صفحه اصلی > موسیقی : آشنایی با موسیقی نیو ایج
ads
ads

آشنایی با موسیقی نیو ایج

موسیقی نیو ایج

آشنایی با موسیقی نیو ایج : حدود هفت یا هشت سال پیش ، چند نفر در ایالت نیویورک تصمیم گرفتند که یک حمام صوتی برگزار کنند – به طور کلی ، رویدادی که شرکت کنندگان روی زمین دراز می کشند در حالی که نوازندگان ساز آهنگ های آرام را “شستشو” می دهند و آنها را آرام می کنند – خرید اینترنتی کرده بودند ، اگرچه در تکنیک های بهبود صدا و / یا کار گونگ آموزش ندیده بودند.

اتفاقاً دو نفر از افراد برجسته این روش ، جادوگر زیتر و حكیم موسیقی نیو ایج لاراجی و صداپیشه و تمرین كننده ریكی آرجی اوشناندا ، به دعوت صاحبان استودیوی یوگا كه در آن برگزار شده بود ، در این جلسه حضور داشتند. و بعد از 20 دقیقه از رفتن این جفت ، اعصاب بازی بی تربیت میزبانشان را گرفت.

آشنایی با موسیقی نیو ایج

آشنایی با موسیقی نیو ایج

پس از تخلیه کلاس در یک چای فروشی مجاور ، لاراجی و اوشناندا شنیدند که برخی دیگر از همکاران در مورد چگونگی “هنوز وزوز” صحبت می کنند ، “اوکاناندا” به یاد می آورد. به نظر می رسید كه آنها از این توصیف به عنوان یك مثبت استفاده می كنند ، اما چنین احساسی فعال برخلاف آرامشی است كه باید احساس می كردند و این می توانست تأثیرات مخربی بر سیستم عصبی افراد بگذارد.

اوکاناندا می گوید: “مطمئناً ، هر کسی حق مالکیت هر یک از این ابزارها را دارد و داشتن کاسه های خود ، چنگال ها ، طبل ها و گنگ های خود چیز بسیار شگفت انگیزی است.” “اما اینکه خود را” شفابخش صدا “بخوانید فقط به این دلیل که این ابزارها را در اختیار دارید ، می تواند یکپارچگی عمل مشکوک صدا را تضعیف کند.”

بسیاری از علاقه مندان به سلامتی ، مانند آن دسته از خوب حمام کننده های صدا در Upstate New York ، احتمالاً با موسیقی نیو ایج آشنا هستند. موسیقی نیو ایج شامل طیفی از اصوات است – از ضبط های طبیعی مانند آواز پرندگان و طوفان های رعد و برق گرفته تا علوفه های ضبط شده در استودیو مانند آوازهای اثیری و آهنگ های نرم و روان کننده سینت سایزر – که شواهد حکایت شده و برخی مطالعات علمی نشان می دهد سیستم عصبی پاراسمپاتیک آرام است.

در حقیقت ، برخی از برچسب های ضبط موسیقی ، به جای شناسایی موسیقی منتشر شده از آنها به عنوان “عصر جدید” ، ترجیح می دهند برچسب “موسیقی برای آبگرم و آرامش” را بر آن بگذارند ، زیرا معتقدند که این موسیقی دقیق تر به هدف و فواید موسیقی می گوید. اگرچه عصاره جدید و بهبود صدا در اصل از کشف و وسواس بعدی غرب توسط معنویت ، یوگا و تغذیه در دهه 1950 و 60 توسط غرب بوجود آمده است ، اما رابطه این دو همیشه روشن نیست.

داگلاس مک گوان ، مالک یوگا رکوردز و A&R برای چاپ مجدد گروه Numero ، در ایمیل من درمورد ارتباط بین رونق صنعت سلامتی و احیای اخیر موسیقی نیو ایج در یک ایمیل می نویسد: “به نظر من آنها بیشتر از این که با هم مرتبط باشند”.

“بخش موسیقی یک چیز موسیقی است. قسمت سلامتی یک سبک زندگی است. در موسیقی نیو ایج همیشه یک اقلیت آواز وجود دارد که سعی در پیش بردن این ایده دارد که موسیقی به طور خودکار نیاز به بخشی از سبک زندگی خوب و غیره دارد. از نظر من این واقعاً درست نیست ، یا مطابق با تاریخ موسیقی عصر جدید است ، که پر از افرادی است که شاد و مهمانی زندگی می کنند و هنوز هم ادامه می دهند. “

درست است که هیچ دریافت مستقیمی برای برقراری ارتباط مستقیم بین موسیقی سلامتی و موسیقی New Age وجود ندارد ، اما طعم سازان و دروازه بان های این سبک حکایت از افزایش علاقه و فروش جدید طی چند سال گذشته داشته اند.

