صفحه اصلی > بازیگران و کارگردان ها : بهترین فیلم های اسپایک لی
ads

بهترین فیلم های اسپایک لی

فیلم های اسپایک لی

بهترین فیلم های اسپایک لی

فیلم های اسپایک لی : اسپایک لی بیش از 30 سال است که مشغول ساخت فیلم است و حدود دو ده اعتبار ویژه را به نمایش می گذارد که منجر به انتشار “BlackKklansman” در آخر هفته می شود.

و خوشحالم که می گویم: من وقتی او را می شناختم. در بازگشت به جشنواره کن 1986 ، یک نماینده تهاجمی روابط عمومی به من مراجعه کرد تا کارگردانی اولین کارگردانی را که او به عنوان “جیم جارموش سیاه پوست” معرفی کرد – یک خوش آتیه و خوشحال به نام اسپایک لی. این توصیف جذاب بود ، اما خود فیلم “She’s Gotta Have It” چیزی است که باعث شد توجه کنم.

ده ها سال بعد ، من هنوز شغل حرفه ای جوان تازه کار را دنبال می کنم که پیراهن خاکستری را بدون هیچ گونه کاهش تمایل به خطر پذیری یا توانایی تعجب و تحریک کاهش داده است. از بین چندین فیلم استثنایی او ، این ها فیلم هایی هستند که من به عنوان ده فیلم برتر او انتخاب می کنم.

1. انجام کار درست (1989)

برای اینکه بتوانید در مورد تأثیر مگاتونی “انجام کار درست” در روز تصور کنید: در کنفرانس مطبوعاتی بلافاصله پس از اولین نمایش آن در جشنواره کن 1989 ، لی خود را در معرض سوالاتی از روزنامه نگاران سفید پوست در مورد اینکه آیا چنین فیلم آتش زا ممکن است تنش های نژادی ایالات متحده را تا جایی که باعث ایجاد شورش می شود ، القا کند. هفته ها بعد ، بیش از چند منتقد و ستون نویس با پخش فیلم در تئاتر آمریکای شمالی ، نگرانی های مشابه را تکرار کردند. (هشدار ناگهانی: شورش ها اتفاق نیفتاد.) از قضا – به طرز غم انگیزی – نگران کننده ترین نکته در مورد کارشناسی ارشد لی این است که چقدر مرتبط است ، چه فوری احساس می شود ، زیرا اختلافات به درگیری های زشت تبدیل می شود ، و کینه های طولانی مدت به جوش می آیند در طی 24 ساعت سرنوشت ساز در محله بروکلین بدفورد-استویوزانت. و بله ، هنوز هم یک احساس تکان دادن است که چگونه روحیه بالای پرجنب و جوش در صحنه های اولیه با تاریک شدن فیلم و سپس منفجر شدن ، به تدریج جای خود را به افزایش ترس می دهد. تقریباً سه دهه پس از آن که اولین بار دست به کار شد ، “انجام کار درست” هنوز هم واقعیت است.( فیلم های اسپایک لی )

بهترین فیلم های اسپایک لی

فیلم های اسپایک لی

2. 25th Hour (2002) فیلم بیست و پنج ساعت

درام مالیخولیایی خشمگینانه لی درباره زندگی و وحشت در بعد از 11 سپتامبر در شهر نیویورک جزئیات ساعات پایانی آزادی را که مونتی (ادوارد نورتون) ، جوانی که یک نوید آینده داشت ، ارائه می دهد و تصمیم دارد زندان خود را برای فروش مواد مخدر از صبح بعد شروع کند او یک سری تعاملات خداحافظی با معشوق مضطرب خود (روزاریو داوسون) ، دو دوست قدیمی (فیلیپ سیمور هافمن ، باری پپر) را به اتمام می رساند – پدر متهم به گناه (برایان کاکس ، که یکی از بزرگترین خطوط آخر در تمام تاریخ فیلم را دارد). مونتی به اندازه کافی باهوش است و تصدیق می کند که کارهای لال و بی پروایی انجام داده است. برای مدت طولانی ، او می خواهد همه را سرزنش کند (از جمله ، در طی یک مونولوگ قابل توجه ، فقط در مورد هر گروه جمعیتی در NYC) به خاطر سرنوشت خود. فیلم لی که 15 ماه پس از فروپاشی برج های دوقلو به سختی اکران شد ، ما را به نیویورک می برد که در آن خاطرات فاجعه 11 سپتامبر و پارانویای الهام گرفته از آن همچنان مانند گاز سمی در هوا سنگین است ، با ظرافت (و ، گاهی اوقات ، نه چندان ظریف) بر افراد تأثیر می گذارد حتی در حالی که آنها به زندگی سرخوش و خود جذب می شوند. بیدار کردن برخی از افراد نیاز به زمان زیادی دارد. فقط از مونتی بپرس.( فیلم های اسپایک لی )

