صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : نقاشی دورا مار و گربه
ads

نقاشی دورا مار و گربه

نقاشی دورا مار و گربه

نقاشی دورا مار و گربه مرموزترین و چالش برانگیزترین معشوقه این هنرمند را نشان می دهد که به طول سه چهارم در یک صندلی چوبی بزرگ قرار گرفته و یک گربه سیاه کوچک در پشت سرش قرار گرفته است. صفحات وجهی بدن او و سطح لایه لایه ای از ضربه های قلم مو ، کیفیت خارق العاده و مجسمه ای به این پرتره می بخشد.

با مقاله تحلیل نقاشی دورا مار و گربه با بامدادی ها همراه شوید.

نقاشی دورا مار و گربه

نقاشی دورا مار و گربه همچنین به دلیل درخشش رنگ و الگوی پیچیده و متراکم لباس مدل ، چشمگیر است. شکل قدرتمند در یک صحنه دراماتیک ، در عین حال ساده ، متشکل از صفحه ای کاملاً تمایل از کف تخته های چوبی و فضای داخلی کم عمق تنظیم شده است که به روشی تنظیم شده است که یادآور اولین دستکاری های پیکاسو در فضا به روشی کوبیستی است.

بیشتر بخوانید: 100 فیلم برتر تاریخ

نقاشی دورا مار و گربه یکی از ارزشمندترین تصاویر پیکاسو از معشوق و همراه هنری است. همکاری آنها یکی از تبادلات فکری و اشتیاق شدید بود. دورا یک هنرمند بود ، به زبان اسپانیایی بومی پیکاسو صحبت می کرد و نگرانی های سیاسی خود را بیان می کرد. او حتی در اجرای Guernica بنای یادبود کمک کرد و تنها عکس مستند از این کار را تهیه کرد.

او یک نیروی فکری بود ، مشخصه ای که باعث تحریک و به چالش کشیدن پیکاسو شد و تأثیر او بر او منجر به قدرتمندترین و جسورترین پرتره های 75 سال زندگی حرفه ای وی شد.

از جمله بهترین آنها روغنهایی هستند که در اواخر دهه 1930 و اوایل دهه 1940 تکمیل شدند ، زمانی که هنر پیکاسو با درام و آشفتگی احساسی آن دوران طنین انداز شد و دورا به شخصیت سازی آن پرداخت. درخشش نقاشی دورا مار و گربه در سال 1941 ، در آغاز جنگ جهانی دوم در فرانسه ، نقاشی شد.

نقاشی دورا مار و گربه یکی از چهره های تأثیرگذار در زندگی پیکاسو در طول رابطه بود و او همچنین مدل اصلی او شد. زمانی که او تصویر فعلی را ترسیم کرد ، تصویر دورا Maar را در نسخه های بی شماری از این نقش گنجانده بود. در طول اشغال پاریس توسط نازی ها ، و با افزایش تنش در روابط آنها ، این هنرمند با انتزاع خشمگینانه تصویر خود ، اغلب او را با اشک به تصویر می کشد ، ناامیدی خود را ابراز می کند.

بیشتر بخوانید: نقد فیلم هشدار

گرچه به نظر می رسد پرتره کنونی دور از تصویرهای خصمانه پیکاسو از این مدل به نظر می رسد ، اما ممکن است یکی از درخشان ترین و گزنده ترین تحریکات وی در مورد زن گریان باشد. پیکاسو یک بار جذابیت و خلق و خوی ماار را به گربه افغانی تشبیه کرد و گربه موجود در این تصویر از اهمیت برخوردار است.

آموزش عکاسی بوکه | بوکه در عکاسی و بوکه چیست؟
بیشتر بخوانید

در تاریخ هنر ، جفت شدن گربه ها و زنان کنایه از حیله های زنانه و پرخاشگری جنسی بود ، که نمونه آن در المپیای بدنام مانه نشان داده شد. همچنین جالب است بدانید که این هنرمند توجه ویژه ای به ناخن های تیز و شبیه تالون روی انگشتان بلند مدل خود داشته است. در زندگی ، دستان خوش آرایش و زیبایی Maar یکی از زیبا ترین و متمایزترین ویژگی های او بود و در اینجا آنها ویژگی خشونت آمیز دیگری به خود گرفته اند.

علاوه بر اینکه یک دورتر نادر و سه ربع از دورا ماار است ، کار حاضر یک ترکیب سخاوتمندانه و نقاشانه با توجه فوق العاده به جزئیات است. این هنرمند از یک پالت فوق العاده پر جنب و جوش در ارائه زاویه های صندلی و الگوی لباس Maar استفاده کرد.

تزئین شده ترین و نمادین ترین عنصر کمد لباس در این تصویر کلاه او ، مشهورترین لوازم جانبی Maar و نشانه دخالت او در جنبش سورئالیست است. آن را به طور تشریفاتی مانند تاج بالای سر خود قرار می دهند ، با تکه های رنگارنگ تزیین می شود و با یک باند قرمز پر جنب و جوش مشخص می شود.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های ورنر هرتزوگ

بزرگتر از زندگی ، احساسی که با بدن پر جنب و جوش او تقویت می شود و نمی تواند در محدوده صندلی محدود شود ، مار در این تصویر مانند الهه ای بت پرست نشسته بر تخت خود ظاهر می شود.

نقاشی دورا مار و گربه با حراج نهایی 95،216،000 دلار آمریکا در حراجی آثار امپرسیونیست / مدرن که در سوتبی در 3 مه 2006 در نیویورک برگزار شد ، فروخته شد و آن را به دومین بالاترین قیمت پرداخت شده برای یک نقاشی در حراج تبدیل کرد.

پایان مقاله نقاشی دورا مار و گربه

منبع سایت مداد

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

یک × یک =