رئیس برچسب RVNG ، Matt Werth در سال 2016 به The Gear Dayal به The Guardian گفت: “مردم به سمت روشهای آگاهانه تر حرکت می کنند و عصر جدید بخشی از این امر است.” در سال 2013 ، مک گوان به جمع آوری مجموعه من مرکز هستم: موسیقی خصوصی عصر جدید در امریکا 1950-1990 برای برچسب مستقل Light In the Attic ، که به معرفی نسل جدیدی از شنوندگان به مبتکران ژانر مانند Iasos ، Steven Halpern ، Joanna Brouk و Laraaji کمک می کند – آلبوم های برخی از این هنرمندان موضوع انتشار مجدد خودشان بوده است روی نقش های دیگر. و تازه واردان نسبی مانند Matthewdavid و Kaitlyn Aurelia Smith از لس آنجلس با رویکردها و اصوات جدید ژانر را تازه کرده اند.

فرق بین ریتم و هارمونی
بیشتر بخوانید

آشنایی با موسیقی نیو ایج

آشنایی با موسیقی نیو ایج

Oceananda بر اهمیت آنچه او “دو من” می نامد در عمل بهبود صدا – صداقت و عمد – تأکید می کند در حالی که اعتراف می کند “اندازه گیری آن” واقعاً سخت است ، زیرا شما اغلب مشتریانی دارید که قادر به تشخیص کیفیت نیستند از آنچه در شرف دریافت یا دریافت هستند ، و این می تواند به نتایج کمتر از حد مطلوب منجر شود. “

علی رغم تعاریف مبهم ، هنگامی که یک هنرمند به دنبال علاقه واقعی است ، می تواند آشکار باشد. اسمیت ، استاد اشتیانگ یوگی و سینت سایزر مدولار که کارگاه های مدیتیشن عمیق را در لس آنجلس رهبری می کند ، یکی از آنهاست. او در اوایل سال جاری ورزش محیطی ، جزر و مد: موسیقی برای مدیتیشن و یوگا را آزاد کرد و سلامتی را در زندگی و روند خلاقیت خود گنجانده است.

او اشاره می کند که تعریف فرهنگ لغت به معنای واقعی کلمه “سالم شدن است” ، و گرچه او با دو برابر “صدا” آزادی می گیرد – به معنای ارتعاشاتی است که از طریق هوا عبور می کند و باعث می شود چیزها را بشنویم ، در ، “از ذهن سالم” – اتصال ، در توصیف او ، معتبر است.

او می گوید: “بر اساس تجربه من ، [بهبودی و سلامتی] نمی تواند فقط در سطح جسمی ، پرانرژی ، عاطفی یا روحی باشد.” “این مانند یک فرم عمیق تر است که می دانید کل موجودیتان بلافاصله با یک حس عمیق درک می شود. من احساس می کنم که سلامتی به طور مداوم با آن لحظات روبرو می شود ، بنابراین سوالات و سوتفاهم های بی پاسخ در وجود شما وجود ندارد که باعث برهم خوردن جریان انرژی در بسیاری از جنبه های خود.

این به طور طبیعی صدا و بهبود هماهنگی ایجاد می کند. ” همانطور که او در مورد سلامتی در همان نفس شفابخشی صدا صحبت می کند ، به عنوان چیزی که بسیار اساسی و جدایی ناپذیر برای قداست ذهن ، بدن و روح است ، به راحتی می توان صنعت را به عنوان یک پول ساز برای مارک هایی مانند Goop تبدیل کرد.

موسیقی نیو ایج اکنون برای هر کسی که اتصال اینترنت داشته باشد قابل دسترسی است. اگر منابعی برای تحصیل تحت Don Conreaux ندارید (خیلی کمتر گنگهای او را خریداری می کنید) ، فقط چند فیلم YouTube را تماشا کنید و یک میز رومیزی Zidjian در آمازون تهیه کنید.