بهترین فیلم های الیا کازان
بیشتر بخوانید

3. BlacKkKlansman (2018) فیلم

جای تردید است که حتی یک فیلمساز به اندازه جسارت اسپایک لی جرأت ابداع داستان زندگی واقعی ران استالورث ، یک پلیس مخفی کلرادو اسپرینگ ، کلرادو را دارد که در اوایل دهه 1970 موفق به نفوذ در یک شعبه محلی از کو کلوکس کلان شد ، علی رغم او بسیار جدی آفریقایی-آمریکایی است. اما لی مهر غیرقابل توصیف خودش را به داستان عجیب و غریب استالورث در یک فیلم سرگرم کننده سرگرم کننده می دهد که در میان بهترین های او قرار دارد. “BlacKkKlansman” علاوه بر به نمایش گذاشتن بیشتر شکوفائی های متمایز بصری خود ، به لی امکان می دهد توانایی خود را در دقیق بودن در مورد زمان نشان دهد (عطر و طعم دوره ’70s تقریباً مست کننده است) و به طرز وحشیانه ای در مورد به موقع بودن وقایع گذشته ترغیب می کند که اصلاً واقعاً خیلی گذشته نیستند. در قلب همه اینها دو نمایش به زیبایی همگام سازی شده وجود دارد: جان دیوید واشنگتن (پسر همکار مکرر لی ، دنزل واشنگتن) در نقش استالورث ، که از طریق تلفن با استخدام کنندگان KKK (و دیوید دوک از Topher Grace) ارتباط برقرار می کند و آدام درایور به عنوان فلیپ زیمرمن ، شریک استالورث ، که در جریان تعاملات دنیای واقعی با ارتفاعات نژادپرستانه (و یهود ستیزی) وانمود می کند استالورث است.( فیلم های اسپایک لی )

4. Clockers (1995) فیلم

این عنوان به فروشندگان سطح پایین مواد مخدر اشاره دارد ، اما فیلم Lee (یک فشرده سازی ماهرانه و هوشمندانه از رمان طولانی مدت ریچارد پرایس) فاصله زیادی با درام های معمولی درباره پلیس ها ، جنایتکاران و مرگ و زندگی درون شهری دارد. چهار شخصیت اصلی وجود دارد: یک پلیس سخت گزیده (هاروی کایتل) که می خواهد قبل از بازنشستگی ، هر کاری را درست انجام دهد. یک ارباب مخدر مواد مخدر (Delroy Lindo) که “ساکنان” جوان محله خود را با دوزهای مساوی از جذابیت و تهدید دستکاری می کند. و دو برادر – یک ساعت ساز جاه طلب (مخی فیفر) و یک خانواده محترم (ایزایا واشنگتن) – که زندگی آنها مسیرهای کاملاً متفاوتی را طی کرده است. هر مرد قاطعانه شروع می کند و معتقد است که او مرد سرنوشت خود است. اما در جریان “Clockers” ، هرکسی باید با تمام وسواس خیال باطل خود روبرو شود. اینکه چگونه این دانش بدست آمده به دست می آورند و چگونه به آن پاسخ می دهند ، چیزی است که به این فیلم قدرتمند تأثیر خیره کننده ای از نمایش اخلاقی امروزی می بخشد.( فیلم های اسپایک لی )

بهترین فیلم های امیلی بلانت
بیشتر بخوانید

5. فیلم مالکوم ایکس (1992)

بسیاری از منتقدان پس از تحمل ماه های طولانی جنجال پیش تولید – برخی از آنها ، اما به هیچ وجه همه آن ها را توسط خود لی تولید نکرده است ، با این نگرش به این حماسه آفریقایی-آمریکایی پرداختند: “خوب ، بگذارید یا ساکت شوید! ” لی با قرار دادن فیلم خود در جایی که دهانش بود ، پاسخ داد و کالاها را با مطالعه شخصیت غنی و پرجزئیات دقیق از مردی که به دنبال بازسازی غرور سیاه بود “به هر طریق لازم” تحویل داد. نه یک خدای ناپذیری به سبک “Hoffa” و نه “JFK” که این یک نمایش بیوگرافی جسورانه به سبک قدیمی و تأثیرگذار است. و مبادا فراموش کنیم: در نقش اصلی ، دنزل واشنگتن قاطعانه خود را به عنوان یکی از بازیگران اصلی – اگر نه بازیگر اصلی – از نسل خود معرفی کند.( فیلم های اسپایک لی )

