صفحه اصلی > سینما : فیلم مهتاب

فیلم مهتاب

فیلم مهتاب

فیلم مهتاب : فیلم دراماتیک مدت هاست که مجذوب مسائل هویتی شده است ، اما به ندرت با درجه فصاحت و زیبایی دلخراش مورد کاوش قرار گرفته است ، همانطور که در “ماه مهتاب” استادانه باری جنکینز ، یکی از مهمترین فیلمهای آمریکایی 2016 ، بررسی شده است.

“فیلم مهتاب” فیلمی که هم در نوع کاراکترش غنایی است و هم عمیقاً ریشه دار است ، اقدامی متعادل کننده که تماشای آن نفس گیر است. این یکی از قطعات نادر فیلم سازی است که کاملاً متمرکز بر شخصیت های آن باقی مانده و در عین حال احساس می کند با مضامین جهانی درباره هویت ، جنسیت ، خانواده و بیش از همه مردانگی روبرو است. و با این حال هرگز تبلیغ و اخلاقی نمی شود.

بیشتر بخوانید :‌28 فیلم برتر در حال حاضر Netflix

داستان فیلم مهتاب

فیلم مهتاب ، این فیلمی است که در آن مضامین عمیق و پیچیده قبل از هر چیز از طریق شخصیت منعکس می شوند. فیلم جنکینز از هر جنبه ای که منتقد بتواند از آن کلمه استفاده کند ، اطمینان دارد. هر اجرا ، هر انتخاب شات ، هر قطعه موسیقی ، هر محیطی که در آن زندگی می کنند ، این یکی از فیلم های نادری است که فقط یک قدم اشتباه برنمی دارد و در یک صحنه نه از CGI یا پیچ و تاب بلکه از گفت وگوهایی که به اوج خود می رسد از بهترین صحنه های تک سال گذشته اوج می گیرد.

شخصیت های فیلم مهتاب

شخصیت اصلی ” فیلم مهتاب ” مردانگی متضاد و سیال مردان جوان آفریقایی-آمریکایی را در ایالات متحده منعکس می کند ، حتی در شیوه ارائه او. این فیلم به سه فصل تقسیم شده است: “کوچک” ، “شیرون” و “سیاه” – سه نامی که برای اشاره به همان شخصی استفاده می شد که ما از کودکی تا نوجوانی تا بزرگسالی دنبال می کنیم.

معرفی فیلم مهتاب

او یک پسر و سپس یک مرد است که در کشف جایگاه خود در جهان مشکل دارد ، که همچنین توسط شخصیتی که توسط سه بازیگر جداگانه و قابل توجه بازی می شود بیان می شود.

این فیلم با Chiron در دوران کودکی آغاز می شود ، که قلدران وی از او با عنوان “Little” (الکس آر. هیبرت) یاد می کنند. این جوان را ملاقات می کنیم که در حال دویدن است و سعی دارد در یک آپارتمان سوار شده از بچه هایی که می خواهند او را مورد ضرب و شتم قرار دهند ، پنهان شود.

بیشتر بخوانید : فیلم Marriage Story (2019)

در آنجا خوان (مارشالا علی ، در حال انجام بهترین کار در کار) ، فروشنده محلی مواد مخدر ، چیز کمی پیدا می کند. خوان بچه را برای خوردن غذا بیرون می برد ، حتی او را به جای خود برگرداند و در آنجا با شریک زندگی خود ترزا (ژانل مونا) ملاقات می کند. کمی می تواند از این خانواده موقت استفاده کند. پدرش رفته است و مادرش پائولا (نائومی هریس) یکی از بهترین مشتریان خوان است.

فیلم یک مرد جدی
بیشتر بخوانید

خوان چیزی به عنوان یک شخصیت پدری در می آید ، اما این ممکن است باعث شود این رابطه بیش از آنچه که هست پیش بینی شود. خوان چیز خوبی را در Chiron می بیند و می خواهد به این پسر ساکت کمک کند ، حتی وقتی محصولی را فراهم می کند که زندگی خانه اش را خراب می کند.

این فیلم در نوجوانی به Chiron می رسد و با آزار و اذیت شدیدتر و س aboutالات مربوط به رابطه جنسی روبرو می شود. این سالهایی است که همه ادعا می کنند در اطراف می خوابند و جوانی مانند Chiron (اکنون اشتون سندرز بازی می کند) برای پیدا کردن خود تلاش می کند ، به خصوص اکنون که دیگر تمام وجود یک زندگی معمولی در خانه از بین رفته است.

