صفحه اصلی > بازیگران و کارگردان ها : بهترین فیلم های پنه لوپه کروز

بهترین فیلم های پنه لوپه کروز

فیلم های پنه لوپه کروز

بهترین فیلم های پنه لوپه کروز : پنه لوپه کروز 46 سالگی خود را در 28 آوریل 2020 جشن می گیرد. نگاهی می اندازیم به 15 فیلم برتر او ، که در رتبه های بدترین و بهترین قرار دارند.

با مقاله بهترین فیلم های پنه لوپه کروز با بامدادی ها همراه باشید.

کروز در طول زندگی حرفه ای خود سه نامزد اسکار دریافت کرده است. اولین نامزدی او برای بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم “ولور” در سال 2006 بود. وی پس از آن دو نامزدی بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای “ویکی کریستینا بارسلونا” در سال 2008 و “نه” در سال 2009 دریافت کرد.

او برای ساخت “فیلم ویکی کریستینا بارسلونا” اسکار گرفت. او یکی از هفت بازیگری است که برای یک فیلم وودی آلن اسکار می برد. (او به عنوان دارندگان اسکار به Diane Keaton ، ” فیلم آنی هال ” ، Michael Caine و Dianne Wiest ، “Hannah and Her Sisters” ، Wiest ، “Bullets Over Broadway” ، Mira Sorvino ، “Mighty Aphrodite” و Cate Blanchett ، “Blue Jasmine” پیوست. برای فیلم های نوشته شده و کارگردان آلن.)

کروز اولین بار در زادگاهش اسپانیا به شهرت رسید. بازی های او در بسیاری از فیلم های آنجا و به ویژه در کارهای پدرو آلمودوار به او اجازه داد تا در فیلم های آمریکایی شروع به بازی کند.

او در ابتدا کمی تلاش کرد تا در بازیگری خود همان قدرت را به دست آورد که انگلیسی صحبت می کرد در مقابل اسپانیایی و بعضی از فیلمهای اولیه آمریکایی که قرار بود او را به یک ستاره آمریکایی تبدیل کنند ، این کار را نکرد. کروز هر چند در تولیدات آمریکایی و اسپانیایی به کار خود ادامه داد و در سال های بعدی رزومه بسیار خوبی را ساخته است.

بهترین فیلم های پنه لوپه کروز

فیلم های پنه لوپه کروز

1.فیلم ویکی کریستینا بارسلونا (2008)
کارگردان و نویسنده: وودی آلن. با بازی ربکا هال ، اسکارلت جوهانسون ، خاویر باردم.

کروز به خاطر بازی در نقش همسر سابق پرتحرک و کمی تهدید کننده خاویر باردم به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن اسکار انتخاب شد. این عنوان به نام دو زن جوان (ویکی و کریستینا) اشاره دارد که به بارسلونا سفر می کنند و با هنرمند suave با بازی باردم درگیر می شوند.

بهترین فیلم های برد پیت
بیشتر بخوانید

این فیلم به کروز اجازه می دهد به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی بازی کند و پویایی عالی بود. در حالی که کروز در اجرای انگلیسی زبان خود همیشه کمی آزرده خاطر بوده است ، هنگام استفاده از زبان انگلیسی کمی ناجور بود اما پس از آن اجازه داد تمام قدرت استعداد او در رمان های خشمگین اسپانیایی که اغلب عصبانی است ، ظاهر شود.

2. VOLVER (2006) فیلم
کارگردان و نویسنده: پدرو آلمودوار. با بازی کارمن مورا ، لولا دونیا.

“ولور” تحسین برانگیزترین نقشی است که کروز تاکنون داشته است. او تنها (تا به امروز) نامزدی بهترین بازیگر زن اسکار برای این فیلم را دریافت کرد. او همچنین در گلدن گلوب ، SAG و در محافل اهدای جوایز گروه های منتقد نامزد شد.

بهترین فیلم های پنه لوپه کروز

فیلم های پنه لوپه کروز

3. NINE (2009) فیلم
کارگردان: راب مارشال. مایکل تولکین ، آنتونی مینگلا. بازیگران دنیل دی لوئیس ، ماریون کوتیار ، نیکول کیدمن.