6. He Got Game (1998)

لی به ندرت از احترامی که شایسته اوست بعنوان کارگردان نه تنها بازیگران منفرد بلکه گروههای بازیگری در فیلمهایش بدست می آید. برای قدردانی کامل از استعداد او در این زمینه ، نگاهی بیندازید که این درام کاملاً تأثیرگذار و در عین حال کاملاً دست کم گرفته است ، که در آن دنزل واشنگتن در نقش جیک شاتلزورث ، یک مجرم مجرم که یک هفته از زندان مرخصی می گیرد – جایی که او برای کشتن همسرش در حال گذراندن است – است دستور استاندار ، که می خواهد جیک پسرش عیسی (ستاره NBA ری آلن) را که بالاترین چشم انداز بسکتبال کالج در کشور است ، متقاعد کند تا در مادربزرگ فرماندار شرکت کند. (اگر جیک موفق شود ، ممکن است در آینده یک آزادی زودهنگام دائمی وجود داشته باشد.) دیدار مجدد پدر و پسر به آرامی پیش نمی رود (برای مدت طولانی ، به جایی نمی رسد) و تنش چشمگیر افزایش می یابد توسط تعادل ماهرانه لی در عملکردهای صمیمانه یک طرفدار فصلی (واشنگتن) و یک مهتاب نور (آلن). و از چرخش حمایت خوب Milla Jovovich غافل نشوید ، که نقش او به عنوان یک فاحشه تن پوش که به کمک جیک احتیاج دارد ، به او فرصت بیشتری می دهد تا نمایش بازیگری خود را بیش از آنچه که در کل “Resident Evil” با هم داشته نشان دهد.( فیلم های اسپایک لی )

بهترین فیلم های سلما هایک
بیشتر بخوانید

بهترین فیلم های اسپایک لی

فیلم های اسپایک لی

7. Inside Man (2006) فیلم

شما چیزی جریان اصلی می خواهید؟ Hey، Lee جریان اصلی شما را در اینجا ارائه داد: هیجان انگیز کاپری خوب با انبوهی از شخصیت های به یاد ماندنی و پیچ و تاب های هوشمندانه ، همراه با عطر و طعم ملایم نیویورک که سس خاص لی است. اما صبر کنید ، موارد دیگر وجود دارد: یک ستارگان تمام ستاره که شامل دنزل واشنگتن به عنوان یک مذاکره کننده گروگان NYPD است که با افراد مسلحی که کنترل یک بانک منهتن را در دست گرفته اند معامله می کند. کلایو اوون به عنوان مغز متفکر دزدکی که معلوم می شود شخصیت اصلی است از بیش از یک مورد. کریستوفر پلامر به عنوان بنیانگذار بانک که برخی از رازهای کوچک کثیف را در خزانه دارد. و جودی فاستر به عنوان یک “فیکس کننده” پرخاشگرانه و با اعتماد به نفس مطمئن که با مذاکره کننده درگیر می شود در حالی که سعی در محافظت از منافع بنیانگذار بانک دارد. واقعیت جالب: “Inside Man” بزرگترین موفقیت در باکس آفیس کارنامه لی است. تا حالا.( فیلم های اسپایک لی )

8. 4 Little Girls (1997) فیلم

لی برای این مستند برجسته نامزدی بسیار شایسته اسکار دریافت کرد ، روایتی کاملاً مفصل و عمیقاً حیرت انگیز از یک فاجعه هولناک که ثابت شد یک لحظه پر آب در تاریخ جنبش حقوق مدنی آمریکا است. صبح 15 سپتامبر 1963 ، بمبی در زیرزمین کلیسای باپتیست خیابان شانزدهم در بیرمنگام ، آلا منفجر شد. این یک جنایت نفرت انگیز بود ، که توسط نژادپرستان مبارز برای ترساندن سیاهپوستان که در کارزار برابری نژادی بیرمنگام فعال بودند ، طراحی شده بود. اما به جای اتصال کوتاه به اعتراضات حقوق مدنی ، این عمل ناجوانمردانه تروریسم یک اثر گالوانیزه داشت ، بیشتر به این دلیل که این انفجار منجر به قربانی شدن چهار جوان شد: کارول دنیس مک نایر ، 11 ساله ، و آدی مای کالینز ، سینتیا وسلی و کارول روزاموند رابرتسون ، همه 14 ( فیلم های اسپایک لی )