اوکاناندا از تازه واردان این حوزه استقبال می کند – حتی وقتی که با چگونگی ارزیابی “دو من” بدون دروازه بازی دست و پنجه نرم می کند – اما او و دیگر پیشگامان بهبود صدا و سلامتی نگران هستند که ممکن است دموکراتیزه شدن نیز اثر کمتری داشته باشد.

سوزان دوست ، نوازنده ، ترانه سرا و کارآفرین می افزاید: “مردم سعی می کنند عصر جدید را شبیه سازی کنند زیرا آنها فکر می کنند ،” من فقط پشت پیانو می نشینم و دور خود را می پردازم. ” “افرادی که موسیقی New Age را دوست دارند ، آنها تفاوت را می دانند. در صنعت سلامتی نیز همین طور است – آنها می توانند جعلی و واقعی را تشخیص دهند.”

آشنایی با موسیقی نیو ایج

آشنایی با موسیقی نیو ایج

بحث درباره اینکه موسیقی نیو ایج چیست ، به آغاز ژانر در دهه 1960 و 70 برمی گردد. دون هكمن در سال 1994 برای لس آنجلس تایمز نوشت: “عصر جدید اغلب به واسطه آنچه نیست ، تعریف می شود.” این جاز نیست ، فولك نیست ، راك نیست اما کلاسیک نیست. با این وجود عناصر و تأثیرات ناشی از تمام این عرصه هایی که با دقت بیشتری مشخص می شوند ، گاه گاهی اوقات به موسیقی سر می زنند. ” در واقع ، آلبوم های اولیه موسیقی نیو ایج از لحاظ معنوی مشترکات بیشتری دارند تا صوتی.

اولین آلبوم موسیقی نیو ایج به طور گسترده ای شناخته می شود که موسیقی تونی اسکات برای موسیقی مدیتیشن ذن و سایر شادی ها از سال 1965 ، یک منظره صوتی کم از کلارینت ، کوتو و شکوهاچی است. بعدی سازنده موسیقی باسیست و نوازنده پل هورن در داخل بود که در سال 1969 به عنوان همراهی مستندی درباره مراقبه استعلایی در داخل تاج محل ضبط شد و پس از آن در 1975 متن قابل بحث این ژانر ، مجموعه طیف استیون هالپرن ارائه شد.

سبک موسیقی نیو ایج
بیشتر بخوانید

او هفت کلید اصلی در Fender Rhodes بازی می کند که با هفت چاکرا مطابقت دارد تا “به معنای واقعی کلمه” ساز انسانی شما را تنظیم کند. “

با توجه به رهنمودهای ارائه شده توسط گرمی هنگام ایجاد این گروه در 1987 ، New Age همچنین مسئله “آگاهی” است ، یا اینکه هدف هنرمندان از ساخت این نوع موسیقی چیست.

Doucet ، یکی از اعضای کمیته نمایش آکادمی ضبط ، اضافه می کند که “جایگزین” New Age – موسیقی تولید شده توسط لیست های پخش “لرز” Spotify مانند “Lo Mimieux” و “Piotr Miteska” فقط یک سند است ، اما برای بسیاری از کاربران ، به اندازه کافی نزدیک است.

او می گوید: “آنها فقط برخی از موسیقی های دلهره آور و صداهای طبیعی را که شاید 30 درصد از چیزهای واقعی باشد ، به صدا در می آورند.” “افرادی که عمیقاً درگیر این موسیقی نیستند ممکن است بگویند” این خوب است ، من فقط آن را در پس زمینه پخش خواهم کرد. ” “

Doucet برای اولین انفجار موسیقی نیو ایج در آنجا بود ، پس از اینکه در سال 1983 به L.A منتقل شد و اولین فروشگاه ضبط موسیقی فقط در New Age را افتتاح کرد ، به نام مناسب فقط New New Age Music. ژانر به یک جنبش گسترش یافت و بلافاصله مورد تحقیر و ستایش قرار گرفت.

هنرمندان پرفروش مانند Enya و Yanni سعی کردند از برچسب New Age فاصله بگیرند. پیانیست یونانی در سال 1988 از LA Times کشته شد. “وقتی کسی موسیقی عصر جدید را می گوید ، به چیزی فکر می کنم که پس زمینه آن را در پس زمینه قرار می دهی.” قالب هایی به KTWV ، AKA “The Wave” که موسیقی جاز روان و New Age را پخش می کرد. این حرکت با افزایش فروش رکورد ژانر همراه شد.

