صفحه اصلی > موسیقی : بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ
ads

بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ

( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

موسیقی کلاسیک به دلایل زیادی در برابر زمان ایستاده است ، زیبایی ، پیچیدگی و گستردگی رپرتوار آن صدها سال را به مخاطبان القا کرده است. در داخل موسیقی کلاسیک ، چندین قطعه وجود دارد که از طریق استفاده در رویدادهای خاص مانند فارغ التحصیلی ، عروسی ، فیلم های کلاسیک و حتی کارتون به نماد تبدیل شده اند! در این لیست ، ما فقط تعداد انگشت شماری از قطعات برجسته موسیقی کلاسیک را از نزدیک بررسی خواهیم کرد.

با مقاله بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ با بامدادی ها همراه شوید.

( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

Toccata and Fugue in D minor، BWV 565 توسط J.S. باخ
این قطعه از باخ ممکن است جذاب ترین عنوان را نداشته باشد ، اما ما تضمین می کنیم که افتتاحیه معروف را خواهید شناخت. این امر با لحظات شدید یا حتی ترسناک در فیلم و فرهنگ عامه پسند همراه شده است ، شاید به این دلیل که در تیتراژ ابتدایی دکتر جکیل و آقای هاید (1931) ظاهر شد. استعداد خارق العاده و صدای ترکیبی قدرتمند باخ در Toccata و Fugue in D minor او نمایش داده می شود ، که اولین بار در لیست ما از شاخص ترین ترکیب های موسیقی کلاسیک نوشته شده است.( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

باگاتل شماره 25 در خردسال ، “Für Elise” ساخته لودویگ ون بتهوون
این قطعه در طول زندگی بتهوون هرگز منتشر نشده است. در حقیقت ، “Für Elise” حتی چهل سال پس از مرگ او در سال 1827 کشف نشد. در نتیجه ، هیچ کس کاملاً مطمئن نیست که Elise عنوان کیست. برخی از موسیقی شناسان حتی فکر می کنند عنوان ممکن است به اشتباه کپی شده باشد و نام اصلی آن “Für Therese” بود. اما مهم نیست هویت ذی نفع خوش شانس تقدیم این اثر ، همه می توانیم توافق کنیم که این یکی از جذاب ترین ساخته های پیانو است که تاکنون نوشته شده است. Beethoven’s Bagatelle No. 25 in A minor با ملودی ساده و در عین حال جذاب و زیبایی بی انتها ، تفسیرهای بی شماری را الهام گرفته است.( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

پیانو سونات شماره 14 در مینور C-sharp ، Op. 27 ، شماره 2 ، “مهتاب” توسط لودویگ ون بتهوون
برخلاف “Für Elise” ، سونات مهتاب در طول زندگی بتهوون به محبوب ترین محبوب تبدیل شد و تا امروز یکی از محبوب ترین ساخته های کارهای زندگی او باقی مانده است. بتهوون در اوایل سی سالگی پیانو سوناتای شماره 14 خود را با اصطکاک مینور نوشت و آن را به کنتس Giulietta Guicciardi که با آهنگساز پیانو فرا گرفت ، تقدیم کرد. اگر تا به حال دروس پیانو خوانده اید ، با کسی بوده اید که دروس پیانو می گذرانید ، یا حتی فقط سعی کرده اید کلیدهای خود را برای ساختن موسیقی آشنا بشناسید ، مطمئناً شما دهانه سونات مهتاب را به خوبی می دانید.( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

رابطه موسیقی و نقاشی
بیشتر بخوانید

سمفونی شماره 5 در مینور ، Op. 67 توسط لودویگ ون بتهوون
این سمفونی توسط بتهوون با چهار مشهورترین یادداشت در تمام دوران باز می شود – که برای خیلی ها به این راحتی شناخته می شود: da da da duuum !. برخی از منتقدان اظهار داشتند که این دهانه نمایانگر صدای کوبیدن سرنوشت به در است. ما نمی توانیم به طور دقیق بدانیم که بتهوون هنگام نوشتن این افتتاح بی انتها برای سمفونی شماره 5 خود در C minor – چه چیزی در ذهن داشته است – اما آنچه فراتر از سایه تردید است این است که این قطعه به راحتی در 10 نمادین برتر قرار می گیرد ، فراتر از ژانر آن و ظاهر شدن در فیلم ها ، تبلیغات و حتی آهنگ های پاپ.( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

سمفونی شماره 9 در مینور ، Op. 125 ، “کرال” ساخته لودویگ ون بتهوون
این قطعه آخرین سمفونی کامل بتهوون است. اولین بار در سال 1824 در وین اجرا شد و همچنان در سراسر دنیا اجرا می شود. سمفونی نهم اولین بار است که آهنگساز بزرگی صداها را به یک سمفونی اضافه می کند ، دری جدید برای بیان خلاقانه باز می کند و به صدای انسان قدرت و جایگاه جدیدی می بخشد به عنوان ابزاری که در میان بهترین اعضای ارکستر در بزرگترین ساخته ها قرار دارد. بسیاری از شنوندگان احساس می کنند که بتهوون “بهترین ها را برای آخرین بار نجات داد” ، با حرکت آخر سمفونی بر اساس “قصیده برای شادی”. لحظه مورد علاقه شما هرچه باشد ، واضح است که سمفونی کرال Beethoven پیشگامانه ، قدرتمند و واقعا نمادین است.( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

