صفحه اصلی > ادبیات جهان : بهترین داستان های کوتاه جهان
ads

بهترین داستان های کوتاه جهان

بهترین داستان های کوتاه جهان

بهترین داستان های کوتاه جهان

بهترین داستان های کوتاه جهان  از آنتون چخوف گرفته تا علی اسمیت ، این نویسندگان هنر داستان کوتاه را میخکوب کرده اند. شارلوت کریپس بهترین ها را انتخاب می کند

با مقاله ( بهترین داستان های کوتاه جهان ) همراه ما باشید.

Dancing Girls and Other Stories توسط مارگارت اتوود

نویسنده The Handmaid’s Tale – دنباله آن ، The Testamentents ، در تاریخ 10 سپتامبر منتشر می شود – پیچیدگی های روابط انسانی در زندگی مردم عادی را در مجموعه داستان های گاه و بیگاه خشونت آمیز خود نشان می دهد. داستان های مستقل شامل “مردی از مریخ” است که در آن یک دانشجوی دانشگاه با یک استاکر وحشتناک تقریباً از این وسواس ناسالم قدردانی می کند ، وقتی که توجه او را در زندگی روزمره اش کم می کند.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

بیشت بخوانید: کتاب های سارتر

داستان های کوتاه جمع آوری شده F Scott Fitzgerald

این مجموعه داستان شغلی مشهورترین داستان های نویسنده مناقصه شب است ، از جمله “الماس به اندازه ریتز” را گرد هم آورده است. این داستان فانتزی شوم درباره خطر ثروت خارق العاده موضوعی است که بعداً با عمق بیشتری کاوش کرد ، مخصوصاً هنگام نوشتن مشهورترین رمانش “گتسبی بزرگ” ( بهترین داستان های کوتاه جهان )

بوسه بوسه توسط رولد دال

رولد دال را بیشتر با کتاب های کودکان مانند چارلی و کارخانه شکلات می شناسند ، اما این داستان های وحشتناک ، پرتنش و تاریک یک درمان واقعی برای بزرگسالان است. نکته برجسته “خانم بیکسبی و کت کلنل” است ، در مورد یک زن متاهل که یک کت راسو را که معشوقش به او هدیه داده است ، در پایان با پیچ خوردگی فک. آلفرد هیچکاک نسخه صفحه را کارگردانی کرد. ( بهترین داستان های کوتاه جهان )

مهمانی باغ و داستانهای دیگر توسط کاترین منسفیلد

این سومین و مورد احترام ترین مجموعه داستان کوتاه نویسنده پیشگام مدرنیست است که شخصیتهای عمیق روانشناختی وی تمایل به بدرفتاری ناگهانی دارند. این داستان در اواخر عمر کوتاه کاترین منسفیلد نوشته شده است (وی در سن 34 سالگی بر اثر بیماری سل درگذشت) و شامل عنوان عنوان ، یکی از شناخته شده ترین آثار او است. در آن ، خانواده ثروتمند شریدان خود را برای پیک نیک آماده می کنند و نویسنده از طریق این ماجرای به ظاهر پیش پا افتاده ، به مسائل زندگی و مرگ و همچنین سیستم طبقاتی انگلیس می پردازد.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

بیشتر بخوانید:کتاب عقاید یک دلقک

خانه اسید توسط ایروین ولش

زندگینامه فریدریش نیچه | نیچه که بود؟
بیشتر بخوانید

اولین مجموعه داستان نویسنده Trainspotting یک صفحه برگرد واقعی است که از شخصیت های رنگارنگ و شوخ طبعی پر شده است. او با سورئالیسم و ​​خیال پردازی در داستان های برجسته ای از جمله داستان عنوان ، در مورد یک هولیگان فوتبال در سفر اسیدپاشی و یک فمینیست باردار که در حال رفتن به بیمارستان است ، رعد و برق زده است. در “Eurotrash” ، یک آشغال اسکاتلندی به طور معمول ناامیدانه ، Trainspotting در اطراف آمستردام آویزان می شود.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

اولین عشق ، آخرین آئین ها توسط ایان مک ایوان

این نویسنده اعتراف کرد که اولین اثر منتشر شده به او امکان آزمایش و کشف صدای خود را داده است. داستان های انحرافی و شوم این مجموعه با مضمون نوجوانی پیوند خورده است و شامل “پروانه ها” است که در آن مردی با دختری که غرق می شود ، ملاقات نامطلوبی دارد. این مرد قتل را خودش توصیف می کند و هنگام انجام این کار به طرز نگران کننده ای از احساسات بی بهره است.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