طبق گزارش تایمز از 1987 ، برچسب پیشگام موسیقی نیو ایج ویندهام هیل سالانه بیش از 26 میلیون دلار درآمد کسب کرد (حدود 59 میلیون دلار امروز) و سایر برچسب های با تمرکز مشابه نیز فروش سالانه 5-10000 واحد افزایش داشتند.

Doucet ، که به تازگی یک بسته بازنگری حرفه ای پنج LP ، New Age Box Set: 1982-1984 ، را با عنوان Dark Entries در سانفرانسیسکو دوباره منتشر کرده است ، می گوید: “در طول پنج سال ، هر فروشگاه بزرگ ضبط موسیقی دارای موسیقی نیو ایج بود.”

آشنایی با موسیقی نیو ایج

موسیقی نیو ایج

“آنقدر جریان اصلی بود که مردم به ما می آمدند و در ایستگاه های گوش دادن به موسیقی گوش می دادند و سپس به Tower Records می رفتند و آن را با شش دلار کمتر می خریدند که ما نمی توانستیم با آنها رقابت کنیم.”

لاراجی ، که از دهه 1970 مشغول مراقبه خنده و شنا کردن شنوندگان در فضای کیهانی تحریک کننده ترنس است ، نگاهی آراسته به موسیقی مجاور موسیقی نیو ایج دارد که صرف نظر از ریشه آن ، برای گوش دادن به سرویس های پخش جریانی در دسترس است. لاراجی می گوید: “من به یک وب سایت مانند Pandora یا Spotify می روم و به آنچه در مورد موسیقی آرامش بخش و آرام بخش ارائه می شود گوش می دهم.”

“من به برخی از موسیقی های خوب تولید شده ، آگاهانه و مثبت گوش می دهم که به هماهنگی الگوهای استرس ناخودآگاه عمیق کمک می کند. برای افرادی که نیاز به استراحت در مورد سبک زندگی پربار از اطلاعات خود دارند ، این نوع موسیقی – خواه شما آن را موسیقی خوب یا ترنس صدا می کنید موسیقی یا موسیقی جایگزین یا موسیقی نیو ایج – نیاز به روان و بدن هیجانی را برای آرامش خاطر و آزاد کردن از اطلاعات خطی ، تفکر زیاد برطرف می کند. “

تفاوت ، همانطور که لاراجی و اوکاناندا در آن حمام صوتی سطح پایین مشاهده کردند ، به احساسات ذهنی و جسمی نامحسوسی که شنوندگان تجربه می کنند برمی گردد. نباید “وزوز” کرد – حداقل آنها باید احساس آرامش کنند. با این وجود ، “این کار لزوماً باعث ایجاد موسیقی نیو ایج نمی شود”.

“موسیقی که به شما احساسات وحشتناکی می دهد یا شما را به تنش می اندازد ، عصر جدید نیست. برای افرادی که اهل معنویت هستند ، بعد دیگری باز می کند و افرادی که نسبت به آن بعد باز هستند ، بلافاصله آن را می دانند.”

معرفی سبک موسیقی راک اند رول
بیشتر بخوانید

به نوعی ، علاقه وافر مخاطبان جریان اصلی دهه 1980 برای آرامش بخش ، صداهای ملایم ، تمایل بسیاری از شنوندگان به حالت های “کم پشت” گوش دادن را که امروز اسپاتیفای به شدت فشار می دهد ، پیش بینی کرد. در سال 2017 ، منابع صنعت موسیقی به The Lover Paffler’s Liz Pelly گفتند که لیست “Spotify” که Spotify در حال گسترش است ، گروهی از مصرف کنندگان را تهیه می کند و احتمالاً حتی آنها را ایجاد می کند ، که به دنبال این نژاد جدید موسیقی بی ادعا هستند.

تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که بازی را فشار داده و به صداهای تنظیم شده الگوریتمی اجازه دهند تصمیم بگیرند – چیزی که تحقیقات نشان می دهد مصرف کنندگان به طور کلی از انجام آنها خسته شده اند – برای آنها. در حالی که این نوع گوش دادن به شنوندگان آسیب جدی نمی رساند ، این عملکرد پیامدهای گسترده تر و به همان اندازه نگران کننده ای برای هنرمندانی دارد که معیشت آنها تحت تأثیر قرار گرفته است.