“آوی ماریا” ساخته چارلز گونود
وقتی سی و یک نفر چارلز گونود تصمیم گرفت که ملودی متن متن “Ave Maria” را بداهه بداند ، او آن را روی یک قطعه صفحه کلید کاملاً جا افتاده طراحی کرد: مقدمه شماره 1 در C ماژور ، BWV 846 ، از کتاب I J.S. Blav’s Well-tempered Clavier. “Ave Maria” از Gounod که برای صدای تکنوازی و پیانو نوشته شده است ، همچنین اغلب در مجموعه وسیعی از تنظیمات ساز اجرا می شود. ما فکر می کنیم این ترکیب مثالی خیره کننده از چگونگی وام گرفتن از یکی از بهترین ها و تغییر کاربری با استعداد و تفکر فراوان است که می تواند منجر به چیزی جدید و آشنا و کاملاً خارق العاده شود.( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

بیوگرافی خواننده و بازیگر مشهور جنیفر لوپز
بیشتر بخوانید

“مسیح” ساخته جورج فردریک هندل
بیان کلمات دشوار این است که Handel’s Messiah نمادین است. این سخنرانی باروک ، که در ابتدا برای جشن تعطیلات عید پاک مسیحی اجرا می شد ، اکنون در فصل کریسمس نیز اثری تقریباً دائمی است و قدرت هنری آن فراتر از هر تعطیل یا ایمان خاصی گسترش می یابد. مسیح از ملودی های به یاد ماندنی خود گرفته تا آوازهای مشهورش ، نمایش پرشکوه و درخشانی از قدرت موسیقی کلاسیک برای به حرکت درآوردن بشریت است و داستان هایی را به اشتراک می گذارد که هیچ شکل هنری دیگری نمی تواند.( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

Serenade No. 13 in G Major، K 525، “Eine kleine Nachtmusik” نوشته ولفگانگ آمادئوس موتزارت
ولفگانگ آمادئوس موتزارت ، درخشان و رشته ای 30 سال از 35 سال موسیقی خود را ساخت و امروز تقریباً همه نام او را در جهان می شناسند. بدون شک Eine kleine Nachtmusik (موسیقی کمی شب) شناخته شده ترین اثر وی است ، به ویژه اولین حرکت آن. در خارج از سالن کنسرت و ضبط های کلاسیک ، احتمالاً خواهید شنید که باعث آرامش کاربران تلفن در حالت انتظار می شود و یک سری محصولات گیج کننده را می فروشید. آهنگساز با شوخ طبعی بدنام خود شاید از این موضوع کاملاً خنده کرده باشد!( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ

( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

“دانوب آبی” توسط یوهان اشتراوس دوم
یوهان اشتراوس که حتی در زمان خود به عنوان “پادشاه والس” شناخته می شود ، تا حدودی نمونه ای از آهنگساز کلاسیک است که در طول زندگی خود به تحسین مدرن ستاره راک دست یافته است. دانوب آبی * مشهورترین آثار وی است – رتبه بندی قابل توجهی در رپرتوار نوشتاری اشتراوس شامل 500+ قطعه موسیقی رقص (والس ، پولکا ، کوادریل و غیره) به علاوه چندین اپرا و یک باله است. اما حتی شنوندگان معمولی که با آهنگساز آشنا نیستند ، این قطعه را به عنوان مظهر یک والس می شناسند – و بنابراین ما آن را در میان ده قطعه شاخص ترین رتبه بندی می کنیم.( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

“مقدمه ، یا طلوع آفتاب ،” از Also sprach Zarathustra، Op. 30 توسط ریچارد اشتراوس
ریچارد و یوهان اشتراوس با هم رابطه ای نداشتند ، اما آنها یک بدهی پس از مرگ به استنلی کوبریک دارند که شامل معروف ترین قطعه یوهان (بالا را ببینید) و Einleitung (مقدمه) ریچارد اشتراوس در موسیقی متن فیلم معروفش 2001: 2001: ادیسه از زمان فیلم ، Einleitung * به طور گسترده ای در فرهنگ پاپ و تبلیغات مورد استفاده قرار گرفته است. نمی توان انکار کرد که این موسیقی جذاب ترین و جذاب ترین موسیقی است که تاکنون نوشته شده است – اما این تنها آغاز یک تجربه حیرت انگیز موسیقی است.( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

تعریف ارکِستر در موسیقی
بیشتر بخوانید

پایان مقاله ( بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ )

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فصل دوم سریال bonding|نقد فیلم مسافر قاچاق|بهترین فیلم های اسپایک لی|فیلم بانی و کلاید|نقد فیلم پدر|معرفی سبک موسیقی بوسا نووا|بهترین فیلم های کوروساوا|نقد فیلم مانتی پایتون و جام مقدس|بهترین کتاب های ادبیات ایتالیا|نقد فیلم آواز در باران|تعریف سوئیت در موسیقی

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

سه × دو =