امروز برابر است با :11 خرداد 1402
بهترین فیلم های مت مدیون

بهترین فیلم های مت مدیون

بهترین فیلم های مت مدیون : برای کسی که تمام زندگی خود را در معرض دید عموم مردم گذرانده است – او در حالی که هنوز در هاروارد بود ، در حال بازی در نقش یک شخص بد در مدرسه کراوات بود – دیمون ، برخلاف دوست مشهور خود بن افلک ، در مخفی شدن در دید ساده کار بسیار خوبی انجام داده است.

با مقاله بهترین فیلم های مت مدیون با بامدادی ها همراه شوید.

بهترین فیلم های مت مدیون

بهترین فیلم های مت مدیون

وی در سال 2015 گفت: “من مردی متاهل و دارای بچه ها هستم و هیچ رسوایی درباره من وجود ندارد.” کیفیت هر کس ممکن است یک ماسک باشد – ماسکی که گاهی اوقات افت می کند ، مانند بحث بدنام او با افی براون در پروژه Greenlight – اما یک ماسک فوق العاده موثر بوده است. حق دیمون: در مورد او عرفان کمی وجود دارد. واضح است که این روشی است که او همیشه می خواسته است.

دیمون در انتخاب نقش های خود کارآیی عملی خاصی نشان داده است ، به کارگردانان محترم بها می دهد نه اینکه خودش ریسک های بزرگی را در پروژه های اشتیاق به جان بخرد. (او هرگز یک فیلم را کارگردانی نکرده است و فقط از نوشتن دو فیلمنامه – سرزمین موعود و گری ، هر دو با گاس ون سانت همکاری کرده است – از زمان Good Will Hunting) او باهوش و محتاط بوده ، به دیدگاه های دیگران اعتماد کرده ، پروژه های محکم و محکم را انتخاب کرده است که او ایمان دارد ، به جای اینکه احتیاط را به باد بیندازد ، کار خواهد کرد.

در نتیجه ، او یک حرفه بسیار قدیمی مدرسه را ایجاد کرده است ، خجالت را محدود می کند ، اما هنگامی که قسمت مناسب ایجاد می شود ، کشش می یابد. و بعضی از سرگرم کننده ترین نقش های او کم است که حتی واجد شرایط این لیست نیستند: او همچنان یکی از نکات برجسته Steven Soderbergh’s Che و Unsane است. او می داند چه نقش هایی کار می کنند و کدام یک نه.

بنابراین ، پایین ترین سطح این لیست از نمایش های بزرگ صفحه نمایش دامون به همان اندازه ای نیست که می توانید در لیست افلک پیدا کنید. اما اوج ها هنوز دامنه و هوش او را نشان می دهد. وی در این مرحله نزدیک به سه دهه فعالیت حرفه ای خود را تنظیم کرده است. به گفته همه ، او بندرت خیلی دور از صحنه گام برداشته است. نمایش های واقعا بد دیمون وجود ندارد: او برای این کار بسیار کنترل شده است. او بهترین حرفه ای است.

1. فیلم آقای با استعداد ریپلی (1999)
هرچه طول عمر مت دیمون بیشتر باشد ، بیشتر شبیه دیگر ستاره های خوب فیلم ابدی خوب است. مانند جیمی استوارت ، وقتی بدقلق می شود ، می تواند جذاب باشد. در سال 2019 ، بسیاری از منتقدان فرهنگ بزرگداشت سال 1999 فیلم را به یاد می آورند ، اما در مورد اقتباس افسانه ای آنتونی مینگله از پاتریشیا هایسمیت ، در مورد یک متعهد جوان ، تام ریپلی ، که با پلیبوی دیکی (جود لا ) و عروس و عروس زیبای او ، مارج (گوئینت پالترو). دیمون یک بار گفت: “ما می خواستیم انسانیت ریپلی پیدا شود.” “در کتاب او این فرد وحشتناک و محاسبه گر است ، اما من و آنتونی سعی کردیم که او هرگز کسی را دستکاری نکند و از موقعیت صداقت محض بیرون نیاید. او به آنچه اتفاق می افتد اعتقاد دارد و به دنیایی که در آن افراط شده ایمان دارد. ” این همه خوب و خوب است ، اما واقعیت این است که آقای با استعداد ریپلی مطالعه روانپریشی است – معاینه شخصی که به شدت مایل است شخص دیگری باشد. دیمون دنده ای پیدا می کند که از آن زمان هرگز امتحان نکرده است و آرزوی ناراحت کننده ریپلی او را تراژیک و ترسناک می کند. به عنوان یک بازیگر ، دیمون اغلب تمیز و تمیز است ، اما در اینجا او با یک سمت تاریک ، حتی نسبت به شخصه راحت خود معاشقه می کند. مطمئناً دیمون شخصیت را با انسانیت خود فراهم می کند ، اما همچنین آنچه در مورد مرد بسیار شوم است. بیست سال بعد ، این عملکرد هنوز یک شوک است.( بهترین فیلم های مت مدیون )