او به معنای واقعی کلمه هیچ چیزی ندارد و برای راحتی او از دوستش کوین (با بازیگر Jharrel Jerome) مهربانی لازم است. اما حتی آن هم در یک زمان ، مکان و سن تبدیل می شود که در آن شفقت به شدت وجود ندارد ، وقتی که مردان جوان معتقدند که خشونت پاسخی است برای آنچه که باعث می شود آنها احساس بهتری داشته باشند یا به آنها اجازه می دهد در آن جا بیفتند.

پوستر فیلم مهتاب

سرانجام ، ما Chiron را به عنوان یک بزرگسال جوان ملاقات می کنیم ، که با ظرافت قابل توجهی توسط Trevante Rhodes بازی می کند. کوین (اکنون با بازی آندره هلند از “The Knick”) به یک Chiron بسیار متفاوت می رسد و مضامین فیلم به طرز شگفت انگیزی از نظر عاطفی بدون مونولوگ یا ملودرام سنگین به هم می پیوندند.

بیشتر بخوانید : فیلم Roma (2018)

داستان خلاصه فیلم مهتاب

به یک معنا ، ” فیلم مهتاب ” داستانی روی سن درباره پسری است که جامعه اغلب او را نادیده می گیرد ، آن بچه کوچک آنقدر خونسرد نیست که بتواند با بچه های بزرگتر آویزان شود و بدون حمایت خانواده برای جلوگیری از ناپدید شدن او در شب

اجراهای سه گانه ای که Chiron را از Hibbert / Sanders / Rhodes تشکیل می دهند ، توسط Jenkins کاملاً کالیبره شده اند ، و آنها را به این امر هدایت می کند که احساس کنند مانند تقلید از یکدیگر نیستند بلکه رشد را بیان می کنند. می توانیم چشمان غمگین Chiron را به عنوان پسری ببینیم که در Chiron به عنوان یک مرد منعکس شده است.

فیلم دفترچه امید بخش
بیشتر بخوانید

” فیلم مهتاب ” به راحتی می توانست اپیزودیک باشد ، به خصوص با سه بازیگر که یک شخصیت را بازی می کنند ، اما حیرت انگیز است که هرگز از این نظر لنگ نمی زند. کار جنکینز با گروه او از یک فصل به فصل دیگر سازگاری ایجاد می کند ، حتی اگر بازیگران به دفعات تغییر کنند. جنکینز همچنین با بازی در نقش دو نفر از با نفوذترین افراد در زندگی Chiron ، از هریس و علی چرخش های خوبی می کند.

جنکینز و تیم فنی اش میامی را به گونه ای شلیک می کنند که ما اغلب آنها را نمی بینیم ، با استفاده از درخشان کردن تنظیمات آنها ، به ویژه راهی که آب و ساحل اطراف آن می تواند احساس گسست از مشکلات دنیای واقعی باشد. اما « فیلم مهتاب » فیلمی درباره چهره هاست. چشم های چیرون آنقدر حرف می زند که به این جوان نحوه بیان آموخته نشده است.

بیشتر بخوانید : بهترین فیلم های وودی آلن

بنر فیلم مهتاب

او جوان ، سیاه پوست ، همجنسگرا ، فقیر و تا حد زیادی بی دوست است – نوعی آدمی که احساس می کند به معنای واقعی کلمه می تواند از دیده شدن جهان دور شود. در طی یکی از تبادل نظرهای بیاد ماندنی فیلم (توسط ژنکینز ، اقتباس از نمایشنامه تارل مک کرنی) ، Chiron در زندگی خود چنان از گریه صحبت می کند که احساس می کند به راحتی به مایع تبدیل می شود و به اقیانوس می غلتد.

در حالی که گفتگوی به یاد ماندنی در ” فیلم مهتاب ” وجود دارد ، آنچه گفته نشده است واقعاً طنین انداز است. وقتی کودکی از او می پرسد که چرا بچه های دیگر او را کلمه بدی می نامند ، این ظاهر یک پدر است که از نظر اخلاقی پیچیده است.

این یک نگاه عصبی بین دو مرد جوان است که می دانند چیزی در رابطه آنها کمی متفاوت است اما جامعه هیچ کلمه ای برای بیان آن به آنها نداده است. و در آخرین صحنه های فیلم – که در آن جنکینز می داند که او زمینه را ایجاد کرده است ، به بازیگران خود اعتماد می کند و به احساسات ناگفته هایی اجازه می دهد تا نیروی دراماتیک را فراهم کند – این ” فیلم مهتاب ” بیشترین تأثیر خود را می گذارد.

بیشتر بخوانید : نقد فیلم نشانی از شر

جنکینز عمیقا درک می کند که این ارتباط انسانی است که ما را شکل می دهد ، مسیر حرکت ما را تغییر می دهد و ما را به همان چیزی تبدیل می کند که هستیم.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

19 + چهار =