به عنوان مثال ، شرکت فناوری Endel مستقر در برلین ، مناظر مهندسی مهندسی را که به گفته او در مکان و بیومتریک هر کاربر ضعیف است ، در نظر گرفته است. در اوایل سال جاری ، وارنر رکوردز اعلام کرد که الگوریتم اختصاصی این شرکت را به گونه ای خریداری کرده است که گویی هنرمند جدیدی را در فهرست خود امضا کرده است. اعلامیه مطبوعاتی اعلامیه خبر “اولین الگوریتمی برای امضای معامله مهم”.

در ماه ژوئن ، اندل پنج آلبوم با عنوان – یا ، شاید ، مودبورد – منتشر کرد – صبح مه و ابری ، بعد از ظهر و عصر بارانی و بعد از ظهر پاک.

در سال 2017 ، نشریه اینترنتی Music Business Worldwide گزارش داد که Spotify لیست های پخش را برای آرامش و تمرکز مانند پیانوی صلح آمیز ، تمرکز عمیق ، و Ambient Chill با “هنرمندان جعلی” جمع کرده است.

به آنها “جعلی” می گفتند زیرا هیچ کس به جز Spotify نمی توانست شواهدی از آنها پیدا کند ، اما اگر کاربران بتوانند تفاوت را تشخیص دهند ، به نظر نمی رسید که برای آنها اهمیتی داشته باشد: بسیاری از این لیست های پخش صدها هزار یا میلیون ها دنبال کننده و بازی دارند.

داوست می گوید: “این خود شخص است كه باید تصمیم بگیرد چه چیزی را از بازار می گیرد.” برخی از این افراد ممکن است فکر کنند یک بطری ضد داغ خون آشام 27 دلاری واقعا لرزش های بد را از بین می برد ، در حالی که دیگران می گویند این روغن مار شکوهمند است.

اما اگر زن و شوهر به اینجا و آنجا اسپری بزنند ، فارغ از اینکه “واقعی” باشد آیا محصول به اثر مطلوب خود نرسیده است؟ همین نکته را می توان در مورد لیست های پخش “خنک” اسپاتیفای به همان اندازه محبوب و تقلیدی گفت.

اگر آنها فاقد شرایط لازم باشند که نگهبان قدیمی موسیقی نیو ایج می تواند بلافاصله احساس کند ، اما هنوز به نفع برخی شنوندگان است ، چه ضرری دارد؟ به خصوص که – شاید مهمتر از همه – فارغ از میزان درآمدشان ، یا اینکه تجربه و دانش قبلی در این زمینه دارند ، در دسترس شنوندگان است.

یک شرکت که قصد دارد شکاف بین مصرف کننده ، الگوریتم و هنرمند را با هدف تحقق بخشیدن به خود جبران کند ، آب هوشمند است. این برند متعلق به کوکاکولا اخیراً یک EP و مجموعه ای از لیست های پخش به نام smartbeats راه اندازی کرده است که در آن هنرمندانی مانند Toro Y Moi ، Empress Of و Madeline Kenney حضور دارند که شیوه های سلامتی را به نوعی در زندگی آنها گنجانده اند.

کوکا کولا مبلغی را به حقوق هر هنرمند اعلام نکرده است ، اما منابع صنعت تخمین می زنند که چنین مشارکتی از 10 تا 40 هزار دلار برای هنرمندان خالص باشد. سپس Endel سمت B را طراحی کرد که برای فعالیتهای مختلف کاربر مانند کارکردن یا خنک شدن سفارشی است.

جو هولدر ، مدیر خلاق تندرستی در آب هوشمند ، می گوید: “ما به آن به عنوان ادامه ساختن افراد نابینای فرهنگی نگاه می کنیم.” “بهبود منظره های صوتی می تواند تفاوت زیادی در رفاه و دسترسی افراد ایجاد کند. آنچه شما واقعاً نیاز دارید اتصال به اینترنت است و اکنون می توانید به چیزی دسترسی پیدا کنید که قبلا دستیابی به آن کمی سخت بود ، همانطور که با ظهور تناسب اندام بوتیک و مواردی از آن طبیعت. “

معرفی دستگاه شور در موسیقی ایرانی
بیشتر بخوانید

همه چیز خوب است و خوب است که پول را برای تغییر تمرکز به دور از چهره های سلامتی مانند Amanda Chantal Bacon از Moon Juice و محصولات گران قیمت بسیار سرگرم کننده برای دموکراتیزه کردن رفاه ، خوب و خوب دانست ، اما به نظر نمی رسد ضربات هوشمند مطابق با معیارهای “دو من” Oceananda باشد.