بهترین فیلم های آنا هاتاوی
بیشتر بخوانید

2. فیلم خبرچین! (2009)
دیمون یک بار در مورد مارک ویتاکر ، سوت کشنده ای که در کمدی تاریک گزنده استیون سودربرگ بازی کرد ، گفت: “او هم قهرمان و هم آنتاگونیست این فیلم است.” “تمام موقعیت هایی که او خود را در آن می بیند ، ساخته خود اوست و با این حال او واقعاً قلب خوبی دارد.” بر چهره آن ، خبرچین! می تواند یک پیچ و تاب جدید در اینسایدر باشد ، و نشان می دهد که Whitacre چگونه به افشای اعمال مشکوک در داخل شرکت خود ، آرچر دانیلز میدلند کمک کرد. در عوض ، این یک فیلم در مورد راوی نهایی غیر قابل اعتماد است – مردی با اختلال دوقطبی که نمی تواند از مسیر خودش خارج شود. دیمون به عصبیتی خندان که قبلاً هرگز آشکار نشده است ضربه می زند و روایت صداپیشگی شخصیت پر از هزارتویی است که نه ویتاکر و نه مخاطبان هرگز نمی توانند از آن فرار کنند. بخاطر سطح شاد و جالب The Informant! مدتی طول می کشد تا ما درک کنیم که این فیلم چقدر عمیق است. دیمون عذاب درونی ویتاکر را دلخراش می کند ، ضمن اینکه می فهمد چگونه تصویر خود-باد شده شخصیت از خودش می تواند تلخی خنده آور باشد.( بهترین فیلم های مت مدیون )

3. The Martian (2015) فیلم مریخی
از بسیاری جهات ، The Martian’s Mark Watney تجسم همان چیزی است که مت دیمون را به یک ستاره سینما تبدیل می کند. او باهوش ، باهوش ، کمی زیرک ، اما همچنین خوش تیپ ، جدی و مصمم است: او پسری است که نمی توانید برایش ریشه کن کنید. مریخی با جشن های نبوغ و همکاری آمریکایی – که نیازی به ذکر ایمان بنیادی آن در علم نیست – از قبل احساس می کند کهنه شده است ، تا حدی که چهار سال بعد تقریباً احساس می شود یک قطعه دوره ای است. اما اگر اجازه بدهید ، مریخ می تواند شما را به ایمان بیاورد. نوعی عملکرد ستاره فیلم است که از تام هنکس انتظار دارید. اینکه دیمون نشان داد که این پیکان را در لرز خود دارد ، در واقع یکی از چشمگیرترین کارهایی است که او در زندگی حرفه ای خود انجام داده است.( بهترین فیلم های مت مدیون )

