مارک تواین

مارک تواین

مارک تواین ، نام مستعار ساموئل لانگورن کلمنز ، (متولد 30 نوامبر 1835 ، فلوریدا ، میسوری ، ایالات متحده آمریکا – درگذشت 21 آوریل 1910 ، ردینگ ، کنتیکت) طنزپرداز ، روزنامه نگار ، مدرس و رمان نویس آمریکایی که به دلیل روایت های سفرش شهرت بین المللی کسب کرد ، به ویژه برای کار های بی گناهان خارج از کشور (1869) ، سرقت آن (1872) ، و زندگی در می سی سی پی (1883) ، و برای داستان های ماجراجویی خود در مورد پسران ، به ویژه ماجراهای تام سویر (1876) و ماجراهای هاکلبری فین (1885).

او که یک راکونتور با استعداد طنزپرداز متمایز و اخلاق گرایانه منفی است از محدودیت های آشکار ریشه خود فراتر رفت و به یک شخصیت عمومی محبوب و یکی از بهترین و محبوب ترین نویسندگان آمریکا تبدیل شد.

ساموئل کلمنز ، ششمین فرزند جان مارشال و جین لمپتون کلمنز دو ماه زودرس به دنیا آمد و در 10 سال اول زندگی خود از نظر سلامتی نسبتاً ضعیف بود.

مادرش در طی آن سالهای اولیه درمان های مختلف آلوپاتیک و هیدروپاتی را بر روی او امتحان کرد و خاطرات او از این موارد (همراه با دیگر خاطرات بزرگ شدن) سرانجام به تام ساویر و سایر نوشته ها راه پیدا کرد.

بیشتر بخوانید : نقد فیلم اتاق موسیقی

از آنجا که او مریض بود ، کلمنز اغلب به خصوص توسط مادرش مورد رمزگذاری قرار می گرفت و او تمایل زیادی به آزمایش محکومیت او از طریق شیطنت پیدا کرد و فقط طبیعت خوب خود را به عنوان پیوند جنایات داخلی مورد نظر برای انجام دادن ارائه داد.

تا آنجا که می توان گفت کلمنس شوخ طبعی او را به ارث برده است ، این امر از مادرش به ارث برده شده نه از پدرش.

جان کلمنس ، طبق همه گزارش ها فردی جدی بود که بندرت محبت نشان می داد. بدون شک خلق و خوی او تحت تأثیر نگرانی های خود از وضعیت مالی قرار گرفت و باعث ناراحتی بیشتر یک سری شکست های تجاری شد.

این ثروت رو به کاهش خانواده کلمنس بود که باعث شد آنها در سال 1839 میلادی 50 مایلی شرقی از فلوریدا ، میسوری ، به شهر بندر هانیبال رود می سی سی پی بروند ، جایی که فرصت های بیشتری وجود دارد.

بیوگرافی صدام حسین
بیشتر بخوانید

جان كلمنز فروشگاهی را افتتاح كرد و سرانجام به دادگستری صلح رسید كه باعث شد وی “قاضی” خوانده شود اما نه بیشتر.

در این بین بدهی های جمع شده با این حال جان کلمنس معتقد بود که ممکن است روزی زمین تنسی که اواخر دهه 1820 میلادی خریداری کرده است (حدود 2800 هکتار) او را به ثروت برساند ، و این امیدواری رویایی در کودکان پرورش یافته است. در اواخر زندگی ، تواین در مورد این قول که یک نفرین شد تأمل کرد.

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم دفترچه امید بخش

ممکن است این بیننده رمانتیک در او بود که سبب شد Clemens با چنان علاقه ای دوران جوانی خود را در هانیبال به یاد بیاورد.

همانطور که او آن را در “Old Times on the Mississippi” (1875) به یاد آورد ، این روستا “یک شهر سفید بود که در زیر تابش آفتاب صبح یک تابستان غرق می شود” ، تا اینکه ناگهان ورود قایق رودخانه آن را به یک کندو فعالیت تبدیل کرد.

قماربازها و استورودورها و خلبانان و قایقران پر هیاهو و مسافران زیبا که همه به جایی مطمئناً پر زرق و برق و هیجان انگیز منتقل می شوند ، پسر جوانی را تحت تأثیر قرار داده و تخیل فعال او را تحریک می کنند.

مارک تواین کیست؟

مارک تواین

زندگی او که ممکن است برای این افراد زنده تصور کند می تواند به راحتی با بهره های عاشقانه ای که او در آثار جیمز فنیمور کوپر سر والتر اسکات و دیگران خوانده است بدل شود.

همان ماجراها را می توان با همراهانش نیز بازخوانی کرد ، و کلمنس و دوستانش در نقش دزدان دریایی ، رابین هود و دیگر ماجراجویان افسانه ای بازی کردند.

این مطلب ادامه دارد پس با بخش بیوگرافی مشاهیر مجله بامدادی ها همراه باشید.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

10 − 7 =