در این رویداد smartbeats ، که در یک فضای کاملاً بی روح در میدتاون منهتن برگزار شد ، یک جلسه کوتاه مدیتیشن و تمرین که 30 دقیقه به طول انجامید – که شب در آن مرکز بود – به نظر می رسید یک کوکتل ، غذای خانگی و شبکه سفارش داده شود.

(و از نظر فلسفی ، تجارت Smartwater بر روی بطری های پلاستیکی آب بنا شده است ، که محیط زیست و بدن انسان را تهدید می کند ، که هر دو به شدت با بهبود صدا و موسیقی New Age ارتباط دارند.) در مقابل ، حمام صدا بازیکنان بی تجربه گنگ در نواحی نیویورک عملاً متعالی به نظر می رسد. در این حالت ، ممکن است قصد وجود داشته باشد ، اما یکپارچگی کمتر قطعی است.

متیو داوید ، تهیه کننده و چند سازنده L.A ، نقطه ی شیرینی را در بین دسترسی به بهبود صدا و موسیقی New Age – با سرمایه گذاری برخی از هنرمندان خود در همکاری با نام تجاری در فضا – پیدا کرده است ، بدون اینکه یکپارچگی یا اهداف آن را فراموش کند.

به عنوان مثال ، کارلوس نینو ، که تعدادی آلبوم را در برچسب Leaving Records متیو دیوید منتشر کرده است ، با Bacon دوست خوبی دارد و لیست های پخش در فروشگاه Moon Juice (علاوه بر صداگذاری دوش کودک خود) را در فروشگاه تنظیم کرده است. Leaving Records همچنین میزبان یک مجموعه موسیقی محیطی در فضای باز به نام Listen to Music Outside in the Daylight Under a Tree است که دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد.

تابستان سال گذشته ، یک ادای احترام بدون کلام و بی کلام به تهیه کننده هیپ هاپ راس جی به تازگی درگذشت. در سال 2012 ، متیو داوید New Age را کاملاً پذیرفت و چهار سال بعد ، چندین آلبوم تحت پروژه خاص ژانر خود Mindflight منتشر کرد. وی همچنین نمایش منظم Mindflight Meditations را در ایستگاه رادیویی اینترنتی دوبلاگ L.A.

متیو داوید علی رغم اشتیاق افسارگسیخته به قدرت بهبود رنگ و بافت موسیقی نیو ایج ، با دیدن هک نیز می داند. یک پست اخیر از بسته بندی پنیری چهار بسته کاست موسیقی نیو ایج از سال 1992 لذت برد ، که نوید همراهی کامل “عاشقانه” و “اغوا” را می دهد ، از جمله. با این وجود ، وی گسترش دانش و دستیابی به فلسفه های عصر جدید را بدون توجه به عمد ، امری کاملاً خوب می داند ، که به گفته وی ارزشمند است ، اما همچنین می تواند دامنه لغزنده ای برای قضاوت و انحصار باشد.

او می گوید: “وقتی با شیوه های مقدس و باستانی برخورد می كنید ، آن چیزی كه سپس در حال تجاری سازی آن هستید ، شكل دیگری به خود می گیرد و سپس دوباره متن می شود. این كمی س,ال برانگیز و كمی مشكل ساز است.” “اما ثروت دانش ، اشتراک دانش من احساس می کنم در حال حاضر بسیار مهم است.

من احساس می کنم که همیشه MO من با موسیقی و فرآیند و فن آوری بوده است. بسیاری از کارهایی که من خلاقانه و حرفه ای انجام می دهم ، دیگران را به اشتراک می گذارم و دیگران را تشویق می کنم بسیاری از اوقات بدون قرار دادن بارکد بر روی آن. “

پایان مقاله آشنایی با موسیقی نیو ایج

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم مک‌کیب و خانم میلر|بهترین آثار موتزارت|نقد فیلم آشوب|فیلم دفترچه امید بخش|نقد فیلم سال گذشته در مارین باد|بهترین فیلم های دارن آرنوفسکی|میکل‌ آنجلو آنتونیونی|نقد فیلم پدر بودن|سایت و منابع گرافیکی|فیلم ام|معرفی سبک موسیقی کانتری|بهترین فیلم های ایناریتو

دیدگاهتان را بنویسید

8 + 18 =