بهترین فیلم های بیلی وایلدر
بیشتر بخوانید

4. فیلم های بورن (2002 ، 2004 ، 2007 ، 2016)
در دوستی افلک-دیمون ، مت همیشه مثل برادر بچه به نظر می رسید ، حتی اگر دیمون چند سال بزرگتر باشد. پس از ویل هانتینگ ، افلک ستاره پرستاری داشت. تنها در سال 2002 هویت بورن بود که دامون حق رای خود را پیدا کرد – و اثبات اینکه او می تواند یک قهرمان اکشن باشد. رفتار بی ادعای این بازیگر برای بازی در نقش جیسون بورن ، پسری که در وسط اقیانوس از خواب بیدار می شود و هیچ تصوری از اینکه کیست و چگونه به آنجا رسیده است بسیار مهم بود. دیمون یک شخصیت ذاتی دلسوز است ، و بنابراین نشان داد که بورن در واقع یک قاتل بی رحمانه کارآمد است یک شوک بود. Bourne Supremacy و The Bourne Ultimatum دنباله های برتر بودند ، دیمون از هوشمندانه بودن و قدرت جسمی شخصیت بی بهره بود. برای مدت کوتاهی ، فیلم های بورن بهترین سریال های سینمایی بودند. تا سال 2016 جیسون بورن ، مشخص بود که دیگر هیجان قدیمی وجود ندارد.( بهترین فیلم های مت مدیون )

5. The Departed (2006) فیلم
دیمون خیلی از آدم های بد بازی نکرده است – او خیلی خوب است که می تواند در نقش بازی کند – به همین دلیل دیدن پاشنه او در تریلر جنایی برنده اسکار مارتین اسکورسیزی بسیار سرگرم کننده بود. او کالین است ، پلیسی که برای اوباش بوستون کار می کند ، و آنچه به ویژه در مورد اجرا بسیار ترسناک است این است که این قسمت Beantown از تصویر خود در Good Will Hunting است: ویل یک بچه سرسخت با یک مرکز شیرین بود ، در حالی که شخصیت Departed او از نظر ظاهری مناسب است اما زیر پوسیده در این فیلم سیم زنده ، به نظر می رسد دیمون نه تنها توسط محیط خطرناک بلکه با همبازی های استثنایی اش آبدار است. دیمون به همان اندازه که از لیست های A بزرگ است ، اغلب بهترین کارهای خود را به عنوان بخشی از یک گروه انجام می دهد. در کنار جک نیکلسون ، لئوناردو دی کاپریو ، الک بالدوین ، ورا فارمیگا ، مارتین شین و مارک والبرگ ، او رشد می کند.( بهترین فیلم های مت مدیون )

ژان پیر ملویل
بیشتر بخوانید

بهترین فیلم های مت مدیون

بهترین فیلم های مت مدیون

6. Good Will Hunting (1997) فیلم ویل هانتیگ خوب
ممکن است این درام برنده اسکار را مکارانه و متقلب بداند و هنوز هم تحت تأثیر بازی دیمون در آن قرار گرفته باشد. او ، البته ، ویل هانتینگ ، یک باواستون شیطانی است که مخفیانه یک نبوغ ریاضی است – اما اول ، او باید با گذشته خود صلح کند. ویل هانتینگ خوب کلیشه را در آغوش می کشد ، اما دیمون به نجابت اساسی شخصیت خود اعتقاد دارد: ویل پسری است که اشتباه کرده است اما در اعماق وجودش آدم خوبی است. پسرانه بودن ذاتی دیمون شاید هرگز بهتر از اینجا استفاده نشده باشد. مهم نیست که ویل چقدر ساینده شود ، دیمون به شما اجازه می دهد درد درونی که چنین رفتاری را تحریک می کند ، درک کنید. فیلم های مربوط به جوانان آشفته امری عادی است ، اما دامون و گود ویل هانتینگ انسانیت را در داخل گروه قرار دادند.( بهترین فیلم های مت مدیون )

7. فیلمهای اقیانوس (2001 ، 2004 ، 2007)

