صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم خانه شب | The Night House 2021
ads

نقد فیلم خانه شب | The Night House 2021

فیلم خانه شب

نقد فیلم خانه شب | The Night House 2021 : 

ربکا هال در نقش بیوه ای بازی می کند که در رازهای تاریک شوهر اخیراً فوت شده و خانه کنار دریاچه ای که برای آنها در راز ماوراء طبیعی دیوید بروکنر ساخته شده ، کاوش می کند.

امتناع تحسین برانگیز ربکا هال برای نرم کردن لبه های شکننده شخصیت اصلی بازیگرش که اخیراً بیوه شده است ، او را به یک تغییر قانع کننده در مورد زن معمولی در خطر شبح تبدیل می کند. وحشت فراطبیعی دیوید بروکنر درباره رمز و رازهایی که او پس از خودکشی شوهرش کشف می کند دارای مهارت های شیک ،

اجراهای خوب ، منظره صوتی اعصاب خردکن و برخی از ترسناک ترین ترسناک های ترسناک پرش در حافظه اخیر است. همه اینها باعث تماشای آن می شود ، حتی اگر عناصر غیبی فیلمنامه بن کالینز و لوک پیوترفسکی ، در مورد وسوسه ها و فریب هایی که علیه مالکیت بدخواهانه به کار گرفته شده اند ، کاملاً در یک راه حل رضایت بخش جمع نشوند.

نقاط قوت کافی در این وانت Searchlight از قسمت Sundance Midnight وجود دارد تا مورد توجه مصرف کنندگان وحشت پیچیده قرار بگیرد ،

به ویژه پاداش تماشای هال به طور کامل در نقش زنی که هم از عقلش ترسیده است و هم شدید. مصمم به رسیدن به حقیقت اما فیلم در مقایسه با نوشته های اخیر مانند مرد نامرئی ، که به طرز وحشتناکی اسرار زشت زناشویی را به تصویر کشیده بود ، آسیب می بیند ، اما با روایت داستانی واضح تر ، از فضاسازی متفکرانه خود حمایت می کند.

نقد فیلم خانه شب | The Night House 2021

فیلم خانه شب

هال نقش معلم دبیرستان بث را بازی می کند ، که هنوز پس از مرگ همسر معمارش ، اوون (اوان جونیگیت) شوکه شده است و اکنون با خالی بودن خانه رویایی که برای آنها طراحی کرده است ،

جواهری مدرن در منطقه Finger Lakes نیویورک روبرو شده است. این خانه نیمه ای که در جنگل کاج قرار گرفته و مشرف به آبهای آرام است ، دارای پنجره هایی از کف تا سقف ، سطوح چوبی براق و زیگزاگ تندی از پله ها تا اسکله قایق خصوصی است ، و آن را به مکانی ایده آل برای تردد تبدیل می کند.

نقد فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه
بیشتر بخوانید

در حالی که او براندی را پس می زند و شب هایش را برای تماشای فیلم عروسی شان از 14 سال قبل می گذراند ، بث تلاش می کند تا بفهمد چه چیزی باعث شده که اوون قایق قایقرانی خود را به دریاچه برده و مغز خود را با اسلحه ای که او حتی از مالکیت آن بی خبر بوده بیرون بکشد.

اصلاً او را می شناخت؟ همانطور که او به دوست همکار خود کلر (سارا گلدبرگ ، عالی) توضیح می دهد ، او مستعد افسردگی بود ، در حالی که اوون به طور کلی آن را کنار هم نگه می داشت. به نظر می رسد یادداشت رمزآلود خودکشی او سرنخ های کمی ارائه می دهد.

بث شروع به شنیدن صداهایی بلند می کند که خواب او را مختل می کند و حضور را در خانه احساس می کند. او همچنین دروازه اسکله قایق را باز می بیند و ردپای گل آلود از پله ها پایین می آید ، هرچند همسایه دوستانه او مل (وندی کرتیس هال) به او اطمینان می دهد که نزدیک آن نبوده است.

وقتی صدای استریو با پخش کامل آهنگ “آهنگ خود” شروع می شود و متن های تصادفی از تلفن اوون به گوش می رسد ، ضربات شبانه شگفت انگیزتر می شود. اما بث هر روز صبح بر روی زمین بیدار می شود ، مطمئن نیست آنچه تجربه کرده واقعی است یا یک رویا.