نه داستان توسط JD Salinger

نویسنده آمریکایی کتاب “گیرنده در چاودار” به شدت تحت تأثیر تجربیات خود به عنوان سرباز در جنگ جهانی دوم قرار گرفت و این در نوشته های وی منعکس شده است. این مجموعه شامل دو مشهورترین داستان کوتاه وی است – “یک روز عالی برای موز ماهی” ، در مورد یک کهنه سرباز جنگ که اخیراً از بیمارستان ارتش ترخیص شده است و “برای اسمه – با عشق و شیادی” ، ادای احترامی به آن سربازان جنگ جهانی دوم مبتلا به PTSD.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

بیشتر بخوانید:بهترین کتاب های کافکا

ماه های مشتری نوشته آلیس مونرو

استاد داستان کوتاه معاصر در سال 2013 ، در 82 سالگی برنده جایزه نوبل ادبیات شد. او نوشتن داستان کوتاه را از زمانی آغاز کرد که با سه کودک خردسال در خانه بود و وقت نوشتن یک رمان را نداشت. مجموعه او در سال 2004 شامل داستانهایی درباره 12 زن است که زندگی عاشقانه آنها به دلیل ازدواجهای گسسته و محبتهای خیانت شده از بین می رود.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

ادبیات قرن نوزدهم به قلم رضا حقی
بیشتر بخوانید

The Bloody Chamber and Other Stories توسط آنجلا کارتر

آنجلا کارتر کاملاً روشن کرد که قصد او این نبود که قصه های “وحشتناک ، بزرگسالانه” را “استخراج محتوای نهفته از داستان های سنتی و استفاده از آن به عنوان آغاز داستان های جدید” انجام دهد. این داستان های جدید تاریک و نفسانی شامل داستان عنوان مشهوری است که بیشتر شبیه یک رمان درون مجموعه است. این داستان وحشتناک در مورد یک دختر جوان زیبا است که اجساد همسران قبلی همسرش را در یک اتاقک قلعه پیدا می کند.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

دوبلینرها توسط جیمز جویس

تنها مجموعه داستان کوتاه این نویسنده ، که عمدتا توسط موضوع مرگ مورد توجه قرار گرفته است ، تقریباً هرگز چاپ نشده است. یک ناشر حتی وقتی نظر خود را درباره انتشار آن تغییر داد ، آن را سوزاند. از نکات برجسته این فیلم می توان به “Eveline” اشاره کرد ، درباره دختری که تصمیم می گیرد بین یک دختر وظیفه در خانه بماند یا با معشوقش دوبلین را ترک کند. “مردگان” بهترین کار کوتاه او و شاهکار داستان نویسی مدرن محسوب می شود.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

بیشتر بخوانید:بهترین کتاب های ویلیام فاکنر

آنچه در مورد عشق صحبت می کنیم نوشته ریموند کارور

مجموعه داستان کوتاه موفقیت آمیز Carver ، پرتره ای مختصر و مختصر از زندگی افرادی است که در امریکای میانه در حال رفت و آمد هستند. نویسنده با استفاده از گفتگوی زنده در مضامین دوستی و درد دل فرو می رود. نسخه بدون ویرایش داستانها پس از مرگ وی با تأیید بیوه کارور برای اولین بار تحت عنوان “مبتدیان” منتشر شد.

داستان های جمع آوری شده توسط ژان ریز

در سال 1945 ، ژان ریز گفت که داستان های او “بیش از حد تلخ است … و علاوه بر این ، چه کسی داستان کوتاه می خواهد؟” او در سال 1966 با رمان خود Wide Sargasso Sea مشهور شد ، که بیش از 20 سال منتشر نشد. داستان های او با استفاده از مطالب زندگینامه ای ، در حال حرکت بین کارائیب ، لندن و پاریس – همه مکان های زندگی او – و شخصیت ها عمدتا زنانی هستند که در حاشیه یک جامعه بی تفاوت زندگی می کنند ، با الکل ، روابط محکوم و فقر سر و کار دارند.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

داستان کوتاه یک پیام شاهنشاهی
بیشتر بخوانید

داستانها و شعرهای کامل ادگار آلن پو

ادگار آلن پو با شعر “کلاغ” بیشتر شناخته شده است ، اما طرفداران داستان های وحشتناک گوتیک او عاشق این داستان های کلان هستند که شامل “سقوط خانه آشر” است ، که در آن یک برادر خواهر خود را زنده در خاک دفن می کند مقبره خانوادگی و یکی از شناخته شده ترین داستان های کوتاه پو ، “قلب قصه گویی” ، که در آن راوی سعی می کند خواننده را در هنگام توصیف یک قتل ، به سلامت عقل خود متقاعد کند.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

