صفحه اصلی > موسیقی : سبک موسیقی لاتین
ads
ads

سبک موسیقی لاتین

سبک موسیقی لاتین

سبک موسیقی لاتین : هر وقت به آمریکای لاتین فکر می کنید ، نخستین چیزی که به ذهن شما خطور می کند علاقه ، رنگ ، سرزندگی و البته هنر موسیقی است.

موسیقی آمریکای لاتین در میان پرانرژی ترین ، متنوع ترین ، مهیج ترین موسیقی در هر جای دنیا است. این صدا ها و سبک های گوناگون را با هم ترکیب می کند و ژانرهای نوینی را ایجاد می کند که به طور مداوم در حال تکامل هستند و در عین حال به ریشه های اصلی آنها احترام می گذارند.

این روزها تأثیرات آمریکای لاتین در هر ژانر موسیقی شنیده می شود و برخی از بزرگترین سوپر استارهای جهانی پیشرفت چشمگیری در صنعت دارند.

سبک موسیقی لاتین

سبک موسیقی لاتین

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم مهتاب

سالسا

سالسا از دهه 1960 میلادی شروع شد ، زمانی که پورتوریکیایی های ساکن نیویورک عناصر موسیقی سالن رقص کوبایی و پورتوریکو را در سال 1950 میلادی با موسیقی که در رقص های جاز آمریکا شنیدند ، ترکیب کردند.

آنها ژانر جدیدی را توسعه دادند که اکنون مشهورترین موسیقی در میان موسیقی های آمریکای لاتین است.

در حالی که سالسا در دهه 1970 میلادی در نیویورک رواج داشت ، این روزها هر منطقه از آمریکای لاتین و ایالات متحده سبک خاص خود را از سالسا دارند.

رقص سالسا اکنون شهرت جهانی دارد ، که به خاطر ریتم و سبک های خاص و منحصر به فرد خود در جهان دوست دارد و میلیون ها نفر در هر کشور از آن لذت می برند و درست مانند موسیقی سالسا ، شهرها و مناطق مختلف سبک های رقص سالسای منحصر به فرد خود را دارند.

بیشتر بخوانید : نقد فیلم نشانی از شر

مرنگو

مرنگو در جمهوری قرن دوم در جمهوری دومنیکن آغاز شد ، اما از آن زمان به بعد تحول باورنکردنی سازها و صداها را تجربه کرده است.

این موسیقی در دهه 1960 بسیار محبوب بود و حسادت پیشگامان اولیه باچاتا بود که نتوانستند در صحنه موسیقی آمریکای لاتین جای خود را بگیرند.

در طول دهه 1980 ریتم سنتی تر برای همیشه تغییر کرد وقتی ویلفیدو وارگاس ، شیپور پیشگام صدایی را ایجاد کرد که امروز با موسیقی مدرن مرتبط می دانیم.

مهارت های گوش دادن به موسیقی | 5 نکته برای گوش دادن فعال
بیشتر بخوانید

این روزها در مهمانی های رقص در سراسر ایالات متحده و آمریکای لاتین مورد علاقه مردم است. دی جی ها همیشه دوست دارند ترکیبی خوب برای بلند شدن جمعیت روی پا داشته باشند.

ما به سراغ این متخصصان صوتی رفتیم که به ما گفتند که همه چیز در مورد صداهای بزرگ و ضربان های ضربان دار است.

در زمان های اخیر ، تعداد زیادی ستاره وجود دارد ، به ویژه خوان لوئیس گوئرا ، که عاشق آهنگ های آنها در همه سنین است.

باچاتا

دیگر هدیه شگفت انگیز جمهوری دومنیکن ، bachata یا باچاتا یکی از محبوب ترین ژانرهای موسیقی لاتین است. باچاتا در سال 1960 میلادی توسط خوزه مانوئل کالدرون خلق شد ، در ابتدا برای بدست آوردن همان محبوبیتی که مرنگو از آن برخوردار بود تلاش می کرد.

موفقیت بزرگ در مورد باچاتا در دهه 1980 بود که بلاس دوران شعرهای محبوب و لیسیدن گیتار الکتریکی را معرفی کرد که برای همیشه صدای باچاتا را تغییر داد.

پس از آن ، هنرمندان جدیدی مانند هکتور آکوستا ، آونتورا و البته پرنس رویس تصور طرفداران در سراسر جهان را به خود جلب کردند. صمیمیت و احساس باچاتا در سبک رقص آن که بسیار سریعتر و عاشقانه تر از سالساست ، منعکس می شود.

تانگو

تانگو که از ریو دو لا پلاتا بین آرژانتین و اروگوئه سرچشمه می گرفت ، در طول قرن 19 میلادی در میان جوامع ضعیف و مهاجر در بوینس آیرس تکامل یافت و رشد کرد.

تانگو ژانر موسیقی فوق العاده شدید و شنیع است که یکی از محبوب ترین ها در سالن های رقص در سراسر جهان است.

تانگو در ابتدا در بارها و کلوپ های شهرهای بندری محبوب شد ، قبل از اینکه در بقیه جهان وسعت یابد.

در آغاز قرن 20 ، تانگو به دلیل موسیقی “پادشاه تانگو” ، کارلوس گاردل ، محبوبیت اصلی پیدا کرد. تانگو مدرن عناصر جاز و بلوز را در سبک خود گنجانده و تانگو همچنان غول موسیقی آمریکای لاتین در سراسر جهان است.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

«پست قبلی

پست بعدی»

دیدگاهتان را بنویسید

4 × 2 =