دیمون در 11 سالگی اوشن قبلاً ستاره بود ، اما به اعتبار او – و به احترام آشکارش نسبت به همبازی های بزرگترش – است که با خوشحالی بهترین صحنه ها و بزرگترین لحظات را به جورج کلونی و برد پیت سپرد. هر کس با لینوس خود به عنوان یک کودک رفتار می کند ، و او در کنار او بازی می کند ، یک فوق العاده نبوغ نابغه که مانند همه باهوش است اما هنوز هم احساس می کند در حال تمرین است. دیمون سبک و خنده دار است اما هنوز هم در فضای کلی جا می گیرد ، فقط از اینکه متناسب است خوشحال است. بعلاوه ، پدر انیشتین فقید پدر او را بازی کرد ، و ما جهانی را می خواهیم که مت دیمون و آلبرت بروکس با هم رابطه داشته باشند.( بهترین فیلم های مت مدیون )

8. Ford v Ferrari (2019) فیلم
دیمون در فیلم ورزشی هیجان انگیز جیمز منگولد نقش پر زرق و برق کمتری دارد – شما تئاتر را ترک خواهید کرد و همه چیز را با لهجه آواز خواننده ولزی به عنوان بریتانیا توسط کریستین بیل بیان خواهید کرد – اما او همچنین یک شخصیت پیچیده تر را به عنوان کارول دارد ، یک قهرمان سابق قهرمان- راننده اتومبیل حالا کنار رفت اما سعی داشت تیم فورد خود را به پیروزی در مسابقه 24 ساعته لمانز برساند. این دامون است که باید مضامین Ford v Ferrari از هنر در مقابل تجارت ، از کمال در مقابل کالایی سازی را متعادل کند و عملکرد او به نظر شما می رسد. در پایان ، متوجه می شوید که یک فیلم ورزشی نمی بینید: شما در حال تماشای یک گریه کننده مرد قدیمی بود. این دامون است که آن کار را می کند.( بهترین فیلم های مت مدیون )

بهترین فیلم های جسیکا آلبا
بیشتر بخوانید

9. فیلم چوپان خوب (2006)

به کارگردانی رابرت دنیرو ، چوپان خوب ، دامون را به عنوان یک مأمور خیالی FBI بازی می کند که در نهایت بنیانگذار مهمی است که به عنوان آژانس اطلاعات مرکزی تبدیل می شود. این فیلم تاریخ آژانس را ردیابی می کند و بی سر و صدا ، مراقبه ای درمورد مخفی نگه داشتن اسرار کل زندگی شما و عوارضی که برای شما و خانواده شما می گیرد ، می شود. دیمون به همان اندازه که دکمه هایش را فشار می دهد و بی احساس است ، اما می بینید که سنگینی شغل او سنگینی می کند و در یک لحظه اوج می گیرد که کاملاً متحرک است. این فیلم بهتر از آن است که همانطور که در آن زمان دریافت شده است. مردم ممکن است از خوب بودن آن تعجب کنند.

10. Saving Private Ryan (1998) فیلم نجات سرباز رایان
با بازی خصوصی که شرکت تام هنکس برای نجات جان خود را به خطر انداخته است ، دیمون نقش کوچک اما مهمی در فیلم برنده اسکار استیون اسپیلبرگ دارد: او شخصیتی است که در نهایت وزن عاطفی کل فیلم به آن استوار خواهد شد. و دیمون این کار را درست انجام می دهد و به ما یک سرباز معمولی می دهد که این برخورد ویژه را درخواست نکرده و ترجیح می دهد در کنار هموطنان خود بجنگد تا اینکه به خانه منتقل شود. دیمون جدی بودن تمام آمریکایی خود را در Saving Private Ryan شیر می دهد ، این مهم هنگامی است که شما شخصیتی را به تصویر می کشید که باید فقط در چند صحنه از بزرگترین نسل نماینده باشد.

( بهترین فیلم های مت مدیون )

بهترین فیلم های مت مدیون

پایان مقاله ( بهترین فیلم های مت مدیون )

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم پرده|۵وبسایت جذاب کاربردی|یوهان ولفگانگ فون گوته|فیلم جیب‌ بر|نقد فیلم seven|سریال The Last Dance|بهترین فیلم های ایزابلا روسلینی|بهترین فیلم های دنیل رادکلیف|بهترین فیلم های ویم وندرس

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =