امروز برابر است با :19 بهمن 1401
فیلم های آلفونسو کوران

بهترین فیلم های آلفونسو کوران

بهترین فیلم های آلفونسو کوران : هرچند که تعداد آنها کم است ، یک فیلم جدید از کارگردان برنده اسکار آلفونسو کوارون همیشه ارزش انتظار را دارد. بیایید نگاهی بیندازیم به همه هشت فیلم کوارون ، که در رتبه های بدترین و بهترین قرار دارند.

با مقاله بهترین فیلم های آلفونسو کوران با بامدادی ها همراه باشید.

کوارون در سال 1961 در مکزیکوسیتی متولد شد ، اولین کارگردانی خود را هنگامی که فقط 30 سال داشت با مسخره اسپانیایی زبان “Solo con Tu Pareja” (1991) انجام داد. او به زودی توسط هالیوود برای هدایت فیلم کودکان “یک شاهزاده خانم کوچک” (1995) و اقتباس “انتظارات بزرگ” (1998) چارلز دیکنز (مدرن بزرگ) (1998) دعوت شد.

بهترین فیلم های آلفونسو کوران

فیلم های آلفونسو کوران

با “Y Tu Mama Tambien” (2001) ، یک کمدی سفر جاده ای سکسی در مکزیک بود که کوارون اولین نامزدی اسکار خود را در بهترین فیلمنامه اصلی (در کنار برادرش ، کارلوس) برداشت. اندکی پس از آن به آمریکا بازگشت تا قسمت سوم فیلم “هری پاتر” ، “زندانی آزکابان” (2004) را کارگردانی کند.

رأی دهندگان اسکار بار دیگر با فیلم دراماتیک آینده “کودکان انسان ها” (2006) که به خاطر آن نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین ویرایش فیلم را دریافت کرد ، مورد توجه فیلمساز قرار گرفتند. او 7 سال بعد با یک حماسه علمی-تخیلی دیگر ، “جاذبه” (2013) برنده جایزه بزرگ شد و به عنوان اولین اسپانیایی تبار موفق به کسب بهترین کارگردانی شد. کوارون جایزه دیگری را برای بهترین تدوین فیلم دریافت کرد و این فیلم همچنین برای فیلمبرداری ، امتیاز ، ویرایش صدا ، میکس صدا و جلوه های بصری برنده شد.

کوارون با پیگیری “رم” خود ، به زادگاه خود مکزیکو سیتی بازگشت و داستانی را در مورد یک خدمتکار فقیر (یالیتزا آپاریشیو تازه وارد) که برای خانواده ای از طبقه متوسط ​​در اوایل دهه 1970 کار می کرد ، تعریف کرد ، عمدتا بر اساس خاطرات خود از بزرگ شدن . این فیلم برای او اسکار بهترین کارگردانی ، بهترین فیلمبرداری و بهترین فیلم خارجی زبان و همچنین نامزدی دیگری در بهترین فیلم را به ارمغان آورد.

گالری عکس ما را که در بالا شامل هشت فیلم کوارون است گشت بزنید و ببینید آیا مورد علاقه شما در این لیست برتر است یا خیر.

جان هیوستون
بیشتر بخوانید

1. CHILDREN OF MEN (2006) فیلم
فیلمنامه آلفونسو کوارون ، تیموتی جی سکستون ، دیوید آراتا ، مارک فرگوس ، هاوک استبی ، براساس رمان P. D. James. کلایو اوون ، جولیان مور ، کلار-هوپ اشیتی ، مایکل کین ، چیوتل اژیوفور ، پام فریس ، چارلی هونام در آن بازی می کنند.

کوارون با “فرزندان مردان” تصویری تیره و تار از آینده ما ترسیم می کند که با گذشت هر سال احساس پیش بینی بیشتری می کند. در سال 2027 زنان نابارور شده و جهان در هرج و مرج است. همسر سابق وی (جولیان مور) با یک فعال پیشین بدبینی (کلیوون اوون) تماس گرفته است تا به کمک یک زن باردار به طور معجزه آسایی به محل امن خود کمک کند. مانند “Metropolis” و “Blade Runner” قبل از آن ، این یک چشم انداز خفن کننده از دیستوپی است ، اما بر خلاف آن دو فیلم ، این فیلم در نهایت نسبت به شانس بقای بشریت امیدوار است. کوارون نامزدهای اسکار را برای نویسندگی و تدوین انتخاب کرد ، در حالی که امانوئل لوبزکی به دلیل فیلمبرداری خیره کننده اش شناخته شد.