نقد فیلم خانه شب | The Night House 2021

فیلم خانه شب

با نادیده گرفتن توصیه های کلر ، او شروع به جستجوی تلفن اوون و اوراق او می کند و شواهدی را پیدا می کند که نشان می دهد او زندگی دوگانه ای داشته است ،

از جمله تصاویر زنانی که شبیه او هستند. او همچنین می آموزد که او در خواندن غیبی مشغول بود ، جادوی تاریک پیچ و خم ها و فضاهای معکوس را مطالعه می کرد. این او را به یک کتابفروشی تخصصی در اوتیکا می برد و در آنجا با مادلین (استیسی مارتین) ، یکی از نیمی از زنانی که با تلفن اوون عکس گرفته اند ، آشنا می شود.

فیلمنامه کالینز و پیوتروسکی به طرز قابل ملاحظه ای بذرهای خیانت پیش پا افتاده را کاشته و در عین حال به آرامی تصویری موذیانه تر از آنچه در تقدس ازدواج بث و اوون و اقدامات او برای خنثی کردن این تخریب انجام می داد ،

نقد فیلم Last Christmas / فیلم آخرین کریسمس
بیشتر بخوانید

آشکار می کند. این تاریکی ریشه در تجربه نزدیک به مرگ بث در تصادف اتومبیل تنسی در دوران دبیرستان داشت و این راز شامل کشف خانه دوم در کنار دریاچه است ، کپی از خانه این زوج که جزئیات در آن کمی روشن است. ، همانطور که زنان شبیه بث کاملاً بدخواهان او نیستند.

در مورد روایت استاندارد آزاردهنده در اینجا پیچ و تاب های جالبی وجود دارد ، اما نوشتار آنقدر گیج است که نمی تواند آنها را روشن کند ، در عوض در حالی که بث با نیروهای شوم که شوهرش را درگیر یک خشونت شدید کرده بود ، رو به رو می شود و دچار آشوب آشفته می شود.

این که فیلم علیرغم دسیسه های طرح آن همچنان گیرا است ، عمدتاً به دلیل شخصیت سخت هال و تجسم سایه های بیشمار غم و اندوه در بث است ، که همزمان از نقض اخروی خانه و ازدواجش وحشت زده و عصبانی شده است. او درد دارد ، اما او نیز عصبانی است.

در فیلمبرداری الیشا کریستین ، که تسلط خود را بر قدرت بیانگر معماری در کلمبوس کوگونادا نشان داد ، چیزهای زیادی برای تحسین وجود دارد. ترکیب حضورهای طیفی خارج از پرتوهای ساختاری و فضای منفی – که ممکن است محصول تخیلات تند بث باشد یا نباشد – به ویژه مثر است.

به همین ترتیب نمره تند و شدید بن لاوت. بروکنر ، کارگردان فیلم The Ritual نتفلیکس و بخش هایی از فیلم های گلچین V/H/S و Southbound – او اکنون در حال راه اندازی مجدد فیلم Clive Barker’s Hellraiser برای Hulu ، همچنین با نویسندگان کالینز و پیوتروسکی – به طرز ماهرانه ای تنش و خلق و خو را حفظ می کند. شرم آور است که این چیلر جاذب ، که عمدتا در غروب شب ظاهر می شود ، نمی تواند در نور روز به دقت بررسی شود.

نقد فیلم خانه شب | The Night House 2021

فیلم خانه شب

پایان مقاله نقد فیلم خانه شب | The Night House 2021

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

جملات ناب انگیزشی | سخنان فوق انگیزشی | نقد فیلم داستان زمستان | نقد فیلم wildcat | کسب درآمد از ساخت ویدئو | آموزش تمرین لانج معکوس با دمبل | نقد فیلم همسر جیکوب | نقد فیلم یک دور دیگر | راهنمای هنر پرفورمنس | ۷ هنرمند برجسته پرفورمنس | کسب درآمد از کوچینگ | سبک موسیقی ارکسترال |

دیدگاهتان را بنویسید

دو × پنج =