، آنقدرها که گفته می شود واضح نیست.

با این حال ، به هیجانات بزرگی منجر می شود ، زیرا تله هایی که بنیاد بنیان گذاشته است (برای حیوانات؟ برای مردم؟) در کوهها به خودی خود وحشتناک و شگفت آور هستند.

نقد فیلم خانه شب | The Night House 2021
بیشتر بخوانید

در طی این وحشت یک مأمور نجات وجود دارد که به شکل متیو مدین در نقش اسکات ، پدر جن است. فیلم حتی با جستجوی او برای او آغاز می شود ، و به داستان عمیقی می دهد که آن را به ویژه دردناک و زننده می کند – همه در اینجا یکی از اعضای خانواده ، یکی از عزیزان کسی هستند.

و با ادامه ماجرا ، مک الروی یک بازی اغلب فشرده اما طولانی را با مهره های منتخبی مانند اسکات و افراد محلی دیگر در شهر که وقتی سوالات زیادی از او می پرسد ، کتک می زند. در همان زمان ، ” فیلم پیچ اشتباه ” در ایجاد احساس قوی از محکوم شدن شخصیت ها تیزبین است ، اما اگر آنها بتوانند تهدید بعدی را که در پیش رو دارند شکست دهند ، یک بارقه امید به آنها می دهد.

نقد فیلم پیچ اشتباه

 فیلم پیچ اشتباه

ملاقات با مردم محلی این کوه فقط ابتدای کار است و دیدن اینکه مک الروی و نلسون ” فیلم پیچ اشتباه ” را به یک ادیسه عجیب و غریب تبدیل می کنند ، هیجان انگیز می شود ، البته فکرش خیلی بیشتر از یک کشتن جالب است.

پایان مقاله نقد فیلم پیچ اشتباه 

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بهترین داستان های کوتاه جهان|بهترین فیلم های بیلی وایلدر|نقد فیلم هشت و نیم فلینی|بهترین فیلم های جودی فاستر|بهترین فیلم های پیتر جکسون|نویسندگان ادبیات پست مدرن|۱۰۰ فیلم برتر مجله هالیوود ریپورتر|فیلم رودخانه سرخ|نقد فیلم جدایی نادر از سیمین|نقد فیلم کپی برابر اصل

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

4 − چهار =