کروز یک سال پس از برنده شدن این جایزه ، نامزدی اسکار دیگری را به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن دریافت کرد. این سومین نامزدی اسکار او خواهد بود. کروز در نقش معشوقه یک کارگردان مشهور فیلم با الگوبرداری از فدریکو فلینی بازی می کند.

این موزیکال در ابتدا در برادوی انجام شده بود و قابل توجه بود که حتی اگر نمایش در آن سال نامزدهای تونی را فرا گرفت ، زنی که این نقش را بازی می کرد (آنیتا موریس) از تلویزیون ممنوع شد زیرا لباس و آهنگ او بیش از حد از نظر جنسی قابل توجه بود. کروز با این شخصیت خوب عمل می کند اما آهنگ او به شیوه ناتورالیستی و بدون حرکات آکروباتیک و رقص که سالها قبل ترانه (تحت عنوان “ندایی از واتیکان”) را بسیار رسوا ساخته بود ارائه می شود.

4. فیلم همه چیز درباره مادر من (1999)
کارگردان و نویسنده: پدرو آلمودوار. سسیلیا راث ، ماریسا پاردس ، کندلا پنا

این فیلم پدرو آلمودوار برای سال 1999 برنده اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شد. کروز نقش مادر نویسنده ای مشتاق را بازی می کند که نمی خواهد پسرش از پدرش بیاموزد.

5. فیلم چشمهای خود را باز کنید (1997)
کارگردان و نویسنده: Alejandro Amenábar. با بازی ادواردو نوریگا ، چته لرا ، فله مارتینز.

بهترین فیلم های آنجلینا جولی
بیشتر بخوانید

این نسخه اسپانیایی زبان “Vanilla Sky” بود که در آن کروز نقشی را بازی کرد که در نسخه انگلیسی بازی کرد. معمولاً قدرت واقعی کروز به عنوان یک بازیگر زن وقتی از اسپانیایی استفاده می کند راحت تر ظاهر شد.

6. VANILLA SKY (2001) فیلم
کارگردان و نویسنده: کامرون کرو. بازیگران تام کروز ، کامرون دیاز ، کورت راسل.

کروز این فرصت بی نظیر را داشت که همان نقشی را که در نسخه اسپانیایی زبان این فیلم بازی کرده است ، روایت کند: این داستان از مردی (تام کروز) است که پس از عاشق شدن کروز و دوست دختر حسودش (کامرون) در اثر یک تصادف رانندگی مسخ شده است. دیاز) او را از جاده دور می کند.

7. JAMON، JAMON (1992) فیلم
کارگردان: Bigas Luna. نویسندگان: کانال های Cuca ، Bigas Luna ، Quim Monzó. با بازی خاویر باردم ، استفانیا ساندرلی ، آنا گالینا.

کروز اولین فیلم خود را (در کنار همسر آینده اش خاویر باردم) در این فیلم انجام داد. کروز نقش یک دختر فاحشه و مرکز یک مثلث عاشقانه است که در پایان در دوئل دو مرد با استفاده از اسلب ژامبون می جنگند ، از این رو این عنوان به انگلیسی ترجمه می شود به “Ham، Ham.

8. ALL THE PORTTY HORSES (2000) فیلم
کارگردان: Billy Bob Thornton. نویسنده: تد تالی. با بازی مت دیمون ، هنری توماس ، سام شپارد.

این وسترن برای فیلمنامه خود توسط تد تالی ، فیلمنامه نویس ” فیلم سکوت بره ها” مورد تحسین قرار گرفت اما برای بقیه درگیر فیلم کمی ناامید کننده بود. قرار بود این عاشقانه کروز را به یک ستاره بزرگ آمریکایی تبدیل کند اما او باید کمی بیشتر صبر کند تا این شهرت برسد.

بهترین فیلم های پنه لوپه کروز

فیلم های پنه لوپه کروز

پایان مقاله بهترین فیلم های پنه لوپه کروز

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم گذران زندگی|نقد فیلم پینوکیو|میکا والتاری|بهترین فیلم های ایزابلا روسلینی|نقد فیلم پدر بودن|فیلم سینمایی گرمای بدن|نقاشی دورا مار و گربه|مکتب رمانتیسم|تابلو جیغ|بهترین فیلم های بری لارسون

دیدگاهتان را بنویسید

نه − یک =