دگردیسی و داستانهای دیگر توسط فرانتس کافکا

فرانتس کافکا استاد داستان کوتاه است و هرگز رمان تمام قد خود را تمام نکرد. این مجموعه که در زمان حیات کافکا منتشر شده است ، معدود آثاری را که وی در واقع می خواست منتشر شود گرد هم می آورد. این شامل مشهورترین داستان وی ، “دگردیسی” ، در مورد بیگانگی یک انسان هنگام تبدیل شدن به سوسک و “قضاوت” است که کافکا آن را به عنوان یکی از کاملترین آثار ادبی خود می داند. وی به مجری خود دستور داد كه پس از مرگ همه نوشته های منتشر نشده خود را بسوزاند – اما این مورد تأیید نشد. این داستان ها را می توان در The Burrow یافت.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

داستانهای کوتاه کامل ارنست همینگوی

این مجموعه پس از مرگ نویسنده کتاب “برای چه کسی زنگ می زند” و “پیرمرد و دریا” شامل پیش گفتاری از پسران وی و همچنین داستان های کلاسیک اول چهل و نه داستان و تعدادی داستان دیگر است. به نظر می رسد یکی از بهترین داستان های او “برف های کلیمانجارو” در مورد هری ، نویسنده ای است که در هنگام سافاری در آفریقا از گانگرن در حال مرگ است و تجربه های زندگی خود را سرگرم می کند. این فیلم به فیلمی در سال 1952 با بازیگری گریگوری پک و سوزان هیوارد تبدیل شد و قسمت اضافی آن مخصوصاً برای باغبان آوا نوشته شده است.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

بیشتر بخوانید: سبک موسیقی رمانتیک

شاهزاده مبارک و داستانهای دیگر توسط اسکار وایلد

اگرچه او بیشتر به خاطر رمان ها و نمایشنامه هایش شناخته شده است ، اما داستان های اسکار وایلد برای کودکان برای هر گروه سنی افسانه است. وایلد ، که معتقد بود “وظیفه هر پدری است که برای فرزندان خود داستان های افسانه ای بنویسد” ، از خواندن “غول خودخواه” برای دو پسرش لذت برد. داستان عنوان این مجموعه درباره مجسمه ای است که از پرستویی می خواهد همه جواهرات و برگهای طلای بدنش را برای کمک به فقرا از او بگیرد – داستانی که نمی تواند شما را گریه کند.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

داستان کوتاه جلوی قانون
بیشتر بخوانید

دهان پرندگان از سامانتا شوبلین ، ترجمه مگان مک داول

رمان Fever Dream نویسنده آرژانتینی در فهرست کوتاه جایزه بین المللی Man Booker در سال 2017 قرار گرفت. اولین مجموعه داستان کوتاه ترسناک و کابوس انگیز او به انگلیسی ترجمه شده شامل چراغ های جلو ، که در آن یک عروس مضطرب توسط شوهر جدیدش در یک پمپ بنزین کنار جاده ریخته می شود – همراه با بسیاری دیگر از زنان طرد شده. در داستان عنوان تغییر شکل یک زن جوان از یک نوجوان شامل خوردن پرندگان زنده است ، این باعث انزجار والدینش می شود.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

داستان های منتخب آنتون چخوف

چخوف که بزرگترین نویسنده داستان کوتاه محسوب می شود ، 30 داستان برتر خود را در این مجموعه جمع آوری کرد. ترجمه شده توسط ریچارد پیور و لاریسا ولوخونسکی – که ترجمه جنگ و صلح ، دکتر ژیواگو و آنا کارنینا است – شامل “بانوی با سگ” است ، در مورد یک امر زنا که به عشق تبدیل می شود.( بهترین داستان های کوتاه جهان )

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های جیمز کامرون

چیزهایی در اطراف گردن شما توسط Chimamanda Ngozi Adichie

این 12 داستان کوتاه مالیخولیایی ، از نویسنده برنده جایزه نارنجی “نیمه خورشید زرد” ، بیشتر به زندگی و تجربیات زنان نیجریه ای می پردازد. داستان های مستقل شامل تقلید است که در آن زندگی جدید مادر جوان در فیلادلفیا وقتی متوجه می شود همسرش معشوقه خود را به خانه خود در لاگوس منتقل کرده است وارونه می شود و داستان عنوان در مورد تنهایی یک دختر نیجریه ای است که به آمریکا نقل مکان می کند .

پایان مقاله ( بهترین داستان های کوتاه جهان )

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

20 + 13 =