بهترین فیلم های اسپایک لی

فیلم های اسپایک لی

9. فیلم کروکلین (1994)

به یک باره خیابان هوشمندانه و کاملاً احساسی ، این درام بزرگسالانه نوستالژیک را می توان به عنوان یک فیلم اسپایک لی برای افرادی توصیف کرد که به طور معمول از فیلم های اسپایک لی بدشان می آید. در تابستان سال 1973 در محله بروکلین در بدفورد-استویوانسنت واقع شده است ، این یک درام نیمه اتوبیوگرافی اپیزودیک است – لی در فیلمنامه نویسی با آزار و اذیت خود سینک لی و خواهرش جوی لی – پر از صحنه هایی است که احساس غیرقابل انکار حوادثی را دارد که برای بهتر یا بدتر ، عمیقا احساس می شوند و به وضوح به یاد می آورند. (موسیقی متن فیلم قدیمی-طلایی دهه 70 به طرز دلنشینی فضای دوره را افزایش می دهد.) آلفره وودارد (به عنوان یک معلم اختصاصی مدرسه) و دلروی لیندو (به عنوان یک نوازنده مبارز) به عنوان والدین چهار کودک خردسال ظاهر می شوند که بیشتر خطوط داستانی به هم پیوسته را پیش می برند. تجربیات و ماجراهای آنها بسیار نگران کننده تر است ، اگر شما در نظر بگیرید که ، فقط 5 سال قبل ، لی 16 سال پس از وقایع رخ داد ، یک منظره بسیار کم رنگ تر (و بسیار تیره تر) از زندگی در همسایگی آنها (“انجام کار درست”) این فیلم همانطور که نویسنده رمان L.P. هارتلی یک بار اشاره کرد: گذشته یک کشور خارجی است. آنها در آنجا کارها را متفاوت انجام می دهند.( فیلم های اسپایک لی )

بهترین فیلم‌های واکین فینیکس
بیشتر بخوانید

10. فیلم تب جنگل (1991)

در یک فیلم آن را به عنوان یک ویژگی دوگانه بنامید و دور از ذهن نیستید. در واقع دو داستان داستانی وجود دارد که در این نمایش گاه سرگرم کننده ، گاهی عصبانی و همیشه جذاب جذابیت دارند – و اگرچه انتقال بین این دو همیشه هموار نیست ، اما دست اندازها به ندرت مانع سرعت سواری وحشی می شوند. یک موضوع به رابطه نژادی بین یک معمار متاهل آفریقایی-آمریکایی (وسلی اسنایپس) و یک دبیر موقت ایتالیایی-آمریکایی (آنابلا اسکیورا) می پردازد ، یک رابطه محکوم به فنا که لی به آن اشاره می کند بیشتر به دلیل کنجکاوی بیش از علاقه. موضوع دیگر برادر معمار معتاد به مواد مخدر (با بازی درخشان ، ساموئل ال. جکسون) است ، که مارپیچ رو به پایین او را به یک جهنم درون شهری می برد ، البته نه به طور دقیق ، “برج برج ترامپ”.( فیلم های اسپایک لی )

پایان مقاله بهترین فیلم های اسپایک لی

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های ایزابلا روسلینی|بهترین فیلم های دنیل رادکلیف|بهترین فیلم های مارتین اسکورسیزی|بهترین فیلم های ویم وندرس|بهترین فیلم های جیمز کامرون|فیلم بدنام|سریال وانداویژن|روانشناسی بازار سرمایه|معرفی سبک موسیقی رپ|فیلم جریان اصلی|فیلم پنجره پشتی|بهترین فیلم های کیت وینسلت|بهترین فیلم های جسیکا چستین|سرگذشت ماشین های الکتریکی|بهترین فیلم های جیمز کامرون|بهترین فیلم های مارتین اسکورسیزی|بهترین فیلم های آدری هپبورن|نقد سریال see|بهترین فیلم های مارتین مک دونا|فیلم دختر شیرین|فیلم سینمایی گرمای بدن|فیلم اگه میتونی منو بگیر

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

20 − 7 =