2. GRAVITY (2013) فیلم گرویتی
نوشته شده توسط آلفونسو کوارون و جوناس کوارون. با بازی ساندرا بولاک ، جورج کلونی ، اد هریس.

کوارون با این اعجاب انگیز علمی-تخیلی خیره کننده در مورد یک فضانورد (نامزد بهترین بازیگر زن ساندرا بولاک) که وقتی در فضا گیر کرده است باید برای بقا بجنگد ، برنده تمام پولها شد. جلوه های ویژه و پیشگامانه فیلمبرداری امانوئل لوبزکی توسط امانوئل لوبزکی احساس بی وزنی و خطر مخاطب را ایجاد می کند. همه اینها در خدمت یک داستان عمیقا همدلانه استقامت و شجاعت در برابر خطر است. کوارون برای کارگردانی و تدوین جایزه ها را به دست آورد (تبدیل شدن به اولین اسپانیایی تبار که برنده بهترین کارگردانی شد) ، در حالی که این فیلم جوایز دیگری را برای لوبزکی ، جلوه های بصری ، موسیقی ، ویرایش صدا و میکس صدا به دست آورد.

بهترین فیلم های آلفونسو کوران

فیلم های آلفونسو کوران

3. ROMA (2018) فیلم روما
نوشته شده توسط آلفونسو کوارون. یالیتزا آپاریسیو ، مارینا دو تاویرا ، فرناندو گردیاگا ، خورخه آنتونیو گوئررو با بازیگران.

بهترین فیلم‌های راک [ 5 فیلم برتر دواین جانسون ]
بیشتر بخوانید

کوارون پس از برنده شدن در اسکار برای “جاذبه” از نظر فنی بلند پروازانه ، در خاطرات کودکی خود فرو رفت و صمیمی ترین و شخصی ترین فیلم خود را تا به امروز خلق کرد. یک درام در مقیاس کوچک در مورد یک خدمتکار فقیر (یالیتزا آپاریسیو تازه وارد) که در دهه 1970 برای یک خانواده طبقه متوسط ​​در مکزیکو سیتی کار می کرد ، “رم” دارای یک دامنه حماسی است که در عادی ترین شرایط زیبایی و اهمیت پیدا می کند. این نئورئالیسم از طریق دیوید لین است که توسط خود کوارون در سیاه و سفید زیبا شلیک شده است. کارگردان با زحمت کشیدن یک زمان و مکان خاص ، یک داستان جهانی از تجربه انسان خلق می کند. این فیلم اسکار کوارون را برای بهترین کارگردانی ، بهترین فیلمبرداری و بهترین فیلم خارجی زبان و همچنین نامزدی اضافی در بهترین فیلم به ارمغان آورد.

4. Y TU MAMA TAMBIEN (2001) فیلم
نوشته شده توسط کارلوس کوارون و آلفونسو کوارون. با بازی ماریبل وردو ، گائل گارسیا برنال ، دیگو لونا.

کوارون به خاطر این داستان سنی و بصیرت آمدن به سن مکزیک بازگشت. گئل گارسیا برنال و دیگو لونا در نقش یک جفت نوجوان رندی بازی می کنند که وقتی دخترانشان برای تابستان به ایتالیا سفر می کنند ، به یک سفر جاده ای می روند. در طول راه آنها با یک زن مسن تر فریبنده (ماریبل وردو) روبرو می شوند که آنها را در سفر همراهی می کند. کوارون با کمک فیلمبرداری گرانش گرانش امانوئل لوبزکی ، ملیله ای مسحورکننده از عشق ، دوستی و شکستگی قلب می بافد. “Y Tu Mama Tambien” اولین نامزدی اسکار بهترین فیلمنامه اصلی (در کنار برادرش ، کارلوس) را به فیلمساز آورد.

5. فیلم یک کمی (1995)
فیلمنامه ای از ریچارد لا گراونیز ، براساس رمان فرانسیس هاجسون برنت. بازیگران النور برون ، لیام کانینگام ، لیزل متیوز.

کوارون با این اقتباس از رمان محبوب کودکان Frances Hodgson Burnett مورد توجه مخاطبان آمریکایی قرار گرفت. لیزل متیوز در نقش دختری جوان بازی می کند که پدرش (لیام کانینگام) هنگام عزیمت برای خدمت در جنگ جهانی اول ، او را در یک مدرسه شبانه روزی رها می کند. با فرض اینکه پدرش در جنگ درگذشته است ، مدیر شیطانی (النور برون) او را به یک زندگی بندگی رها می کند. “یک شاهزاده خانم کوچک” توانایی کارگردان را در روایت داستان های جاه طلبانه خیره کننده و بصری نشان داد. اگرچه یک شکست در گیشه بود ، این فیلم توانست نامزدهای اسکار برای فیلمبرداری سرسبز امانوئل لوبزکی و طراحی تولید مجلل بو ولچ را به چنگ آورد.

بهترین فیلم های جیمز کامرون
بیشتر بخوانید

بهترین فیلم های آلفونسو کوران

فیلم های آلفونسو کوران

پایان مقاله بهترین فیلم های آلفونسو کوران

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

کسب درآمد از کوتاه کننده لینک|تابلو جیغ|فیلم جاده مالهالند|سبک موسیقی لاتین|نقد فیلم آشوب|فیلم سکوت، عروس آتش و عشق طاهر|۱۰۰ فیلم برتر تاریخ|نقد فیلم محافظ همسر هیتمن|نقد فیلم روز هفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + پانزده =